Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Wojtas79

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    645
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Wojtas79

  1. Moja nowo odnowiona - szczegóły zapraszam na reanimacje.
  2. Witam, Poniżej opis mojej kolejnej skromnej reanimacji, tym razem Rakieta w dużej linii na werku 2609.HA, zakupiona od forumowego kolegi, w stanie rokującym, z wyraźnymi wadami tarczy. Po kolei: 1. Mechanizm. Do czyszczenia, pierwszy raz użyłem myjki ultradźwiękowej z pokazanym na zdjęciu płynem. Mechanizm fajny do składania ale męczyłem się nieco z łożyskiem jak niżej, zapomniałem go nasmarować i mechanizm zatrzymywał się jedną stroną w dół. Tydzień dochodziłem co to może być. 2. Wskazówki wypolerowane i podmalowane. Szkiełko musiałem po polerce niestety wkleić bo było nieco za małe. 3. Koperta do myjki+ nafta+ benzyna+ odważna polerka + myjka – chrom przetrwał, wyszła nieźle. 4. Dekiel wypolerowałem i potem zmatowiłem tak jak w oryginale, wyszedł wg mnie ładnie, choć jeszcze do dopracowania. Zdjęcia przed i po "zabiegu" 5. Koronka jeszcze czeka na wymianę na nową, coś mam problem z dobraniem/dokupieniem. Jakby ktoś miał namiar to poproszę. 6. Tarczy mimo wielu prób nie udało się odratować. No i niestety zegarek nadal nie nadawał się do noszenia. Na tarczach tych Rakiet robią się plamy i wrzery nie do usunięcia, przejrzałem kilka i wszędzie to samo, dopiero niedawno kupiłem nową, też nie perfekcyjna ale już dużo lepsza. 7. Efekt poniżej. 8. Na pasek. 9. Na rękę 10 Na testy.
  3. Kurcze tyle zachodu z tym. W tym kominku po spilowaniu niema nawet otworu, najpierw cza by nawiercic, potem nagwintowac, a tu dzieci płaczą, żona to już nie mówię. Nie macie moze namiarów do kupienia na podobne komplety koronek bardziej pasujących pod radzieckie zegarki?
  4. Ciekawy ten perlon. Pierwszy raz zwróciłem na niego uwagę. Masz może jakiś namiar na fajny sklep z nimi?
  5. Panowie, zakupiłem zestaw koronek jak na zdjęciu poniżej. Dwa kolory w każdym opcją bez i z kominkiem. Chciałem dziś elegancko dorobić nową koronkę do dużej rakiety i d*pa. Na zdjęciu poniżej dwie pierwsze od prawej to nowe koronki z zestawu. Dla tej bez kominka wałek jest za krótki i nie pasuje, to chciałem długość dopasować skracają kominek w tej koronce w wersji z kominkiem, ale się kurczę okazuje że kominek nie jest gwintowany na całej swojej długości/głębokości i się po skróceniu nieda nakręcić na wałek. Czy to normalne? Ten kominek nie jest po to żeby sobie nim długość dopasowywać? Koronka pierwsza od lewej to oryginalna a druga od lewej to ta spilowana na wymiar. Możecie coś poradzić?
  6. Panowie. Szukam jakiegos wyjątkowo fajnego paska do gajowego, macie moze jakieś inspirujace fotki?
  7. Zamówiłem sprezynki bo i tak jeszcze planuje kupic ze trzy amfibie. Dam znac czy pasi do tego nieorginalnego bezela
  8. Dzięki Panowie. A czy do wostokow juniorow też takie były? Mam jednego, co prawda nie spada i trzyma mocno ale bardzo lekko sie kręci dookoła
  9. No dzięki. Troche wczesniej szukałem i nie znalazłem. Nic dziwnego ze mi wszystkie zegarki z alle wykupujecie.
  10. Zakupiona na giełdzie. Z tym drucikiem mnie zmartwiles bo juz chcialem zamówić oryginalną sprezynke. To moja pierwsza amfa to niemam z czym porownac. Zaczne na razie od renowacji gajowego, a o amfibie dopytam na technicznym
  11. Amfibia miala oryginalny bezel tylko juz nieco wytarty, to sie uparlem żeby sprzedawca mi go podmienil z innej sztuki w ktorej bezel byl nowy. Nieco go przy tej operacj pofatygował, dodatkowo w domu zauwazylem ze bezl po prostu spada, jakby byl za duży. Brakuje sprężyny, ale nie wiem czy ona rozwiaze temat spadania
  12. To wydaje sie byc w sam raz. Ale na Allegro widze tylko takie na 8szt
  13. U mnie takie z piątku. Amfibia ma na moje wlasne życzenie pokombinowany bezel czego teraz żałuję, ale zielony ładny.
  14. Stanąłem ostatnio przed pewnym problemem,a mianowicie zapakowania do walizki pieciu zegarków na majowy wyjazd. Doszedlem do przekonania, że szanujacy się zegarkowy "fan" powinien zabrac na wyjazd tyle zegarków, co par skarpetek (żeby nie pozostawiać tu pola do spekulacji i niedomówień zużywam osobiście jedną parę skarpetek na dzień). Jak sobie z tym radzicie? Pytam bardziej pod kątem jakiegoś ładnego i praktycznego etui, niż instrukcji zawijania zegarka w skarpetkę.
  15. Myłem ten mostek w myjce. Potem zapomniałem nasmarowac i się męczyłem tydzień z werkim który się zatrzymywal tarczą w górę. Po podmiance wszystkiego doszedłem do wniosku że to chyba smarowanie tego łożyska, bo pomogło, ale 100% pewności niema.
  16. Panowie, jak się serwisuje (czyszczenie/smarowanie) to łożysko wychwytu z rakiety?
  17. To moje akurat po zatrzasnieciu jest luźne i się obraca, ktoś wcześniej podklejał to chce podkleic i ja żeby nie wymieniać na nowe. Wiem wiem, że to rozwiązanie niskich lotów.
  18. Taki o po prostu http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7270641144
  19. Panowie, możecie polecić jakiś klej do wklejenia zwyklego szkiełka pleksi.
  20. Panowie, macie może namiar na koronki,gdzie kupic jakiś zestaw nowych, w kolorze srebrnym żeby kształtem pasowały do zegarków radzieckich?
  21. Nie powiem, pasek ciekawy. @werther - dzięki za namiar, skorzystam.
  22. Ogólnie lubię bransolety ale preferuję ciężkie i solidne, a ta Poljotowa jakaś taka nie teges. Wyczyszcze całość, ładnie zmatuje i może się przekonam. A wiecie może gdzie można kupić skręcane teleskopy?
  23. To nie dobrze, bo fajny duży model w sam raz na pasek. Nie przemyslalem tematu jak go brałem. Bransolete mam Poljota, chyba oryginał, ale wygląda jak zrobiona z kapsli, wstyd nosić. Myślisz że można dostać jakiś lepszy zamiennik (w sensie inną bransolete) z takim wycięciem co będzie pasować?
  24. Panowie wiem że temat był omawiany ale nie mogę znaleźć konkretów. Czy ktoś zna efektywne rozwiązanie żeby zamontować pasek do koperty jak na zdjęciu? Wymiar "dinksa" 11mm.
  25. Jak żonie nie będzie pasowała używana, to jednak będziesz musiał odżałować i poszukać NOSa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.