Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, nie chciałem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie chciałem...

Ja się wcale nie gniewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się ze swoim zegarem, ktoś zgadnie co to za marka?

 

post-22303-0-11887900-1373190048_thumb.jpg

 

Od dawna chciałem przymierzyć się do odtworzenia górki takiej jak z albumu Ortenburgera. Gdyby powstała idea wykonania kopii, to bardzo chętnie się podepnę. Ewentualnie mogę zlecić wykonanie elementów dobremu stolarzowi, ale potrzebowałbym oryginał na wzór, bo nie lubię fantazjować. Dysponuję takimi zdjęciami, podebranymi z netu:

 

post-22303-0-45803700-1373190130_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z netu wygląda jak Resch. Czy Twój "tesz" ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja góra jest inna jak ta z netu i z Ortenburga .Prawdopodobnie jast to jeden z pierwszych wzorów (o około 20 lat wcześniej wykonana) posiada inaczej wykonane otwory u góry.Jak byś chciał wykonać taką górę jak moja to chętnie służę oryginałem. Ta rymowanka Piotra jest zabójcza  Resch -"tesz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten z netu wygląda jak Resch. Czy Twój "tesz" ?

 

Tak, to Resch (# 81 791), ale nie wiem skąd się u mnie wziął. Do pary inny Resch "tesz" ale górka ma przelotowe otwory. Moja zagadka to plebejski becker (górką chyba wtórna).

 

Frank, uważasz że te przykłady dzieli 20 lat - mam wątpliwości. Na jaki czas datujesz swego lenza.

 

post-22303-0-14667700-1373225994_thumb.jpg    post-22303-0-08378700-1373226015_thumb.jpg

Edytowane przez WueM

Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenza po numerze mechanizmu datuję na 1856-60 r  Mechanizm posiada numer 63 969 .Ortenburg pisze,Ze skrzynia w jego albumie jest z 1880 roku.Prawdopopdobnie wielokrotnie zmieniano górę skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego lenza można  oglądać w temacie "Nasze nowe stare zegary"

post-41769-0-20404000-1373918717.jpg

post-41769-0-34693300-1373918724.jpg

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny przykład na szerzenie się popularności modeli skrzyń i...brak wzorów zastrzeżonych ;)

Moim zdaniem była jednak firma, która miała zastrzeżony wzór skrzyni. Wygląda to tak jak karmnik obudowany i przybity do deski. Mam na myśli firmę Rescha. Zdjęcia nie zamieszczę, ponieważ jest to dział Lenza, zresztą w dziale Rescha pokazane są trzy takie zegary. Te, które widziałem w sieci i w realu, wszystkie miały tarcze papierowe. Myślę, że firma wypuściła na rynek zegar dla szerszego odbiorcy, schodząc z kosztów. Wskazuje na to oszczędność w drewnie i papierowe tarcze. Ostatnio był taki zegar na portalu Allegro, przy okazji pozdrawiam nowego właściciela tego zegara. Dodam, że jakieś 12 lat temu zetknąłem się z tym zegarem i mamy wspólną historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku ja 12 lat temu nie wiedziałbym , że jest to lenzkirch.No i taka goła soczewka wahadła .Dzisiaj po obejżeniu kilkudziesięciu katalogów i kilku tysięcy zegarów lenza jestem bardziej doświadczony w tym temacie.A swoją drogą chciałbym poznać Twoją historię z tym zegarem.Może kiedyś jak będę robił album to ją napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franku, na 100% już gdzieś widziałem taka soczewkę u Lenza. Pamiętam, że się zastanawiałem, czy dobrana, czy może tak miało być... Usiłuję sobie przypomnieć, gdzie to było, ale na razie nie potrafię  :(.

Wczoraj szukałem w necie górki do pewnej skrzyni i odnalazłem przy okazji rzeczoną miniaturę Lenza, opisaną jako "nieznany producent"   :)Mini Spring Wound Vienna Regulator: the time only movement is numbered 72276. The one piece porcelain dial is 3 1/2" wide and has no problems. The pendulum ball has a plain porcelain insert. In a partially ebonized mahogany and veneer case. With key. 22" and running at this time.

Zegar został sprzedany w 2010 w USA. Niestety, innych zdjęć nie ma.

Z wskazówką minutową poszaleli, ale nie o nią tu chodzi.

post-39092-0-10223800-1374401486_thumb.jpg

post-39092-0-11409300-1374401501.jpg

post-39092-0-00150600-1374401511.jpg

post-39092-0-80961000-1374401524.jpg

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze fibo .To jest już trzeci zegar lenza z takim wahadłem.Jak będę przedstawiał swój w albumie to nie omieszkam pokazać ten ,który Ty pokazałeś oraz ten z Vienna Regulators Ortenburgera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam Lenzkircha model 578 -wg nr mechanizmu 1886r.

Jeśli wierzyć niemieckiemu lekarzowi od którego został kupiony, był w jego rodzinie od początku kupienia.

Faktycznie zegar rewelacyjny, kupiony z domu.

Od a do z - wszystko oryginał- jeden kawałek.

Z tyłu na plecach stara oryginalna pieczęć Lenzkircha.

Najpiękniejszy zegar jaki do tej pory spotkałem w życiu.

Mam kilka innych Lenzów lecz ten jest rewelacyjny.

post-36502-0-40901100-1375388944_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam Lenzkircha model 578 -wg nr mechanizmu 1886r.

Jeśli wierzyć niemieckiemu lekarzowi od którego został kupiony, był w jego rodzinie od początku kupienia.

Faktycznie zegar rewelacyjny, kupiony z domu.

Od a do z - wszystko oryginał- jeden kawałek.

Z tyłu na plecach stara oryginalna pieczęć Lenzkircha.

Najpiękniejszy zegar jaki do tej pory spotkałem w życiu.

Mam kilka innych Lenzów lecz ten jest rewelacyjny.

No nie, proszę, jakbym czytał opis z allegro... Starsza kobieta, niepaląca, jeździła tym zegarem do kościoła...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszy zegar jaki do tej pory spotkałem w życiu.

Mam kilka innych Lenzów lecz ten jest rewelacyjny.

No nie mów.Spotkałeś i miałeś piękniejszy...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kinol ,ty się znasz na zegarach

Tak


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak,to były długie i męczące negocjacje i cóż w końcu sie poddałem - to była propozycja nie do odrzucenia drugiego błędu nie zrobię -mam przeczucie że przedemna jest podobny lecz na wage prędzej lub pózniej ale go dopadnę ,adrenalina cały czas rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za zdjecia. Te i o Endlerze.

P. Arku - prosimy czesciej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszy zegar jaki do tej pory spotkałem w życiu.

Może mały kubełek "zimnej wody" ?

Proszę - pooglądaj sobie:

 

http://www.campbellandarchard.co.uk/index.htm

Mam nadzieję, że z nawigacją na stronie sobie poradzisz.

 

I zrozum - to co masz to TYLKO WIELKOSERYJNA PRODUKCJA.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za zdjecia. Te i o Endlerze.

P. Arku - prosimy czesciej!!

 

Cieszę się z tego zegara ,dlatego że nie potrzebuje renowacji ,w tej materii to mogę tylko umyć skrzynie delikatnie wodą ,mam inne może ciekawsze ale do renowacji- (czrną serpentyne lenza )-kupe częsci itp. niektóre oddałem -w mojej okolicy jest ciężko z renowacją= tak są renowatorzy ale po pierszym razie dałem spokój , Forum to dla mnie kopalnia wiedzy często czytam co piszecie ,a chwalic się za bardzo nie mam czym ,te najlepsze zegary dopiero przedemną

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.