Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Wojtas79

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    645
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Wojtas79

  1. Jak polerujecie szkiełko (plekse) to uzyskujecie naprawdę idealny efekt? U mnie obojętnie czym wykańczam zawsze widac pod swiatlo drobne ryski w kierunku polerowania. Zauważyłem że bardzo wazna jest ściereczka, na razie mikrofibra dała najlepszy efekt, ale nadal nie jest ideał.
  2. Dam znać, choć pewnie zajmie mi to trochę czasu. A macie jakiegoś sprawdzonego producenta werniksu?
  3. Mam pytanie. Oryginalną tarczę która była wytarta dookoła chciałem poprawić farbkami modelarskimi Tamiya jak na zdjęciu. Ale guzik z tego wyszło, farba już po wysuszeniu się zdzierała z tarczy po przetarciu lekko palcem. Wiecie może czego by można było użyć żeby tą tarczę uratować?
  4. Tarcza ze złomka miała ślady obtarć od obracających się wskazówek, były za daleko osadzone. Udało mi sie je częściowo usunąć gumką (taką do ołówka), w miarę twardą, przetarłem całą tarczę ruchami od środka na zewnątrz oszczędzając napisy, potem tarczę tylko delikatnie umyłem. Oceniam, że usunąłem w ten sposób około 60% śladów. Tarcza teraz nie jest idealna, ale po założeniu wskazówek i szkiełka jest całkiem nieźle.
  5. Dzięki! Do polerki zakupiłem trochę sprzętu i środków, ale na razie musze przyznać, że najlepsze efekty uzyskałem dzięki ręcznej polerce (+ trochę Dermelem) z pastą "Mothers". Oczywiście nadaje się tylko do polerki, nie usuwa rys. Przy rysach trzeba zaczć od papierów ściernych i się komplikuje.
  6. Złożyłem do końca mojego 55g (zapraszam na reanimacje - wrzuciłem kilka fotek). Mam dwa pytania: 1. Czy w Waszych sztukach między tarczą i wewnętrznym ringiem jest szpara (równa na całym obwodzie)? Czy może tarcza dolega ściśle do ringu? 2. Czy macie również trudności w nakręceniu zegarka koronką - u mnie chodzi dosyć ciężko, da się nakręcić ale z trudem, jak mokre palce to niema szans.
  7. Witam, skończyłem dzisiaj reanimację Poljota 2616.2H w obudowie 55g. Zegarek dostałem od kolegi, spisany przez niego na straty i faktycznie stan dosyć kiepski. Mechanizm nie chodził, brak koronki, po jej wstawieniu okazało się, że wskazówek nie da się przestawić, na szkiełku (płaskim ) głębokie rysy. Poniżej zdjęcia przed: Po wyjęciu mechanizmu okazało się, że tarcza jest mocno wytarta na brzegach. Jednak wytarcie jest bardzo mało widoczne po złożeniu z ringiem, także chciałem lekko podmalować. Całość na części i do czyszczenia. Przyczyną problemu z nastawem wskazówek był zatarty ćwiertnik, z tego powodu poprzedni użytkownik uszkodził koło zmianowe i najpewniej chcąc przekręcić wskazówki podczas mocowania się z koronką ją wykręcił i zgubił. Szkiełko udało się wypolerować, idzie mi to coraz lepiej choć nadal z bliska i pod kątem są mikro ryski, normalnie wygląda jak nówka. Koperta do polerki ręcznej, stal to stal. Szukając koronki na giełdzie kupiłem kolejnego 55g, stan bardzo zły, ale cena również nie wysoka. Poza koronką wziąłem z niego również tarczę, chociaż posiadała uszkodzenia/wytarcia od źle zamontowanych wskazówek. Udało mi się je częściowo usunąć, ale pod światło nadal trochę widać. Po złożeniu całość wyszła pięknie, zobaczcie. I na koniec, okazało się, że został mi komplet do złożenia drugiego zegarka (bez koronki), po przyjrzeniu się całości widzę, że da się złożyć z tego całkiem niezłą sztukę. Jak ktoś jest chętny to interesuje mnie wymiana tego co zostało (mogę wcześniej zreanimować ) na 55g z granatowym ringiem i srebrną tarczą. POZDRAWIAM
  8. Też mi się zaczyna coraz bardziej podobać ten model. Ktoś się orientuje czy mozna do niego założyć pasek?
  9. Czy koła automatu do poliota trzeba smarować? Jak tak to w którym miejscu, patrząc na zdjęcia poniżej.
  10. Tylko że 5h to za mało żeby przez noc nie noszony zegarek się nie zatrzymał. Z punktu widzenia użytkowania to do d*py.
  11. Panowie - jak powinien kręcic automat w 2427? Zakładam zegarek zupełnie rozkręcony, nie nakręcam nic koronką, noszę około 9 h (praca biurowa) - po zdjęciu rezerwy wystarcza na kolejne 5 godzin chodu. Czy to jest ok, czy za mało?
  12. Takie coś nabyłem dla żony na świąteczny prezent. Wrzucony juz na nowy paseczek Hrischa, a co tam, dla żony co najlepsze.
