Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Rolex ma wszystko świetnie przemyślane, z jednej strony taki Rolex to dla większości wisienka na torcie w swojej kolekcji, niektórzy zbierają latami, a tu się nagle okazuje, że jeszcze musisz poczekać 2 lata na zegarek :D To powoduje, że jeszcze bardziej to pożądasz i czujesz się wyjątkowy :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ma wszystko świetnie przemyślane, z jednej strony taki Rolex to dla większości wisienka na torcie w swojej kolekcji, niektórzy zbierają latami, a tu się nagle okazuje, że jeszcze musisz poczekać 2 lata na zegarek :D To powoduje, że jeszcze bardziej to pożądasz i czujesz się wyjątkowy :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

albo kupujesz używany :)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@passero - zgadza się, mają świetną ofertę wspartą pięknymi zdjęciami, które idą w parze z adekwatną ceną ;)

 

 

Przy okazji tematu DJ -  dowód na to że "szary" nie zawsze znaczy "nudny"

 

79c44b859757d990.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli nicon?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ceny Tudorów Prince śledzę od paru miesięcy i nadal są do dostania/wylicytowania w okolicy 5k w przyzwoitym stanie. Ale zgadza się, generalnie ich postrzegana wartość ciągle rośnie, myślę że głównie za sprawą niektórych kanałów na YouTube, gdzie są albo reklamowane, albo sprzedawane za dużą kasę. Theo & Harris jest tego przykładem.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z dziś:

 

 

Czad!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafi, cieszy sk.. skądinąd;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z dziś:

Jeszcze przez Twoje zdjęcia zachce mi się rolexa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma startu do Omegi, także jesteś bezpieczny. Gdzie te bajeranckie szlify Aqua Terry, antyrefleks i detale tarczy czy dekla.. no Rolex nie ma szans :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem starsze referencje Datejusta na paskach vintage to jest to.

Zgadzam sie i wygladaja super, ale akurat ten pasek i jego "sznurki" pasuja do karbowanego bezela jak kwiatek do korzucha :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez Twoje zdjęcia zachce mi się rolexa ;)

Od kilku miesięcy cichaczem śledzę wątek i już jestem ugotowany. Teraz tylko czekam, aż się pokaże na bazarku ulubiony model ;) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner  i jeszcze nie wiem czy Date czy bez. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na swojego Suba muszę czekać od 12-18 miesięcy ale bardziej prawdopodobne jest 18 miesięcy i uwaga zostałem ostatnią osobą w kolejce, nie przyjmują już więcej zapisów na Hulka dopóki nie „zluzują” listy. Nie wiem czy to taka polityka Rolexa czy bajeczka sprzedawcy żebym się zapisał i poczuć się wyróżniony samym zapisaniem.

 

Robi się ciekawie. Gdy kupowałem swojego nowego ( czarnego) Suba z data u Kruka w 2015 roku czekałem całe 3 tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 miesięcy czekania na Suba ? Albo jesteś masochistą albo masz jakiś sądowy zakaz wyjazdu za granicę kraju :)

W Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytani itd możesz przecież kupić od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 miesięcy czekania na Suba ? Albo jesteś masochistą albo masz jakiś sądowy zakaz wyjazdu za granicę kraju :)

W Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytani itd możesz przecież kupić od ręki.

Jestem czysty jak spirytus ale kupując w tych krajach po powrocie do domu miał bym do zapłaty 23% podatku/cła. Da sie to obejść ale dużo kombinowania. Nigdy nie byłem cierpliwy wiec pora na naukę :)

Jeszcze dzisiaj sytuacja z mojego podwórka. Jeden z większych sprzedawców, mający sklep stacjonarny i handlujący na lokalnym serwisie aukcyjnym odebrał Hulka i juz dzisiaj zostal wystawiony drożej o około 5 zł

Edytowane przez majk23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jesteśmy w UE żadnego cła ani podatku nie musisz płacić. Wystarczy że płacisz podatek w kraju w którym dokonasz zakupu.


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rynek reaguje prawidłowo - zamiast czekać w kolejce na nowy wypust lepiej za ułamek tej kwoty kupić kilkunastoletniego Rolexa - zainteresowanie kolegów starszymi DJ-ami to zdrowy odruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię jak na karcie identyfikacji mojego zegarka , jest moje imię i nazwisko.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie naszło na explorera I wiec albo będzie do parki SMPc Tudor BB czysty BB albo explorer ale to melodia przyszłości :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jesteśmy w UE żadnego cła ani podatku nie musisz płacić. Wystarczy że płacisz podatek w kraju w którym dokonasz zakupu.

Nie mieszkam na terenie UE wiec kupując colkowiek w Polsce czy innym kraju UE muszę jadąc do „domu” opłacić podatek/ cło. Tak wiem można uzyskać zwrot podatku na granicy ale uwzględniając kursy walut najbardziej korzystna oferta jest u mnie a i tak przekraczam moja zdroworozsądkowa granice za zegarek wiec liczy sie każdy grosz.

Wracając do zakupów np w Anglii. Jeden z mojch znajomych dowiadywał się około rok temu w AD Rolex w Londynie o Hulka i niestety nie prowadzą żadnych zapisów jak trafisz i bedzie na stanie to kupujesz. Nie wiem gdzie był dokładnie a nie chciałem mu juz zawracać głowy z dopytywaniem w innych AD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ale rynek reaguje prawidłowo - zamiast czekać w kolejce na nowy wypust lepiej za ułamek tej kwoty kupić kilkunastoletniego Rolexa - zainteresowanie kolegów starszymi DJ-ami to zdrowy odruch.

Robert, z tym ułamkiem kwoty za kilkunastoletniego Rolex'a to tak nie do końca prawda, bo są modele osiągające na rynku wtórnym ceny wyższe niż, naszpikowane kosmicznymi technologiami, nowości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię jak na karcie identyfikacji mojego zegarka , jest moje imię i nazwisko.

Ja też lubuę ale to nie oznacza że muszę tańczyć jak Rolex gra....poza tym jest tyle fajnych zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem czysty jak spirytus ale kupując w tych krajach po powrocie do domu miał bym do zapłaty 23% podatku/cła. Da sie to obejść ale dużo kombinowania.

 

Nic nie musisz kombinować, bo VAT i cło płacisz tylko w przypadku sprowadzania zegarka spoza UE.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.