Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie
* * * * - 4 głosy

Parnis

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#561 Daito

Daito
  • Użytkownik
  • 3679 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 20:28

witam można jeszcze gdzieś nabyć parnisa  ultimate?albo z jakim mechanizmem najlepiej szukać?

Parnis Ultimate jest tylko z dwoma mechanizmami Azjatyckim Unitasem (manualny naciąg) i Miyota 8215 (automat) - z tego co wiem to już nie do kupienia na rynku pierwotnym. 

• 0

#562 slowhand

slowhand
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 21:06

Na ali jest cos kolo 150$ kosztuje
  • 0

#563 blazej203

blazej203
  • Nowy Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 15:54

Możesz podać link?

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#564 slowhand

slowhand
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 16:18

https://m.aliexpress...91-9b3bfb59fd02
  • 0

#565 yorki_man

yorki_man
  • Użytkownik
  • 2293 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:08

Ten w linku z Ali to nie jest ultimate.
  • 0

#566 slowhand

slowhand
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:21

Na deklu ma model Pa6047 tak jak w moim ultimate
  • 0

#567 Daito

Daito
  • Użytkownik
  • 3679 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 12:03

Ten w linku z Ali to nie jest ultimate.

To jest ultimate ;)

• 0

#568 yorki_man

yorki_man
  • Użytkownik
  • 2293 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 17:32

To jest ultimate ;)

Case Matekrial:316L Steel 

Tu nie powinna być lepsza stal ?

• 0

#569 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 1710 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 17:34

Case Matekrial:316L Steel 

Tu nie powinna być lepsza stal ?

To jest ulitmate, a stal 316L jest najmniej podatna na korozje. doszukujesz się dziury w całym :)

Użytkownik rinkazki edytował ten post 30 kwiecień 2017 - 17:36

• 0

#570 yorki_man

yorki_man
  • Użytkownik
  • 2293 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 17:56

Oj tam. Wydawało mi się że w ultimate jest stał lepsza niż 316. Wiem bo mam ten zegarek
  • 0

#571 Daito

Daito
  • Użytkownik
  • 3679 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 19:30

To jest ulitmate, a stal 316L jest najmniej podatna na korozje. doszukujesz się dziury w całym :)

Koledze chodziło o to że automaty są/były w kopertach z 904l - w co jestem skłonny uwierzyć bo porównując automat z manualem, w którym, jak podaje opis, koperta jest ze stali 316l gołym okiem widać że koperta automatu ma lekko żółtawy odcień i zbyt łatwo się nie rysuje - wiem bo miałem oba, został automat i faktycznie jak na polerowaną kopertę, która normalnie rysy łapie od samego patrzenia, (odpukać) nie udało mi się go zarysować, a noszony jest naprzemiennie z GWG i Kingiem od sierpnia ubiegłego roku.

• 0

#572 Kappuchu

Kappuchu
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 maj 2017 - 07:51

Witam, noszę się z zakupem "Maryny" od tomsky'ego, tylko mam problem bo strasznie dużo jest wersji i nie wiem którą wybrać, czy lepsza będzie wersja na azjatyckim Unitasie z naciągiem ręcznym, czy wersja z mechanizmem automatycznym, którego nazwy nie ma podanej (nie mówię tu o wersji która posiada Sea Gull'a)? Jeśli chodzi o mnie to nie robi mi różnicy czy to będzie mechanik czy automat, zależy mi bardziej na jakości mechanizmu.

• 0

#573 Daito

Daito
  • Użytkownik
  • 3679 postów

Napisano 13 maj 2017 - 09:14

[...] zależy mi bardziej na jakości mechanizmu.

A który kolor jest ładniejszy amarantowy czy fuksjowy? W zwykłej marynie jest mechanizm ST-25 w rożnych wersjach zależnie od komplikacji jakie widzisz na tarczy, a w manualu azjatycki Unitas oba mechanizmy są Sea Gull'a - nie da się powiedzieć który mechanizm jest lepszy i to nie tylko w tym wypadku ale niemal w każdym, bo każdy caliber ma plusy i minusy. Oba można bardzo dokładnie wyregulować.

