Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, viki_gte napisał(-a):

Mam takie zapytanie do szanownego grona. 
Jak używacie swoich zegarków?? 
Jako zegarki , do wszystkiego czy święte grałem do pokazania ? 
Ostatnio przeglądałem posty co masz ba ręku i kolega był z takim zielonym Rolexem… 🙃

Ale podkreśli ze do prac w ogrodzie go zdejmuje.. To mnie nurtuje, wiem że mamy kolegę z logo który jest dla niego kompanem życia, ja 389 używam jako zegarek do pracy ciężkie warunki, rąbanie drewna itp , 526 czasem się zastanawiam ale ogólnie nie mam problemu ze strzeleniem grzyba katamaranem.. 🤷‍♂️

Tak rozumiem kolekcje stan Nos, choć nie do końca funkcji zegarka..

A Wy?

Ja nawet do zmywania naczyń zdejmuję. A plexi czy zewnętrznego AR nie noszę w zimie w ogóle 🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja zakupiłem 2223 jako zegarek na basen, nie chciałem ciągle męczyć suba bo zwiększyłem częstotliwość do w porywach do 5 dni w tygodniu. Pamy zawsze mi się podobały i tak wyszło, że padło na submersible. Dalsza historia jest opisana ileś tam stron temu. W każdym razie zegar wrócił z serwisu, miałem się go pozbyć, jednak nie doszło do tego, bo też nie bardzo się starałem. No i wrócił na basen. Nie zamierzam obstalowywać mu skórzanych porteczek bo ma to być zegarek do moczenia. Ostatnio czyściłem garaż po lumpie, który się tam zadekował i narobił strasznego syfu. Oczywiście z pamem na ręku. Nie było uszkodzeń, a nawet gdyby, cóż to przecież w założeniu narzędzia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, viki_gte napisał(-a):

Mam takie zapytanie do szanownego grona. 
Jak używacie swoich zegarków?? 
Jako zegarki , do wszystkiego czy święte grałem do pokazania ? 
Ostatnio przeglądałem posty co masz ba ręku i kolega był z takim zielonym Rolexem… 🙃

Ale podkreśli ze do prac w ogrodzie go zdejmuje.. To mnie nurtuje, wiem że mamy kolegę z logo który jest dla niego kompanem życia, ja 389 używam jako zegarek do pracy ciężkie warunki, rąbanie drewna itp , 526 czasem się zastanawiam ale ogólnie nie mam problemu ze strzeleniem grzyba katamaranem.. 🤷‍♂️

Tak rozumiem kolekcje stan Nos, choć nie do końca funkcji zegarka..

A Wy?

Ciekawe, jak się ten temat rozwinie... 🤔 Pewnie należysz do tych nielicznych, którzy w nowiutkim gajerku i białej koszuli przenosisz worki z cementem kupione na szybko w Castoramie. 😉

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, TylerVega napisał(-a):

strzelenie grzyba katamaranem

 

ZGADUJĘ że autorowi chodzi o "wywrotkę do góry nogami łódką dwukadłubową" - łatwiej nie potrafię wytłumaczyć 🤣

 

Jerzy Kuliński

Edytowane przez mroova
Jak widać na załączonym obrazku - możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ciekawe, jak się ten temat rozwinie... 🤔 Pewnie należysz do tych nielicznych, którzy w nowiutkim gajerku i białej koszuli przenosisz worki z cementem kupione na szybko w Castoramie. 😉


Rzadko chodzę w garniturze. Pracuje fizycznie. 
 

grzybek tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mroova napisał(-a):

 

ZGADUJĘ że autorowi chodzi o "wywrotkę do góry nogami łódką dwukadłubową" - łatwiej nie potrafię wytłumaczyć 🤣

 

Jerzy Kuliński

Aha ok zalapalem. Faktycznie ma to teraz sens. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ciekawe, jak się ten temat rozwinie... 🤔

 

Temat ma potencjał. Mnie kiedyś znajomy weterynarz opowiadał, że gdy trzeba zrobić krowie badanie ginekologiczne, to musi jej włożyć rękę po łokieć w d...

I nigdy nie zdejmuje zegarka. Musi tylko pilnować, że jak ma zegarek na lewej ręce, to trzeba włożyć prawą.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mirosuaw napisał(-a):

 

Temat ma potencjał. Mnie kiedyś znajomy weterynarz opowiadał, że gdy trzeba zrobić krowie badanie ginekologiczne, to musi jej włożyć rękę po łokieć w d...

I nigdy nie zdejmuje zegarka. Musi tylko pilnować, że jak ma zegarek na lewej ręce, to trzeba włożyć prawą.

Cóż, biedna ta krowa, przy której się pomyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, viki_gte napisał(-a):


Rzadko chodzę w garniturze. Pracuje fizycznie. 
 

grzybek tak

Rąbiesz prawą ręką? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się rozwinie tak jak dziesiątki podobnych tutaj: jedni będą pokazywać jak to dbają o swoje, uważając tych którzy normalnie użytkują zegarki za idiotów, inni będą udowadniać że ich stać na to aby tyrać w drogim zegarku. Jeszcze inni będą się dziwić że można w Pamie chodzić, a nie trzymać go w sejfie. No i znajdzie się grupa tzw. obserwatorów, co to będą pisać, że popcorn szykują. Nuda panie, wszystko już było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Temat się rozwinie tak jak dziesiątki podobnych tutaj: jedni będą pokazywać jak to dbają o swoje, uważając tych którzy normalnie użytkują zegarki za idiotów, inni będą udowadniać że ich stać na to aby tyrać w drogim zegarku. Jeszcze inni będą się dziwić że można w Pamie chodzić, a nie trzymać go w sejfie. No i znajdzie się grupa tzw. obserwatorów, co to będą pisać, że popcorn szykują. Nuda panie, wszystko już było. 

