Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Pienkny. Każdy cm2 dokładnie zaornamentowany. Ten ptaszek to papużka?

 

Tak ,to jest papuga i z tego powodu nazwa zegara to "Kakadu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie majsterszyk!

 

Ale jak powstaje pomysl?

Typujesz zegar z katalogu, lub masz oryginal i dorabiasz wszystkie elementy, lacznie z mechanizmem?

Czy wtedy szukasz odpowiedniego mechanizmu i zabudowywujesz.

Te odlewy sa naprawde dobre, bardzo glebokie, swietne proporcje, dokladnosc i rysunku, no wszystko!

W sumie najlatwiejsza sprawa to wykonanie obudowy, ale reszta to ... nawet sobie nie wyobrazam.

Czy robisz jakies uslugi na zewnatrz - chetnie sie dowiem jakie - moze byc na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne jaja. Toż to "orginalna" kopia!


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni taki zegar .który widziałem oryginalny kilka lat temu został sprzedany na ebay.de za 14000 euro W USA cena wywoławcza oryginału wynosiła 12500 dolarów.Ja do swoich zbiorów napewno nigdy nie kupię takiego zegara.Choćby dla tego,że nie ma w sprzedaży oryginałów.Wyprodukowano tego typu zegarów bardzo mało.A cena no cóż zawsze można sprzedać samochód.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Zegarem trudno się jeździ, słabo składa się w zakrętach...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na wybojach wszystko dzwoni :D

 

PS. Na All był(a) kakadu w styczniu ub. roku za 15000 złotych... Ale kto ja tam wie.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej kłopotliwe jest wysiadanie i naciąganie sprężyn :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O papudze już nie wspominając :lol: A swoją drogą dużo pracy musiał kosztować ten zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał takiego zegara na ścianie......ta papużka wygląda drapieżnie. Nie ufałbym jej tak do końca.

Z całym szacunkiem dla ogromu wykonanej pracy mnie ta stylistyka przytłacza.

Ilość zdobień wygibasów dekoracji przekracza granice dobrego smaku i jest zwyczajnie kiczowata (to oczywiście subiektywna krytyka ówczesnego wzornictwa i zamiłowania do przesady w dekoracji a nie kopii samej w sobie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Zegarem trudno się jeździ, słabo składa się w zakrętach...

I dlatego go nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał takiego zegara na ścianie......ta papużka wygląda drapieżnie. Nie ufałbym jej tak do końca.

Z całym szacunkiem dla ogromu wykonanej pracy mnie ta stylistyka przytłacza.

Ilość zdobień wygibasów dekoracji przekracza granice dobrego smaku i jest zwyczajnie kiczowata (to oczywiście subiektywna krytyka ówczesnego wzornictwa i zamiłowania do przesady w dekoracji a nie kopii samej w sobie).

Ja wolę też te delikatne wysmukłe stare skrzynie z wiszącym ciężarkiem.Tylko,że te wygibasy i zdobienia podobają się dla conajmniej 95% oglądających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Jurka zegary nie są stareńkie, jednak jest to koronkowa robota. temu koledze "zatrzymał się czas" działa jak przed wiekiem. Kakadu jest specyficznym zegarem i nie on tą stylistykę wymyślił. nie są to sztuki kolekcjonerskie, jednak jest to artystyczna i misterna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na wybojach wszystko dzwoni :D

 

PS. Na All był(a) kakadu w styczniu ub. roku za 15000 złotych... Ale kto ja tam wie.

Za te pieniądze to pewnie była kopia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesi (i pewnie nie tylko oni) już od dawna majstrują takie "wierne kopie" wiedeńskich latarni, ale że naród skromny to żaden nie chce się przyznać do takich umiejętności. :) Obecnie kupienie oryginalnej latarni graniczy z cudem, ja w każdym bądź razie ostatni widziałem na własne oczy oryginalną latarnie jakieś 20 lat temu, a był to Brandl w bardzo kiepskim stanie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie majsterszyk!

 

Ale jak powstaje pomysl?

Typujesz zegar z katalogu, lub masz oryginal i dorabiasz wszystkie elementy, lacznie z mechanizmem?

Czy wtedy szukasz odpowiedniego mechanizmu i zabudowywujesz.

Te odlewy sa naprawde dobre, bardzo glebokie, swietne proporcje, dokladnosc i rysunku, no wszystko!

W sumie najlatwiejsza sprawa to wykonanie obudowy, ale reszta to ... nawet sobie nie wyobrazam.

Czy robisz jakies uslugi na zewnatrz - chetnie sie dowiem jakie - moze byc na PW.

 

Jeśli chodzi o ten konkretny zegar, to zobaczyłem go około siedem lat temu w internecie.Bardzo mi się spodobał i postanowiłem go wykonać,jednak droga do zdobycia go była bardzo długa.Pięć lat trwały poszukiwania,aż wreszcie pojawił się na aukcji w USA a po kilku miesiącach dotarł do mnie i tak się zaczęła żmudna praca,która trwała ponad rok.

Po roku pracy wykluła się pierwsza papuga :) idealna z oryginałem.Kolekcjonerzy z Niemiec nie wierzyli ,że uda mi się ją wykonać.Jednak gdy zobaczyli byli bardzo zaskoczeni jak dokładnie udało mi się odtworzyć oryginał!

Ulan, proszę napisz na mojego maila ,jeśli potrzebujesz więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Jurka zegary nie są stareńkie, jednak jest to koronkowa robota. temu koledze "zatrzymał się czas" działa jak przed wiekiem. Kakadu jest specyficznym zegarem i nie on tą stylistykę wymyślił. nie są to sztuki kolekcjonerskie, jednak jest to artystyczna i misterna robota.

 

Dokładnie , zatrzymał mi się czas ,wszystko wykonuję technologią sprzed 100 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to pewnie była kopia..

z pewnością była to kopia znanego nam mistrza. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , zatrzymał mi się czas ,wszystko wykonuję technologią sprzed 100 lat.

a dziurki jak wiercisz? furkadłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesi (i pewnie nie tylko oni) już od dawna majstrują takie "wierne kopie" wiedeńskich latarni, ale że naród skromny to żaden nie chce się przyznać do takich umiejętności. :) Obecnie kupienie oryginalnej latarni graniczy z cudem, ja w każdym bądź razie ostatni widziałem na własne oczy oryginalną latarnie jakieś 20 lat temu, a był to Brandl w bardzo kiepskim stanie.

I teraz ma dorobiony cały dół? ;) O tym mówimy?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w stolarstwie to korbą chyba... :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziurki jak wiercisz? furkadłem?

 

Dziurek nie wiercę ,ponieważ jest to wykonane z deski orzechowej,ale jakby ktoś chciał na zamówienie z dziurkami to z odległości 20 m strzelam z wiatrówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz ma dorobiony cały dół? ;) O tym mówimy?

Pewnie tak. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziurek nie wiercę ,ponieważ jest to wykonane z deski orzechowej,ale jakby ktoś chciał na zamówienie z dziurkami to z odległości 20 m strzelam z wiatrówki :)

i Ty stary pacyfista posiadasz broń!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Japy jaką tutaj gra rolę ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.