Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Ale chyba w przypadku PP gonią mistrza? ;)

 

W sensie kolejek oczekujących na Nautilusa jak najbardziej dają radę.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie kolejek oczekujących na Nautilusa jak najbardziej dają radę.  :D

:D


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie bo może być jak u dilera w Stanach 1073f0b4203e91ac817ca9b21d8811e0.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, kumpel kiedyś te zdjęcie pokazywał, unas w Vancouver w salonach Rolexa też tylko puste haki wiszą.

W pewnym sensie trochę obciach, a po ostatniej rozmowie w Rolex Canada wygląda że lepiej nie będzie możliwe że gorzej. Oni składają zamówienie, zebrane ze wszystkich AD w kraju, w Genewie,mówi że nigdy nie są pewni co przyjdzie i że dostają kilka zegarków miesięcznie.

Gostek opowiadał mi jakie oni dostali info z Genewy, tylko potwierdził co wcześniej słyszałem u AD. Rolex idzie w kierunku poprawy prestiżu marki, ograniczając produkcję i dostępność zegarków.

Ale polewke z tego zdjęcia gościu też miał niezła.

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, kumpel kiedyś te zdjęcie pokazywał, unas w Vancouver w salonach Rolexa też tylko puste haki wiszą.

W pewnym sensie trochę obciach, a po ostatniej rozmowie w Rolex Canada wygląda że lepiej nie będzie możliwe że gorzej. Oni składają zamówienie, zebrane ze wszystkich AD w kraju, w Genewie,mówi że nigdy nie są pewni co przyjdzie i że dostają kilka zegarków miesięcznie.

Gostek opowiadał mi jakie oni dostali info z Genewy, tylko potwierdził co wcześniej słyszałem u AD. Rolex idzie w kierunku poprawy prestiżu marki, ograniczając produkcję i dostępność zegarków.

Ale polewke z tego zdjęcia gościu też miał niezła.

Czyli wszystkiemu winni koledzy którzy narzekali na niski prestiż i masowość Rolexa a firmie należy być wdzięcznym że wsłuchuje się w głos klientów.

A tak na poważnie to jeśli miałoby to być celowe działanie Rolexa to mniejszą ilość sztuk powinien rekompensować większym narzutem (więcej modeli w złocie, wyższa cena dla klienta albo gorsze warunki dla AD ) a może mafia zaintesowała się rynkiem zegarków ...jak nie ma u AD to wtórny rynek sprzeda wszystko, oryginały i fejki klasy A za cenę premium ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka - kilkanaście lat, gdy wzrośnie siła nabywcza obecnych gimnazjalistów i licealistów, wzrost „pretstiżu” będzie można zrealizować krótką serią w kolaboracji na przykład z Supreme ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że te zwiększanie prestiżu poprzez sztuczne ograniczenie produkcji to jednak tylko plotki.

 

Jak Sub był w Kruku do wzięcia po rabacie (czy to kartą, czy jeszcze przed programem z kartami) za 20-22k po rabacie to była cena, którą rozumiałem w aspekcie zegarka ikony, niezawodności, 100% inhouse i miejsca marki w hierarchi prestiżu. Jak cena transakcyjna w Kruku była na poziomie 25-27k to już było blisko mojej granicy bólu d.... :-P Po podwyżce na początku 2016 r. gdy za Suba po rabacie trzeba było zapłacić ok 31-32k, to już była dla mnie granica. Kupiłem i wtedy Suba. Jeśli Sub będzie po rabacie nawet z dostępnością 1-3 miesiące do wzięcia za 40-45k po rabacie (a do tego to zmierza) no to niestety ja już się wypisuje z tej zabawy...

 

Takie gadanie bylo tez na forum jak Sub koztowal 22k pln, bo kiedys przeciez jeszcze niedawno byl za 16k pln  ;)

Trzeba pamietac, ze sub w stali raczej nigdy nie dogoni cen marek z wyzszej polki, bo one rowniez podnosza ceny, wiec odstepy cenowe sa zachowane caly czas i wtedy bedziesz mial do wyboru np. Sub za 50k pln albo np. AP RO za 90k pln. Lajf...  -_-

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gadanie bylo tez na forum jak Sub koztowal 22k pln, bo kiedys przeciez jeszcze niedawno byl za 16k pln ;)

Trzeba pamietac, ze sub w stali raczej nigdy nie dogoni cen marek z wyzszej polki, bo one rowniez podnosza ceny, wiec odstepy cenowe sa zachowane caly czas i wtedy bedziesz mial do wyboru np. Sub za 50k pln albo np. AP RO za 90k pln. Lajf... -_-

To może dla porównania wspomnę cenę PP calatravy 5296r z 2007 - 64500zl i 2018 - 104700zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dla porównania wspomnę cenę PP calatravy 5296r z 2007 - 64500zl i 2018 - 104700zl...

 

To są ceny katalogowe? Czy transakcyjne?

