Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

art_69

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2818
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez art_69

  1. Już dawno zrezygnowałem ze szwajcarów, a Omegi nigdy nie założę na rękę...
  2. Jak dobrze pamiętam to chyba ja od Ciebie kupiłem... Jeden z najciekawszych stalowych zegarków w automacie. Piękny projekt, chyba z 1970 roku.
  3. Znalazłem jeden wahnik, może trafię drugi za rozsądne pieniądze.
  4. Spróbuję. - - - Ale zegarmistrz mówił coś o jakimś kamieniu przy wahniku, że uszkodzony - to może go rozkładał?
  5. Był już u zegarmistrza miał iść do czyszczenia i naprawy ale nie wiedziałem, że wahnik padł. Ale taki stan często wróży dobrze - znaczy że nie był otwierany... Chociaż z drugiej strony trochę dziwne - przecież ma szczelny zakręcany dekiel.
  6. To jest ten zegarek w którym wahnik jest do wymiany. Po tym zdjęciu nie da się chyba stwierdzić, że jest coś źle, z tym kamieniem na wahniku? Stan tarczy jest jeszcze stosunkowo dobry, także zostawię go do naprawy... Na części chyba szkoda przeznaczyć ten zegarek.
  7. Pewnie nie mógł zapłacić - nie zawsze prawidłowo działa płatność, już kilka razy miałem problemy. Ja zobaczyłem dopiero po godzinie i już nie było opcji kupienia przez olx. Mam taki zegarek do zrobienia w trochę gorszym stanie i mam takiego samego Wostoka w lepszym stanie, chciałem tego kupić a te moje sprzedać. Ten Komandirski był w bardzo ładnym stanie...
  8. A mnie o 7 rano przyszło, że już sprzedany. Ale mam informację, że mogę kupić coś lepszego - może się uda...
  9. Tak wiem ale ja zdobyłem - mam cały mechanizm z wahnikiem i jeszcze chyba z kopertą i deklem (muszę sprawdzić) ale tarcza w tym Poljocie 22 jewels jest dobra lub średnia i trzymam ten zapas jak coś się lepszego trafi do naprawy.
  10. Zawsze przynoszę swoje części a jak coś nie wiem, co dokupić, to się pytam jak najprościej to naprawić. Ostatnio wysłałem do ekspertyzy starego Poljota 22 jewels, odpowiednika Rodiny i myślałem, że balans uszkodzony ale okazało się, że zegarek w automacie zaczyna się sprawdzać od wahnika. Dawałem wielokrotnie radzieckie automaty do serwisu, zawsze ten element był dobry ale w tym przypadku jakiś kamień na wahniku uszkodzony i podobno najlepiej szukać taki sam wahnik. Tego się chyba nie da naprawić? Miałem się właśnie pytać o to, tu na forum. Jutro mogę wrzucić zdjęcie.
  11. Już jakiś czas temu zrezygnowałem z napraw... Może jakbym wcześniej zainteresował się zegarkami to bym miał duże większe możliwości pójścia w tym kierunku. Ale teraz też nie jest źle, tak jak pisałem kiedyś - wspieram weterana zegarmistrzostwa, który praktykę zaczynał w latach 60. --- A można powiedzieć tez, że to zegarmistrz wspiera moje działania, bo bez dobrego fachowca trudno byłoby mi coś zrobić.
  12. Wiem ale tylko raz widziałem w składaku... Trudna decyzja. - - - Dzięki za sugestie.
  13. Tak, to ta z grupy... Ale kupię chyba jeszcze jedną, niekompletną i naprawię... Dzięki zapytam się, bo chyba sprzedający ma do wyboru kilka wskazówek....
  14. Dzięki za wyjaśnienie, Ja tego nie będę robił... Tylko zegarmistrz jeśli kupię ten zegarek. Nie miałem pewności czy da się bez problemu założyć wskazówkę,
  15. Ta Kamą po prawej stronie występowała z tymi wskazówkami po lewej?
  16. Kama. Tu wszystko jest dobrze? Da się założyć wskazówkę minutową ?
  17. Pewnie na taśmę samoprzylepną.
  18. Wydaje mi się, że to składak. To raczej nie jest Rakieta 21 kamieni tylko 19 lub 16.
  19. Fajna Kama tylko chyba zdjęcie zniekształcone - w jaki sposób dokonujesz takich ciekawych zniekształceń?
  20. Zegarek ładny i drogi, można rzec dla wybranych... Stary Kopernik nie jest tak ładny, jest zwykły ale legendarny, Trzeba powiedzieć, że zegarek, który był inspiracją dla tego modelu nigdy nie występował w automacie.
  21. Planecie nie zagraża tylko nadpobudliwym sąsiadom.... Zresztą tego co w piecu pali śmieciami nie namierzą, a tego co rozpali ognisko od razu... Do mnie kilka lat temu policja przyjechała, bo podobno musi na wezwanie i analizowali co się pali w ognisku....
  22. Ja to bym spalił te gałązki w ognisku ale wciąż się zastanawiam czy teraz można to robić? Podobno już nie można dymić...? Kiedyś można było palić wszystko oprócz śmieci, a teraz podobno ktoś może wezwać służby jak zobaczy najmniejszy dym. A mam takie ambitne plany aby zrobić zwykłe z ognisko kiełbaskami w lecie lub kupić 'kozę' i dla przyjemności przyrządzać jedzenie na dworze.
  23. Jakoś tak nie skojarzyłem, rzeczywiście powinny być złocone. Pierwszy Sportwnyje chyba jednak ładniejszy, a z pewnością rzadszy. Mnie ta tarcza kojarzy się z tarczą do czarnej Moskwy - indeksy są minimalnie inne ale w ten sam sposób wykonane.
  24. Ciekawe jaki był kolor indeksów? Czerwony tak jak wskazówka sekundnika?
  25. Nie opłaca Ci się wstawiać sprężyny, to duże koszty i robocizny, i wyszukania odpowiedniej sprężyny. Już lepiej nakręcać zegarek dwa razy częściej: z rana i wieczorem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.