Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, czy ktoś zna firmę Doradus Enterprise z Warszawy? 

Znalazłem na chrono ich ofertę na rolexy, z tego co widzę ceny aż podejrzanie niskie, zegarki na miejscu a w sieci brak jakichkolwiek  opinii o nich.

http://www.chrono24.pl/search/index.htm?dosearch=true&customerId=18058

 

 

Chodzi mi głównie o te egzemplarze

 

http://www.chrono24.pl/rolex/datejust-ii-silver-dial-index--id4365879.htm

http://www.chrono24.pl/rolex/datejust-silver-arabic-blue--id4639823.htm

http://www.chrono24.pl/rolex/sea-dweller--id4599531.htm

 

Ktoś miał styczność.

 

Podbije pytanie. Miał ktos z nimi styczność ? Dzwoniłem i nikt nie odbiera... a ceny rzeczywiscie zaskakująco niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale jak kupiłem to dość szybko zmieniłem zdanie :)  ale to tylko moje zdanie i mój gust.

Ale Ty miałeś 36 mm. Ex I 39 mm jest niewielkim zegarkiem, a 36 to typowo wersja damska lub dla kogoś z naprawdę małym nadgarstkiem,

więc jak mógł się nie znudzić- ja jak go szybko założyłem, tak szybko go zdjąłem :P

A co do nowego Ex I zgadzam się z Krystkiem- tegoroczna wersja jest niemalże idealna. Jakby miał 42 mm + glidelocka + datę, to byłby już idealny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś tak będzie- w robocie gmt, a wieczorkiem większa koleżanka czyli duża PO;)

rg10_20160925_233534.jpg

 

 

 

 

 

 

Powietrze 7 stopni, woda nie wiem, ale rześka  :D

I tak dziś mi coś zimno(mam nadzieję, że żadne choróbsko mnie nie  łapie), ale jak popatrzyłem na Twoją fotę, to dopiero mnie zmroziło :ph34r:;)

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 39mm drażniła mnie Rysiek ta wskazowka godzinowa wlasnie z wersji 36mm.

 

 

Wskazówki obydwie są ciut za krótkie. Ale powiem szczerze - dopiero jak mi o tym powiedziałeś to zwróciłem na to uwagę, wcześniej zupełnie mi to nie przeszkadzało :)

Natomiast indeksy z białego złota, bez lumy, mają swój urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, niech cieszy jak najdłużej i obyś wreszcie znalazł tego swojego grala.......a może i nie, bo przynajmniej jest nudno

 

Julek, Ty morsie


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość a raczej szerokość uszu...które razem z powiększonymi indeksami mają optycznie powiększać zegarek ( nominalnie nadal 40 mm ) a z bransoletą żartował...choć tamta z puszki po coli dawała dźwiękowy znak że nadchodzi dumny posiadacz Rolexa. Także nowego lepiej widać a starego lepiej słychać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bransoletą chyba chodzi o to, że się za mocno zwęża przy zapięciu.

Ja akurat nie uważam tego za wadę, ale de gustibus non est disputandum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w starych Rolkach ta bransa to blaszak. Moj Ex jest z 2004 roku i jest bardzo dobrze choc wiadomo,mikroregulacja jest nieoceniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Krystian komentował SUBa...więc jakość nowej vs stara szczególnie w kontekście zapięcia i mikroregulacji jak najbardziej na miejscu. A zwężana była zawsze tylko po optycznym powiększeniu uszu trochę bardziej to razi. Nowy SUB jest po prostu trochę bardziej świecącym, sportowym zegarkiem który widać na nadgarstku ten stary był jednak nieco bardziej dyskretny. A niedopasowanie wielkości bransolety do reszty zegarka to problem nie tylko niektórych Rolexów- może chodzi o to że przy powiększaniu kopert w każdym wymiarze proporcjonalne powiększanie bransolet poza dodatkowymi kosztami skutkowałoby dodatkowymi gramami na nadgarstku i pogarszałoby komfort?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przeszkadza to zwężenie :)

Jakość bransolety jest o niebo lepsza od tych blaszaków z 16610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to zwężenie bardzo się podoba, do tego wygodne.


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to zwężenie bardzo się podoba, do tego wygodne.

 

 

Mam identyczne zdanie na ten temat.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 40mm zwężenie do 16 wygląda dobrze, jednak przy 44mm i dużej grubości DeepSea to już razi po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Tu 4 zdjęcia:

 

Wizka:

z5sxxxao.jpg

 

rwr9mxyo.jpg

 

Oryginalnie zrobione przez jednego forumowicza niemieckiego. który dał sobie zeszlifować uszy i osłonę koronki:

 

mqie392l.jpg

 

7lsvmnup.jpg

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gość pojechał po całości.

Ale muszę przyznać, że jego wersja podoba mi się bardziej  :)

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Porównując bransoletę z Sub'a 116610 i 16610 sprawa wcale nie jest taka jednoznaczna. O ile glidelock jest rewelacyjny w kontekście dopasowania, to  już wizualnie jest tak sobie, lekko gubi proporcje w stosunku do całości. Natomiast bransoleta z 16610, przy dobrym dopasowaniu jest turbowygodna i moim zdaniem bardziej spójna w formie. Na nadgarstku absolutnie nie czuć tej mitycznej "taniości" i mając doświadczenie z jedną i drugą wybieram "blaszaka". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta tragiczna nie jest w 16610, ale zapięcie na poziomie Swatch Irony.

Ps. Mega te zeszlifowane uszy.

Co do tego czy ideał to jednak nie :)

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 40mm zwężenie do 16 wygląda dobrze, jednak przy 44mm i dużej grubości DeepSea to już razi po oczach.

Mam to samo zdanie.

 

Takie kaleczenie zegarka jak powyżej jest dla mnie niedopuszczalne, ale każdy ze swoim może robić co chce.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten mod nie podoba, nowy Sub imo jest spójny jako całość choć mając wybór bez zastanowienia wybrał bym starszą wersję z końca produkcji (taki jak Bartka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie starszy sub jest wygodniejszy od ceramicznego.Wynika to z lepiej układającej się bransolety i wagi całego zegarka.Sprzedałem koledze posiadającego suba "blaszaka" hulka w ceramice,do tej pory jest w posiadaniu obu modeli.Twierdzi podobnie jak ja,ale uważa też,że nowy rolex jest bardziej "wystawny " od starego.Częsciej widzę u niego czarnucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten eksperyment przekonał że fabryka popełniła błąd decydując się na optyczne powiększenie zegarka tylko niektórymi elementami - gubiąc idealne proporcje.

Podobnie negatywnie oceniam DJ2 w poprzedniej edycji ( już tegoroczny wypust z nowym mechanizmem ma poprawione ,cieńsze uszy i indeksy ) oraz nieproporcjonalne indeksy 3,6,9 w Oysterach. No włoskich korzeni to ten designer nie miał ;-) w załączeniu obydwa na moim nadgarstku ( komfort noszenia podobnie jak estetyka jest oczywiście subiektywna )

post-55792-0-00756000-1476305239_thumb.jpeg

post-55792-0-55100800-1476305265_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.