Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

Możesz na pewno anulować zamówienie telefonicznie, przez maila chyba również.

Kurczę byłem pewny że UK dogadało się z UE pod koniec tego roku i będzie wszystko tak jak dotychczas. Kupiłem C65 Trident Automatic i zapłaciłem starym sposobem w rozliczeniu w funtach, więc bankowo wejdzie VAT. Czy da się anulować zamówienie na stronie CW?
Ale to nie są ceny bez VAT. W tych samych cenach katalogowych i po rabatach było pół roku temu na wyprzedaży. Ceny nie spadły ani nie wzrosły. Póki nie zobaczę kwita, że ktoś zapłacił VAT czy inny podatek to nie uwierzę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, skarżyski napisał:

Kurczę byłem pewny że UK dogadało się z UE pod koniec tego roku i będzie wszystko tak jak dotychczas. Kupiłem C65 Trident Automatic i zapłaciłem starym sposobem w rozliczeniu w funtach, więc bankowo wejdzie VAT. Czy da się anulować zamówienie na stronie CW?

Niekoniecznie. Zależy od tego skąd wyślą zegarek. Ceny w EUR dla UE też prawdopodobnie są już z VAT'em więc jest tutaj pewnie jakiś trick z miejscem wysyłki i Twój zegarek kupiony w funtach tez może (powinien) przyjść bez konieczności dopłaty VAT. Jeżeli wyślą z UK i będziesz musiał zapłacić VAT w PL, to powinni Ci oddać VAT angielski, bo powinni Ci wtedy sprzedać zegarek w cenie netto a nie brutto.

@clusca, @dudak, @Perpetuum Mobile, dziękuje za wyjaśnienia. W takim razie poczekam na rozwój sytuacji. Pozdrawiam.

Dodam, że dzwoniłem raz jeszcze, żeby się upewnić i miła pani mi potwierdziła, że "powinno" przyjść bez VAT-u, ale jakby jednak przyszło, to dzwonić do managera z ChW i on ma to wyjaśniać z kurierem ;)

No, i po problemie. Dwa modele, które miałem na oku poszły w oka mgnieniu :) Zrobi się mniej przyjemnie jak wyjdzie na to, że VAT nie doliczają. 

Zdarza się, że wracają na stan, więc jeszcze nie tak "po problemie" ;) 

8 minut temu, clusca napisał:

Dodam, że dzwoniłem raz jeszcze, żeby się upewnić i miła pani mi potwierdziła, że "powinno" przyjść bez VAT-u, ale jakby jednak przyszło, to dzwonić do managera z ChW i on ma to wyjaśniać z kurierem ;)

Ten telefon? 

_20210106_172231.thumb.JPG.c6c9e78f555ac8ff2b4f009ca34771b6.JPG

14 minut temu, Krygo napisał:

No, i po problemie. Dwa modele, które miałem na oku poszły w oka mgnieniu :) Zrobi się mniej przyjemnie jak wyjdzie na to, że VAT nie doliczają. 

Ja kupiłem to na co czekałem, ale pojawił się też C5 w rozmiarze 39mm i jak chciałem dodać do koszyka to nagle error. Więc zostałem z jednym... 

3 minuty temu, evilym napisał:

Ja kupiłem to na co czekałem, ale pojawił się też C5 w rozmiarze 39mm i jak chciałem dodać do koszyka to nagle error.

Widziałem przez chwilkę w atrakcyjnej cenie. Ale jak po chwili odświeżyłem stronę to już zniknął. Zdaje się, że ten model błyskawicznie się sprzedał.

23 minuty temu, evilym napisał:

Ten telefon? 

Tak, dzwoniłem pod ten z kierunkowym UK.

Posted (edited)
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

Jeśli faktycznie nowy to warto.  Zapytaj czy ma jakieś dokumenty   cena jest jeszcze do negocjacji. W sklepie ok 2300.

Ps. Trzeba uważać z "okazjami" na olx. Różnie to bywa. 

Edited by Rikimaru75

Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

Na hasło "nietrafiony prezent" włącza mi się tryb ostrożnościowy. Może faktycznie tak jest, ale tyle tych "nietrafionych prezentów" i "znalezionych na strychu", że nie ufam.

Jeszcze te dwa mi chodzą po głowie. Znaczy jeden z nich.a7f9a6274a3098a989560a9958504aae.jpg&key=5bee556214484e1e288fabc2ea3a0766a477ab1ce8e33223f7b4a7adc3459f25

d3293733290d41de5a56a6cc57259e77.jpg&key=7bc7489ac078c6c2ae84265a44a4bd1e597a8da828c68403906a50d9eabb3deb

Moze to lepszy wybór? OSa też nie miałem jeszcze

7 minut temu, Rikimaru75 napisał:

Ta oferta jest również na Czasoholikach 

No właśnie o tym mówiłem. Można brać bez obaw.

Posted (edited)

Tylko nie lepiej samemu sobie ściągnąć? Ostatnio na jomashop koło 250 usd była, stąd pewnie na Olx. 

Edit, jest jeszcze czarna, z takim tłem datownika za 239 :

https://www.jomashop.com/certina-watch-c001-407-16-057-00.html

Jeśli Polska dystrybucja i gwarancja na miejscu od tej z olx, to można rozważyć, jeśli nie - to chyba żadna okazja, tylko drobny handlek? 

Edited by StaryWilk

4 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jak ktoś myślał nad zakupem jakiegoś kwarcowego chrono np. od Dan Henry, to tutaj ma przez chwilę mocnego konkurenta od ChW. Piękny kwarcyk.

Z ciekawości kupiłem :-) Obawiam się trochę rozmiaru :-)

14 minut temu, Rikimaru75 napisał:

Z ciekawości kupiłem 🙂 Obawiam się trochę rozmiaru 🙂

Dlaczego? Koperta 39mm bez bezela to bardzo fajny rozmiar.

3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Dlaczego? Koperta 39mm bez bezela to bardzo fajny rozmiar.

Ostatni taki maluch u mnie  to Glycine Airman 18