Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ile ludzi, tyle propozycji. Zróbmy najbardziej neutralne a potem przecież i tak każdy sobie sam dokupi taki jak mu będzie najbardziej pasować.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Mamy jakieś konkrety? Co z projektem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy jakieś konkrety? Co z projektem?

 

Wskazówki zostaną zrobione na zamówienie. Niestety ostateczna wycena mnie zaskoczyła negatywnie. Miyota 9130 jest droższa od 9015...i to nie o kilka dolarów.

Jeśli jeszcze będziemy chcieli sampel każdego elementu to już wogóle koszty lecą do góry.

Na chwilę obecną skalkulowałem że aby projekt był w jakikolwiek sposób rentowny minimalna cena zegarka to powinno być 848zł . Nie wiem czy min 150 osób się znajdzie za tą niewątpliwie atrakcyjną cenę ale jednak trzeba mieć na uwadze, że ta kwota to dla niektórych pół pensji.

 

Sprawdziłem konkurencję i najbardziej zbliżonym parametrami zegarkiem jest ten:

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-junkers-bauhaus-automatic-6060-5

 

Mechanizm z tej samej rodziny High-grade Miyoty w Junkersie ale Junkers ma szkło hesalit zamiast szafiru z AR w naszym i ma mniejszą wodoszczelność bo tylko 30m. U nas będzie 100m. Acha no i nie ma nakładanych indeksów :-)

 

Więc nasz zegarek będzie o ponad połowę tańszy ( 40% ceny Junkersa) i będzie znacząco lepszy technicznie ale czy to wystarczy aby pokryć połowę z 300planowanych zegarków zaliczkami.

 

Możemy przyciąć koszty decydując się na hesalitowe lub mineralne szkło zamiast szafiru oraz rezygnując z nakładanych indeksów na rzecz precyzyjnie nanoszonych na tarczę srebrnym proszkiem indeksów - zapewniam, że jakość była by super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że parametry mówią same za siebie i warto zainwestować te 40% - choć argument 50% pensji jest również istotny.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wybrać w końcu jaki finalnie ma być grawer na deklu i zrobić oficjalne zapisy na zegarek. PO zapisach zobaczymy ilu jest realnie zainteresowanych i czy będzie Konieczne szukanie oszczędności w celu pokrycia 50% zamówienia.

Postaram się zrobić kompilację propozycji dekla i poddać pod ankietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ok. Chociaż to nie mała kwota, ale do zaakceptowania. Myslę że nawet jeśli projekt zamknie się w kwocie 1000zł to będzie super patrząc na parametry. A jeszcze jak będzie możliwość dogodnego rozłożenia na raty tj. wpłaty zaliczek, to tym bardziej bedzie ok i będzie sporo chętnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Zróbmy tak:

 

  • zakładamy 900 zł;
  • nie odchodzimy od projektu i wszystkie założenia wyjściowe pozostają bez zmian (szkło, indeksy itd);
  • mając na uwadze pkt. 2 rezygnujemy z sampli;
  • Q ogarnia temat;
  • dostajemy zegarek;
  • Q dostaje kilka flaszek;;
  • Q bierze tydz. wolnego w robocie aby dojść do siebie
  • banan na gębie bezcenny.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z tego co widzę bedą dwa kolory tarczy a ja się pisałem w ankiecie na jeden. To jak już dojdzie do zapisów to się pisze na 2: jeden niebieski drugi czarny.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

I zacznijmy robić sztywną listę bo temat się ślimaczy. Zdeklarują się zainteresowani na poważnie i można chyba zacząć coś tworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możemy przyciąć koszty decydując się na hesalitowe lub mineralne szkło zamiast szafiru oraz rezygnując z nakładanych indeksów na rzecz precyzyjnie nanoszonych na tarczę srebrnym proszkiem indeksów - zapewniam, że jakość była by super.

W hesalit bym się raczej nie bawił, ale mineralne, czemu nie. No i okej, głupie pytanie zadam, ale czy na szkła mineralne nakłada się AR? :D Jest taka możliwość?

