Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

I tak z kogos, dla kogo kiedys Rolex byl firma calkowicie poza zainteresowaniem, teraz Kolega Mariusz rzuca ulubionymi modelami jak z rekawa :D

 

Alez to zycie sie zmienia... :rolleyes:

Nie tylko to, kiedyś Mariusz jak głównie nosił "dzieła sztuki" to nie zwracał uwagi na dokładność odmierzania czasu, i tłumaczył mi dniami jak nie mam racji mówiąc że mój DJ przy odpowiednim traktowaniu, chodzi z dokładnością 0s.Twierdzac że to nie możliwe, Pomimo tego że to ja miałem ten zegarek i tylko odpisywałem co obserwuje :D.

Kupi kiedyś Grand Seiko to też pewnie trochę zmieni zdanie :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I tak z kogos, dla kogo kiedys Rolex byl firma calkowicie poza zainteresowaniem, teraz Kolega Mariusz rzuca ulubionymi modelami jak z rekawa :D

 

Alez to zycie sie zmienia... :rolleyes:

 

Jak to mówią, tylko krowa nie zmienia zdania.

 

Wszystko przez nowy, ciekawy mechanizm, jak sądzę.

@gustaw6666, po części masz rację. Chciałbym Wam jednak koledzy przypomnieć, że już w roku 2010 napisałem dla Chronos24 entuzjastyczny artykuł odnoszący się do Submarinerów Ref. 116610LN / 116610LV. O chęci zakupu zegarka firmy Rolex zdecydowały nowe mechanizmy i to był świetny wybór. Ostatnio wziąłem też pod lupę Vacheron Constantin Overseas DT Ref. 7900V. Nie daje mi spokoju ten zegar. Kurde, co za pasja. To się chyba nigdy nie skończy.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono fajne, ale 7900V troche przeladowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj komentarz o krowie był pozytywny. A jak ktoś, kto kiedyś "jechał" po marce zaczyna ją chwalić na forum, to jeszcze lepiej świadczy - o nim i o marce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chrono fajne, ale 7900V troche przeladowany :)

 

Nie jestem fanem funkcji stopera w zegarku i tylko dla Daytony mógłbym zrobić wyjątek. Podoba mi się też TAG Heuer Carrera Mikrograph Ref. CAR5041, ale odpada do codziennego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bardzo lubie Daytone i chcialbym za kilka lat ja dostac na 30stke, ale chyba juz nigdzie w EU nie sa mozliwe zapisy... Moze wezme jakas z lat 90 z Zenith movement. Tez podoba mi sie Explorer 1 36mm - na zdjeciu ze spotkania z kolega. :)

 

Jest w czym wybierać. Moje ulubione zegarki Roleksa to (kolejność przypadkowa): Cosmograph Daytona Ref. 116500LN z białą tarczą, Cosmograph Daytona 116515LN z białą tarczą i Ref. 116519LN (białe złoto). Oprócz Daytony wskazałbym jeszcze na Datejust41 Ref. 126334 (niebieska tarcza, karbowana luneta, bransoleta Jubilee), Sky-Dweller Ref. 326934 (niebieska tarcza) i GMT-Master II Ref. 126710BLRO.

post-80849-0-70237100-1550438034_thumb.jpeg Edytowane przez amatsukaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak wyglądałby wolumen sprzedaży Daytony (czyli jej popularność) gdyby od początku produkcji nie była tak mocno sztucznie ograniczana jej podaż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak wyglądałby wolumen sprzedaży Daytony (czyli jej popularność) gdyby od początku produkcji nie była tak mocno sztucznie ograniczana jej podaż...

