Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłeś Amerykę na nowo - tzn. temat na forum znany, żadna tajemnica.

 

Co do domniemanej "drukarki" - zwykłe tarcze jak w każdych innych zegarkach.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z tego powodu niestety zrezygnowałem z zakupu OP. Jeżeli mają zamiar dalej tak "pogrywać" z klientami, a zapowiada się że tak, to ja ich klientem nie zostanę. Szkoda bo bardzo chciałem mieć PAM'a. Między innymi rozważałem 510, a tu taki klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muchacho różnią się kolejną serią, oznaczoną literą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@muchacho_ "kiełbaska" zamiast "kanapki" też daje radę ;)

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mam obie tarcze: "sandwich" i "sausage"... i nie umiałbym powiedzieć, którą lubię bardziej.

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 380-kę z sausage i naprawdę nie było wstydu .......... ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co, że nowe nawet bez sausage dial?


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie malowanka daje radę i nawet jeśli porównać powyższe 2 zdjęcia, to widać, że nowy model w porównaniu z sandwichem jest bardziej kontrastowy. Jedni wolą bardziej subtelny 3D urok kanapki, inni ostrość i kontrast malowanej tarczy. Jak dla mnie oba mają plusy i minusy. Mam malowankę i to mój zegarek nr 1 w kolekcji. A w Paneraiu robotę robi koperta i paski.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale coś czytałem na WUSie, że to nawet nie "kiełbaska" :blink:


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kiełbaska jest np. w 000 i 005 już nieprodukowanych. Dlatego użyłem określenia malowanka. Mamy więc sandwich, sausage i painted dials.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i słusznie, sausage (380, 000 i inne logo) ma wyfrezowane w tarczy otwory i wypelnione lumą, a zwykłe tarcze w innych pamach tego nie mają. Nowe 560 i 510 (Mirosuaw potwierdź) zdaje się mają klasyczne tarcze gdzie luma jest nakładana na płaską tarczę.

 

Edit: Mirek potwierdził

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i słusznie, sausage (380, 000 i inne logo) ma wyfrezowane w tarczy otwory i wypelnione lumą, a zwykłe tarcze w innych pamach tego nie mają. Nowe 560 i 510 (Mirosuaw potwierdź) zdaje się mają klasyczne tarcze gdzie luma jest nakładana na płaską tarczę.

 

Edit: Mirek potwierdził

Aż poszedłem obejrzeć dokładnie 510 przez lupę :)

Cyfry i indeksy są frezowane i wypełnione warstwą lumy na tyle cienką, że w dalszym ciągu są delikatnie wklęsłe, nawet z lumą.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - serie sandwich dial w 510 i 560, 562 zakończyły się na serii Q - w 2015 roku.

Szukałem kanapki ale dostępne były tylko na grey markecie.

Luma bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z bliska wyglądają te fatalne indeksy z drukarki :)

LyN0cKV.jpg

Edytowane przez quub

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc!

Mimo, że wykastrowali mu "3"

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przekręt ? Myślę , że taka surowa tarcza dobrze koresponduje z wizerunkiem zegarka dla aktywnych twardzieli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przekręt ? Myślę , że taka surowa tarcza dobrze koresponduje z wizerunkiem zegarka dla aktywnych twardzieli .

 

Dlatego przekret, ze jest to wprowadzanie klienta w blad. W internecie jest pelno renderow, zdjec, recenzji tego modelu i praktycznie wszedzie widac tarcze dwuwarstwowa. Pod wplywem tego marketingu kupujesz ten sam zegarem z tym samym oznaczeniem (np PAM 510) i okazuje sie, ze tarcza jest zupelnie plaska. Nie czulbys sie oszukany? Bo ja tak.

Uwazam sie za swiadomego konsumenta i zawsze wszystko analizuje przed zakupem a naprawde zupelnie przypadkiem wpadlem na ta informacje. Nie wiele brakowalo i bym sie nacial.

Nawet w tej chwili na stronie Panerai jest render 560-tki z kanapka chociaz w teorii juz tego modelu nie kupisz jako nowego (nieliczac lezakow magazynowych). Jezeli to nie jest przekret i wprowadzanie klienta w blad to nie wiem co jest w takim razie :)

 

792849.png.adapt.627.942.png


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu powyżej to nie jest kanapka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie zdjecie tylko render. Po drugie to jest kanapka, spojrz na cienie w zaglębieniach. Dla porownania render z kanapka i render z nadrukiem. Oba dostepne na stronie producenta, w tym samym miejscu zreszta :)

 

792849.png.adapt.627.942.png1043233.png.adapt.1333.2000.png


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muchacho przeglądam forum z telefonu, ale wygląda na to że możesz mieć rację.

Sprawdzę w domu panerai.com i jeszcze raz zerknę na to co wkleiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na monitorze stacjonarnym widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z muchacho. To jest wprowadzanie klienta w błąd i właśnie z tego powodu przeszła mi chęć posiadania PAM'a. Nie lubię jak ktoś próbuje mnie zrobić w balona. Śmiem twierdzić, że koszt produkcji "kanapki" jest droższy, a jak wiemy producenci zegarków i nie tylko, szukają oszczędności lub podnoszą ceny, albo robią jedno i drugie żeby wyciągnąć od nas potencjalnych klientów jak najwięcej kasy. Póki co i na szczęście są na rynku jeszcze producenci którzy przynajmniej starają się przede wszystkim szanować i być uczciwym wobec klientów. Każdy oczywiście ma swoją opinie na ten temat, ale w moich oczach OP stracił i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.