Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy :)  Zegar strasznie cieszy jak tylko zerknę na nadgarstek.

 

 

@mazik77 piękny ten DJ. Jak oceniasz rozmiar bo jak na Rolexa jest spory ale jak na to co nosiles wcześniej to raczej mały :)

 

Moja żona ma "złotego" homara DJ2 Citizena w rozmiarze 36mm i mimo że to też męska wersja na moim nadgarstku wygląda na kobiecy. 41mm jest idealny.

 

@mazik77, pięknie. Czyżbyś zaczął iść coraz bardziej w jakość, a nie w ilość?

 

Trafiłeś w sedno, ciasno mi się zrobiło w pudełku a połowy zegarków mimo że bardzo fajne nie noszę z powodu braku czasu. Zdedcydowałem że sprzedam kilk sztuk i w zamian dokupię 2 z wyższej półki, jeden już jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Trafiłeś w sedno, ciasno mi się zrobiło w pudełku a połowy zegarków mimo że bardzo fajne nie noszę z powodu braku czasu. Zdedcydowałem że sprzedam kilk sztuk i w zamian dokupię 2 z wyższej półki, jeden już jest :)

 

No to jeszcze PAM i będzie git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie może ktoś podpowie gdzie najlepiej można kupić nowego Rolexa w Anglii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę Omegi z Tissotami na zmiane. Zakup zegarka z trochę wyższej półki a takim jest Rolex, nie oznacza że nie zatrzymam się przy gablocie popularnymi markami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passero, taki jest plan :)

 

Xpovoc, trafiłeś w sedno! :) Nazbierało mi się 15 zegarków z których tak naprawdę noszę 5-7 sztuk, jednak dalej Tissotem I Roamerem nie gardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)jednak dalej Tissotem I Roamerem nie gardzę.

No ba... w końcu klub miłośników zegarków czyż nie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.Piękny kawał biżuteri.Czy mògłbyś podać ref. tego DJ.Bo rozmiar to chyba 41mm?


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Droga zamian kilku tańszych na jednego droższego jest popularna na forum bez względu na budżet.

Mówisz Kolego, że każdy z tego forum ma taką drogę i wielu i tak kupi w końcu jakiegoś ROLEXa ? ;) 

Już wiem co dopisać w temacie "Zegarkowe fobie i dziwactwa" ... nie mogę jeszcze rozstać się ze swoimi zegarkami, nie mogę któregoś z nich sprzedać bo jakoś mi smutno...

P.S.

Ostatnio moja żonka wpadła w moje małe pudełko z zegarkami i pyta ile to warte? I mówi, że pewnie ze 20 tys...i przelicza mi po cenach sklepowych w Polsce ;)

W życiu za tyle bym ich nie sprzedał, a ROLEX MILSUB cholera nie kupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z DJ było tak że na początku wydawał mi się elegancki tylko do koszuli a potem zacząłem nosić go cały czas :) Teraz Submariner trochę to zmienił ale dalej uważam DJ za dużo ładniejszy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Datejust 41 jest na 3235. Występuje z tego co wiem tylko w bi-kolorze, złoto i stal.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i porównuje :) i naprawdę Vintage jak dla mnie nie ma porównania jest dużo lepszy, bardziej czytelny! Takie prawdziwe narzędzie do nurkowania! Szkoda, ze Rolex poszedł bardziej w biżuterię a nie w narzędzia do pracy jak było kiedyś! :(:D Ale widząc tendencje każdej innej marki może wrócą do korzeni!

Oglądając każdy vintage co miałem w ręku już wiem czemu każda marka robi reedycje! :)

post-22413-0-10457000-1475960604_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli poszli by w te strone o ktorej piszesz to bylby to bezwatpienia rewlacyjny sprzet, jednak ten komputer nie przypominalby zegarka ;) Mysle ze Roleks bylby w czolowce, ale musieliby sprzedawac realne narzedzia, a nie sentyment i marzenia (o eksploracji glebin lataniu czy zdobywaniu osmiotysiecznikow) dla duzych chlopcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli poszli by w te strone o ktorej piszesz to bylby to bezwatpienia rewlacyjny sprzet, jednak ten komputer nie przypominalby zegarka ;) Mysle ze Roleks bylby w czolowce, ale musieliby sprzedawac realne narzedzia, a nie sentyment i marzenia (o eksploracji glebin lataniu czy zdobywaniu osmiotysiecznikow) dla duzych chlopcow

