Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bronzo

Zobaczymy co z tego będzie:

1224978436_Zrzutekranu2023-04-13o12_39_22.thumb.png.3938a3fa64eeed9e31d87f37495fded4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bronzo napisał(-a):

Zobaczymy co z tego będzie:

1224978436_Zrzutekranu2023-04-13o12_39_22.thumb.png.3938a3fa64eeed9e31d87f37495fded4.png

Do jakiegoś konkretnego butiku Ci go dostarczą (o ile się załapiesz😉)?

I pewnie z rabatem będzie ciężko, bo w końcu trafi do szczęściarza, który wygrał losowanie😁


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawa wygląda tak: można wpisać się na listę oczekujących na nowe Inge. Zegarki w pierwszej kolejności będą jednak dostarczane do butików firmowych. Po wyczerpaniu pierwszej partii i zaspokojeniu rynku będą oferowane w sprzedaży przez autoryzowane salony oraz wysyłkowo.

Nie jest tajemnicą, że wszystko jest kwestią $$$ - nawet butikowe modele IWC oferowane np. w Azji dla odpowiedniego klienta były sprowadzane do salonów w Polsce :) I nie chodzi o cenę wyższą niż katalogowa ale o wydane w salonie kwoty... 

Czas pokaże czy IWC postąpiło rozsądnie wyceniając Inge tak a nie inaczej. 

Edytowane przez TomASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
42 minuty temu, piteks napisał(-a):

Do jakiegoś konkretnego butiku Ci go dostarczą (o ile się załapiesz😉)?

I pewnie z rabatem będzie ciężko, bo w końcu trafi do szczęściarza, który wygrał losowanie😁

Nie ma rabatu, dostałem już szczegóły potencjalnego zakupu wraz z kwotą w CHF w oddzielnym mailu. W korespondencji zaznaczyłem, że chciałbym odebrać zegarek w Wempe w Berilnie i potwierdzili, że przychylą się do tej prośby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo

Sprostowanie - Wempe mi właśnie odpowiedział mailowo, że oni też nie będą mieli nowego Inżyniera ponieważ IWC będzie sprzedawał ten model tylko poprzez własny butik. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bronzo napisał(-a):

Sprostowanie - Wempe mi właśnie odpowiedział mailowo, że oni też nie będą mieli nowego Inżyniera ponieważ IWC będzie sprzedawał ten model tylko poprzez własny butik. 

 

Zgadza się, jednak nie zmienia to faktu, że można będzie zakupić zegarek wysyłkowo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z cierpliwością i spokojem na rozwój sytuacji z tym nowym Inge. Sukcesu temu modelowi raczej nie wróżę. Drugim AP RO raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek wtórny pokaże. Byłem po premierze mocno zainteresowany, ale te gierki mnie zniechęciły. Możliwe, że skutek będzie odwrotny i stracą trochę potencjalnych klientów. 

 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przecież produkować tego modelu zbyt szybko. Muszą sobie dać wystarczająco czasu na montaż wskazówek odpowiednio daleko od siebie ;)

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stare Aqua są baardzo rasowe i dopracowane pod względem wizualnym.

Właśnie takiego poszukuje namiętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, logann napisał(-a):

Nie mogę przecież produkować tego modelu zbyt szybko. Muszą sobie dać wystarczająco czasu na montaż wskazówek odpowiednio daleko od siebie ;)

5 lat projektowali cały zegarek to z produkcją trzeba też usiąść na spokojnie.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bronzo napisał(-a):

Nie ma rabatu, dostałem już szczegóły potencjalnego zakupu wraz z kwotą w CHF w oddzielnym mailu. W korespondencji zaznaczyłem, że chciałbym odebrać zegarek w Wempe w Berilnie i potwierdzili, że przychylą się do tej prośby. 