 

Nautilus 5711 katalogowo od kwietnia 2018: 29 800 USD, przed ostatnią podwyżką 24 840 USD, z 2009 znalazłem cenę w Euro: 16200 euro ( na tamten czas przelicznik euro/usd był ok 1,25), czyli bylo ok 21 000 USD.

 

2018-08-07-Patek-Philippe-Nautilus-Infog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem ceny katalogowe, ale ceny transakcyjne nie odbiegają dużo od tych w cenniku AD...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zobaczcie jak jest, lata temu kupowałem Rolexy za dużo mniejsze piniondze niż teraz i zegarki były, najwyżej czekałem miesiąc, teraz jest dużo drożej i zegarków nie ma. Nie daje Wam to nic do myślenia?

McIntosh nawet poszedł do salonu Rolexa, think about that :).

 

Ja to nawet nie mogę się zapisać na żadną listę oczekujących, teraz bycie na takiej liście jest już prestiżowe,a zakup zegarka to już wogole jest odlot...

 

 

Gostek z Rolka mówił, że Rolex nie widzi najmniejszej potrzeby żeby zegarki leżały na półkach i każdy mógł przyjść i sobie jednego kupić, biorąc pod uwagę jak się mają sprawy trudno przypuszczać że to jest przypadek a nie celowe działanie firmy.

Teraz jak ktoś kupi sobie Daytone, Pepsi I czy inne modele, to się cieszy ze w końcu ma, a koledzy zazdroszczą :)

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem ceny katalogowe, ale ceny transakcyjne nie odbiegają dużo od tych w cenniku AD...

 

W przypadku kolekcji Nautilus mocno odbiegają, nawet 100% na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kolekcji Nautilus mocno odbiegają, nawet 100% na plus.

Ze względu na powrót do prostoty, calatravy tez maja zdrożeć choć przez 11/12 lat i tak poszły 65%. Co do Rolexa to się wcale nie dziwie tych podwyżek bo i tak klient kupi ich wyroby. Jestem na liście na daytone i odbiorę ja za kilka lat po cenie która będzie i nie powiem przecież ze jej nie odbiorę bo podrożała o x%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na powrót do prostoty, calatravy tez maja zdrożeć choć przez 11/12 lat i tak poszły 65%. Co do Rolexa to się wcale nie dziwie tych podwyżek bo i tak klient kupi ich wyroby. Jestem na liście na daytone i odbiorę ja za kilka lat po cenie która będzie i nie powiem przecież ze jej nie odbiorę bo podrożała o x%...

Czyli Daytona będzie dla ciebie warta każdych pieniądzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Daytona będzie dla ciebie warta każdych pieniądzy?

Każdych nie, ale liczę się z podwyżka 30-35% w następnych latach. Zreszta wszystkie cenione marki i tak takie podwyżki stosują wiec jak chcemy kupić zegarek, który nam się podoba to nie mamy wyjścia ...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zobaczcie jak jest, lata temu kupowałem Rolexy za dużo mniejsze piniondze niż teraz i zegarki były, najwyżej czekałem miesiąc, teraz jest dużo drożej i zegarków nie ma. Nie daje Wam to nic do myślenia?

McIntosh nawet poszedł do salonu Rolexa, think about that :).

Ja to nawet nie mogę się zapisać na żadną listę oczekujących, teraz bycie na takiej liście jest już prestiżowe,a zakup zegarka to już wogole jest odlot...

Gostek z Rolka mówił, że Rolex nie widzi najmniejszej potrzeby żeby zegarki leżały na półkach i każdy mógł przyjść i sobie jednego kupić, biorąc pod uwagę jak się mają sprawy trudno przypuszczać że to jest przypadek a nie celowe działanie firmy.

Teraz jak ktoś kupi sobie Daytone, Pepsi I czy inne modele, to się cieszy ze w końcu ma, a koledzy zazdroszczą :)

Ciekawe co mówią AD z Niemiec których zegarki sprzedają handlarze z Hongkongu (ponad 100 podmiotów - każdy po 20 Dayton, Batmanów, Hulków itd )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co mówią AD z Niemiec których zegarki sprzedają handlarze z Hongkongu (ponad 100 podmiotów - każdy po 20 Dayton, Batmanów, Hulków itd )

Że sprzedają z pod lady? :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma popularnych Rolków w Europie. Nie ma w Kanadzie. Czyli wszystko idzie na wschód


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Europa traktuje nas jako Wschód. :D  Czyżby były u nas? :blink:


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Świecie jest koniunktura, więc wszystko schodzi na pniu, wszędzie kolejki i zapisy (domy, samochody, zegarki), co oznacza, że przed nami dołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Świecie jest koniunktura, więc wszystko schodzi na pniu, wszędzie kolejki i zapisy (domy, samochody, zegarki), co oznacza, że przed nami dołek.

Albo wojna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupować to kupować! ;):D

 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziesięciu metrach kwadratowych więcej zegarków niż u nas we wszystkich salonach razem wziętych. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.