Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

artme

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9012
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Zawartość dodana przez artme

  1. Dla tych, co ten model jest nic nie wart zycze milego dnia 😎
  2. Dzis tak 😁 Milego dnia wszystkim 😎
  3. Oooooo.... wypraszam sobie 😡 Ze Szczecina pochodzi moja sp mama ❤️
  4. Ciesze sie, ze znowu zamiast swojej wiedzy uzyles czasu spedzonego na liczeniu moich slow, jednak podkresle - jesli stworzenie cienkiego i malego chrono jest tak banalne, ze nie warto o tym wspominac, to jak juz wczesniej napisalem - czekam na te inne podane przez ciebie 😂
  5. Czlowieku - czy Ty umiesz czytac, czy tylko sie bedziesz przypier.... ac??? Staralem sie rzeczowo wypisac argumenty dlaczego ten model, to nie jest tylko historyjka albo cos, co z braku dostepnosci czyni go wyjatkowym. Napisze jeszcze raz - znajdz mi 4-5 zegarkow z wlasnym mechanizmem chrono bedacych tak cienkimi i malymi, to pogadamy. Jesli nie kumasz, to zmien forum, bo to najwidoczniej Ci nic nie dalo.
  6. Jak widac wykonanie plaskiego mechanizmu chrono w poczuciu niektorych kolegow jest banalnie proste - czekam zatem na ich tworczosc 😂
  7. Rolexowy kon... wybacz - ale to Ty dzierzysz miano takiego 😂 NIGDY nic merytorycznego nie napisales. Majac Omege i jej logo w stopce przychodziles do tego watku i tylko trolowales. Teraz.... łaaaał... kupiles sobie rolka i logo zmieniles i bronisz swojego wyboru do bolu, tylko jak zwykle - bez ZADNYCH merytorycznych wypowiedzi. TYLKO osobiste wycieczki, dogryzania, wysmiewania etc. Jestes ubogi w tym co wypisujesz i nie tylko ja juz to widze, ale oczywiscie - troluj dalej 😂 Ciesz sie tym upragnionym subem, ktorego wybrales i hejtuj wszystkich co sadza inaczej - to zaczyna byc zabawne 😎 Buziaczki ślę i czekam na nowa porcje idiotycznych i uszczypliwych wpisow 😎 ps przepraszam Wać Pana - Pan jeszcze jedno miano dzierzy - "znafca filmowy" - bo przeciez w Pana opinii Paul Newman byl przecietnym aktorem... smuteczek... 😂 Ja tez - napisalem o tym, tylko dla zwrocenia uwagi na fakt, dlaczego moon jest tak wygodny/cienki 😉
  8. To moze pokusze sie o merytoryczne porownanie daytony do Twoich przykladowych konkurentow. Jak wiemy (moze nie wszyscy) w swiecie wielkiego zegarmistrzostwa liczy sie miniaturyzacja mechanizmow. Kiedys o tym pisal wielokrotnie McIntosh. Nie jest sztuka wyprodukowac w tych czasach mechanizm gruby i toporny ale nadal cienki i nie ustepujacy parametrami tym duzym. Wracajac zatem do daytony i omijajac sprawe "podobania sie", to Rolex zrobil kawal dobrej roboty. Jak wiemy wczesniej daytona miala mechanizm el primero Zenitha i jego najwieksza zaleta byla wlasnie wielkosc. Poniewaz jednak nie byl to ich wlasny werk postanowili zrobic swoj i...? Chyba trzeba przyznac, ze odrobili swoja prace domowa. Stworzyli po raz kolejny porzadny, wytrzymaly i precyzyjny/dokladny cienki i niewielkich rozmiarow mechanizm w automacie z 3-dniowa rezerwa chodu. Czy to wiele? Czy to az tak wazne i istotne, zeby zaraz opisywac daytone w samych superlatywach? W moim odczuciu tak - wystarczy popatrzec na konkurencje. Pelno chrono i nawet bardzo ladnych (ja jestem pod wrazeniem Tissot PRX'a, jednak za wyjatkiem nowego moona (ale to maual) i Zenitha pandy na mechanizmie el primero, to sa zwyczajnie krowy. Zegarki duze i ciezkie - nie mowiac juz o dokladnosci chodu. Dlatego podkresle jeszcze raz - zostawiajac kwestie zarobkowe i podobania sie, to TAK - daytona w swiecie zegarmistrzowskim zasluguje na miano zegarka kultowego, dopracowanego pod wieloma detalami i ze swietnym mechanizmem z wlasnej stajni producenta 😎 Jest warta tych pieniedzy i konkurencji w tym przedziale cenowym praktycznie nie ma. Jedynie Zenith i moon - jednak zenith "upodobnil" sie do daytony i nie poszedl swoja sciezka a moon nadal nie ma automatu, bo jak automat, to juz wielkie krowy sie robia. I to by bylo na tyle 😊 ps nie interesuja mnie wpisy pt. daytona, to tylko przebitka cenowa i historia pisana przez przecietnego aktora 😂 - takie wypowiedzi swiadcza tylko o braku podstawowej wiedzy z zakresu zegarmistrzostwa i historii samej marki. Rozumiem jednak to, ze nie kazdemu moze sie podobac i nie ma cisnienia na jej kupno - nasze prawo i niech tak zostanie 😎😊
