Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, tommly napisał(-a):

I kolejne dzisiejsze podchody, jestem już chyba coraz bliżej ;)

 

certina tudor epos_Snapseed_pop.jpg

Też jestem ciekawy bo ogólnie epos i tudor też ciekawe. Gdzie wszystkie je mierzyłeś?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał(-a):

I kolejne dzisiejsze podchody, jestem już chyba coraz bliżej ;)

 

certina tudor epos_Snapseed_pop.jpg

W sumie... wszystkie fajne 🙂👍 

Z tych dwóch po prawej postawiłbym na stal, choć sercem za Falubazem 😉

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Do stali, czy do tytanu? ;)

Kurczę, chyba do tytanu.

11 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Też jestem ciekawy bo ogólnie epos i tudor też ciekawe. Gdzie wszystkie je mierzyłeś?? 

Marcin Tudor mój prywatny ;)

Zegarki mierzyłem w Kruku. Epos za bardzo oczobijny wg mnie, choć rozmiarowo przyjemny.

Mając Tudora na nadgarstku bliżej mi do tytanu, bo wagowo wypadają podobnie. Stalowa wersja DS Action waży podobnie do mojej PO.

Myślę taż cały czas o sprzedaży/zamianie Tudora, więc wersja kolorystyczna tytanu mi odpowiada.

10 godzin temu, piku napisał(-a):

W sumie... wszystkie fajne 🙂👍 

Z tych dwóch po prawej postawiłbym na stal, choć sercem za Falubazem 😉

Falubaz zdaje się to zielone barwy, to jest czarna tarcza. Zielona stalowa też fajna, ale jak dla mnie najmniej uniwersalna.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tommly napisał(-a):

Kurczę, chyba do tytanu.

Marcin Tudor mój prywatny ;)

Zegarki mierzyłem w Kruku. Epos za bardzo oczobijny wg mnie, choć rozmiarowo przyjemny.

Mając Tudora na nadgarstku bliżej mi do tytanu, bo wagowo wypadają podobnie. Stalowa wersja DS Action waży podobnie do mojej PO.

Myślę taż cały czas o sprzedaży/zamianie Tudora, więc wersja kolorystyczna tytanu mi odpowiada.

Falubaz zdaje się to zielone barwy, to jest czarna tarcza. Zielona stalowa też fajna, ale jak dla mnie najmniej uniwersalna.

Myślałem Tomku, że Tudora masz niebieskiego 😀

Pewnie tak jak piszesz z wagą Certiny do Omegi bo to w granicach 200g. Ja lubię ciężkie zegarki i ta Certinka bardzo mi podeszła. Specjalnie wziąłem czarną bo jest uniwersalna a mam kilka zegarków z kolorowymi akcentami. Tytan dużo lżejszy i ta wersja też bardzo ciekawa Waga 130 g. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2023 o 19:40, Autor1984 napisał(-a):

Świetnie ująłeś szlif na tarczy.

Ten szlif jest tak cudny, że sam się świetnie ujmuje :D. Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m8rwmyA.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20231028-162443-vg5kw78u7-F.jpg&key=488f0a54dcdcf1b8a24ae64508489be7aae789fdc1e15d30e5b56b52ac240541

Ale idealnie dobrałeś kolorki do foty. Mega

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/7/2023 at 7:10 AM, Miszkolc said:

Niedzielny deseremoji3.pngd7bf0cfb505880aee79648acf880e452.jpg

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka
 

Świetny model. Nie wiem czy są takie z otwartym tyłem czy tylko z deklem pełnym. No i świetnie na bransolecie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Certiny

u mnie nowy Super DS PH500 - wg mnie na meshu wygląda wyśmienicie. Również na gumie. Na strapie zaś mniej mi się podoba. Wykonanie jest wyśmienite, jeśli miałbym się czeogokolwiek czepić - to może grawer na dekielku jest dość ostro wycięty - logo VDST.
Rozmyślam nad oddaniem go w dobre ręce jednak.

 

 

IMG20231103180525.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20231108_091751.2.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

wery najs 

 

 

 

Zdecydowanie! Prawdopodobnie kupię. Wiadomo już kiedy będą dostępne w salonach? Jak jest teraz z Certiną? Rabaty na poziomie 20% dalej możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

 

Zdecydowanie! Prawdopodobnie kupię. Wiadomo już kiedy będą dostępne w salonach? Jak jest teraz z Certiną? Rabaty na poziomie 20% dalej możliwe?

byłem dziś pytać i nie wiedzą kiedy dostępne będą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ecipeci napisał(-a):

wery najs 

 

 

Regularna wersja zdecydowanie tak, ale w limitce ta pomarańczowa wskazówka na tle pomarańczowej tarczy, to jakieś nieporozumienie.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Photo-1699909458288-li-P4-Ovp-N91.jpg


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kornel91 szczujesz strasznie tym zegarkiem - fenomenalny jest. Jak zrobią 38 w ceramice (bo chyba nie ma jeszcze?) będę myślał o podmianie jednego z nurków na Cytrynę. Naprawdę udał im się. Jakby wyszło 40 mm to w ogóle miód - malina!
 

@Jogi jak się nosi ta koperta? Zerkałem na ten model ale jakiś taki wysoki / ciężki się wydawał…

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

@kornel91 szczujesz strasznie tym zegarkiem - fenomenalny jest. Jak zrobią 38 w ceramice (bo chyba nie ma jeszcze?) będę myślał o podmianie jednego z nurków na Cytrynę. Naprawdę udał im się. Jakby wyszło 40 mm to w ogóle miód - malina!
 

@Jogi jak się nosi ta koperta? Zerkałem na ten model ale jakiś taki wysoki / ciężki się wydawał…

 

Nie szczuję tylko to fajny zegarek :)

Napiszę tylko jeszcze to co pisałem już kilkukrotnie jakby poprawili ruch bezela jak mają CW czy dodatkowo dodali bransoletę na śrubki nie piny i szybką zmianę to już byłby mistrz no może jeszcze trochę mocniejsza luma i w jedna bo tutaj wskazówki świecą trochę mocniej niż indeksy.  No ale tak czy siak ekstra zegarek w budżecie 4 k :) Za to ta ceramiczna wkładka jest fajniejsza IMO niż w Orisie Aquis. 

Jakby zrobili taki jak piszę w kopercie 40 mm to myślę, że byłby to hit sprzedaży. 

@Jogi dawno Twojej Certiny  chrono nie było :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.