Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

Na tej fotce może faktycznie tak wyszło... ale to naprawdę fajny zegarek... i zdecydowanie duzo bardziej zgrabny niż współczesny aquatimer 2000... to jest dopiero "kobyła"

2248c03c5b4a32947454b0b93376db91.jpg

Porównawczo z Rolkiem

Edited by Michal911

Fajny  jest ten starszy aquatimer.

Ja tez zmienilem na szafhauzena 

DSC_1105_zpskq23hgbv.jpg

Beware the fury of a patient man.

Piękną ma tarczę ten Inżynier.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Miałem takiego: 

iwc110220151of1_zps1c51e75d.jpg

A teraz jest taki:

(jeszcze nie zdążyłem zrobić dobrego zdjęcia...)

iwc%20ingenieur%20dual%20time_zpsmxvpsny

www.weddphotography.pl

Dual time wygrywa! Ma świetną mikro regulacje czego brakowało w wersji podstawowej. Rozmiar nowego też jest dla mnie na plus.

www.weddphotography.pl

SG zmusiła IWC do inwestycji we własne kalibry - to fajnie ale w kwestii projektowania zaczynają mieć zadyszkę. Genta dla niektórych może i nudny ale nadaje zegarkowi własny charakter. Następca 666 straszy - szkoda bo gdyby tylko zmniejszyli 3233 do 40 mm byłby idealny vintydż.

https://www.hodinkee.com/articles/iwc-ingenieur-collection-2017-introducing

post-55792-0-20691700-1489859975_thumb.jpeg

Za tani na inhouse. Stawiam na Sellitę jak w nowych DaVinci. Jeden z chronografów też ma układ jak VJ7750.

Edited by arek314

Za ABlogToWatch: "IWC Ingenieur Automatic 40mm, closest to the original among the four new models, offers a good conservative size (most notably the same as a Rolex Submariner) with an "IWC caliber 35111" beating inside. The 35111 is a base Sellita SW300 which in turn is an ETA 2892 ".

Edited by arek314

Najwyraźniej zdążyli tylko z nowymi bazowymi kalibrami chrono ( 69000) choć tu ( https://monochrome-watches.com/george-kern-christiaan-knoop-stefan-ihnen-new-ingenieur-chronograph-classic-new-calibre-69000-movement-family/)ludzie IWC zapowiadają też drugi bazowy kaliber ( 42000)

Skoro mają być kalibrami bazowymi to będą/są blisko podobnych im ETA. Zresztą grubość 69000 potwierdza że mimo zmian to jest ich własne "Valjoux."

Czas pokaże jak niezawodne będą i co to znaczy dla ich serwisu. Mnie bardziej razi pospolite wzornictwo tej lini.

Edited by desmo

Dla mnie ta nowa odsłona inżynierów jest nudna. Tak po prostu. Lubię tą serię i szkoda, że idą tą drogą. Koperta taka zwykła, bransoleta słabo się schodzi z kopertą. Nawet mechanizmem się nie wyróżniają na tle konkurencji. Nie podoba mi się to.

Rendery są słabe, na zdjęciach już to lepiej wygląda:

https://instagram.com/p/BR0jnTlBVye/

Szkoda tylko, że nie nazwali ich inaczej, bo rzeczywiście ze znanym i lubianym Ingenieur ma stylistycznie niewiele wspólnego.

Dalej nic ciekawego. Wygląda z daleka jak jakiś Maurice Lacroix.  :ph34r:

Panowie, czy może rzucił się któremuś z Was w oczy ostatnio model Pilot's Chronograph (ref. IW377709) gdzieś w sklepie? Po moich ostatnich oględzinach na żywo speedmastera pro i związanych z nim wątpliwości zacząłem się zastanawiać nad podniesieniem budżetu do mojego drugiego marzenia jakim jest właśnie owy IWC. Speedy okazał dość delikatny jak na mój gust i bardzo chciałbym porównać to z pilotem. Czekam aktualnie na znak sygnał od Apartu odnośnie dostępności zegarka, ale jakoś się nie spieszą, więc może tą drogą będzie szybciej:)

Omedze nic nie brakuje, ale moim zdaniem IWC dużo fajniejszy

Oczywiście to kwestia gustu. I to o to jest piękne na swój sposób:)

Ale zepsuli inżyniera. Jakiś starszy el primero im wyszedł, albo coś w ten deseń. Podobny los jaki spotkał aquatimera.

Porażka.

Czekam i ja na przesyłkę z moim pierwszym IWC... :wub:

Fajnie :)

Jakaś podpowiedż jaki? Nowy, używany,klasyk?