Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SPS napisał(-a):

Szykuje się więc solidny zawodnik na EDC. 

Gratulacje. Jeśli IWC, to tylko pilot lub inżynier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SPS napisał(-a):

Dzięki :D 

Tak też uważam że jak coś to Pilot lub właśnie Ingenieur, chociaż nie powiem na DaVinci też patrzyłem ale tego wolę jednak. . 

Fajnie leży na moim nadgarstku.  

 

a58c8d22-b937-448e-a66f-854915d14a9c.thumb.jpg.bf1f5bb5c6b2be20107633975e05b0de.jpg

Piękna sztuka, która nie daje mi spokoju :) Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SPS napisał(-a):

Dzięki :D śliczny jest prawda

 

4a05030a-d429-49a0-a905-a49db2f81e04.thumb.jpg.e36a076b4d5b11b6cc8c968f7a2295c1.jpg

Rozważałeś inny kolor tarczy? Widziałeś zielona, jak wygląda na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SPS napisał(-a):

Dzięki :D śliczny jest prawda

 

4a05030a-d429-49a0-a905-a49db2f81e04.thumb.jpg.e36a076b4d5b11b6cc8c968f7a2295c1.jpg

Fajny zegarek - gratuluję! Pasek zdecydowanie za długi, nie powinien tak wystawać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Rozważałeś inny kolor tarczy? Widziałeś zielona, jak wygląda na żywo?

Coś Ty, do skarpetek by wtedy nie pasował😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kingcrimson

Tak widziałem zieloną tarczę "made by IWC", zaskakująco jasna w świetle. 

Ich szlify słoneczne są niemożliwe - od ciemnego do jasnego prawie jaskrawego w zależności od światła jak padnie. 

Ładna może się komuś podobać taki odważny kolor. 

 

Oczywiście rozważałem ale mam w domu zieloną Omegę w ceramice to raz ... (oczywiście inny odcień zupełnie i styl zegarka ale jednak).

 

A dwa,  MARK XX jednak jako EDC (w miejsce Tudora), co u mnie oznacza ubrania w niebieskości, granaty i szarości business casual.  

Więc konfiguracja zegarka - szlif słoneczny granat-błękit, pasek granat i nitką pod kolor indeksów - to moje IWC nie atakuje oczu kolorem kiedy wyjdzie spod mankietu, co najwyżej przykuwa wzrok czytelnością i ostrością. 

 

A taki zielony w wykonaniu IWC w modelu MARK i  jasnym brązowym paskiem, to w słoneczny dzień prawie jak zielona latarnia :P 

O ile sam brązowy pasek tego MARK`a można by zestawić z brązowymi sztybletami czy latem brązowymi oxfordami lub derby i brązowym paskiem do spodni i nie byłoby problemu.

To jednak ta zielona tarcza kolorystycznie obawiam się gryzłaby się dość mocno z kolorami business casual na co dzień. 

 

Są wersje IWC w kopercie z brązu, ze złotymi wskazówkami, ale tam zielone tarcze mają inny odcień - mchu i zupełnie inaczej to wygląda. 

 

@mario1971 

Dzięki :D  przyznaję pasek zegarka jest na ostatnią szlufkę zapięty. Poprawię to :) 

 

@just_nobody07 

Skarpetki proszę Ciebie dzisiaj to specjalnie takie ubrałem - w kosmonautę, samolot i rakietę. :D 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SPS napisał(-a):

Podbiję nieco temat 😁

 

Proszę zrobić miejsce dla Mark XX w klubie 🤗 


Mierzyłem  go w zeszłym roku w maju i wtedy stwierdziłem że czas pozmieniać coś w mojej kolekcji w kategorii zegarka na co dzień. 

Dla mnie piękny,  prosty i klasyczny styl, koperta rozmiar 40 mm, nie za wysoki, dobra waga, 

Jedna z manufaktur którą zawsze chciałem spróbować.
Koperta w większości satynowana, minimum polerki, tylko na lunecie, wskazówkach i wzdłuż uszu

Szkło i tarcza genialnie pracuje zapewniając świetną czytelność.

