Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

25 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Doszukałem się że mechanizm C07.111 nie ma nivachronu a C07.611 go posiada?

Czy są może jeszcze jakieś inne wersje?

Na pewno z Nivachronem jest C07.651. Według strony Certiny, ich nowy diver - DS Action 38 mm - jest wyposażony w mechanizm C07.611 i również ma sprężynę Nivachron.

51 minut temu, basil napisał:

Kusi mnie Certina Action jak nizej kwarc, precidrive.

Mam pytania:

- jak daje radę luma w tym zegarku  w porównaniu do np Seiko

- czy rzeczywiście ten mechanizm jest tak precyzyjny jak podaja ( kilka/ kilkanaście sek na rok) ?

DS ACTION
Nr referencyjny: C032.851.16.057.01

Około 3:30 pokazana jest luma.

Edited by Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

7 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

c07.611 to ten sam używany w DS PH200m oraz DS super Ph500m?

W nowych PH200 (tych z ceramiczną wkładką bezela) i w PH500 tak. W pierwszej współczesnej wersji PH200 był C07.111.

Edited by Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

W dniu 18.01.2021 o 14:39, Krygo napisał:

Moja czwarta Certina i czwarta do której nie można się przyczepić. Bez niedociągnięć, zawsze punktualne. Z tego co miałem chyba jedyna marka jaka mnie nigdy nie zawiodła. 10 dni z czego połowa w pudełku i +3 sekundy. 

QufkQUD.jpg

Fajny ten DS. 

Swoja droga odchyłka tylko 3 s, to świetny wynik. 

Ja obserwuje swoja nową  DS PH200, to widzę odchyłkę ponad 10s/dobę. Hmmm, czy coś z tym robić?

Nie mówię, że skaczę ze szczęścia przy takich odchyłkach, ale to totalnie w normie i nic bym nie ruszał. 

Dlatego do niego wróciłem ;) Szukam tylko ori bransy, bo moja jest od... Citizena 😅

4 godziny temu, Chorwat napisał:

Dlatego do niego wróciłem ;) Szukam tylko ori bransy, bo moja jest od... Citizena 😅

Gratuluję, czyli zgarnąłeś tego z OLX'a z odchyłką 30s/dobę ;)

Nowa oryginalna bransoleta jest do kupienia za niecałe 500 zł.

Edited by tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Tak, tych zegarków jest tak mało na rynku, że nie ma co wybrzydzać. Szczególnie w takiej cenie ;)

11 minut temu, Chorwat napisał:

Tak, tych zegarków jest tak mało na rynku, że nie ma co wybrzydzać. Szczególnie w takiej cenie ;)

Cena była ok, też rozmawiałem z Panem i gdyby nie ta odchyłka, to może bym się na nią skusił, a tak wziąłem Powermatica z ori bransą 😜

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Też fajny :) Jak ci się bransa znudzi, to ślij do mnie (chyba podpasuje?) ;)

Panowie poszukuje bransolety do tego modelu: certina ds podium c001.407.16.087.00
Wiecie może czy jest gdzieś dostępna?

Panowie poszukuje bransolety do tego modelu: certina ds podium c001.407.16.087.00
Wiecie może czy jest gdzieś dostępna?
To bransoleta 19mm, zerknij i zapytaj może tutaj, mają spory wybór
https://www.kraina-czasu.pl/produkty/paski/paski-certina,2,29068
i tutaj:
https://www.maxtime.pl/oryginalna-bransoleta-stalowa-do-certina-ds-podium-c001-410-11-szerokosc-19-mm.html
a jak nie, to pozostanie Ci Doliński.

Nie widzi mi się, wygląda jak tani chińczyk z Ali...

Edited by TRobert

Mała coś

Ja myślę pomiędzy DS4 day date a small second. I w dodatku nie wiem czy czarna czy biała?

To nie mój zegarek.. to jedno z pierwszych real photo tego modelu, ale byłem ciekawy waszej opinii.

Rozmiar jest właśnie największym plusem tego zegarka, bo zwykła ds action diver była po prostu trochę zbyt masywna na mniejsze nadgarstki.

A co do koloru. Myślę, że na żywo może tylko zyskać. Wszak nie każdy zegarek musi być srebrny, dla tradycjonalistów dostępna jest też wersja klasyczna z niebieską tarczą.

To bransoleta 19mm, zerknij i zapytaj może tutaj, mają spory wybór
https://www.kraina-czasu.pl/produkty/paski/paski-certina,2,29068
i tutaj:
https://www.maxtime.pl/oryginalna-bransoleta-stalowa-do-certina-ds-podium-c001-410-11-szerokosc-19-mm.html
a jak nie, to pozostanie Ci Doliński.
Dzięki Ci bardzo za podpowiedzi. :-) Napisałem też do innych sklepów i otrzymałem odpowiedź zzegarek.net i tam sprowadzą mi ją w ok.2-3 tygodnie. Cena wydaje się być lepsza bo 519PLN.
To nie mój zegarek.. to jedno z pierwszych real photo tego modelu, ale byłem ciekawy waszej opinii.

Rozmiar jest właśnie największym plusem tego zegarka, bo zwykła ds action diver była po prostu trochę zbyt masywna na mniejsze nadgarstki.

A co do koloru. Myślę, że na żywo może tylko zyskać. Wszak nie każdy zegarek musi być srebrny, dla tradycjonalistów dostępna jest też wersja klasyczna z niebieską tarczą.

Nie wiem czy akurat czarna tarcza mi tu pasuje... Może gdyby bezel był czarny a tarczą zielona?

Nawet ładna ta dupka, porównując do AT, Cytryna naprawdę nie ma się czego wstydzić ;)

IMG_2646p.jpg