Myślę że z uwagi na fakt że to ich jedyne chrono w dodatku związane mocno z motoryzacją i tak byłaby bardzo pożądana tyle że jej cena byłaby niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja uważam, że gdyby nie to sztuczne tworzenie ekskluzywności, to cały ten "szał" by nie zaistniał...ot, następny model w ofercie. Sub jest bardziej "kultowy" i szału nie ma, bo go nie "blokują", z Daytoną byłoby to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byla ograniczana az do takich granic absurdu. Ok - nie zalegala na wystawach, ale rok, to raczej max co sie na nia czekalo. Poza tym byly miejsca na swiecie, gdzie byla do dostania od reki a dzis... sami wiemy :wacko:

 

Sub ok - ale i jemu sie trafilo... Jak wloza nowy mechanizm, to dopiero zobaczysz czy szalu nie ma :D;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ostatnio to jest "szał" ze wszystkim na "R", nawet na DJ'e są zapisy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie weim co sie dzieje... pamietam jak dolar byl po 2 zl, to nawet wtedy wszystko mozna bylo "normalnie" kupic... Nic - trzeba liczyc, ze to minie i to taki okres przejsciowy na nowy mechanizm ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że gdyby nie to sztuczne tworzenie ekskluzywności, to cały ten "szał" by nie zaistniał...ot, następny model w ofercie. Sub jest bardziej "kultowy" i szału nie ma, bo go nie "blokują", z Daytoną byłoby to samo.

Podzielam Twoje zdanie Bartek. Przy swobodnym dostepie Sub byłby imo liderem, później GMT Mastery i dopiero Daytona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nigdy nie byla ograniczana az do takich granic absurdu. Ok - nie zalegala na wystawach, ale rok, to raczej max co sie na nia czekalo. Poza tym byly miejsca na swiecie, gdzie byla do dostania od reki a dzis... sami wiemy :wacko:

To zależy od wersji. Na przykład referencję 116503 można kupić bez większych problemów. Największy problem jest ze 116500LN chyba, że dla kogoś kasa nie ma znaczenia i jest gotów zapłacić dwukrotność ceny katalogowej na Chrono24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kolejki za Daytoną, GMT-Master II, faktycznie mogą zniechęcić, ale zawsze można przekonać się do noszenia Datejusta 41 :). Datejust wygląda świetnie, ma rewelacyjny mechanizm 3235, a poza tym ciekawą historię. Ja w kontekście historii przekonywałem się między innymi za pośrednictwem takich autorytetów:

drmartinlutherking1.jpg

Bo dla mnie Dr Martin Luther King jest autorytetem, choć oczywiście mam świadomość, że ciekawych historii Rolex mógłby nawalić "pod sufit". I tak zostałem fanem Roleksa.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zostałem fanem Roleksa. :rolleyes:

48ffceee254c17d62766450df661c8da.jpg Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejki za Daytoną, GMT-Master II, faktycznie mogą zniechęcić, ale zawsze można przekonać się do noszenia Datejusta 41 :). Datejust wygląda świetnie, ma rewelacyjny mechanizm 3235, a poza tym ciekawą historię. Ja w kontekście historii przekonywałem się między innymi za pośrednictwem takich autorytetów:

 

Bo dla mnie Dr Martin Luther King jest autorytetem, choć oczywiście mam świadomość, że ciekawych historii Rolex mógłby nawalić "pod sufit". I tak zostałem fanem Roleksa.  :rolleyes:

Ja np. zegarkami interesuję się właśnie przez pryzmat historii, emocji oraz różnych ciekawych osób, które je nosiły. Sprawy techniczne, mechanizmy oraz ich dokładność interesują mnie też, ale dużo mniej.

 

Dla wszystkich którzy chcieliby jeszcze podpatrzeć jakie sławne osobistości nosił Rolexy, serdecznie polecam http://www.rolexmagazine.com/ (być może znane). Ta strona to pod tym względem biblia, skarbnica wiedzy, fenomen. Wiele zdjęć z tej tematyki dostępnych w Internecie, zeskanował i udostępnił po raz pierwszy ten facet, np. to zdjęcie Picassa z GMT Master II:

 

post-100816-0-50700600-1550574271_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne to Pepsi... ale jest na granicy pozegnania. :)

po ile?;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie oficjalnie melduję się w klubie .Zegarek kupiony najlepsze jest to że z tego samego AD który odmówił mi wcześniej wpisania na listę oczekujących bez komentarza....865af8a3e279e09d44ca9d86f3ff68b8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.