Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

O które Białe Miasto chodzi? To berlińskie czy w Tel Awiwie? To izraelskie bardziej bauchausowe, ale do muzeum bliżej z Berlina ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O które Białe Miasto chodzi? To berlińskie czy w Tel Awiwie? To izraelskie bardziej bauchausowe, ale do muzeum bliżej z Berlina ;-)

Prawdopodobnie berlińskie, ale gdyby kolega nie posiadał w swoim nick'u partykuły "nie", to Tel Awiw ...byłby bardziej prawdopodobny.  :P


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia, bo nie wszyscy doceniają, co dostaną za 1,2k zł  ^_^

 

Za 1,1k macie świetnie wykonany zegar ze świetnym mechanizmem - zobaczcie sobie ile kosztują Citizeny z Miyotą 9xxx, chociażby model Signature z kalibrem 9010.

Wiem, że mechanizm to nie wszystko, ale cena jest 3 -4 krotnie wyższa, a z kompilacji jest tylko data,

Tutaj będzie Miyota 9130 High Grade, szafir, całkiem ok WR, i cała reszta robiona w zasadzie wg kroju forumowiczów.

 

Za mniej, niż 50% ceny będzie pasek z dobrej jakościowo skóry, którego wielu (na pewno ja) normalnie by nie kupiło.

Owszem, są osoby, które by były chciały sam zegarek (ale taniej), ale jak rozumiem ideą jest stworzenie produktu kompletnego, w którym każdy element (od paska do indeksów) będzie przemyślany, zweryfikowany tak pod względem jakościowym, jak i wizualnym.

 

Za 1,2 k zł nigdzie się czegoś takiego nie kupi - uniwersalny zegareczek i do jensów i do garniaka się nada  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia, bo nie wszyscy doceniają, co dostaną za 1,2k zł ^_^

 

Za 1,1k macie świetnie wykonany zegar ze świetnym mechanizmem - zobaczcie sobie ile kosztują Citizeny z Miyotą 9xxx, chociażby model Signature z kalibrem 9010.

Wiem, że mechanizm to nie wszystko, ale cena jest 3 -4 krotnie wyższa, a z kompilacji jest tylko data,

Tutaj będzie Miyota 9130 High Grade, szafir, całkiem ok WR, i cała reszta robiona w zasadzie wg kroju forumowiczów.

 

Za mniej, niż 50% ceny będzie pasek z dobrej jakościowo skóry, którego wielu (na pewno ja) normalnie by nie kupiło.

Owszem, są osoby, które by były chciały sam zegarek (ale taniej), ale jak rozumiem ideą jest stworzenie produktu kompletnego, w którym każdy element (od paska do indeksów) będzie przemyślany, zweryfikowany tak pod względem jakościowym, jak i wizualnym.

 

Za 1,2 k zł nigdzie się czegoś takiego nie kupi - uniwersalny zegareczek i do jensów i do garniaka się nada :rolleyes:

 

Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj doceniamy, doceniamy :-) ja to za Wasze zdrowie od początku projektu toast wznoszę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

@rradek - za bardzo się nakręcasz.

Mechanizm wydaje się ok. Piszę "wydaje się", bo to nowy mechanizm.

Wypukły szafir, pasek cordovan - bardzo ok.

Zobaczymy jaka będzie jakość wykonania. Czasem Chińczycy nie przykładają się do wykonania małych serii - poczytaj o różnych niedoróbkach w Żubrze Gerlacha na forum czwarty-wymiar.pl. Nasze zegarki będzie składać jakiś chiński no name, a przynajmniej QV nie chwali się, że będzie to Beijing Watch Factory ;), więc na zachwyty nad świetnym wykonaniem przyjdzie czas, kiedy już zegarek zostanie pokazany w wersji produkcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rradek - za bardzo się nakręcasz.

Mechanizm wydaje się ok. Piszę "wydaje się", bo to nowy mechanizm.

Wypukły szafir, pasek cordovan - bardzo ok.

Zobaczymy jaka będzie jakość wykonania. Czasem Chińczycy nie przykładają się do wykonania małych serii - poczytaj o różnych niedoróbkach w Żubrze Gerlacha na forum czwarty-wymiar.pl. Nasze zegarki będzie składać jakiś chiński no name, a przynajmniej QV nie chwali się, że będzie to Beijing Watch Factory ;), więc na zachwyty nad świetnym wykonaniem przyjdzie czas, kiedy już zegarek zostanie pokazany w wersji produkcyjnej.

 

Nie nakręcam się, tylko stwierdzam fakty - widzę, że lubisz nadinterpretować.

 

Gerlach, to Gerlach, od zawsze wiadomo, że kombinują, aby jak najwięcej zarobić, często kosztem jakości.

Takie porównanie jest tyleż bezsensowne, co krzywdzące dla QV

 

QuadrifoglioVerde robi projekt dla forumowiczów z forumowiczami i nawet jeśli będzie miał z tego jakiś zysk, to nie widać, aby prowizja była celem nadrzędnym.

Poczytaj sobie o innych projektach i raczej bubli i niedoróbek nie było widać.

 

Chodzi mi o to, że czasami chłopaki są zarzucani wymaganiami, jakby robili zegar nie za 1.1k, ale 11.0k zł. 

I praktycznie zawsze, przy omawianiu jakiejś zmiany, kwestii, zamiast merytorycznych dyskusji pojawiają się emocji i głosy, żeby najlepiej to w ogóle coś usunąć (rezerwę, datę, teraz pasek) albo nawet straszenie o rezygnacji z projektu.

 

Trochę zaufania! Po dotychczasowych projektach QV widać, że nie zadowoli się półśrodkami i bylejakością.

