Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sławek W

Użytkownik
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Sławek W

 1. Mniejszy rozmiar, snowfake, wskazówki i indeksy barwione termicznie, naciąg ręczny... Byłoby smakowicie.
 2. Niebieskie wskazówki wyszły zjawiskowo. Kształt, kolor... coś pięknego! Mam nadzieję, że trafią do jakiegoś garniturowego - trochę mniejszego - mechanika. BARDZO chętnie kupię taki zegarek.
 3. Uważam, że taki projekt potrzebuje tylko logo VC i datę dla przeciwwagi. Reszta to niepotrzebne ozdobniki. A co z deklami? Jest szansa na pełne, jak w F1?
 4. Wskazówki niebieskie wyszły przepięknie. Czy jest w przyszłości szansa na podobny projekt (z użyciem niebieskich wskazówek) w klimacie retro, ale w mniejszym rozmiarze? Prosta forma - może mechanik (trzy wskazówki) albo cienki kwarc (dwie wskazówki). Taki garniturowiec byłby super. Mam F&F niebieskiego. Niestety jest trochę za duży, żeby chować go pod mankiet koszuli. Noszę go bardzo rzadko z uwagi na wygodę użytkowania innych modeli. W tym roku F&F chyba jeszcze nie był na nadgarstku... Obecnie trwa moda na duże (i za duże) zegarki. Myślę, że ciężko konkurować w tym segmencie rynkowym. A ładnych garniturowców w ciekawym wykonaniu nie ma aż tak dużo, więc może...
 5. Niebieski wydaje się ciekawszy. Może to kwestia zdjęcia i perspektywy, ale w białym indeksy nakładane wydają się być odrobinę za długie. W niebieskim tak tego nie widać. Dekiel i logo - zdecydowanie kierunek ku Formmeister I.
 6. Tarcza matowa czy z połyskiem? Biały złamany szarością? Ciężko ocenić na monitorze. Na pewno kontrastuje z białym datownikiem. Czy rozważacie rezygnację z tłoczenia logo (pełnej nazwy)? Rozwiązanie może i ciekawe - ale chyba bardziej do kanapkowej tarczy albo nurka. Tutaj lepiej pasowałoby minimalistyczne rozwiązanie.
 7. Jakie zmiany planowane są względem prototypu? Jakoś nie mogę przekonać się do tłoczonego "Vratislavia Conceptum" i białych liter na godzinie 6. Jak już logo musi być, to samo VC wystarczy. Projekt będzie bardziej minimalistyczny, a przez to moim zdaniem ciekawszy. Czy jest szansa na powrót do pełnego dekla, jak przy pierwszym Formmeisterze? Może dałoby radę tak?
 8. Można poprosić o linka do niebieskiego paska? Dziękuję 🙂
 9. Im mniej literatury na tarczy, tym lepiej. Jeżeli coś nie pasuje, to lepiej przenieść to na dekiel - bez szkody dla wizualnej strony projektu. Jestem ciekawy innych wersji kolorystycznych, szczególnie białego w wykończeniu premium. Burgund to nie mój kolor i raczej nie miałbym z czym to nosić.
 10. Amatorska przeróbka - nie jestem grafikiem. Emalia na tarczy, rozmiar garniturowy i będzie świetny zegarek. Tak pod rozwagę.
 11. Koledzy słusznie piszą - indeksy przydałoby się pocienić, a napis na godzinie szóstej przenieść na dekiel. Patrząc na rendery i próbną wersję tarczy granatowej odnoszę wrażenie, że wykonanie tej tarczy w głębokim macie i kolorze atramentu (przy kole datownika w tym samym kolorze) dodałoby klasy i elegancji projektowi.
 12. Moim zdaniem dekiel w starym Formmeisterze był rewelacyjny. Może warto to powtórzyć? Mechanizm 9015 nie ma chyba niczego nadzwyczajnego, co zasługiwałoby na pokazanie. Tutaj nie było planowanego barwienia termicznego śrubek w kolorze tarczy czy też malowania wahnika, więc goły mechanizm jest mało atrakcyjny. Malunki na przeszkleniu od razu skojarzyły mi się z koroną z RE - co powiedzmy sobie szczerze - słabo wyglądało. Pierwowzór był mega udany. Tak pod rozwagę.
 13. @subarist Dziękuję! Porównanie wypada bardzo na plus nowej wersji. Ładne proporcje, dobre spasowanie bransolety, lepsze wskazówki. Szkoda tylko, że sekundnik zakończony jest tym dziwnym grotem... Ogólnie wygląda bardzo zachęcająco. Udany zegarek. Trzeba udać się na przymiarki 🙂
 14. Piękny zegarek. Jak wygląda zestawienie wielkości Gwiezdnego Pyłu nowej i starej wersji? Mierzyłem pierwszą wersję i niestety musiałem zrezygnować z zakupu z uwagi na rozmiar zegarka. Czy nowa wersja będzie mieścić się pod mankietem koszuli?
 15. BEZ LOGO. I bez literatury na tarczy. Uważam, że dobry projekt zegarka minimalistycznego broni się jakością detali. Nie muszę mieć na tarczy logo, informacji o kraju wykonania, chronometrze, wodoodporności, rodzaju zastosowanej lumy, rotor-systemie, nazwy modelu czy innego wpisania połowy "Pana Tadeusza". W tym projekcie to mi nie pasuje. Czasami mniej znaczy więcej. Tutaj niech zagra jakość materiałów i mega wykończenie detali. Taki projekt sam się obroni. Logo i literatura nie są tu potrzebne.
