Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, siomon said:

Dokładnie, czepia się. Ja swojego odwracać nie muszę.

Spytam przy okazji, który najładniejszy z tych trzech? Korci mnie ten środkowy...

 

1. H77766131

 

 

2. H77726351

 

 

3. H776260 

 

 

 

1 lub 2... 3 jest na bazowym V7750.

4 hours ago, Sol said:

O tak.

Z tych trzech, to ten czwarty!

albo właśnie ten...

On 1/31/2023 at 9:43 PM, kornel91 said:

No to kupuj Tomek bo  jednak długo go miałeś 😀 

Tak się zastanawiam.... bo jest kilka innych chrono na celowniku. Co prawda nie w tym budżecie, ale jako że nie umiem się pozbywać zegarków (X-Winda sprzedawałem chyba ze dwa lata, Bieda Mass nadal leży mimo, że go nie noszę...),  :) to może warto jeszcze chwilkę pomyśleć...

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2022 o 18:19, ledr napisał(-a):

Moja lepsza połowa lubi w listopadowe wieczory świeczki na stole - ja na to mówię „zaduszki” i dokładam pandę😉

 

EB4AA703-1535-490A-A35A-49AD794EE4A5.thumb.jpeg.a4beec605219aa3bfbcd101fb5407b8a.jpeg

Zakochałem się w tym Hamiltonie ref H38416111.

Wyczytałem, że jego L2L to 49mm. Niestety mam nadgarstek o obwodzie 16,5 cm. Myślicie, że jest szansa na to, że będzie pasować na tak mały nadgarstek? Czy to kolejny zegarek, który muszę odpuścić przez rozmiar? 😭

Faktycznie też nie bardzo można go przymierzyć w Warszawie. 

Edytowane przez gutekilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gutekilo napisał(-a):

Zakochałem się w tym Hamiltonie ref H38416111.

Jednak wyczytałem, że jego L2L to 49mm. Niestety mam nadgarstek o obwodzie 16,5 cm. Myślicie, że jest szansa że będzie pasować na tak mały nadgarstek? Czy to kolejny zegarek, który muszę odpuścić przez rozmiar? 😭

Faktycznie też nie bardzo można go gdzie przymierzyć w Warszawie. 

Najlepiej po prostu przymierz od kogoś, kto ma ten model. Na Górnym Śląsku możemy się dogadać na kawę i zobaczysz jak leży. Może też ktoś z Warszawy ma tego albo poprzednią wersję, która miała 42mm kopertę. Te ucha zdecydowanie najsłabiej wyglądają na nadgarstku przez wyprofilowanie - na moim 18,5cm odstają i trochę "wiszą" nad nadgarstkiem, ale to też zależy o tego, jaki płaski ktoś ma nadgarstek. Poszukaj też zdjęć nadgarstkowych w necie - takich w realu.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ledr napisał(-a):

Najlepiej po prostu przymierz od kogoś, kto ma ten model. Na Górnym Śląsku możemy się dogadać na kawę i zobaczysz jak leży. Może też ktoś z Warszawy ma tego albo poprzednią wersję, która miała 42mm kopertę. Te ucha zdecydowanie najsłabiej wyglądają na nadgarstku przez wyprofilowanie - na moim 18,5cm odstają i trochę "wiszą" nad nadgarstkiem, ale to też zależy o tego, jaki płaski ktoś ma nadgarstek. Poszukaj też zdjęć nadgarstkowych w necie - takich w realu.

U mnie na 17,5-18 cm też ucha sterczały :D i dlatego niestety zmienił właściciela. Na 16,5 może być słabo niestety, ale to piękny zegar.

 

IMG_2502.jpg

DSC00487p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2023 o 13:18, siomon napisał(-a):

... Spytam przy okazji, który najładniejszy z tych trzech? Korci mnie ten środkowy...

 

1. H77766131

Hamilton Khaki X-Wind H77766131

 

2. H77726351

image.thumb.png.bb9510089bd41145f8c1d0d9852c5cc5.png

 

3. H776260 

 

i-img1033x1200-1675063958xpp4ef238590.jpg

Z tej trójki to pierwszy najciekawszy. 

