Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest McIntosh

Odsprzedam Ci moje miejsce w kolejce :D

Dzięki serdeczne. :)  Na razie czekam na Bazyleę, a później pomyślę co dalej. Spośród uniwersalnych zegarków biorę jeszcze pod uwagę Vacheron Constantin Overseas i oczekuję też na informację z Audemars Piguet. Następnie podejmę decyzję, co do kolejnych zakupów.

Na podstawie kilkunastu sztuk (załóżmy optymistycznie dwadzieścia), które Kruk dostał w ciągu roku, dokonałem specjalnie dla Was bardzo skomplikowanych obliczeń.

Z Daytoną sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Słyszałem, że Kruk nie dostał nawet jednej sztuki referencji 116500LN z białą tarczą.

Na podstawie kilkunastu sztuk (załóżmy optymistycznie dwadzieścia), które Kruk dostał w ciągu roku(...)

Chyba nawet bardzo optymistycznie. Status na 8 stycznia - kolejka zmniejszyła się o 12 pozycji  :ph34r:

Guest McIntosh

Chyba nawet bardzo optymistycznie. Status na 8 stycznia - kolejka zmniejszyła się o 12 pozycji  :ph34r:

Zakładając, że nikt nie zrezygnuje, a dostawy będą w miarę regularne, to ostatnia osoba w kolejce poczeka na zegarek około 17 lat.

Z Daytoną sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Słyszałem, że Kruk nie dostał nawet jednej sztuki referencji 116500LN z białą tarczą.

To akurat na 100% nie jest prawda. Osobiście oglądałem na pl. Konstytucji dwie sztuki czekające na odbiór przez klientów. Jedna biała, druga czarna. Zresztą byłem wtedy z kolegą z tego forum, może to potwierdzić

Guest McIntosh

To akurat na 100% nie jest prawda. Osobiście oglądałem na pl. Konstytucji dwie sztuki czekające na odbiór przez klientów. Jedna biała, druga czarna. Zresztą byłem wtedy z kolegą z tego forum, może to potwierdzić

Rozumiem. W takim razie otrzymałem błędną informację, a pochodziła ona od kierownika jednego z salonów Kruka. Nie zmienia to postaci rzeczy, że sytuacja jest ogólnie rozczarowująca. Ale co tam zegarki, obyśmy zdrowi byli, bo to najważniejsze. :)

Rozumiem. W takim razie otrzymałem błędną informację, a pochodziła ona od kierownika jednego z salonów Kruka. Nie zmienia to postaci rzeczy, że sytuacja jest ogólnie rozczarowująca. Ale co tam zegarki, obyśmy zdrowi byli, bo to najważniejsze. :)

Dokładnie, poza tym nowe Pepsi jest przereklamowane :-)

Wg mojej obserwacji od najmniej dostępnych:

- daytona biała (nawet 1sztuka/rok)

- daytona czarna

- pepsi

- hulk

Batman i inne to już można powiedzieć „na bieżąco”

nie przesadziłem?;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Idealnie komponuje się z tłem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kurczę widzę jeszcze długa droga pod względem koordynacji zestawów przede mną ;)

dbdcf95fd1d8054d8ec548996df2c0bb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

Witam

mam dylemacik mam suba 14060 U serie z tarcza solo

seria ta byla produkowana dwa lata 

i teraz dylemat. zmienia to cos w postrzeganiu tego zegarka jesli nie teraz to za x lat? czy sub jak sub nie ma co doszukiwac sie perełki?

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Witam

mam dylemacik mam suba 14060 U serie z tarcza solo

seria ta byla produkowana dwa lata 

i teraz dylemat. zmienia to cos w postrzeganiu tego zegarka jesli nie teraz to za x lat? czy sub jak sub nie ma co doszukiwac sie perełki?

Moim zdaniem doczekasz momentu powalonych cen na chrono, za które nikt tego nie będzie kupował. 

Nie słychać, żeby ktokolwiek miał ciśnienie na vintage suby (poza comexami)...

Lepiej Piotrek nie brnij w dyskusję bo sie dowiesz że twój 14060m jest wart tyle co nic bo to starsza wesja :)

Każdy stary będzie kiedyś coś warty to pewne i więcej niż teraz

Ale czy w rolexie tylko dwa lata produkcji to coś zaskakującego czy raczej norma :)

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Kolega potwierdza

Mariusz

To jest serio czy jakis inteligentny żart którego nie złapałem?

https://www.chrono24.pl/rolex/submariner-no-date-from-1975---like-new--id9839428.htm

Proszę bardzo. Przykład... Wartość kilkukrotnie wyższa niż ta w dniu zakupu. 

Tylko znajdź mi kogoś kto ten zegarek, za takie pieniądze kupi...

Lepiej Piotrek nie brnij w dyskusję bo się dowiesz że twój 14060m jest wart tyle co nic bo to starsza wesja :)

Jest może i wart więcej, ale co z tego skoro zdecydowana większość kupujących Rolexy chce nowe wersje, a nie jakieś vintage referencje 

nad którymi spuszczają się tylko "znawcy". Głupiego Suba 5 cyfrowego z datą za naprawdę dobre pieniądze (okolice 20k) sprzedawałem pół roku. Ceramicznego 6 cyfrowego za dosyć niekorzystną cenę, sprzedałem w siedem godzin...

Właśnie wpadłem w panikę Michał ;)

Ja wiem że to jeszcze nie vintage ale nie mogę się doczekać tych „czasów”, bo kupiłbym jeszcze ze 2 inne 5-cyfrowe ref. :)

Z chęcią Ci sprzedam nawet trzy sztuki 5 cyfrowych ref. ;)