Kappler zostal usuniety z fabryki i zarzadu GB i wtedy powstala Willmann 2, H H Schmid uwazal ze Kappler zarejestrowal spolke na tzw slupa lub na Augusta Willmanna gdyz w miedzyczasie Albert Willmann z corka mieli wypadek i zgineli .
Albert Willmann do 1870 byl z firmie Endler jako Ksiegowy
Dla potomnych żeby nie zaginelo w sieci niekompletne drzewo genealogiczne Jehlin na podstawie informacji od H H Schmid
Multipage_2016-09-09_074735 (1).pdf
Multipage_2016-09-09_080950 (1).pdf
Jehlin Gene.pdf
Ja na to nie wpadlem,to H H Schmidt w 2017 roku,nie moge teraz znalezc maila z tym drugim nazwiskiem,
Occupation
Uhrmacher
Family name
Ansorge
Given name
Ernst
Address
Breslauer Straße 49
Place
Schweidnitz
Show all entries for this place
More about this place in Genealogical Gazetteer GOV
Source
Adreßbuch für die Stadt und den Kreis Schweidnitz 1929
IMO JA to inicjaly J (zaraz sobie przypomne to nazwisko zwiazane z Kienzle moze Jauch ) oraz Karl i Gotlieb Ansorge, czlonkow zarzadu Uhrenfabrik Germania-stad podobienstwo sygnatury do Germanii .
w 1900 w Freiburg dzialala Gehauseuhrenfabrik Ansorge,
Ps Jeszcze sprawdze to nazwisko ma J ...
Oddaj do zegarmistrza ,nie kombinuj,o ile wychwyt Grahama jest malo skomplikowany to przy innym rodzaju wychwytu roczniaki staja sie nieznosne.Krecenie mimosrodem uwazam za ostatecznosc po wyczerpaniu wszystkich metod zaleconych przez kolegow.Symetria,Widelki,oczywiscie widac ze u Ciebie palety sa raczej do szlifowania bo ktos na siłe zmusil zegar do pracy .....
Bardzo ładnie wyglada,teraz żaluje troche że odpuściłem sobie budziki ... Gdzie wy je znajdujecie.Jak się skonczy ten COVID to zacznę znów zbierać budziki.😀
Nie kupuj nowej bo wszedzie powkladane plastikowe elementy przekladni,kup starego Singera albo w lato wpadnij do mnie to se wybierzesz -Victoria,Singer,Brother.W tych nowych wystarczy sie troche zagapic i naprezanie nici szlag trafia.Pokretla i sprezynki ,talerzyki sa zbyt delikatne.
Bardzo ładny egzemplarz,kolekcja rosnie.Do niedawna nawet nie wiedzialem ze sa miniaturki roczniaków.Zapadka wyglada dziwnie ,moze od innego zegara,w kazdym razie Mariusz ma racje,wymienic.
Moje zródlo (kiedyś wykladowca szkoly zegarmistrzowskiej) potwierdza tylko ze jest to wyrób francuski na 100 %,chrono artyleryjskie lub przemyslowe .Jeszcze takiego egzemplarza nie spotkal ale analiza nagran pozwala na takie wnioski.
Kup i dalej bedziemy Ci doradzac,to ladne zegary,jak widziales sa pod szklem,drewniane obudowy,mosiezne etc.Koledzy juz rozpracowali sposoby regulacji i metody naprawy.Dostep w zasadzie jest latwy do zegara wiec widac jak pracuje mechanizm .
Eureka Palmtag Atmos i cos tam jeszcze ,no ladnie troche zazdroszcze.U mnie srednia na zegarach torsyjnych wychodzi slabo ale mam nadzieje ze do konca roku uporam sie z uruchomieniem ostatnich i bedzie co pokazac amicorum et collegarum.
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.