Bardzo dobry wybor bo zegarek zacny…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujaca alternatywa dla nowego Ingenieur moze być Straum Jan Moyen. Niezły mechanizm, projekt i solidne wykonanie, a same tarcze wyglądają fantastycznie. Nie wspominając już o cenie - 1/6 tego co nowy Ingenieur, któremu z powodu ceny właśnie dużego sukcesu nie wroze.

 

https://straum.co/pages/watches 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Walezy napisał(-a):

Interesujaca alternatywa dla nowego Ingenieur moze być Straum Jan Moyen. Niezły mechanizm, projekt i solidne wykonanie, a same tarcze wyglądają fantastycznie. Nie wspominając już o cenie - 1/6 tego co nowy Ingenieur, któremu z powodu ceny właśnie dużego sukcesu nie wroze.

 

https://straum.co/pages/watches 

Z powodu polityki dostępności Inżyniera, może być jak z GP Laureato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże czy to było dobre pociągnięcie🤔


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC-Ingenieur-Automatic-40-02-1024x683.j

 

mowiecie o tym? o listy do zapisywania sie? kazdy recenzent/komentator zegarkowy na youtube jednoznacznie okresla te modele jako skok na kase, gdzie cena jest wybitnie zawyzona w swojej kategorii i porownujac do innych modeli na rynku to kompletnie nie ma sensu od ktorej strony by nie patrzec

o tym mowimy?

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ten chodzi... teraz zakazany owoc powinien wzbudzić większe pożądanie. Skok ma być udany :)... a sam zegarek znowu schodzi na drugi plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z beczki innej niż ta z inżynierami. Napatrzyłem sie ostatnio na tyle zdjęć Mark XV, że zaczął mi chodzić po głowie jego zakup. Kwestię komplikuje nieco to, że mam już Mark XVI. Zakup XV musiałby się wiązać ze sprzedażą XVI. Lubię go, mam do niego duży sentyment i właściwie jedynymi motywacjami do zmiany na wcześniejszy model jest to, że chciałbym chyba nieco mniejszy zegarek. No i może ta starsza estetyka zaczęła do mnie bardziej przemawiać. Wiem, że różnica pomiędzy nimi to raptem 1mm średnicy i tyle samo L2L, ale czasem nawet tak mało może dużo zmienić. Stąd piszę z dwoma pytaniami:

 

1) czy ktoś, mający doświadczenie z oboma modelami mógłby coś podpowiedzieć w kwestii różnic pomiędzy nimi? Z tego, co słyszałem to werk XVI jest nieco lepszy od tego w XV.

 

2) czy ktoś w Warszawie lub okolicy dysponuje XV i byłby na tyle uprzejmy, że pozwoliłby przymierzyć swój zegarek i porównać go na żywo z moim?

 

W skrócie, mógłby ktoś coś poradzić w tym temacie? Czy przy obecnej cenie XV jest sens przesiadania się na niego z XVI?

Pozdrawiam,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 to taki jeden z ostatnich prawdziwych IWC (kiedy liczył się dobry zegarek nie marketing) i spójny pod kątem designu historycznego (RAF), 16 i następne to już bardziej hybrydy. Co do mechanizmu to w marku 15 masz ete 2892, w 16 już było przejście na sellite i były i ety i sellity ( w tym czasie kilkanaście lat temu miałem w pracy serwis IWC na Polskę i te sellity były z wg serwisu z gorszych materiałów (śrubki, łożyska) bardziej awaryjne). 

 

Wizualnie jest różnica bo Mark 15 ma np 19 w uszach co już optycznie go fajnie zmniejsza poza średnicą. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was, nie róbcie mi tego. Ja naprawdę powinienem go sprzedać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pdb napisał(-a):

Nowy, spontaniczny nabytek :)

 

 

FE418F01-30F3-40DA-B7B1-9810416F997A_1_105_c.jpeg

Gratulacje! Długo rozważałem dokładnie ten wariant. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pdb napisał(-a):

Nowy, spontaniczny nabytek :)

 

 

FE418F01-30F3-40DA-B7B1-9810416F997A_1_105_c.jpeg

Gratuluję. Piękny🤪


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.