 

Jednak ten

W dniu 2.02.2023 o 15:27, Sol napisał(-a):

 

 

spacer.png

Najlepszy.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2023 o 06:43, gutekilo napisał(-a):

Zakochałem się w tym Hamiltonie ref H38416111.

Wyczytałem, że jego L2L to 49mm. Niestety mam nadgarstek o obwodzie 16,5 cm. Myślicie, że jest szansa na to, że będzie pasować na tak mały nadgarstek? Czy to kolejny zegarek, który muszę odpuścić przez rozmiar? 😭

Faktycznie też nie bardzo można go przymierzyć w Warszawie. 

Ja też mam 16,5 cm w obwodzie ale płaski i czasami noszę takie klocki 😁 Tak jak sugerują inni musisz przymierzyć.

IMG_20230205_123011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, siomon said:

Ja też mam 16,5 cm w obwodzie ale płaski i czasami noszę takie klocki 😁 Tak jak sugerują inni musisz przymierzyć.

 

 

Wyjątkowy klocek. Bardzo wygodny. Kształt koperty robi robotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, siomon napisał(-a):

Ja też mam 16,5 cm w obwodzie ale płaski i czasami noszę takie klocki 😁 Tak jak sugerują inni musisz przymierzyć.

IMG_20230205_123011.jpg

Tylko uszy w x windzie są inne i on będzie lepiej leżał mimo dużego l2l niż ten Hamilton o którym pisze kolega @gutekilo


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Tylko uszy w x windzie są inne i on będzie lepiej leżał mimo dużego l2l niż ten Hamilton o którym pisze kolega @gutekilo

Owszem są inne i X-Wind może lepiej leży ale jak dla mnie ten drugi też dobrze leży 🤪

IMG_20230205_150224.jpg

IMG_20230205_150230.jpg

IMG_20230205_150335.jpg

IMG_20230205_150340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oba słabo wyglądają na takim nadgarstku, oczywiście bez urazy Szymon. Ale, jak to mówi staropolskie porzekadło: to właścicielowi ma się podobać i być wygodnie ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poglądowe profilem tak, żeby pokazać jak koperta 40mm i te ucha wyglądają na nadgarstku 18,5cm:

 

IMG-2361.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ledr napisał(-a):

Jeszcze poglądowe profilem tak, żeby pokazać jak koperta 40mm i te ucha wyglądają na nadgarstku 18,5cm:

 

 

Leszku u ciebie zdecydowanie lepiej, kwestia też pewnie szerokości nadgarstka. Mesh też robi robotę, bo on schodzi w kierunku ręki już przy teleskopach.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tommly napisał(-a):

Leszku u ciebie zdecydowanie lepiej, kwestia też pewnie szerokości nadgarstka. Mesh też robi robotę, bo on schodzi w kierunku ręki już przy teleskopach.

U mnie większy zegar i mniejsza ręka 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z radą kolegi @ledr przejrzałem dokładniej internet pod kątem zdjęć nadgarstkowych. Obejrzałem chyba wszystkie recenzje na YouTube i znalazłem wśród nich przykłady, że ten zegar może dobrze leżeć na podobnym nadgarstku. 

Wygląda na to, że zaryzykuję i zamówię ten zegar 😀

Po obejrzeniu i przeczytaniu tych wszystkich recenzji tak

bardzo się na niego napaliłem, że nie ma co więcej zwlekać 😄
W sklepie polecanym kilka stron wcześniej przez innego użytkownika znalazłem całkiem fajną promocje na ref. który mnie interesuje, tj. wersja z bransoletą H38416111 https://www.onewatchforyou.com/producto/hamilton-intra-matic-h38416111/

 

@siomon dzięki za te fotki! Można wiedzieć jak szeroki masz nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gutekilo napisał(-a):

Zgodnie z radą kolegi @ledr przejrzałem dokładniej internet pod kątem zdjęć nadgarstkowych. Obejrzałem chyba wszystkie recenzje na YouTube i znalazłem wśród nich przykłady, że ten zegar może dobrze leżeć na podobnym nadgarstku. 

