Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego terminu należało się spodziewać, biorąc pod uwagę, że mamy koniec czerwca, a sam czas oczekiwania na mechanizmy to około pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze coś się ruszy w tym temacie po zakończeniu poprzedniego projektu (a to już niedługo), bo chciałbym kiedyś zostać posiadaczem takiego zegarka z rezerwą chodu i w przystępnej cenie. :rolleyes: W sumie, to brakuje już niewielu elementów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas się rusza. Dostałem poprawione grafiki ale bez poprawionej koronki. Mam nadzieję, że jutro dostanę już z trapezową koronką.

To jest cholernie ciężki w zaprojektowaniu zegarek. Wydawałoby się, że zrobienie eleganckiego zegarka to prostsza sprawa niż wypasiony diver czy military ale nic bardziej mylnego ! Obecne zmiany podążyły w kierunku koperty podobnej do tej z Nomos Club ( to bardziej sportowa, casualowa koperta ) , z tymże będzie znacznie węższa luneta.

Będzie trzeba także ponownie przemyśleć kwestię szkła czy ma być na pewno wypukłe czy płaskie.

Ale to już w ankiecie tą kwestię rozwiążemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze mnie ostatnio nie było, niestety w ostatnich tygodniach miałem więcej pracy niż sie spodziewałem, z projektu sie nie wycofałam bo sam chciałbym mieć ten zegarek :) wiec jak bedzie nowa koperta to chciałbym ja dostać na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze mnie ostatnio nie było, niestety w ostatnich tygodniach miałem więcej pracy niż sie spodziewałem, z projektu sie nie wycofałam bo sam chciałbym mieć ten zegarek :) wiec jak bedzie nowa koperta to chciałbym ja dostać na maila

Fajnie że jesteś. Narazie masz żółtą kartkę od forumowiczow (w mojej osobie) :) pokazales świetne wizualizacje, obiecales kolejne i zniknąłes.

No ale wiem jak to jest z wolnym czasem niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ponieważ w temacie nic się merytorycznie nie dzieje.

Tres faciunt collegium :)

post-54231-0-26317900-1403948040_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w temacie nic się merytorycznie nie dzieje.

Tres faciunt collegium :)

Bo zaczął się okres wakacyjny, reanimacja wątku nastąpi we wrześniu;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plik igs z nowym renderem koperty ale muszę jakoś to przekonwertować do pdf aby wszyscy mogli sobie tą kopertę pooobracać i pooglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może ściągnąć darmowy program do obsługi .igs, rozumiem budowanie napięcia, ale gdybyś mógł wrzucić ten plik bez konwersji do pdf, nikomu nie stałaby się krzywda  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może ściągnąć darmowy program do obsługi .igs, rozumiem budowanie napięcia, ale gdybyś mógł wrzucić ten plik bez konwersji do pdf, nikomu nie stałaby się krzywda  :P

 

Ściągnąlem IGS Viewer niestety to co on wyświetla to plątanina kresek i zmienianie żadnych w programie opcji nie powoduje alternatywnego i wyświetlania :-)

 

Wysłałem już jednemu forumowiczowi na maila aby to cyknął do pdf, ale z racji okresu wakacyjnego możemy trochę poczekać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowani chyba sobie poradzą z plikiem, także jak jest możliwość to może niech będzie ogólnie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi Maczoking ...

 

Pisać co się podoba a co nie. MOżemy zastosować płaskie szkło, możemy powrócić do lunety/bezela prosto ściętego.

Z koronką także można pogrzebać.

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg


upload foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - podaj proszę wymiary. O ile dobrze pamiętam to L2L się zmienił. Czy cos jeszcze?

Teraz by się przydał kolega jawow123 i jego wizualizacja z tarczą choć IMO luneta wygląda świetnie czyli cieniutko :)  

Mi się podoba ta koperta bardziej niż poprzednia, koronka też jest ok tylko nie wiem czy nie za bardzo wystaje od spodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy i koronka potęgują jego za przeproszeniem beczkowatość. Sam zegarek nie będzie super cienki, więc powinniśmy popracować nad jego subtelnością.

 

P.S. Może to tylko złudzenie - jak dojdzie cyferblat, wskazówki i pasek pewnie będzie ok.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzucę pdf 3D , tam należy sobie zmienić widok tak aby koperta była w skali 1:1 ( u mnie przy mojej rodzielczości ekranu 1:1 to jest mniej więcej 34% ) . Wtedy się okaże, że nie taki diabeł straszny. Oglądając rendery w powiększeniu można się mocno wprowadzić w błąd :-)

 

Formmeister koperta Czerwcowa.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucone powyżej w poście. Miłego oglądania. Wszelkie uwagi mile widziane.

 

Zmiany w stosunku do poprzedniego renderka są namalowane tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97788-budżetowy-zegarek-forumowy-formmeister-w-stylistyce-bauhaus-ankieta-nr2/?p=1234000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok i nie ma raczej potrzeby rezygnować z wypukłego szkła. Jedyne co mnie zastanawia to ta koronka od strony dekla. Można zrobić taki wypust w kopercie ala kominek który nieco ją osłoni. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę , jutro zrobię zdjęcie bo dziś nie wychodzi przy tym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi, masz rację mogłaby być podparta takim półkominkiem. Można też ją zmniejszyć...albo zmienić proporcje trapezu na nie tak mocno wyszczuplony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta koronka ni w pięć ni w dziewięć, ani do koperty nie pasuje, ani to szczególnie wygodne nie będzie. Nie wiem na jakim etapie została podjęta decyzja o takiej koronce, bo trochę się wyłączyłem, ale dużo bardziej mi się podobała taka: http://s20.postimg.cc/4dct1dq4d/ears_fixed_2.jpg

 

Ale kopii nie będę o to kruszył, jeśli uznacie, że tak ma zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście koronkę odrobinę bym zmniejszył bo w obecnej formie trochę za bardzo wybija się przed szereg, natomiast sama trapezowatość jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta koronka ni w pięć ni w dziewięć, ani do koperty nie pasuje, ani to szczególnie wygodne nie będzie. Nie wiem na jakim etapie została podjęta decyzja o takiej koronce, bo trochę się wyłączyłem, ale dużo bardziej mi się podobała taka: http://s20.postimg.cc/4dct1dq4d/ears_fixed_2.jpg

 

Ale kopii nie będę o to kruszył, jeśli uznacie, że tak ma zostać.

 

Oglądałeś pdf w 3D ? ustawiłeś widok tak aby odpowiadał wymiarom 1:1  ? Koronka nagle zaczyna mniej rzucac się w oczy. Jak dodasz jeszcze to że w realu będzie wykonana ze stali na połysk to dodatkowo jeszcze ją "zniknie" . Natomiast można ją delikatnie ściąć od zew strony o te 0,5mm, będzie wtedy bardziej trapezowata a mniej stożkowata.

Koronka jest słusznych wymiarów ale dlatego aby głupio nie wyglądała z boku koperty która jak wimy jest gruba chociaż dzięki zabiegowi odcięcia jej w pewnym momencie na nadgarstku będzie wyglądać na standardowy zegarek o typowej grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, właśnie dzięki temu pdfowi wyleczyłem się z obawy, że zegarek będzie za gruby, itp. Ale koronka i tak moim zdaniem nie pasuje, zupełnie nie rozumiem, po co trapez, skoro pierwotny kształt był bardzo ok. Ten trapez jest jakiś taki... infantylny.

Ale tak jak mówię, nie jest to dla mnie aż tak istotne, żeby się burzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.