  13. Ktora wg Was wersja 55g jest bardziej "chodliwa" z czarną czy ze srebrną tarczą (niebieski ring). Widzę że na Alle jest dużo srebrnych, a w ogóle niema czarnych.
  14. Nadgarstek w sam raz na jesienną słotę, można dalej biegać w krótkim rękawku.☺ A zegareczek ładnie wyszedł, przyjemnie pooglądać.
  15. Znalazłem dziś taką koronkę. Zaskoczony jestem jej rozmiarem, bardzo mała jak do tak dużego zegarka.
  16. Znalazlem taki stoper po dziadku. Czy ktoś wie jaka to marka, który rocznik, mechanizm itd...
  17. Co to jest? https://www.olx.pl/oferta/zegarki-kolekcjonerskie-CID87-IDq5SA1.html
  18. Czyściełem standardowo jak inne koła, nafta, benzyna, pędzelek, nie skupiałem sie na elementach wewnętrznych tylko na wieńcu - nie rozkładałem ich. No i nie smarowałem wogóle, myslisz że to dobry pomysł? Cześć ich pracy chyba opiera się na tarciu wewnątrz. Doradź proszę bo widziałem że je rozkładałeś.
  19. Dziękuję wszystkim za miłe słowa! Sam jestem bardzo zadaowlony z efektu, ubolewam tylko nad koniecznością wymiany koperty, ale taki problem jak kopera nie jest stalowa. Oczywiście dekiel i ring zkręcejący został oryginalny. Normalnie bym Ci je odstąpił za darmo, ale mam do tego zegarka duży sentyment bo to jedyny zegarek rodzinny, to co zostało z jego naprawy będe chciał zachować, uzdatnić i kiedyś może wmontowac spowrotem (szkiełko, ring, koło balansu, mostek)- także niestety musze odmówić. Jak kręcę wahnikiem w różne strony, to raz w obie strony nakręca, ale niekiedy się przycina i w jedną stronę nakręca, a w drugą "odkręca" sprężynę. Podejrzewam koła automatu, ale jeszcze musze to sprawdzić. Robię teraz testy automatu podczas noszenia i w międzyczasie szukam jakiegoś dawcy. Ojciec jeszcze nie widział, planuje mu go dać na święta. Na pewno mu się przypomną młode lata . Jednak najpierw muszę jeszcze przetestować automat, nie chcę żadnej fuszerki, wszystko musi chodzić "jak w zegarku"
  20. Zakończyłem właśnie reanimację Slavy na werku 2428 (opisywanym już przez Wempiełqr). Zegarek od ojca, ponad 20 lat intensywnie używany bez serwisu, spieszył ok 20 minut na dobę, a stan zewnętrzny można określić jako mocno kiepski – ogólnie nie zdatny do użytkowania i spisany na starty. Poniżej Slava przed i po. Koperta poza przetarciami ma już mocne ubytki materiału, niestety musiała zostać wymieniona na nową, tak samo oczywiście koronka. Nowa koperta była już z szybką, także i ta została w zegarku wymieniona. Niestety koperta NOS nie jest bez wad (ma małe ryski), a "nowa" szybka i tak musiała przejść polerkę W mechanizmie został wymieniony zespół balansu, który jak się okazało odpowiadał za spieszenie. Podczas rozkładania werka ukręciłem jedną śrubkę mocującą tarczę, to zmusiło mnie do wymiany ringu, zablokowaną tarczę udało się uratować. Widać, że szwankują koła automatu, ale na razie zostały gdyż nie mam dobrych na wymianę. Całość wyczyszczona i naoliwiona – po regulacji spieszy ok 5s na 24h. Tak już zostanie. Wskazówki zostały wypolerowane i podmalowane, wyszły ładnie. Tarcza umyta, ma nieusuwalne przebarwienia od światła (tam gdzie była przysłonięta przez kopertę kolor jest ciemniejszy – oryginalny). Jednak przebarwienia są na szczęście zupełnie niewidoczne po złożeniu całości. Bransoleta wyczyszczona (kilka razy) i wypolerowana. Z polerką dużo roboty, ułatwia sprawę Dremel. I na rękę. Choć finalnie wróci do ojca.
  21. Plastik wieje tandetą, wiele osób jest do tego materiału uprzedzonych. Ale materiał sam w sobie ma wiele zalet poza tym że jest tani w produkcji to może dobrze tłumić drgania. Akurat wykonanie z niego ringu centrujacego, jako elementu oddzielajacego werk od koperty wydaje się nieglupie i może nawet zamierzone nie tylko ze względu na koszt. Odnośnie kleju, największa wada to że jest to połączenie niedemontowalne co do zegarka mechanicznego nie pasuje. Ale ringu wokół tarczy w 55g nie ma jak inaczej przyblokowac, widac taki projekt.
  22. Czy może ktoś podesłać dokładną fotkę oryginalnej koronki do 55g + wymiar. Dzięki. A jakby ktoś miał taką odsprzedac, albo wiedział gdzie kupić, to już by było super.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.