• 0

#574 Kappuchu

Kappuchu
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 maj 2017 - 10:00

A który kolor jest ładniejszy amarantowy czy fuksjowy? W zwykłej marynie jest mechanizm ST-25 w rożnych wersjach zależnie od komplikacji jakie widzisz na tarczy, a w manualu azjatycki Unitas oba mechanizmy są Sea Gull'a - nie da się powiedzieć który mechanizm jest lepszy i to nie tylko w tym wypadku ale niemal w każdym, bo każdy caliber ma plusy i minusy. Oba można bardzo dokładnie wyregulować.

Pytanie zadałem, ponieważ w chińskich mechanizmach nie siedzę i się na nich nie znam, nie rozumiem tych docinek, ale mniejsza o to. W jednej wersji zegarka widnieje nazwa mechanizmu "Sea Gull ST-25", a w drugiej "mechanizm automatyczny" no i "Asian Unitas", a jak wiadomo nikt nie chce zakupić "bubla", w każdym razie kończąc temat dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, na pewno się przyda.

• 0

#575 Daito

Daito
  • Użytkownik
  • 3679 postów

Napisano 13 maj 2017 - 11:19

Jakie docinki? O czym Ty do mnie rozmawiasz? - różnica miedzy fuksjowym a amarantowym jest niewielka i "normalny facet" nie jest w stanie jej dostrzec, tak samo jest z "lepszością" i "gorszością" mechanizmów, oba spełniają swoją funkcję, oba mogą być precyzyjne - jedyną kwestią istotną tutaj może być to że nakręcanie zegarka który ma taką "gardę" koronki jak Maryśka jest dość upierdliwe, bo "garda" blokuje ruch. 

Plusem manuala jest to że "fajnie tyka" - w sensie że dość głośno, plusem mechanizmu automatycznego jest to że nie trzeba go nakręcać. 

• 0

#576 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 1710 postów

Napisano 13 maj 2017 - 11:34

Wydaje mi się, że kolega Kappuchu chce kupić jak najtaniej, a wtedy jest o wiele większa szansa kupienia szmelcu.

Już lepiej poszukać w dziale sprzedam i wybrać pomiędzy automatem a naciągiem manualnym to jest zasadnicza róznica, resztę bardzo dobrze opisał Daito.

• 0

#577 Tatanowy

Tatanowy
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 13 maj 2017 - 13:09

Jak na razie kupiłem dwa zegarki u Tomskyego

i jestem zadowolony - to nie jest szmelc

Użytkownik Tatanowy edytował ten post 19 maj 2017 - 16:03

• 0

#578 Kappuchu

Kappuchu
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 15 maj 2017 - 05:30

Jakie docinki? O czym Ty do mnie rozmawiasz? - różnica miedzy fuksjowym a amarantowym jest niewielka i "normalny facet" nie jest w stanie jej dostrzec, tak samo jest z "lepszością" i "gorszością" mechanizmów, oba spełniają swoją funkcję, oba mogą być precyzyjne - jedyną kwestią istotną tutaj może być to że nakręcanie zegarka który ma taką "gardę" koronki jak Maryśka jest dość upierdliwe, bo "garda" blokuje ruch. 

Plusem manuala jest to że "fajnie tyka" - w sensie że dość głośno, plusem mechanizmu automatycznego jest to że nie trzeba go nakręcać. 

W takim razie to ja Cie źle zrozumiałem, mój błąd, zwracam honor.

Wydaje mi się, że kolega Kappuchu chce kupić jak najtaniej, a wtedy jest o wiele większa szansa kupienia szmelcu.

Już lepiej poszukać w dziale sprzedam i wybrać pomiędzy automatem a naciągiem manualnym to jest zasadnicza róznica, resztę bardzo dobrze opisał Daito.

O to chodzi że u Tomsky'ego że zarówno wersja w automacie jak i w manualu są w identycznej cenie i po prostu się dopytuje czy, któryś z nich nie jest "szmelcem".

• 0

#579 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 1710 postów

Napisano 15 maj 2017 - 06:07

Ja nie kupowałem od Tomskiego, więc się nie wypowiadam...

Pisałem o tym że u nas w dziale sprzedam się trafiają, czasami droższe czasami okazje ale każdy dba by nie była to żadna bezwartościowa podróbka.

Pomiędzy manualem a automatem zasadniczo nie ma różnicy w cenie to podobne mechanizmy. Piszę oczywiście o st25 i 6497

Użytkownik rinkazki edytował ten post 15 maj 2017 - 06:10

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych