Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

02249101b1feff00cdb3de470b572a48.jpg

Na dobranoc Romek w szwajcarsko angielskim otoczeniu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szwajcarski scyzoryk uciekł z kadru

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W instrukcji jest tabela, o ile dobrze pamiętam. Ale wiele zależy od intensywności światła z lampki. Przy okazji przestrzegam przed ładowaniem latarką o dużej mocy (np. 1000 lumenów). Może się źle skończyć dla zegarka. ;)

 

Najlepiej wystawić na światło dzienne. Jak aku jest ok, to wskoczy szybko, nawet przy zachmurzonym niebie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest tabela, o ile dobrze pamiętam. Ale wiele zależy od intensywności światła z lampki. Przy okazji przestrzegam przed ładowaniem latarką o dużej mocy (np. 1000 lumenów). Może się źle skończyć dla zegarka. ;)

 

Najlepiej wystawić na światło dzienne. Jak aku jest ok, to wskoczy szybko, nawet przy zachmurzonym niebie. :)

Jest jakiś temat związany z synchronizacją ? ( nigdy się szczególnie w to nie zagłębiałem bo zawsze ustawiałem ręcznie zegarek , dziś mnie naszło i męczy mnie , ustawiałem synchronizację ręczną niby łapie sygnał L1 L2 L3 ale zanika i jest ERR ( w mieszkaniu ) , mam też automatyczne synchro i wg daty ostatnio była przedwczoraj , automatyczne synchro ustawia się na jakieś konkretne godziny czy po prostu jak złapie konkretny sygnał ? ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

LINK

 

strony od E15 do E23. W tym wątku też było wałkowane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK

 

strony od E15 do E23. W tym wątku też było wałkowane. ;)

Właśnie o strony w wątku mi chodziło instrukcję mam papierową jak i .pdf , dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o strony w wątku mi chodziło instrukcję mam papierową jak i .pdf , dziękuję.

Mi w mieszkaniu ręcznie nigdy nie poszedł.

Automat jest ustawiony na noc chyba miedzy 00:00 a 5:00 i mi łapie co noc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się raz go przyłapałem o 0:00 na synchro i drugi raz rano ale tu już go nie złapałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiony jest od 2:0 do 5:00 lub od 3:00 do 6:00 - czas letni/zimowy.

I jeśli w tych godzinach nie złapie synchro to próbuję kolejnego dnia jeszcze dwa razy, o 0:00 i 1:00  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest tabela, o ile dobrze pamiętam. Ale wiele zależy od intensywności światła z lampki. Przy okazji przestrzegam przed ładowaniem latarką o dużej mocy (np. 1000 lumenów). Może się źle skończyć dla zegarka. ;)

Najlepiej wystawić na światło dzienne. Jak aku jest ok, to wskoczy szybko, nawet przy zachmurzonym niebie. :)

Na razie nie wskoczyło , od 2 dni leży na oknie w świetle dziennym i potem na komodzie przy lampce ( oczywiście w rozsądnej odległości tak żeby światło łapał i nadal M )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to M to był początek L ;) więc musisz być cierpliwy, szczególnie przy takiej słabej pogodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na razie nie wskoczyło , od 2 dni leży na oknie w świetle dziennym i potem na komodzie przy lampce ( oczywiście w rozsądnej odległości tak żeby światło łapał i nadal M )

Jak będziesz miał okazję, to wystaw go na światło dzienne poza domem, tak, żeby zegar nie był za szybą. To w/g tabeli z instrukcji przyspiesza 3-4-okrotnie czas ładowania. Przejście przez cały poziom M, (czyli jak pisze X-Ray, załóżmy tak: koniec L->(M)->H) przy naświetlaniu przy słabej pogodzie (cloudy day) i przez szybę może potrwać nawet 160 godzin, o ile dobrze interpretuję tabelę.

 

Koledzy przypinali np do barierki na balkonie. O ile nie mieszkasz na parterze, lub nie mieszkasz w okolicy, gdzie jest pełno gołębi, to jest to ciekawa opcja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma 2 miesiące z Zibi TT, wszystkie alarmy dźwięki mute , włączony power save ( jedyna aktywna rzecz to synchro auto ) z innych rzeczy w tym z podświetlenia nie korzystam praktycznie tyle że zegarek leżał z innymi w komodzie i spadło na M.

Wcześniej w GX 56 leżał w tym samym miejscu i na M spadło po pół roku )to mój 2 rangeman i któryś G z solarem ale nigdy nie zwracałem uwagi na wskaźnik i teraz byłem ciekaw ile potrzeba czasu na to , jak widać dużo.

 

Dziś polerowane :)

post-54326-0-74418200-1478787500_thumb.jpg

Edytowane przez Arthoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M to ponad 70% całego zakresu.

Jak tylko masz okazję i nie nosisz to wystaw na balkon do słońca i załapie H.

Nie przejmuj się, będzie dobrze :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M to ponad 70% całego zakresu.

Jak tylko masz okazję i nie nosisz to wystaw na balkon do słońca i załapie H.

Nie przejmuj się, będzie dobrze :)

Chciałbym tylko że słońca niestety brak i z prognoz się nie zapowiada na zmianę póki co leży sobie pod lampką może zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystaw jutro rano za okno i poczekaj. Lampka mało zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Smog taki że trzeba chyba do lata poczekać :) tak że wystawienie za okno nic nie da .

Jak uważasz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie ten sam problem. Naswietlanie lampka, lub przez szybe okienna nic nie daje. Musisz poczekac na lepsza pogode i wystawic go na bezposrednie dzialanie swiatla slonecznego. Po 2-3 godzinach bedziesz mial problem rozwiazany na dlugo:)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie ten sam problem. Naswietlanie lampka, lub przez szybe okienna nic nie daje. Musisz poczekac na lepsza pogode i wystawic go na bezposrednie dzialanie swiatla slonecznego. Po 2-3 godzinach bedziesz mial problem rozwiazany na dlugo:)

 

Tak zrobię , dziwne z tym światłem z lampki bo myślałem że to jakiegoś większego znaczenia nie ma , kiedyś miałem Swatch solar wskazówkowy , padł całkowicie wystawiłem go pod lampkę ( tą samą ) i ruszył po chwili 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze ruszyl. Tylko jak dlugo dzialal ? Pewnie gdybys to casio rozladowal do zera i polozyl pod ta lampka to  tez by "ruszyl".  :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś przy okazji sekcji jednego gw (był to gw-500) zobaczyłem, że zegar działał nawet po wyjęciu aku, zasilany światłem lampki, pod którą pracowałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ładowania to 1,5 roku temu napisałem takiego posta  :D

Następny chce od ręki H facepalm.gif

Ciesz się że widzisz M bo jak wpadnie na H to już tak zostanie, chyba że zegarka będziesz używał jako latarki   ;)

Ludziska ładują nowy "łocz"pod lampami i innymi zapalniczkami mosking.gif

Nawet nie wiedzą że robią krzywdę akumulatorkowi   :unsure:

Mając M wszystkie funkcje działają i spokojnie nosząc na łapce od dziennego światła w 2-3 tygodnie się naładuje, bez potrzeby jego przegrzewania od słońca czy sztucznego światła   -_-

Rozumiem jak jest na L to trzeba sztucznie podładować aby nie zaszkodzić baterii a tak to po co?

Dobrze że nie ma pokazanej baterii w % bo jak Ktoś by miał np. 99% to by ładował na maksa aby pokazało 100   :lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jak Ty zostawiał latem na desce rozdzielczej w zamkniętym samochodzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.