Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również wybieram ten ostatni,który ma piękną skrzynię i bardzo dobry numer mechanizmu.Ślązaka z taką koroną jeszcze nie widziałem.Jest to oryginalna korona lenzkircha ze sprężynowca.Prawdopodobnie i takie korony zakładano również do ślązków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie i nie to, żebym się czepiał, pytam w celach edukacyjnych:

Ten przepiękny zegar (pokazany przez thomassa) to jeden z najśliczniejszych, jakie widziałem. Jednak nie daje mi spokoju górny łuk wycięty w drzwiach. Mam wrażenie, że jest przystosowany do tarczy o centymetr większej, niż zamontowana. Tak sobie patrzyłem na inne zegary tej firmy i łuki się zgadzają wprost idealnie. Czy zdjęcie jest źle zrobione (mnie czasem wychodzą deformacje, bo używam szerokokątnego obiektywu), a może mój monitor coś błędnie pokazuje? Wyraźnie widzę zbyt dużą dziurę z lewej strony między tarczą a otworem w drzwiach. 

Skrzynia jest zjawiskowa, mechanizm piękny, ale brak współśrodkowości mnie trochę drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenzkirch w tym czasie w takich zegarach stosował tarcze 19 cm. Jaka jest tam ? Trzeba zmierzyć. Rzecz moze być w samym pierścieniu, bo podkład wydaje się być w porządku...

Tutaj niemal identyczny model, ale z gołymi babami, przepraszam, kariatydami... :

 

post-6402-0-13121700-1377896625_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarach, a zwłaszcza tych z pełną szybą w drzwiach tak się często zdarza.

Wynika to z tego, że tarcza w zegarze wykorzystywanym jako przedmiot użytkowy, zawsze wisi kilkadziesiąt centymetrów wyżej niż poziom wzroku jego właściciela.

Odczytując wskazania na tarczy zegara, prawie zawsze unosisz wzrok lekko do góry i wtenczas widzisz jednakową odległość ramki tarczy od łuku drzwiczek.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie i nie to, żebym się czepiał, pytam w celach edukacyjnych:

Ten przepiękny zegar (pokazany przez thomassa) to jeden z najśliczniejszych, jakie widziałem. Jednak nie daje mi spokoju górny łuk wycięty w drzwiach. Mam wrażenie, że jest przystosowany do tarczy o centymetr większej, niż zamontowana. Tak sobie patrzyłem na inne zegary tej firmy i łuki się zgadzają wprost idealnie. Czy zdjęcie jest źle zrobione (mnie czasem wychodzą deformacje, bo używam szerokokątnego obiektywu), a może mój monitor coś błędnie pokazuje? Wyraźnie widzę zbyt dużą dziurę z lewej strony między tarczą a otworem w drzwiach. 

Skrzynia jest zjawiskowa, mechanizm piękny, ale brak współśrodkowości mnie trochę drażni.

Również się nad tym zastanawiałem, ale jak widać wszystkie elementy są od tego zegara, więc może faktycznie tarant ma rację i zamieniono ramkę. Chyba, że zmieniono werk, a oryginalny miał tarczę 19 cm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarach, a zwłaszcza tych z pełną szybą w drzwiach tak się często zdarza.

Wynika to z tego, że tarcza w zegarze wykorzystywanym jako przedmiot użytkowy, zawsze wisi kilkadziesiąt centymetrów wyżej niż poziom wzroku jego właściciela.

Odczytując wskazania na tarczy zegara, prawie zawsze unosisz wzrok lekko do góry i wtenczas widzisz jednakową odległość ramki tarczy od łuku drzwiczek.

Fibo chodziło o boki drzwiczek, a zwłaszcza lewą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wiem, obserwowałem taki montaż wielokrotnie. Mnie chodzi o przerwę na godzinie dziewiątej, pomiędzy ramką cyferblatu a brzegiem otworu w drzwiach. Czyli boki mi nie pasują, nie góra...

Wiem, katalog to tylko katalog, ale popatrz na zegar z panienkami, pokazany przez Piotra. Lub choćby na ten u góry strony, co Frank wkleił: drewno wycięte idealnie, żadnych różnic i odstępów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, pokazałeś zegar klasy lusykowej *

 

 

* takie sobie stworzyłem nowe określenie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyczepię, mogę? Kariatydy mają odnóża, te pół-baby, pół-klocki są hermami...Przepraszam... dobranoc...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie w prawo, jest wynikiem złego ustawienia mechanizmu na półce wieszaka.

Widać to na zdjęciu.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyczepię, mogę? Kariatydy mają odnóża, te pół-baby, pół-klocki są hermami...Przepraszam... dobranoc...

 

Sugerujesz, że od blisko ćwierć wieku trzymam  hermę w domu :unsure::wacko: ??


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że od blisko ćwierć wieku trzymam  hermę w domu :unsure::wacko: ??

