Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

art_69

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2818
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez art_69

  1. Często jak szukam koperty, to trafia się cały zegarek, kompletny w niezłym stanie, na dobrym chodzie, za niewielkie pieniądze. Ten wyciągnięty z ogromnego pudła ze złomem, z prawie nowym wodoodpornym skórzanym paskiem Reda. Tak obserwowałem co ludzie wyciągają i głównie to pozłacane są poszukiwane.
  2. Ten po lewej był ze mną w wielu miejscach, tarcza już minimalnie pęka ale nawet bardzo popękana ma swój urok i niektórzy myślą, że tak miało być. Ten po prawej, ma troszeczkę inną kopertę, kupiony za symboliczną kwotę do naprawy. Często można spotkać ozdobne dekle. - - - Jest z tej serii model na który mówią - 'kocie łapki', tarcza w tym modelu nie pęka.
  3. Ten Wostok to bardzo dobry zegarek z lat 70, ładnie zaprojektowana koperta, kilka atrakcyjnych, w różnych kolorach tarcz występuje w tym modelu. Dobry zegarek na co dzień. Kilka razy na niego trafiałem, jeden zostawiłem dla siebie. Często mechanizm dokładnie chodził bez serwisu,
  4. W polskich zegarkach taki rodzaj tarczy chyba nie występował w tej kopercie, to i w Poljotach raczej też nie było tych tarcz w chromie. _ _ _ A jeśli chodzi o Mira to wskazówki raczej nie są pomalowane - nie wiem czy te wskazówki nie są od Wostoka.
  5. Zastanawia mnie jeszcze ten Mir z nowych nabytków- tarcza w nim jest chyba oryginalna? Wskazówki powinny być złote? Jesli nie są to wskazówki od Mira to do jakiego modelu?
  6. Gratulacje. Ale Ci się trafiło... Poljot de luxe taki jak szukam tylko wskazowki nie do tej tarczy chyba.
  7. Tak porownywalem go z innym, który mam i napis wydawał mi się bardziej czarny niż czerwony. Myślałem, że te czerwony napisy znikają ale pewnie to jakiś inny etap zmiany tej tarczy.
  8. Wostoki to nie tylko zegarki na rękę, można postawić je również na biurku... Dawno temu ktoś pokazywał ten zegarek w nowych nabytkach i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Piękna , praktyczna ozdoba, odmierzająca czas i pozwalająca zapomnieć o czasie.
  9. To chyba nie jest wersja tarczy z czerwonym, często wyblakłym napisem Mir? Chyba była wersja tarczy z takim napisem? Ta tarcza nie jest rzemieślnicza?
  10. Niedużo wiem o tym zegarku, bo rzadko go widywałem ale z pewnością jest ciekawy.
  11. W tej kopercie zazwyczaj były inne wskazówki ale rzeczwiście znalazłem ten model tarczy z tymi wskazówkami.
  12. Jak nie masz do czegoś zamiłowania, jeśli brak zainteresowania, jeśli komuś brak zwykłej ciekawości do tego co znajduje, wogóle brak mu ciekawości świata - to dla takiej osoby wszystko wokół jest bez wartości, Często takie osoby mają minimalne oznaki kultury - nie wrzuca zegarków do śmietnika tylko położą obok, na ziemi, a nóż ktoś sobie weźmie. Nawet handlarz jeśli nie mógłby zegarków sprzedać to by je wyrzucił.
  13. Trochę pechowy był ten zegarek. Nie do końca wiedziałem czy tarcza jest w zadowalajacym stanie ale to była tylko kwestia spękanego, starego, oryginalnego szkla. Z kolei z tyłu koperty ze zdjęć wynikało, że jest przetarcie, aż do powstania charakterystyczej dziury przy koronce. Na szczęście koperta jest w stanie bardzo dobrym. Następnie sprzedawca dwa razy zapominał wysłać ten zegarek wysyłając partiami inne zegarki. W końcu zdarzyła się sytuacja, że paczka zaginęła. Jednak po złożeniu reklamacji pojawiła się w systemie. Wszystko trwało około 2 miesiące i zakończyło się bardzo pozytywnie.
  14. Ja zawsze kupuje stary zegarek jak najtaniej i wymieniam. Takie zegary nie są bardzo drogie.
  15. Tak, jak ktoś znajdzie złotą Pobiedę ze zniszczoną tarczą lub jakis mały, damski, złoty zegarek w złym stanie - to duże prawdopodobieństwo, że nawet może wyrzucić do śmietnika. Ja kiedys widziałem posta, że ktoś przy śmietniku znalazł kilka zegarków rzuconych obok i tam właśnie była złota Pobieda.
  16. Po to jest w końcu ten dział z okazjami - aby szczęka opadala do podłogi.
  17. 60 zł za serwis to dobra cena. Normalnie zakład dodatkowo dolicza też za części: dobry balans, szkło, koronkę, tarczę, wskazówki i inne z mechanizmu. Także jak dali Ci trochę części to dobrze o nich świadczy
  18. Tego Wostoka spotykałem w różnych kopertach... Nie wiem czy ta jest prawidłowa, choć napewno pochodzi z lat 70, tak jak i tarcza zegarka. Nie powiem miałem obawy ale w zapasie mam też dwie koperty, które z całą pewnością były stosowane w tym modelu.
  19. https://m.olx.pl/d/oferta/zegarek-poljot-17-jewels-CID87-IDQVxiP.html Taki był ale chyba już nieaktualne, bo nie odpisuje. - - - Chociaż nie wiem czy to nie ukryta reklama lub sciema, bo sprzedawca sprzedaje zegarki, więc powinien się znać?
  20. Zaproponowalem 80, sprzedający 100 ostatecznie z przesyłką olx wyszło mniej niż 100 zł.Pewnie mozna bylo 50 zaproponować ale różni sprzedajacy są - zależało mi na zakupie.
  21. Ja też często kupuję szroty, chociaż obiecuję sobie, że już nie będę... Tego Poljota, moim zdaniem zawsze warto kupić, w każdym stanie jeśli jest w oryginale, bo często zdarza się, że nie jest. To jeden z wielu bardzo dobrych zegarków w automacie z lat 70, dokładnie z 1970 roku. Kupiłem go dwa dni temu na olx, był wystawiony w grupie kilku zegarków. Bez problemu poszły negocjacje. Długo szukałem wskazówek do niego, w wielu miejscach, czasami ktoś mowił, że ma i na tym się kończyło. Brakowało mi też oryginalnego dekla i koronki. Koronki nie ma ale ważne, że wałek jest. Wahnik działa idealnie, a mechanizm chodzi prawidłowo. Tarcze już kilka razy widziałem nową, więc może się uda. Może ta nawet zostanie ? A na deser koperta, której łatwo nie daje się kupić. Zaproponowałem cenę, podwójnie symboliczną i obie strony były zadowolone. Pokazuję zegarek tuż po zakupie jeszcze nie oczyszczony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.