Technicznie to najnowsza wersja MARK’a  z 32111 pod deklem a jednocześnie nie jest krzykliwy co mi bardzo odpowiada,  jest bardzo stonowany.

Zachowawczy minimalizm - duża sekunda, mała data, pasek granatowy z jasnymi przeszyciami…. 


Szykuje się więc solidny zawodnik na EDC. 

 

4F8D2F31-8352-45D6-83E3-BBCA3A451092.thumb.jpeg.c49b9c1a5e444713fca57b0c9cbe1bb5.jpeg
 

F6C5A72F-94A4-4DE7-9CCE-CA29E23E43C4.thumb.jpeg.fa136104f217d480cd59a8d1f9e83bad.jpeg


IMG_6636.thumb.jpeg.73640771b2b36f996d1cfb210dc53cc1.jpeg

 

Dobry nabytek. 

Gratuluję.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SPS napisał(-a):

@kingcrimson

Tak widziałem zieloną tarczę "made by IWC", zaskakująco jasna w świetle. 

Ich szlify słoneczne są niemożliwe - od ciemnego do jasnego prawie jaskrawego w zależności od światła jak padnie. 

Ładna może się komuś podobać taki odważny kolor. 

 

Oczywiście rozważałem ale mam w domu zieloną Omegę w ceramice to raz ... (oczywiście inny odcień zupełnie i styl zegarka ale jednak).

 

A dwa,  MARK XX jednak jako EDC (w miejsce Tudora), co u mnie oznacza ubrania w niebieskości, granaty i szarości business casual.  

Więc konfiguracja zegarka - szlif słoneczny granat-błękit, pasek granat i nitką pod kolor indeksów - to moje IWC nie atakuje oczu kolorem kiedy wyjdzie spod mankietu, co najwyżej przykuwa wzrok czytelnością i ostrością. 

 

A taki zielony w wykonaniu IWC w modelu MARK i  jasnym brązowym paskiem, to w słoneczny dzień prawie jak zielona latarnia :P 

O ile sam brązowy pasek tego MARK`a można by zestawić z brązowymi sztybletami czy latem brązowymi oxfordami lub derby i brązowym paskiem do spodni i nie byłoby problemu.

To jednak ta zielona tarcza kolorystycznie obawiam się gryzłaby się dość mocno z kolorami business casual na co dzień. 

 

Są wersje IWC w kopercie z brązu, ze złotymi wskazówkami, ale tam zielone tarcze mają inny odcień - mchu i zupełnie inaczej to wygląda. 

 

@mario1971 

Dzięki :D  przyznaję pasek zegarka jest na ostatnią szlufkę zapięty. Poprawię to :) 

 

@just_nobody07 

Skarpetki proszę Ciebie dzisiaj to specjalnie takie ubrałem - w kosmonautę, samolot i rakietę. :D 

 

 

Zgadza się. Ta zieleń jest intrygująca i kusząca ale zdecydowanie też bym wybrał niebieską tarczę. W końcu to kolor nieba no i przede wszystkim za***iście wygląda 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SPS napisał(-a):

Dzięki :D śliczny jest prawda

 

4a05030a-d429-49a0-a905-a49db2f81e04.thumb.jpg.e36a076b4d5b11b6cc8c968f7a2295c1.jpg

Prawda😁


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SPS napisał(-a):

Dzięki :D śliczny jest prawda

 

4a05030a-d429-49a0-a905-a49db2f81e04.thumb.jpg.e36a076b4d5b11b6cc8c968f7a2295c1.jpg

Śliczny 👍. Skarpetki też gustowne 😇:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SPS gratulacje. Noś codziennie do wylotu, bo raczej nie on na wyprawę poleci... I oczywiście wracaj cało i zdrowo!

