Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

I tak i nie ale raczej nie do końca.

Ja trafisz takiego "grata" co robi 40 s/dzień to jednak po kilku dniach będzie już spory rozjazd i nieprecyzyjne wskazanie czasu.

Przy tych 4-8s./dzień to bardziej można zapomnieć o korekcie lub robić ją dużo rzadziej. 

Pisałem o swoim zegarku, którego odchyłka dobowa nie przekracza jednej minuty na 10 dni. Natomiast jeżeli trafiłbym na taki egzemplarz, o którym piszesz to pewnie poleciały do serwisu. 

 

45 minut temu, zielony.m napisał(-a):

pogadamy jak oddacie zegar na serwis do ASO;)

 Aż tak źle jest? Słyszałem kilka niezbyt pochlebnych opinii o "ASO" Pama ale jakiejś masakry nie było. Główny zarzut to bardzo długi czas trwania serwisu.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 270ka robiła zdaje się pół sekundy na dobę. Jeden z najdokładniejszych zegarków jakie miałem. Znaczy z tych,  które mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 915 robi +7 s na dobę ale mi to nie przeszkadza - natomiast rezerwa 8 dni jest bardzo zaniżona bo robi prawie 10 dni. I nie zauważyłem żeby zaraz po nakręceniu albo pod koniec rezerwy były inne odchyłki w dokładności chodu.
A w 372 nawet nie zwracam uwagi na dokładność bo nie ma to przy tym zegarku żadnego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rmickey napisał(-a):

Pisałem o swoim zegarku, którego odchyłka dobowa nie przekracza jednej minuty na 10 dni. Natomiast jeżeli trafiłbym na taki egzemplarz, o którym piszesz to pewnie poleciały do serwisu. 

 

 Aż tak źle jest? Słyszałem kilka niezbyt pochlebnych opinii o "ASO" Pama ale jakiejś masakry nie było. Główny zarzut to bardzo długi czas trwania serwisu.     

 

Porysowane zegarki, połamane wskazówki, latające śrubki... 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze paprocha na tarczy centralnie widocznego a pomimo to serwis wyslal mi zegarek - zadnych przeprosin, zadnego zmniejszenia czasu na powtorne przetrzymywanie zegarka nie z mojej winy 😐

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, artme napisał(-a):

Dodam jeszcze paprocha na tarczy centralnie widocznego a pomimo to serwis wyslal mi zegarek - zadnych przeprosin, zadnego zmniejszenia czasu na powtorne przetrzymywanie zegarka nie z mojej winy 😐

Przecież Niemiec - Polaka przepraszał nie będzie... bo niby za co?👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Przecież Niemiec - Polaka przepraszał nie będzie... bo niby za co?👍

Dla mnie i tak Pamy, to najfajniejsze zegarki i juz 🥰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, artme napisał(-a):

Dla mnie i tak Pamy, to najfajniejsze zegarki i juz 🥰

 

Zwłaszcza te na Unitasie, których nie ma potrzeby wysyłać do ASO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał okazje obejrzeć Pama 25 z oferty Wrzeciono Czasu ? Jeżeli tak co możecie powiedzieć o tym egzemplarzu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rafiros napisał(-a):

Czy ktoś z Was miał okazje obejrzeć Pama 25 z oferty Wrzeciono Czasu ? Jeżeli tak co możecie powiedzieć o tym egzemplarzu ?

Ja. Pisałem wyżej.

IMG_20220207_172115.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lewandek napisał(-a):

 

Zwłaszcza te na Unitasie, których nie ma potrzeby wysyłać do ASO :)

 

A jak pęknie sprężyna, która np. w OP X/XI jest chyba inna niż w 6497, to niezależny zegarmistrz ma dostęp do oryginalnej Panerai czy włoży taką od Unitasa, która też pasuje a właściciel przy ewentualnej późniejszej sprzedaży siedzi cicho?

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest inna czy chyba inna i na czym polega różnica? 

 

Nie ma co dorabiać filozofii do prostych rzeczy. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

A jak pęknie sprężyna, która np. w OP X/XI jest chyba inna niż w 6497, to niezależny zegarmistrz ma dostęp do oryginalnej Panerai czy włoży taką od Unitasa, która też pasuje a właściciel przy ewentualnej późniejszej sprzedaży siedzi cicho?