I jeśli pasek kosztuje 100 zł, to można mieć pewność, że nigdzie taniej się podobnego, oferującą identyczną jakość, nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zegarki obronią się same. Niedoróbek nie powinno być, bo nie eksperymentujemy a dodatkowo właśnie aby uniknąć ewentualnych niedociągnięć które mogłyby się pojawić np. na lini nie najlepiej dobrane wskazówki katalogowe do designu tarczy to zdecydowaliśmy się zrobić rzecz niebywałą w tak małoseryjnej produkcji i niewielkim budżecie mianowicie produkujemy wszystkie indeksy i wskazówki na specjalne zamówienie, więc wszystko będzie idealnie ze sobą zestrojone. Poświęciliśmy na to szmat czasu aby to dopieścić. Liczyliśmy nawet naciski na oś wskazówkową. Nie ma przy tym projekcie żadnych półśrodków. No i przypominam że wszystkie zegarki od Heritage Chrono3 będą składane w Polsce tu także będzie dokładna kontrola jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest następny krok projektu? I kiedy będzie powrót zapisów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam już tylko na ostateczne potwierdzenie przyjęcia projektu wskazówek od dostawcy tego elementu i możemy wznawiać zapisy i jedziemy z produkcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Nie nakręcam się, tylko stwierdzam fakty - widzę, że lubisz nadinterpretować.

 

Gerlach, to Gerlach, od zawsze wiadomo, że kombinują, aby jak najwięcej zarobić, często kosztem jakości.

Takie porównanie jest tyleż bezsensowne, co krzywdzące dla QV

 

QuadrifoglioVerde robi projekt dla forumowiczów z forumowiczami i nawet jeśli będzie miał z tego jakiś zysk, to nie widać, aby prowizja była celem nadrzędnym.

Poczytaj sobie o innych projektach i raczej bubli i niedoróbek nie było widać.

(...)

Przedstawiasz faktoidy, a nie fakty. Faktem będzie zegarek, kiedy już powstanie. I wtedy okaże się, jaka jest jego jakość.

QV ma na rozkładzie dwa projekty zrealizowane (Squale i chrono z modyfikacjami), wkrótce będzie Vis. Gerlach kilkanaście zrealizowanych, w tym kilka forumowych. Napiszę, bo możesz nie wiedzieć, nawet jeden dla naszego forum. Który? Sam poszukaj. Potem się zastanów, czy Gerlach lub QV to św. Mikołajowie? Jeśli uznasz, że nie, to nie pisz już nic więcej o zysku i prowizjach.

O projektach QV nie muszę sobie poczytać, bo je znam, choć nie biorę w większości z nich udziału. Ale w projekcie Formmeistera jestem od samego początku. Tak jak Ty rradku, też przechodziłem fazę nieracjonalnej pozytywnej napinki. :) Teraz czekam spokojnie na efekt końcowy i bardzo liczę na możliwość napisania bardzo pozytywnej recenzji zegarka.

 

Myślę, że zegarki obronią się same. Niedoróbek nie powinno być, bo nie eksperymentujemy a dodatkowo właśnie aby uniknąć ewentualnych niedociągnięć które mogłyby się pojawić np. na lini nie najlepiej dobrane wskazówki katalogowe do designu tarczy to zdecydowaliśmy się zrobić rzecz niebywałą w tak małoseryjnej produkcji i niewielkim budżecie mianowicie produkujemy wszystkie indeksy i wskazówki na specjalne zamówienie, więc wszystko będzie idealnie ze sobą zestrojone. Poświęciliśmy na to szmat czasu aby to dopieścić. Liczyliśmy nawet naciski na oś wskazówkową. Nie ma przy tym projekcie żadnych półśrodków. No i przypominam że wszystkie zegarki od Heritage Chrono3 będą składane w Polsce tu także będzie dokładna kontrola jakości.

Brawo. Na taką deklarację liczyłem. Robię screenshota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość :) Miejmy nadzieję że będzie to ostateczna wersja już beż żadnych poprawek :)

Jaki jest przewidywany czas dostawy sampelka koperty do Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakoś temat pasków się urwał ale... skoro polskie forum,  polski zegarek to może też i polski pasek...?

Więcej nie piszę żeby nie być posądzony o reklamę ale w razie czego wydelegowana osoba może śmiało do mnie pisać... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polski paskodziej da radę te 300+ szt na czas? Bo QV próbował chyba coś organizować i nie wyszło w kraju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem i do tego paskodzieja :-), z paskodziejami jest własnie ten problem, że działają w pojedynkę, a uszycie w ciągu 2 mies. 300 pasków nie dla każdego jest do udźwignięcia. Wielu z nich musiałoby poświęcić się tylko temu zadaniu. Kolejny temat to dostępność skór typu Cordovan. Są z nią problemy bo przecież koni nie zabija się specjalnie dla pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa ciągle otwarta to zapytaj tego typa, pracuje na skórach horweena. Wydaje mi się, że to jego główne zajęcie. Mam od niego portfel z chromoxela i jakość wykonania jest bez zarzutu. Koledzy z innego forum też od niego zamawiali i każdy jest zadowolony.

https://www.etsy.com/uk/shop/SHKIRA

il_fullxfull.834235874_1i0d.jpgopcjonalnie chromexcel niemal połowę tańszy, poniżej 120zł cena wyjściowa:

il_fullxfull.688952602_avhp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru mają być przeszycia Panowie ? Białe ( nawiązanie do białych elementów na tarczy) czy tez w kolorze paska ?

Polscy producenci niestety wszyscy odpadli :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.