Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kkwpk

Formuła1

Recommended Posts

QV, czytając Twój post zastanawiam się, po co zacząłeś bawić się w produkcję zegarków. Przecież wiadomo, że w tej dyscyplinie tylko Swiss, Seiko i diesel się liczy. A Orlen powinni zamknąć, ropę przecież wykopujemy u Janusza na podwórku pod Radomiem, nie potrzeba nam się z tym obnosić żeby w innych krajach kojarzyli naszą markę. A teraz Kubica będzie rozbijać Alfy i BMW za nasze ciężko zarobione pieniądze

Nie bardzo rozumiem analogie. Całym sercem jestem za Kubicą i Orlenem! Co nie nie zmienia faktu, że bardzo ciężko będzie zmienić/utrwalić wizerunek na terenie akurat Niemiec. W innych krajach może pójść łatwiej nie ma tam aż takiego nacjonalizmu markowego. Na przykładzie wielu firm które próbowały coś działać w DE wiem, że Niemiec podłoży wszystkie możliwe kłody pod nogi obcej firmie aby nie miała równej konkurencji z ich rodzimymi markami. Wiem jak zamęcza się tam certyfikacjami ( ich krajowymi! nie unijnymi ) i innymi bzdurami każdy podmiot nie ich ( przekonała się o tym np. Pesa ). Mają przy tym gdzieś unijne regulacje i wolny rynek. Do Unijnych regulacji mają się stosować wszyscy ale nie oni.

Wracając do tematu. Wreszcie bolid pasuje kolorystycznie do sponsora i narodowości Kubicy :-) Jako fan Alfy będę kibicował tej drużynie chodź lepszy czas Russela w Williamsie podczas dzisiejszych testów od Kubicy nieco niepokoi.

Edited by QuadrifoglioVerde

Ciekaw jestem, czy będzie limitka Richarda Mille dla Roberta.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Jako fan Alfy będę kibicował tej drużynie chodź lepszy czas Russela w Williamsie podczas dzisiejszych testów od Kubicy nieco niepokoi.

Spokojnie, to tylko testy i nikt nie wie kto co testował i jaki był cel. 

Po pierwszym weekendzie wyścigowym wiele się wyjaśni :)

QV - do polityki Niemców - zgoda ale tak samo działają np Włosi i ogólnie - taka polityka nikogo nie dziwi, że swoje bierzemy w pierwszej kolejności. U nas w PL jest nieco inaczej i dlatego mamy np pendolino ale to inna dyskusja. Jednak - jeśli Orlen przebrandowuje stacje to znaczy że je już tam ma, ktoś na nich tankuje i hajs się zgadza. Wg mnie - jeśli teraz nikomu z niczym nie kojarzona marka "star" (tak nazywają/nazywały się stacje orlenu w De? nie jestem pewny i mogę się mylić) przynosi zyski to zmiana na "Orlen" plus reklama żeby zaistnieć w świadomości ludzi ma sens bo powinno być tylko lepiej. Niemcy chwalą swoje ale na drogach mają też Volvo, Fiaty a nie same VW i Mercedesy. Sam handel detaliczny paliwami to też tylko jakaś część z działalności firm takich jak Orlen, ludzie kojarzą tą markę z stacją benzynową i niczym innym a to już nie daje pełnego spojrzenia na sytuację i prowadzi do złych osądów. Jak Orlen poinformował, że będzie sponsorem Kubicy i Wiliamsa to była g... burza "ile to pieniędzy, paliwo będzie po 15zł/litr, kto za to zapłaci". Czemu dzisiaj nikt nie podnosi larum, że Orlen wywala pieniądze w błoto z Alfą w F1, o DTM już nie wspominając?

Co do czasów Kubicy - jak się czyta tytuły jakichś artykulików na necie - kabaret :lol:  pojechali testować samochody, nic nie wiadomo o ustawieniach etc a pseudo redaktorzyny dokonują jakichś dziwnych porównań itd. Szkoda czasami czytać tych wypocin.

Patent z zmienną geometrią kół w Mercedesie widzieliście?  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Erust2v7XCs

Z jednej strony nie należy przywiązywać dużej wagi do tych czasów...ale czemu niektórzy konstruktorzy zawsze są w czołówce nawet na takich wstępnych testach a inni zawsze w ogonie. Generalnie nawet na takich testach już widać podział sił.