Nawet jeśli jest oemowa, to w czym ona będzie lepsza w takim werku?

Niejeden już wymieniał sprężynę poza ASO i nie słyszałem o zauważalnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wymienią w Brooklyn bridge na tą z op x to będzie nadal oryginał ?🧐

318n.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

To jest inna czy chyba inna i na czym polega różnica? 

 

Nie ma co dorabiać filozofii do prostych rzeczy. 

 

No są różnice. Taktowanie podniesione z 18000 na 21600 chociaż to był jak dobrze pamiętam już upgrade nie tyle Pama co ETA przy zmianie 6497-1 na 647-2. Bazowe werki ETA mają rezerwę chodu rzędu 44 i 50h. Pamowe mają na papierze 56h a w rzeczywistości po 62-66h (przynajmniej znajome mi egzemplarze tyle miały). Nie podam teraz źródła dyskusji na ten temat sieci, gdzie było to już poruszane, ale wychodzi na to, że sprężyna jest po prostu dłuższa.

Trzeba by wysłać komisyjnie jednego Pama do Chronostore.eu, Grigori zamówiłby jedną od ETA do porównania i od razu byłoby wszystko jasne. 😜 

 

 

6 godzin temu, sanik napisał(-a):

Nawet jeśli jest oemowa, to w czym ona będzie lepsza w takim werku?

Niejeden już wymieniał sprężynę poza ASO i nie słyszałem o zauważalnej różnicy.

 

Jak wyżej.

 

5 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

A jak wymienią w Brooklyn bridge na tą z op x to będzie nadal oryginał ?🧐

 

 

IMHO nie będzie. Franken to franken. Obojętnie w którą stronę 🙂 Idąc na całość, czy można włożyć cal. 2500 do 2254 i 3230 do 14060 i twierdzić, że to oryginał?

 

Sytuacja komplikuje się trochę u AP. U nich sam serwis potrafi zmienić koło datownika na takie z inną czcionką i przekonywać klienta, że tak jest koszernie i bardzo oryginalnie, co przerabiał jeden z naszych kolegów. 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan (176) bez mojej wiedzy o dokładności chodu.  

 

20220224-111836.jpg 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

No są różnice. Taktowanie podniesione z 18000 na 21600 chociaż to był jak dobrze pamiętam już upgrade nie tyle Pama co ETA przy zmianie 6497-1 na 647-2. Bazowe werki ETA mają rezerwę chodu rzędu 44 i 50h. Pamowe mają na papierze 56h a w rzeczywistości po 62-66h (przynajmniej znajome mi egzemplarze tyle miały). Nie podam teraz źródła dyskusji na ten temat sieci, gdzie było to już poruszane, ale wychodzi na to, że sprężyna jest po prostu dłuższa.

 

A jaką masz gwarancję, ze serwis w Monachium oprócz porysowania koperty, nie wstawi Ci takiej OEMowej sprężyny, w ramach usługi?
Skąd pewność, że mają / produkują części do starszych modeli (które można łatwo zastąpić dostępnymi na rynku)? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, lewandek napisał(-a):

 

A jaką masz gwarancję, ze serwis w Monachium oprócz porysowania koperty, nie wstawi Ci takiej OEMowej sprężyny, w ramach usługi?
Skąd pewność, że mają / produkują części do starszych modeli (które można łatwo zastąpić dostępnymi na rynku)? :)

 

Serio? Idąc tym tokiem myślenia to Omega też pewnie przy serwisie do nieprodukowanego już cal. 2500 podmienia wychwyt coaxiala na kotwicowy z ETA-2892, bo jest przecież tańszy i lepiej dostępny? Z kolei IWC na pewno w 80110 podmienia naciąg Pellatona na jednostronny z Valjoux 7750, bo też można łatwo go znaleźć na rynku i zastąpić.