Wygląda na to, że zaryzykuję i zamówię ten zegar 😀

Po obejrzeniu i przeczytaniu tych wszystkich recenzji tak

bardzo się na niego napaliłem, że nie ma co więcej zwlekać 😄
W sklepie polecanym kilka stron wcześniej przez innego użytkownika znalazłem całkiem fajną promocje na ref. który mnie interesuje, tj. wersja z bransoletą H38416111 https://www.onewatchforyou.com/producto/hamilton-intra-matic-h38416111/

 

@siomon dzięki za te fotki! Można wiedzieć jak szeroki masz nadgarstek?

Chyba jak wąski 😅 Mam prawie 52mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już dwa Hamiltony, czarne tarczy miały słaby AR, ale nie miałem żadnego z białą tarczą... jacyś użytkownicy tej konkretnej referencji są tutaj na forum? Jaka opinia? Bardzo podoba mi się wersja z takim paskiem NATO.

 

image.png.b3bd99c297c5a05aae84bf4c79b75de6.png


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz wiedzieć? Miałem Khaki czarnego, brązowego i białego właśnie. Prawdopodobnie mój ulubiony (na pewno podium ;) ) model zegarka z tego co przerobiłem. Szkło wypukłe i AR nie ma, ale wygoda noszenia, wykonanie, dokładność chodu 10/10. Do białego założysz każdy pasek, aczkolwiek w mojej ocenie tylko perlon i nato bo z tradycyjnymi robi się za duża przestrzeń między uszami.

 

CHw6aWY.jpg

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krygo napisał(-a):

Ale co chcesz wiedzieć? Miałem Khaki czarnego, brązowego i białego właśnie. Prawdopodobnie mój ulubiony (na pewno podium ;) ) model zegarka z tego co przerobiłem. Szkło wypukłe i AR nie ma, ale wygoda noszenia, wykonanie, dokładność chodu 10/10. Do białego założysz każdy pasek, aczkolwiek w mojej ocenie tylko perlon i nato bo z tradycyjnymi robi się za duża przestrzeń między uszami.

 

CHw6aWY.jpg

 

Dziękuję! To teraz pozostaje mi taki znaleźć, bo ten z naszego bazarku właśnie się sprzedał. :(


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę przelew to się sprzeda, na razie jest "on hold";) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie i na tradycyjnym pasku daje radę.
To chyba znak, że Nomos to też coś zdecydowanie dla mnie.
Co do wygody, etc. - pełna zgoda. Bardzo go lubię.

78247b59e2f2a19bb2a8686a8188397e.jpg&key=44b2e8cacbf6b8c818cc892118b9c38d1ac05e3a597c7a117d212044a321000a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lp7xFFY.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2022 o 21:59, cordi7 napisał(-a):

Tu masz od AD z Hiszpanii, ciut drożej ale pełna gwarancja itp. - sklep sprawdzony:

 

https://www.onewatchforyou.com/producto/hamilton-pioneer-mechanical-h76419931/?lang=en

 

Cześć cordi7 :)

 

Melduję, że skorzystałem z rekomendowanego przez Ciebie AD w Hiszpanii. Raz jeszcze dziękuję za przesłane namiary. 

Poziom obsługi pierwsza klasa, ciągły i szybki kontakt począwszy od wyboru, po zamówienie, wysyłkę i dostarczenie zegarka. Pomoc przy każdej uwadze w sprawie zmiany formy płatności, dokładnego terminu wysyłki, itp. 

Dodatkowo cena okazała się znacznie lepsza niż w przypadku tego samego zegarka oferowanego przez sprzedawcę z Polski.

 

Ostatecznie zmienił się także model zegarka z KHAKI AVIATION PILOT PIONEER MECHANICAL H76419931 na KHAKI FIELD TITANIUM AUTO H70215880. Może na pilota przyjdzie jeszcze czas :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Mr. G napisał(-a):

Cześć cordi7 :)

 

Melduję, że skorzystałem z rekomendowanego przez Ciebie AD w Hiszpanii. Raz jeszcze dziękuję za przesłane namiary. 

