Na żywo widzi się różnicę między rakietą Rolex a Rolexem zegarek robi wrażenie jakością wykonania. Tu nie ma mowy o nabijanych młotkiem wskazówkach ( ) albo dacie zmieniającej się o "wpółdo". .
Z informacji jakie znalazłem wynika, że pomimo iż TTK1 podaje dość wczesną datę produkcji kamieni łożyskowych, to w rzeczywistości właściwą technologię produkcji i obróbki (na potrzeby przemysłu zegarowego) zarówno korundu jak i rubinu ZSRR pozyskał dopiero po nawiązaniu współpracy z firmą Lip. Z tego co pamiętam to pierwsze korundowe łożyska w zwiezdach stosowano na początku produkcji TTK2 , która to rozpoczęła zaopatrywać Penzę od około 44-go roku.
Ed
Tak jak piszesz, wcześniej był zwyczajny "burdel" a łożyska głównie z importu.
Poprzedni zegarek ma kopertę sławy z przyciskiem szybkiej zmiany daty. Ten tu ma kopertę poljota automata, bez przycisku a tarcza jest od mechanizmu który takiego przycisku wymaga (pomijając ilość kamieni). To jest moim zdaniem taki zlepek do zdjęcia. Np do katalogu, bo trzeba było dodać jeszcze jakiś model.
Nie, co do tego, że tarcza, wskazówki i werk pochodzą z pczz to nie ma żadnych wątpliwości, chodzi jedynie o kopertę, a ta bardzo dobrze pasuje do reszty, tyle że nikt takiej nie widział, albo prawie nikt.
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.