 16. Marcinie, proszę o odłożenie jednego białego 🙂 Kiepski ze mnie fotograf, ale tak na szybko wklejam zdjęcie białego Formmeistera v1. Mam akurat na nadgarstku. Zdjęcie telefonem, na szybko w biurze, więc jest jakie jest, ale chodzi o pokazanie zestawienia kolorów. Ten bielszy odcień bieli jest aż agresywny w zestawieniu z porcelaną. OK, to też nie jest śnieżnobiała porcelana, ale zegarek zyskałby klasę z porcelanopodobną tarczą.
 17. Pasek gładki bez szycia pasowałby tu najlepiej. Czy biała tarcza będzie wykonana z połyskiem (coś na zwór emalii)? W białym Formmeisterze v1, tarcza jest trochę za bardzo matowa. Może to nie kartka z drukarki, ale nie ma tu efektu porcelany. Snowflake to szczyt marzeń. Byłoby pięknie...
 18. Wersja A - wskazówki wyszły obłędnie! Gdyby tak jeszcze: - usunąć to logo z godziny 3, - logo VC przesunąć na godzinę 12, - tarcze totalizatorów przesunąć na godziny 9 i 3, - datę umieścić na godzinie 6 (lub z niej całkowicie zrezygnować) to byłby bardzo ładny i spójny projekt. To nowe logo na prawdę nie jest to do niczego potrzebne... Przy zmianie układu totalizatorów projekt zyska bardzo, bardzo dużo. P.S. Czy tarcza biała będzie z połyskiem (a'la emalia)?
 19. Alternatywne wskazówki - PIĘKNE! Do tego prawdziwy męski rozmiar, tj. koperta 36-38mm. Szkło - wypukły szafir. Mechanizm manualny, bez daty i chrono. Byłoby pięknie, klasycznie i historycznie.
 20. Jak dla mnie trochę za dużo dzieje się na tarczy. W mojej ocenie zdecydowanie lepiej wygląda układ totalizatorów na godzinie 3-9, logo VC na 12, data na 6 (jeżeli musi być). I bez nowego logo. Czyli tak jak F&F. Wskazówka sekundnika w chrono zazwyczaj jest nieruchoma (godzina 12), więc przez większość czasu będzie zasłaniać jeden z totalizatorów. Biało-niebieskie chrono mogłoby być ciekawe, ale przy tym układzie totalizatorów i z nowym logo jakoś do mnie nie przemawia. Do moich pudeł raczej nie trafi. Wolałbym projekt bardziej nawiązujący do wzorców historycznych np. starych kieszonek, stylistyki art deco. Mimo tego trzymam kciuki za powodzenie projektu!
 21. Pierwsze skojarzenie - żona ma taką bransoletę przy Tissocie. I żeby nie było: do małego zegarka super pasuje, pięknie się układa i gra to fajnie. Do garniturowca - super. Do tej koperty bardziej pasowałaby mi bransoleta a'la Rolex Milgauss. Ale wiadomo, de gustibus non est disputandum. P.S. Trzymam kciuki za bransoletę. Bransoleta spasowana z kopertą jest zawsze super sprawą.
 22. Formmeister = NO LOGO. Dla mnie brak logo to zaleta Formmeistera. Ten projekt jest świetny z uwagi na minimalizm. Czysta i niezaburzona forma. Szczególnie dla wersji porcelanowej i czarnej 🙂
 23. Wersja bez logo zdecydowanie jest lepsza (układ na tarczy C w pierwszych wizualizacjach). Może posypią się gromy, ale co mi tam. Jestem za dołożeniem kilku złotych i wykonania Formmeistera w wersji premium obok planowanego modelu. Może nawet zapisy dla zapaleńców z forum na lepszą tarczę czy wersję kolorystyczną przed puszczeniem na produkcję za pełną przedpłatą? Koperta jest ta sama, mechanizm ten sam, wskazówki te same. Można zagrać rodzajem tarczy i zrobić kilka sztuk premium. Tyle ile będzie osób gotowych zapłacić z góry za taki zegarek. Jak będzie porcelana/emalia to płacę z góry i poczekam ile trzeba. Czarny z czarnym datownikiem też byłby ciekawy, ale u mnie porcelana wygrywa. Inna sprawa - jak słusznie zauważył jeden z kolegów - obecna wersja kolorystyczna to trochę powtórka z rozrywki. Mam trzy pierwsze Formmeistery (w tym niebieski), F&F niebieski i jak Panorama będzie podobna to trzeci taki sam zegarek jest średnim pomysłem... W moim odczuciu Formmeister to zegarek klasyczny, a wszelkiego rodzaje sportowo-casualowe zmiany wpływają niekorzystnie na projekt. A klasyczne kolory są dwa: biały i czarny. Oczywiście to tylko pomysł, pod rozwagę.
 24. Czarna wersja nie miała datownika i miała malowane indeksy minutowe. Na tarczy zrobił się bałagan. Przez indeksy minutowe właśnie nie kupiłem tego zegarka. Tak samo jak edycji Sport. Tutaj jest czarne koło datownika. Aż się prosi o czarną tarczę. Byłby bardzo spójny projekt. Klasyka się zawsze obroni. Jeżeli chodzi o sprzedaż, to uważam, że biała porcelana/emalia (z białym kołem daty) byłaby hitem. Nie ma za wiele dobrze dopracowanych eleganckich zegarków w rozsądnej cenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.