Właśnie tego sie obawiam! Oni poszli za bardzo po bandzie i teraz chcą być bardziej biżuteria a nie narzędziami do pracy :(

I dla tego ja osobiście pozostanę przy starym Roleksie a nie nowym! Jedyny który zagościł by u mnie z nowszych to jest kermit! Taki mały mixmasz nowego ze starym! Ale wiadomo każdy widzi to inaczej! :)

 

Edt.

W moim 1680 brakuje odpowiedniej wkładki bezela! Ale z czasem bedzie odpowiednia :) wymaga to jednak czasu i cierpliwości ;):D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas się dopisać. Zacznę chronologicznie

post-33375-0-02315400-1475964986_thumb.jpg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commodore nie usprawiedliwi ludzkiej próżności...braku optymalizacji kodu.

Generalnie jak pokazuje historia stuleci przyszło nam żyć w pustych dziesięciolecich - konsumpcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i porównuje :) i naprawdę Vintage jak dla mnie nie ma porównania jest dużo lepszy, bardziej czytelny! Takie prawdziwe narzędzie do nurkowania! Szkoda, ze Rolex poszedł bardziej w biżuterię a nie w narzędzia do pracy jak było kiedyś! :(:D Ale widząc tendencje każdej innej marki może wrócą do korzeni!

Oglądając każdy vintage co miałem w ręku już wiem czemu każda marka robi reedycje! :)

attachicon.gifIMG_5256.JPG

+milion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że swoją opinię zbieżną z opinią kolegi Szweda oceniasz jako milion razy bardziej opiniotwórczą i dlatego +milion? ;)

 

Ja natomiast:

Z tego Rolexa takie "narzędzie do pracy" jak z Commodore, niby da sie na tym programowac ale jakos nikt tego nie robi. W sumie jakby tak analizowac to z ceramicznego Suba lepszy toolwatch. Wieksze, bardziej czytelne indeksy, bezel ktory nie wyblaknie, bransoleta najlepsza na rynku z genialnym mechanizmem zmiany dlugosci niewycieta z puszki po konserwie.

+1

Mercedes W124 też uważany jest za lepszy model niż nowa Klasa E. Też tak uważam ale zdecydowanie wolałbym używać nowego. Z Subami podobnie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starszych subach bezel miał większe cyfry! Wyblakły bezel ma charakter :) i dzięki temu tworzy sie niepowtarzalny! w tego typu zegarkach wydaje mi sie ze złote indeksy nie są potrzebne! Nie staram sie wmawiać ze vintage jest lepszy ale jak dla mnie jest ładniejszy nowy to taki klocek! ;) błyszczący! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert masz rację i ja też jestem dobrym przykładem potwierdzającym tę tendencję. Najczęściej dzieje się tak, że identycznie wartościowo naciąga się budżet kupując np. 10 zegarków, łącznie za 15k - przy niemożliwości, wewnętrznej blokadzie aby wydać na jeden zegarek 15k. A to jest zazwyczaj tańsze gdyż mniej wydajemy chociażby na serwisy. A potem nosi się dwa czy trzy ulubione i nadchodzi konstatacja, że pozostałe 7 właściwie na budę psu.

Potem np. sprzedaje się 5 z tych 7 leżaków, dokłada trochę i kupuje jeden np. za dyszkę i wpada się w innego rodzaju chujenkę. Nosi się tego jednego, nowego z wyższej półki a trzech dotychczasowych ulubieńców przestaje być podniecajacych i stają się leżakami. Etc, etc.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że swoją opinię zbieżną z opinią kolegi Szweda oceniasz jako milion razy bardziej opiniotwórczą i dlatego +milion? ;)

 

 

.......coś w tym stylu  ;)  :P

Ogólnie, wolę starsze zegarki, zegarki-narzędzia   :ph34r:

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.