Williams, Haas i Alfa to były najsłabsze teamy w poprzednim sezonie i w tym wątpię aby któryś z tych zespołów walczył o pudła. Z g..... bata nie ukręci nawet najlepszy kierowca.

Edited by QuadrifoglioVerde

QV - do polityki Niemców - zgoda ale tak samo działają np Włosi i ogólnie - taka polityka nikogo nie dziwi, że swoje bierzemy w pierwszej kolejności. U nas w PL jest nieco inaczej i dlatego mamy np pendolino ale to inna dyskusja. Jednak - jeśli Orlen przebrandowuje stacje to znaczy że je już tam ma, ktoś na nich tankuje i hajs się zgadza. Wg mnie - jeśli teraz nikomu z niczym nie kojarzona marka "star" (tak nazywają/nazywały się stacje orlenu w De? nie jestem pewny i mogę się mylić) przynosi zyski to zmiana na "Orlen" plus reklama żeby zaistnieć w świadomości ludzi ma sens bo powinno być tylko lepiej. Niemcy chwalą swoje ale na drogach mają też Volvo, Fiaty a nie same VW i Mercedesy. Sam handel detaliczny paliwami to też tylko jakaś część z działalności firm takich jak Orlen, ludzie kojarzą tą markę z stacją benzynową i niczym innym a to już nie daje pełnego spojrzenia na sytuację i prowadzi do złych osądów. Jak Orlen poinformował, że będzie sponsorem Kubicy i Wiliamsa to była g... burza "ile to pieniędzy, paliwo będzie po 15zł/litr, kto za to zapłaci". Czemu dzisiaj nikt nie podnosi larum, że Orlen wywala pieniądze w błoto z Alfą w F1, o DTM już nie wspominając?

Co do czasów Kubicy - jak się czyta tytuły jakichś artykulików na necie - kabaret :lol:  pojechali testować samochody, nic nie wiadomo o ustawieniach etc a pseudo redaktorzyny dokonują jakichś dziwnych porównań itd. Szkoda czasami czytać tych wypocin.

Patent z zmienną geometrią kół w Mercedesie widzieliście?  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Erust2v7XCs

Ciekawym, jakie będą dalsze losy tego typu rozwiązania?

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

No to po dzisiejszym dniu podział sił jest jasny :D

Ferrari przed Mercedesem z tym że Ferrari jako Alfa a Merc jako Racing Point ;)

Strategia przypomina tą z TdF - G.Thomas jakoś zwycięzca poprzedniego tour`u jest faworytem i na niego wszyscy patrzą a tu nagle E. Bernal objeżdża wszystkich.

Ineos zastosowało strategie "drugiego noża"

Może ferrari też?! :D

No dobra :)

Ale Kimi dziś chciał poszaleć i jakby mu nie za mało paliwa nalali to by zrobił 1.13 :P

Pozdrawiam

Roman

Ciekawym, jakie będą dalsze losy tego typu rozwiązania?

pewnie będzie protest innych konstruktorów a później dochodzenia FIA

Co prawda na szybkiej oponie i w ramach symulacji kwalifikacji (nie dużo paliwa), ale wynik zawsze idzie w świat :-)

Edited by fidelio

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Wyniki wyścigów się liczą, już przestały mnie jarać chwilowe przebłyski.

Zobaczymy jak będzie, trzymam kciuki.

Czasy i okoliczności są nieważne. Najlepsza jest wypowiedź z dzisiaj, że "miło jest kiedy zespół reaguje szybko i słucha co się do nich mówi"... Czy jakoś tak ;) Urwą jeszcze z tego czasu do piątku na pewno.

Edited by Biglo

Dzieje się w Australii. Mclaren sam się wycofał, kierowcy i teamy są za tym żeby nie było wyścigu, a organizatorzy i FIA widzą to całkiem odwrotnie. Ciekawe co z tego wyniknie do jutra.

FIA jak UEFA i MKOL, liczą $$$ a reszta mniej ważna. Na mcu zespołów poszedłbym bez zastanowienia w ślad Mclaren'a.