 

Wspominałeś też coś o rozpropagowaniu projektu na innych forach, żeby zdobyć chętnych, jest na to szansa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mineralne odpada. Trzymajmy się wytycznych, bo się projekt rozjedzie.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 848zł na 99% się zmieścimy ze wszystkim. Zaraz zrobię oddzielny temat gdzie wybierzemy ostateczny wzór graweru na deklu.

Jeśli nie znajdziemy u nas 150 chętnych to wtedy uderzymy gdzie indziej ale z doświadczenia wiem, że ludzie z zagranicy nie biorą tak chętnie udziału w takich projektach ze względu na brak zaufania ( mnie nie znają ) i pewnego rodzaju "intymność" takich projektów wyrażonych przez dobrze znającą się lokalną społeczność. Tzn wezmą udział nawet w 2 razy słabszym projekcie ale swoim, którego są pewni niż w projekcie zagranicznym. Gotowy produkt kupią ale z pre-order są problemy.

 

Postanowiłem także, że będzie 150sztuk grafitowych i 150sztuk niebieskich. Obie wersje limitowane do 150sztuk i numerowane.

Białą tarczę zostawiamy jako rezerwę...jeśli projekt się powiedzie to pomyślimy później o doprodukowaniu 150 sztuk z białą tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności z kolegą Konradem z małym ale...mianowicie trzeba zrobić chodź jeden sampel jak bedzie to wszystko wyglądało. I koniecznie trzeba już robić zapisy, aby temat się już nie ślimaczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolor tarczy będzie można na nowo zadeklarować przy zapisach, niezależnie od wstępnej ankiety ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolor tarczy będzie można na nowo zadeklarować przy zapisach, niezależnie od wstępnej ankiety ? 

 

Oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w takim razie 100% projekt  + gwarantowana max wycena = moja 100 % deklaracja (albo i nie), koniec mielenia i wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie rezygnował z szafiru i nakładanych indeksów. Te elementy "robią" różnicę i dlatego projekt jest atrakcyjny.

jak zaczniemy go kastrować to może być problem z zebraniem odpowiedniej ilości chętnych IMO.

 

Mam pyanie o ewentualny finisz projektu, bo gdzieś w wątku pojawił się dość nieodległy termin druga połowa roku?). Czy werki Miyoty są dostępne od ręki? Pytam, bo z doświadczenia innych projektów wynika, że na mechanizmy (co prawda od SII) trzeba trochę poczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie Heniek nie zgłaszał problemów werkowych.

SII są tańsze to i pewnie popyt na nie większy i dlatego problemy z dostępnością.

 

Wakacje tego roku to optymistyczny ale realny termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temat ma pójść do przodu to proponuję ustalić przed zapisami odcienie tarcz oraz szlif(delikatny/techniczny).

 

W tych 848 zł będą paski z cordovanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo zakładana cena to było 1000zł

Jeżeli się w tym zmieścimy wg założeń to IMO będzie ok.

150 chętnych znajdzie się na pewno. Niech tylko chrono zaczniemy odbierać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak:

 

  • zakładamy 900 zł;
  • nie odchodzimy od projektu i wszystkie założenia wyjściowe pozostają bez zmian (szkło, indeksy itd);
  • mając na uwadze pkt. 2 rezygnujemy z sampli;
  • Q ogarnia temat;
  • dostajemy zegarek;
  • Q dostaje kilka flaszek;;
  • Q bierze tydz. wolnego w robocie aby dojść do siebie
  • banan na gębie bezcenny.

Pozdrawiam!

Popieram w całym zakresie!!!  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jeden sample to raczej trzeba będzie zrobić, bo często na gotowym produkcie można jeszcze wyłapać szczegóły do poprawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dość uważnie prześledziłem wątek i wybrałem model z białą tarczą. Nigdzie jednak nie wyłapałem dlaczego ta wersja ma sie pojawić później. W moim przypadku tylko ta wchodzi w rachubę i chciałbym się dowiedzieć o ile może zostać ona opóźniona.

 

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.