Obawiam się, że tak... :unsure:  Przytulić Cię? A może chcesz o tym pomówić?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie niesymetryczne ustawienie tarczy w stosunku do dzrzwiczek, może wynikać ze złego ustawienia zawiasów (bolców)zegara. Nie sądzę, aby w takim stanie wyszedł od producenta.  Takie niesymetryczne odległości można czasami zaopserwować po przeprowadzonych renowacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że od blisko ćwierć wieku trzymam  hermę w domu :unsure::wacko: ??

 

Jedną, to nie problem, ale Ty trzymasz dwie !

Normalnie perwersja ;)

 

 

Co do ramki/drzwiczek.

Wg mnie dziadek ma rację,

 

Wynika to częściowo z blędu konstrukcyjnego skrzynki,

Gdyby tarcza byla bardzo blisko szyby kąt widzenia nie bylby aż tak istotny.

Nie jest problemem odstęp boczny, a zbyt maly dystans od góry.

Zmiana wielkości cyferblatu nic tu nie wnisie.

 

Bardzo znikoma ilość zegarów nie ma tego problemu - są idealnie dopasowane skrzynki.

Jednak jak pisal dziadek - dobrze/odpowiednio powieszony zegar trzyma mniej więcej dystans i góra przestaje być problemem.

Pozostaje tylko różny dystans boków przy spojrzeniu pod kątem  z boku.

 

---------------------------------------

 

komp przestal mi pisać alt+L


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie wygląda następująco: Łuk skrzyni jest większy od tarczy .Co świadczy,że w tej skrzyni powinna być zamontowana tarcza o większej średnicy.Dodatkowo zawieszenie sanek powinno być lekko przesunięte w lewo albo są skrzywione w prawo prowadnice szuflady.Chciałbym mieć zawsze tylko takie problemy z zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane dla krzykon1 podobne zegary do jego tak ślicznie rzeżbionego lenza.W/g mnie należałoby wykonać koronę ,która swoją jakością snycerską powinna dorównać pozostałej części skrzyni.

post-41769-0-53700700-1377969411_thumb.jpg

post-41769-0-37363600-1377969421_thumb.jpg

post-41769-0-77194900-1377969447_thumb.jpg

post-41769-0-74708100-1377969464_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym jedną z tych koron (górek) i wykonałbym ją w drewnie łącznie z elementami podobnymi do aplikacji.

post-41769-0-59487600-1377969526_thumb.jpg

post-41769-0-48249400-1377969538_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie wygląda następująco: Łuk skrzyni jest większy od tarczy .Co świadczy,że w tej skrzyni powinna być zamontowana tarcza o większej średnicy.

Czy mogę usłyszeć dlaczego uważasz, że tarcza ma mieć szerokość otworu w drzwiczkach ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu .Tarcza w zegarach lenzkirch powinna mieć średnicę taką samą jaka jest u góry drzwiczek na zakończeniu łuku.Przed chwilą obejrzałem kilkadziesiąt zegarów lenzkirch i wszystkie mają średnicę tarczy (razem z ramką) taką samą jak prześwit drzwiczek .Tak to wygląda na żywo i we wszystkich katalogach zegarów lenzkirch.Nie wiem jak to wygląda w innych firmach.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Dodatkowo zawieszenie sanek powinno być lekko przesunięte w lewo albo są skrzywione w prawo prowadnice szuflady.Chciałbym mieć zawsze tylko takie problemy z zegarami.

Nikt nie wyregulował szufladą ustawienia tarczy względem drzwiczek. Dziwne?

W mojej ocenie trzeba rozpiłować fasolki w szufladzie a wszelkie rozpiłowania już trącą składakiem.

Przesunąć wieszak. Nowe dziury. Tak byś zrobił Franciszku?

Nie sądzę, aby tak wyszło z fabryki. Według mnie padła stolarka w czasie renowacji.

 

Edit.

Przychodzi mi jeszcze jedna opcja do głowy. Montaż wieszaka na ponownie zafornirowanych plecach nie wyszedł, ale do tylko spekulacje.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przesunąć mechanizm z tarczą luzując dwie śróbki mocujące jedną stronę prowadnicy.Wieszaka jeszcze nigdy nie przesuwałem wiercąc nowe otwory..Zawsze staram się nie ingerować w drewno.Z tego co widać sanki są przykręcone idealnie na środku.Drzwiczek nie da się przesunąć ponieważ mają u góry łuk.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie w prawo, jest wynikiem złego ustawienia mechanizmu na półce wieszaka.

Widać to na zdjęciu.

I z tym się zgadzam.Przekrzywione są prowadnice albo mechanizm na półce wieszaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nikomu nie zależało na wykonaniu tak prostej czynności?

Tacy są ludzie.Większość nie patrzy na takie szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.