 

Ja jeśli idę do zegarmistrza poza AD to pytam, czy ma dostęp do oryginalnych części czy nie. I ten mówi wprost, np. nie ma problemu, zamawiam oryginalną część albo nie mam dostępu, ale da się dorobić czy zamienić na inną i też będzie działał. Mam na myśli to, że pękająca sprężyna w tych Unitasach to chyba stosunkowo najczęstsza usterka (czyt. z kilka razy w roku ktoś o to pyta), ale później już jakoś po naprawie nikt nic nie pisze co i jak zostało zrobione. Wszystko jest fajne, ale mój znajomy kupił już z 14060 ze sprężyną dorobioną z ETA i dowiedział się o tym dopiero na serwisie u Pieśkiewicza. Ja też pytam otwarcie z czystej ciekawości, czy przy naprawie macie to gdzieś byleby działał czy może interesuje Was jak zostanie naprawiony zegarek i czy poza Monachium da się kupić oryginalne części. Do wielu części (uszczelki, szkła, sprężyny) czy nawet smarów Rolexa, Omegi itp. oficjalnie nie ma dostępu, ale niektórym udaje się do nich dotrzeć, co jest dla klienta miłośnika wręcz wybawieniem i najczęściej wystarcza. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, memento mori napisał(-a):

No są różnice. Taktowanie podniesione z 18000 na 21600

 

Byly ETA Unitasy zarowno na 18.000 bph (koncowka -1) oraz 21.600 bph (koncowka -2).

Rezerwa chodu w wersji -1 to okolo 44 godzin, natomiast wersja -2 ma dluzsza, okolo 53 godzin.

Z tego, co ja kojarze (ale ekspertem od Panerai-a nie jestem) to wkladali po prostu 6497-2 / 6498-2.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "jak dobrze pamiętam już upgrade nie tyle Pama co ETA przy zmianie 6497-1 na 647-2."

 

Tu podają, że 53h rezerwy dla xxxx-2 i 46h dla xxx-1 wynika z faktu, że pierwszy ma sprężynę dłuższą o 4 cale. OP X ma z kolei rezerwę 56h na papierze i 62-66h w praktyce...

 

https://wornandwound.com/caliber-spec-unitas-64976498/

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Serio? Idąc tym tokiem myślenia to Omega też pewnie przy serwisie do nieprodukowanego już cal. 2500 podmienia wychwyt coaxiala na kotwicowy z ETA-2892, bo jest przecież tańszy i lepiej dostępny? Z kolei IWC na pewno w 80110 podmienia naciąg Pellatona na jednostronny z Valjoux 7750, bo też można łatwo go znaleźć na rynku i zastąpić.
 
Ja jeśli idę do zegarmistrza poza AD to pytam, czy ma dostęp do oryginalnych części czy nie. I ten mówi wprost, np. nie ma problemu, zamawiam oryginalną część albo nie mam dostępu, ale da się dorobić czy zamienić na inną i też będzie działał. Mam na myśli to, że pękająca sprężyna w tych Unitasach to chyba stosunkowo najczęstsza usterka (czyt. z kilka razy w roku ktoś o to pyta), ale później już jakoś po naprawie nikt nic nie pisze co i jak zostało zrobione. Wszystko jest fajne, ale mój znajomy kupił już z 14060 ze sprężyną dorobioną z ETA i dowiedział się o tym dopiero na serwisie u Pieśkiewicza. Ja też pytam otwarcie z czystej ciekawości, czy przy naprawie macie to gdzieś byleby działał czy może interesuje Was jak zostanie naprawiony zegarek i czy poza Monachium da się kupić oryginalne części. Do wielu części (uszczelki, szkła, sprężyny) czy nawet smarów Rolexa, Omegi itp. oficjalnie nie ma dostępu, ale niektórym udaje się do nich dotrzeć, co jest dla klienta miłośnika wręcz wybawieniem i najczęściej wystarcza.  
Czym innym jest wychwyt, a czym innym sprężyna zamontowana wewnątrz bębna, w "modyfikowanym" OEMowym mechanizmie.
Panerai sprzedaje (sprzedawał 2 lata temu) części do zegarków niezależnym (ale autoryzowanym) zegarmistrzom, z wyłączeniem części do zegarków z mechanizmami in-house. Więc jak ktoś się bardzo uprze, może zamówić obie sprężyny i poddać szczegółowej analizie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.