Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową kolegów postawiłem na brązowy pasek i jestem zadowolony. Zegarek zyskał więcej luzu. Dzieki!

IMG_2374.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raszew napisał(-a):

Za namową kolegów postawiłem na brązowy pasek i jestem zadowolony. Zegarek zyskał więcej luzu. Dzieki!

IMG_2374.jpeg

Bardzo fajnie się komponuje. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szanowni! Noszę się z zamiarem wymiany szkła w mojej ph500m na szafir z AR. Czy ktoś z Was wie jaki jest rozmiar tego szkła? Średnica/ grubość? Chciałbym zamówić ale za nim przyjdzie nie chce zegarka demontować do samego zmierzenia tych wymiarów. Dodam, że serwis certiny jest bezradny..

Edytowane przez nitrox3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d7U9qJg.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 31.12.2023 o 09:30, rafi napisał(-a):

Mierzyłem wczoraj Certinę DS2 Turning Bezel. Zegarek zrobił na mnie dobre wrażenie. Podoba mi się oryginalny design z vintage vibes. Podoba mi się wygoda. Wykończenie jest spoko.
To, co mnie trochę odstręcza, to spory bling jak na ten rodzaj zegarka. Ale na spokojnie przejrzałem trochę fotek w sieci i nie rzuca się tak w oczy. Myślę sobie, że to, co widziałem, to efekt syntezy polerek oraz szlifu słonecznego z galerianym oświetleniem… obcował ktoś na żywo z tym zegarkiem w bardziej sprzyjających warunkach, żeby coś na ten temat napisać?

44c0708d056a19e1bd6880539f46f2e7.jpg

Moim zdaniem zwykła DS-2 bez bezela jest fajniejsza. Mniejszy rozmiar i wypukłe szkło szafirowe czynią ją  jeszcze bardziej vintage. No chyba, że bezel musi być. W modelu ze zdjęcia bransoleta ma sporo powierzchni polerowanych. Fajniej wygląda wg mnie wersja limitowana na pasku NATO w tytanowej kopercie.

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTZMPPo.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Certina bardzo fajnie się nosi. 

 

M6snct5.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów posiada Cytrynę DS-2, wersję bez bezela, z Powermatic 80?

Interesuje mnie L2L koperty takiego gagatka, szukałem po internetach, ale nie znalazłem, może za słabo szukałem 🤔

Foto poglądowe:

 

Certina DS-2 Powermatic 80 C024.407.18.041.00.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tommly napisał(-a):

Czy któryś z kolegów posiada Cytrynę DS-2, wersję bez bezela, z Powermatic 80?

Interesuje mnie L2L koperty takiego gagatka (...)

Wg sklepu z Zielonej Góry 46mm.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/45224_Certina_DS-2_Powermatic_80_Blue_Dial_C0244071804100


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AK&AK napisał(-a):

Im nie wierzę, bo już kilka razy walnęli takie babole, że hej :D

Ale przynajmniej mniej więcej wiadomo.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tommly napisał(-a):

Im nie wierzę, bo już kilka razy walnęli takie babole, że hej :D

Ale przynajmniej mniej więcej wiadomo.

To fakt, ale częściej chyba mylą rozmiar koperty niż l2l 😉 

 

Ale jedziemy dalej:

 

IMG_20240128_180842.jpg

I link do filmu:

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AK&AK napisał(-a):

To fakt, ale częściej chyba mylą rozmiar koperty niż l2l 😉 

 

Ale jedziemy dalej:

 

IMG_20240128_180842.jpg

I link do filmu:

 

Dziękuję i wszystko jasne i piękne, kusi mnie 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tommly napisał(-a):

Dziękuję i wszystko jasne i piękne, kusi mnie 😜

Na Twoim nadgarstku powinien świetnie leżeć. @Jogi ma czerwoną i bardzo to dobrze wygląda. 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Photo-1706470972153-Pt6-Da-FQK6j.jpg

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Photo-1706470972153-Pt6-Da-FQK6j.jpg

trzy razy już mierzyłem ten zegar, fajny ale dla mnie za duży i za gruby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, AK&AK napisał(-a):

Na Twoim nadgarstku powinien świetnie leżeć. @Jogi ma czerwoną i bardzo to dobrze wygląda. 

Mierzyłem dzisiaj czarną na meshu i białą na nato, ładne zegarki, wygodne, ale jednak nie dla mnie, wydawały mi się trochę za małe (tarcza w stosunku do koperty).

Wiem, że to pojęcie względne "za małe" ale coś po prostu mi w nich nie pasuje, pewnie klimat vintage.

20 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Photo-1706470972153-Pt6-Da-FQK6j.jpg

Chrono dużo ciekawiej wygląda od "zwyklaków", tylko cena już nie jest taka fajna :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Ja bardzo lubię certina i nawet kilka mam ale tego typu koperta mi kompletnie nie podchodzi.

Właśnie o tym mówię ;) Też lubię Cytrynę i to był mój pierwszy "lepszy" zegarek zakupiony za własnoręcznie zarobione pieniądze, ale zdecydowanie preferuję DS Action lub ewentualne DS-1.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.