  9. Tylko to manual a nie automat 😉
  10. Masakra jakas, dlatego serwis najlepiej w kraju a zegarki tylko nowe modele 😁
  11. "Przecież to brzydki zegarek. Rzumiem, że może się komuś podobać. Jednak ich jest mało. Gdyby leżała w każdym butiku nikt by jej nie kupował." Chyba troszke wiecej niz tylko o wygladzie 🤔 Wysunales teze, którą raczej przypisalbym tym znajomym o ktorych pisales a nie Tobie 😉 ps a tak juz miedzy nami - faktycznie sa zegarki dziwaczne, przaśne, tandetne etc., jednak nazwanie daytony brzydkim jest... nie bede tego nazywac 😬, ale juz nawet okreslenie nudny bardziej byloby odpowiednie.
  12. I sam sobie odpowiedziales - pokazalbys im Taga Carrere, to by po gaciach lali z radosci - i nie pisze tego zlosliwie 😎 Sam jak szukalem swojego pierwszego drozszego chrono, to wybralem TH Grand Carrere i nawet sprzedawca mi doradzal moona a ja wtedy totalnie nie docenialem jego wygladu - zwyczajnie nie zrobil na mnie wrazenia i nawet gadka o ksiezycu nic nie dala 😂 Do pewnych zegarkow trzeba dorosnac albo cos wiecej o nich wiedziec, zeby docenic ich "banalnosc" i prostote. 😉 Dlatego opinie ludzi nie interesujacych sie naszym hobby a zegarki traktujacych jak zwykla ozdobe na reku mnie nie przekonuja a juz na 100% nie biore ich opinii jako wyznacznika 😎
  13. Wydaje mi sie, ze kiedy mowa o zegarku tym jedynym w kolekcji jednozegarkowca, to modele bez daty beda zawsze na drugim miejscu, gdyz wbrew pozorom duzo ludzi noszacych wiele lat zegarki zwyczajnie z tej komplikacji korzysta. Co do Daytony, to jest to jeden z miliona chronografow i kazdy znajdzie cos dla siebie - to jest fajne. Jestem w stanie tez zrozumiec, ze moze sie komus nie podobac i nie ma co sie nad tym rozwodzic. Ale nadal nie jestem w stanie skumac jak milosnicy na tym forum znajac historie, "kultowosc" i jakosc wykonczenia tego prostego zegarka pisza, ze "przereklamowany i gdyby lezal w gablocie, to nikt nie zwrocilby na niego uwagi... 😳 I znowu - przeciez mozna tak napisac o kazdym Rolku. Kurcze - przypomne - za ok 70k dostajemy cholernie dokladny i wytrzymaly mechanizm z 3 dniowa rezerwa chodu, 100m wodoszczelnosci, szybka mikroregulacje bransolety, ceramiczny bezel, elementy wykonczone bialym zlotem a do tego bardzo wygodny czego nie mozna powiedziec o 99% chronografowych klockow... wiec moze gusty gustami, ale warto oddac temu modelowi szereg plusow jakie za soba niesie? 🤔
  14. Poprawiona powiadasz... ??? 🤔🤪
  15. Ma duzo plusow, jednak chyba musze jeszcze "dojrzec" do kostek 😉
  16. Jak zawsze - lezy swietnie, na zdjeciach i na zywo robi super wrazenie i... na mnie kostka jakos dziwnie wyglada 😂
  17. Dokladnie 3 godz temu bylem w tym samym miejscu i dokladnie jego mierzylem... szkoda, ze sie minelismy 😂
  18. Zgodze sie, ze czarna jest bardziej dyskretna, ale uniwersalnosc maja taka sama 😎 A co do ankiety, to dla jednozegarkowca najpierw pomyslalem o subie, ale poniewaz sam kilkukrotnie do niego wracalem ze wzgledu na uniwersalnosc a wymienialem ze wzgledu na znudzenie i oklepanie tego modelu, to glos bezapelacyjnie poszedl na Pepsi - nawet branse mozna sobie wybrac 😊
  19. Widze, ze musisz jeszcze troche na tym forum posiedziec i poczytac, bo "to cos" nie ma nic wspolnego z "gustownym" i klasycznym odzwierciedleniem czegos, co jest KLASYKĄ 😎 Kombinowac mozna, jednak trzeba miec "to cos", aby moc walczyc z taka historia... 😎 Tutaj jest jakas "plastikowa zabawka" 🤮
  20. Spoko - a to na potwierdzeniu nie ma nic gdzie/u kogo byl robiony?
  21. Gratki - niech cieszy jak najdluzej 😎 Mialem podobnie jak kupowalem pierwszego rolexa (submarinera) - odetchnalem, usiadlem na fotelu otwierajac dobry cognac przed kominkiem i powiedzialem - marzenie spelnione... zegarek ma dozywocie a ja z bolem stwierdzam, ze kroliczek dogoniony... ☺️ Boze - jak sobie to przypomne, to brzmi to jak horror... 😳😂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.