Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy koronka rzeczywiście będzie miała taki kształt? 

 

rzut3.jpg

 

Nadgoniłem wątek i moim zdaniem zaczyna się coś fajnego wykluwa z kopertą. 

Natomiast koniecznie zrobiłbym prostą lunetę! Wypukła zupełnie, ale to zupełnie mnie pasuje do kształtu koperty i koronki. 

Jeśli jest możliwe także podniósłbym koronkę.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko odbicie w stali, koronka jest oczywiście płaska od strony koperty.

Lunetę również widziałbym prosto ściętą. Wszelkie wyoblenia wydają się nie służyć temu projektowi.
Umiejscowienie koronki natomiast, to zapewne kwestia techniczna związana z mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie zwróciłem uwagi na lunetę, wydaje mi się, że proste sfazowanie przybliży nas to mojego wyobrażenia Bauhausu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Przy płaskim szkle najlepiej byłoby, żeby luneta była albo prosta, albo ścięta, ale nie wyoblona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedyna dopuszczalna "obłość" w tym projekcie to delikatnie wypukłe szkło. Reszta na kanwie kwadratu, rombu, trójkąta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba też lekko wypukłe szkiełko by bardziej pasowało, choć gdy myślę "Bauhaus" widzę zegarek z płaskim ;),  jedyne co mi się nie podoba to "zwisająca koronka" w widoku z boku od strony uszu, ale zapowiada się i tak piękny zegarek! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że szkiełko lekko wypukłe byłoby lepsze.

Koronka zupełnie mi nie pasuje. Nie mówię że jest zła, tylko jest najbardziej wyróżniającym się elementem projektu, który w założeniach ma być oszczędny stylistycznie.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na śledzenie całego wątku (77 stron). Czy jest już wybrany końcowy wzór i tylko czekamy na wybór graweru ?

Jeżeli tak to gdzie jest wzorzec i na kiedy może być ten sikorek ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają pracę nad kopertą...

Myślę, że do produkcji jeszcze upłynie ładnych kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają pracę nad kopertą...

Myślę, że do produkcji jeszcze upłynie ładnych kilka miesięcy.

A czy rozpoczęły się już zapisy (oprócz oczywiście tych osób które wzięły udział w ankiecie) ?

Czy po wyborze wzoru będzie jeszcze można się zapisać na zegarek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczęły się jeszcze zapisy i będzie na to czas po ostatecznym ustaleniu wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczęły się jeszcze zapisy i będzie na to czas po ostatecznym ustaleniu wyglądu.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh, no i po kolejnych poprawkach. Naniesione poprawki to:

 

- Skrócona koronka

- dodany kominek/ podstawa pod koronką

- Uszy zegarka są bardziej wygięte i kończą się 1,7mm poniżej poziomu dekla. Dzięki temu zegarek będzie znakomicie układał się na nadgarstku nawet tych ok 16cm.

- Luneta na powrót w wersj ściętej

- Szkło wypukłe, chodź w ankiecie trzeba będzie roztrzygnąć czy nie lepiej płaskie.

 

Plik PDF 3D ( proszę zapisać na dysku, potem otwierać, nie działa na telefonach ): http://timeandpassion.pl/koperta%20lipcowa2.pdf

 

rzut001.jpg

rzut002.jpg

rzut005.jpg

rzut007.jpg

rzut008.jpg

rzut04i.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam mocno mieszane uczucia co do koronki. Nie lepiej coś prostego bez bajerów do tego projektu?

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zdanie odnośnie koronki. Ni przypiął ni przyłatał, tak trochę na siłę, aby się wyróżniać. Moim zdaniem każda w klasycznym kształcie lepiej by wyglądała.

Co do koperty to nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek ten pdf źle mi się otwiera, mam ograniczone pole widzenia, widzę tylko środek zegarka, mimo obracania  i zmiany skali nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam mocno mieszane uczucia co do koronki. Nie lepiej coś prostego bez bajerów do tego projektu?

 

pozdrawiam

Narfas

 

Nie chciał bym popełniać repliki innych zegarków...i powielać wszystko co już zostało zrobione. Uważam, że to oryginalny element i po skróceniu jej fajnie uzupełnia projekt. Nawiązuje do trapezowatego okna daty, architektury...itd. Na żywo gdy zostanie to wykonane ze stali naprawdę będzie wyglądało bardzo dobrze. Ta koronka jest maleńka, na renderach wygląda jak potwór ale jak się obejrzy grafiki w 1:1 to naprawdę jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja się poddaję. najpierw byly ohy i ahy nad koronką trapezową, teraz nagle się nie podoba. Mam już tego projektu dość, zmęczył mnie i mam wrażenie że szukamy już dziury w całym na siłę. Będziemy poprawiać tą kopertę w nieskończoność. Ten strach przed czymkolwiek co nie kopiuje innych tez mnie wpienia. Polacy! czy wy tylko potraficie kopiować ??!!

 

Czy podobają się Wam piosenki tylko te które już słyszeliście ?? Quo Vadis!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: a dobra, ugryzę się w język ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem PDF i super poza tym wypukłym szkłem. Wg nnie do obecnej koncepcji zegarka takie nie pasuje.

 

By pomniejszyć zegarek tak by cały był na ekranie a nie tylko środkowa część: Ctrl + Scroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem PDF i super poza tym wypukłym szkłem. Wg nnie do obecnej koncepcji zegarka takie nie pasuje.

 

By pomniejszyć zegarek tak by cały był na ekranie a nie tylko środkowa część: Ctrl + Scroll

 

albo scrollem myszki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wręcz przeciwnie. Przy zaokrąglonej lunecie płaskie szkło wydawało mi się nieco lepszą opcją, ale przy ściętej, która powiedzmy sobie szczerze, oddziałuje mocno na + szkło wypukłe tworzy spójniejszą całość. Poza tym uważam, że w efekcie końcowym, właśnie dzięki szkle, będzie to ciekawszy zegarek.
Co tyczy się koronki, gdyby ktoś z przeciwników obecnej dał alternatywę, ale jednak nie szaro - buro płaską, byłoby łatwiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.