No tak, powtórka z wątku Rolexa. Ale jak się kręci, to niech się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Rąbiesz prawą ręką? 

Oburącz. Nie mniej przy odbiciu wstrząsy są. 
 

Ja codziennie tak:  

6F21641D-2CB0-425C-ABE6-02E446D9B06B.jpeg

1 minutę temu, facecik napisał(-a):

No tak, powtórka z wątku Rolexa. Ale jak się kręci, to niech się kręci.


nie posiadam Rolka, wiec tam nie zaglądam. 
Wybaczcie że nie cofałem się w postach by zaspokoić moją ciekawość. 
po prostu pytanie. 
Mnie nie stać-PAM był marzeniem, spełnione-wiec używam normalnie-zgodnie z przeznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do prac ogrodowych profilaktycznie używam G-shocka. W przypadku nasadzeń drzew czy krzewów, wielogodzinnego babrania się w ziemi, zdejmuję zegarek z ręki. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pamie, ballu i omedze robiłem wszystko. Rolka zdejmuję do rąbania drewna i jazdy na hulajce. Lange traktuję ostrożniej, bo złoto i skórzany pasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, viki_gte napisał(-a):

Mam takie zapytanie do szanownego grona. 
Jak używacie swoich zegarków?? 
Jako zegarki , do wszystkiego czy święte grałem do pokazania ? 
Ostatnio przeglądałem posty co masz ba ręku i kolega był z takim zielonym Rolexem… 🙃

Ale podkreśli ze do prac w ogrodzie go zdejmuje.. To mnie nurtuje, wiem że mamy kolegę z logo który jest dla niego kompanem życia, ja 389 używam jako zegarek do pracy ciężkie warunki, rąbanie drewna itp , 526 czasem się zastanawiam ale ogólnie nie mam problemu ze strzeleniem grzyba katamaranem.. 🤷‍♂️

Tak rozumiem kolekcje stan Nos, choć nie do końca funkcji zegarka..

A Wy?

U mnie zegarki raczej są używane do wszystkiego, ale ja raczej ciężkich robót nie miewam ☹️😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, viki_gte napisał(-a):

Oburącz. Nie mniej przy odbiciu wstrząsy są. 
 

Ja codziennie tak:  

6F21641D-2CB0-425C-ABE6-02E446D9B06B.jpeg


nie posiadam Rolka, wiec tam nie zaglądam. 
Wybaczcie że nie cofałem się w postach by zaspokoić moją ciekawość. 
po prostu pytanie. 
Mnie nie stać-PAM był marzeniem, spełnione-wiec używam normalnie-zgodnie z przeznaczeniem.

A przeżywałeś ekscytację odpakowując go? Jeśli nie wiesz na jakie wyżyny ekscytacji można się wspiąć zdejmując folie z zegarka (i że seks z kobietą to przy tym nic), to zajrzyj do wątku Rolexa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

A przeżywałeś ekscytację odpakowując go? Jeśli nie wiesz na jakie wyżyny ekscytacji można się wspiąć zdejmując folie z zegarka (i że seks z kobietą to przy tym nic), to zajrzyj do wątku Rolexa. 

To tam az tak daleko zajechalo- ja mam kobiete- wole z kobieta…. Tradycyjnie 😆😆😆😆😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, beniowski napisał(-a):

A przeżywałeś ekscytację odpakowując go? Jeśli nie wiesz na jakie wyżyny ekscytacji można się wspiąć zdejmując folie z zegarka (i że seks z kobietą to przy tym nic), to zajrzyj do wątku Rolexa. 

🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pawel007 napisał(-a):

To tam az tak daleko zajechalo- ja mam kobiete- wole z kobieta…. Tradycyjnie 😆😆😆😆😆

Sam nie wiesz co tracisz 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mroova napisał(-a):

@pawel007 @beniowski Tacy cwani ?? To komu w ciągu ostatnich kilku lat udało się zdejmować folie ?

Może żona zdejmowała. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy tak ma powaznie porownujecie?????🤦‍♂️😆😆😆😆😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mroova napisał(-a):

@pawel007 @beniowski Tacy cwani ?? To komu w ciągu ostatnich kilku lat udało się zdejmować folie ?

Wiesz, mnie zdejmowanie folii z Roleksów raczej irytowało niż ekscytowało. O wielu fiksacjach czytałem w życiu, a dzięki temu forum dowiedziałem się że kilka kawałków folii może być przyczyną ekstazy. Człowiek się uczy całe życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Pamami jest ten problem, że o ile w wędrówkach pieszych czy na rowerze 44 mm jeszcze daje radę, o tyle przy cięższych pracach fizycznych, gdzie się rękoma rąbie, wbija, kręci. macha itp. są przez swoją wagę zwyczajnie niewygodne. Przy 47 mm nawet jeśli nadgarstek na codzień przyjmuje go bez problemu, to już zwykłe bieganie z 372 do wygodnych trudno zaliczyć.

Do tego współczesne Pamy np. na cal. 3000 zdecydowanie nie lubią prac fizycznych przez stosunkowo duże koło balansowe względem długości i grubości jego osi/czopów. Jest to opinia zegarmistrza Chronostore. Jeśli już to do rąbania pozostają Unitasy. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.