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu troszkę mniejszy brat , chyba niedługo będzie musiał niestety iść do ludzi 

IMG_4893.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rmak napisał(-a):

 

Absolutnie się nie zgadzam 😀

 

spacer.png

Mówiłem oczywiście o sobie, bo za mną już dwa Aquatimery i Portugalczyk🙂 W mojej zegarkowej zbieraninie obecnie brakuje IWC i muszę to nadrobić właśnie czymś typowym dla tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rmak napisał(-a):

Absolutnie się nie zgadzam 😀

spacer.png

Faktycznie Twój jest rewelacyjny.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, facecik napisał(-a):

Mówiłem oczywiście o sobie, bo za mną już dwa Aquatimery i Portugalczyk🙂 W mojej zegarkowej zbieraninie obecnie brakuje IWC i muszę to nadrobić właśnie czymś typowym dla tej marki.

 

Oczywiście żartuję. Ja akurat jestem generalnie fanem diverów, natomiast piloty nieszczególnie mnie kręcą. Portugalczyk z kolei to legenda i zawsze mi się podobał, chociaż z czasem mój gust zegarkowy przesunął mi się w nieco innym kierunku.

 

2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Faktycznie Twój jest rewelacyjny.  

 

Dziękuję, mi też nadal się podoba, chociaż Twój inżynier (w sumie to nie jestem pewien, czy jeszcze go masz) też jest moim zdaniem jednym z najciekawszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rmak napisał(-a):

Oczywiście żartuję. Ja akurat jestem generalnie fanem diverów, natomiast piloty nieszczególnie mnie kręcą. Portugalczyk z kolei to legenda i zawsze mi się podobał, chociaż z czasem mój gust zegarkowy przesunął mi się w nieco innym kierunku.

A ja oczywiście się nie obrażam🙂 Myślę, że miałbym go do tej pory gdyby był mniejszy.

IMG_20180511_1221589.thumb.jpg.ae832dc7aa1b43a2249d113f723c248e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, KrysH napisał(-a):

Takie na szybko zdjęcie ale podoba mi się w tym IWC ta matowa czerń i ceramika oraz prosty, biały kontrastujący druk. Niby w nim wszystko takie proste i matowe ale mimo wszystko dużo się dzieje. Przekaz informacji w tym zegarku i czytelność jest znakomita. 
 

IMG_7387.jpeg

Świetny jest! Jaka to jest referencja? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rmak napisał(-a):

 

Absolutnie się nie zgadzam 😀

 

spacer.png

 

To był mój pierwszy poważny zegarek. Kupiony u Strojnego za ok 12k. Ależ ja dumnie szedłem wtedy przez ten Krk😂

Mimo upływu tylu lat ten zegar wciąż mi się bardzo podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, rmak napisał(-a):

Dziękuję, mi też nadal się podoba, chociaż Twój inżynier (w sumie to nie jestem pewien, czy jeszcze go masz) też jest moim zdaniem jednym z najciekawszych modeli.

Cieszy już od kilkunastu tygodni innego. 

 

Twój Aquatimer z moim byłym Inge to jedne z najlepszych IWC. 

Twojego nosiłbym z dumą.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2024 o 20:17, SPS napisał(-a):

Dzięki :D 

Tak też uważam że jak coś to Pilot lub właśnie Ingenieur, chociaż nie powiem na DaVinci też patrzyłem ale tego wolę jednak. . 

Fajnie leży na moim nadgarstku.  

 

a58c8d22-b937-448e-a66f-854915d14a9c.thumb.jpg.bf1f5bb5c6b2be20107633975e05b0de.jpg

 

Zagadam i tu :)

 

No łazi za mną pilocik coś niebezpiecznie

Mam na oku Mark XVI, XVIII w tytanie i XX

 

Ale jeszcze jestem na tym etapie fascynacji, że nie potrafię wskazać większych różnic między nimi haha

 

Do wątku IWC nie zaglądałem ze 2 lata więc powoli nadrabiam zaległości


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.