Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

machlo

Użytkownik
 • Content Count

  2,126
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by machlo

 1. Radzę na żywo przymierzyć oba. Ja mam w okolicach 17 cm. Jak zobaczyłem na żywo OP41, to byłem w szoku - to jest wielgaśna patelnia i IMO trzeba mieć spory nadgarstek, żeby to sensownie wyglądało. OP36 jest wyraźnie mniejsze i IMO to lepszy wybór. Obecna moda spowodowała to, że na pierwszy rzut oka wydaje się maławy, ale po opatrzeniu się, rozmiar OP36 jest jak najbardziej ok.
 2. @Tom87 ja odbierałem op36 i czekałem około 1,5, ale miesiąca.
 3. Elijah Craig BP i Glengoyne CS z dzisiejszej dostawy oraz Redbreast 12 CS z poprzedniej.
 4. Dzisiejsza kumulacja. Laphroaig zwiedził Nowy Targ przed dotarciem do celu, bo DHL pomerdał etykiety na sortowni… całe szczęście, ze przypadkowy odbiorca okazał się uczciwy.
 5. Idea jest prosta jak drut - spekulacja. Poczekam na pierwsze recenzje, czy to coś dobrego i jak nie będzie super, to pewnie się pożegnam, bo jest co pić innego. BTW. wszystkie butelki (nie wiem ile) poszły w DW w 10 minut.
 6. Kliknęło się Zastanawiam się, że warto trzymać dla siebie tego ardbega, czy lepiej puścić kolekcjonerowi/"inwestorowi". P.S. miał być zamiast hazelburna, rebreast 12 cs, ale ktoś mi go sprzątnął dziś sprzed nosa. 😞
 7. @loco50 Czy możesz coś powiedzieć w kilku słowach o benromachu? Gdzie to można dostać w dobrych pieniądzach?
 8. Na tarczy SBGN023 nie ma gwiazdki, więc standardowe 10 spy.
 9. Jeśli chodzi o wódę do picia, to polecam toruńską ziemniaczaną albo jednorodną ziemniaczaną - zawartość ta sama, tylko różnią się butelką i... ceną (potwierdzone u producenta). Wchodzi dobrze, nie wykrzywia i nie szkodzi na żołądek nawet w większych ilościach. Na wesele właśnie taką zamawiałem i wszyscy zadowoleni.
 10. Według wypowiedzi na grupie na fejsie - tak.
 11. W lidlu z kuponem (-25% z apki) i newsletterem (-20zł) A’BUNADH #67 do wyrwania za 202,50.
 12. Z innej beczki - dziś otworzyłem kawę leżakowaną w beczkach po ardbegu a potem piwie.
 13. A tak na marginesie, czy w PL jest gdzieś miejsce, gdzie można dostać w normalnych pieniądzach Laphroaiga CS 12?
 14. Zgadza się - tylko czy to wynika z tego, że starsza, czy bardziej sensowne wyjaśnienie, to po prostu inaczej zadziałały beczki? Tak czy siak wydaje mi się, że 18 i 21 mogą być w podobnym wieku tylko z innych beczek zmiksowane. Na WB jest tylko jedno butelkowanie z 2020, gdzie w poprzednich latach było ich sporo. Natomiast z 2021 nie ma jeszcze żadnego. Wydaje mi się, że w 2020 zlali resztki i mają przestój. Z jednej strony kusi zaopatrzyć się w zapas, ale z drugiej strony zanim mi się skończy, to już pewnie będą równie fantastyczne glenallachie albo coś jeszcze innego. Opinie o classic cut są podzielone - niektórzy całkiem nieźle oceniają, ale może to nakręcanie dalej hype'u na macallana albo autosugestia, że już w tej cenie musi być dobra. Jak przyjdzie na nią kolej, to się przekonam. Założyłem sobie 5-7 otwartych butelek na raz, żeby nie stały otwarte latami. Na razie 12 otwartych, więc muszę nadgonić z opróżnianiem.
 15. Kurier lubi przychodzić z samego rana Parliament z 2019, czyli rzekomo 25 lat. Allardice z 2020, czyli albo 18 albo 25 lat. Po prawej jest nieco ciemniejsza - wiecie która jest po prawej?
 16. Hodinkejapan wrzuciło taką fotę porównawczą:
 17. Jeszcze jedno zdjęcie porównawcze exp39 vs exp36 vs op36:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.