Poziom obsługi pierwsza klasa, ciągły i szybki kontakt począwszy od wyboru, po zamówienie, wysyłkę i dostarczenie zegarka. Pomoc przy każdej uwadze w sprawie zmiany formy płatności, dokładnego terminu wysyłki, itp. 

Dodatkowo cena okazała się znacznie lepsza niż w przypadku tego samego zegarka oferowanego przez sprzedawcę z Polski.

 

Ostatecznie zmienił się także model zegarka z KHAKI AVIATION PILOT PIONEER MECHANICAL H76419931 na KHAKI FIELD TITANIUM AUTO H70215880. Może na pilota przyjdzie jeszcze czas :)

 

Gratuluję wyboru, mam model H705750. Na oko wydają się identyczne (też tytan), może znawcy tematu potrafią wskazać różnice?

 

 

IMG_20220422_091059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Gratuluję wyboru, mam model H705750. Na oko wydają się identyczne (też tytan), może znawcy tematu potrafią wskazać różnice?

 

 

IMG_20220422_091059.jpg

 

Dziękuję.

 

Faktycznie podobne. 

Ja początkowo przymierzałem się do H70665533, ale nadgarstek zdecydował o mniejszej wersji 38 mm.

Różnice to przede wszystkim właśnie rozmiar 38 vs 42 mm, brak napisu Titanium i tarcza z kraterami :)

 

Myślę jeszcze o dodaniu paska innego niż se skóry (może cordura, canvas, nato 2-częściowy). Masz może coś sprawdzonego, co pasuje także kolorem zapięcia do tarczy, bo chyba pasek na zdjęciu masz inny niż dołączony do zegarka.

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez d4wid
      Niestety, trafiła się obcierka na bezelu. Koperta satynowana. Polecicie jakiegoś sprawdzonego zegarmistrza który mógłby ogarnąć taki temat? Lokalizacja obojętna, wyślę kurierem, jeśli będę miał za daleko. To mój ulubiony zegarek, w zasadzie EDC, i nie chciałbym by ktoś spartaczył. 
    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez Raff007
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa 24 m-ce, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Cena 5700 5600 5400 z wysyłką, możliwy odbiór osobisty (Śląsk), wysyłka po wpłacie






       

    • Przez cxax
      Szukam zegarka automatycznego na bransolecie, na co dzień do biura. Do koszuli i marynarki, ale również do bardziej sportowego stroju.
       
      Wstępnie wybrałem 3 modele:
      1. CERTINA DS-1 Vintage Powermatic Big Date

       
      2. TISSOT Gentleman Powermatic Silicium Black

       
      3. HAMILTON Jazzmaster Day Date Automatic (ewentualnie wersja z samym datownikiem, bez dnia)

       
      W rezerwie trzymam jeszcze modele:
      - CERTINA DS-8 Powermatic
      - HAMILTON Khaki Field King Automatic - fajny, wolę bardziej minimalistyczną tarczę.
      - HAMILTON Khaki Aviation Pilot Day Date - chyba trochę za duży.
       
      Mój obwód nadgarstka to jakieś 17,5cm. Co wybrać? Czy są między nimi jakieś istotne różnice czy też brać ten, który bardziej się podoba?
       
       
    • Przez korngoldo
      Witam wszystkich,
       
      chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku:
       

       
      Mam wątpliwość co do firmy Kurfurst, o której jest mało online. Znalazłem właściwie identyczne chronografy marek Buren, Vantage i Oriosa. Wszystkie zasilane mechanizmem Valjoux 7733.
       
      BUREN:


      VANTAGE:

       
      ORIOSA:

       
      Istnieje też bardzo podobny, choć już nie identyczny model Hamiltona Ref. 7723 (Valjoux 7730).
       

       
      Doszukałem się silnych powiązań Hamiltona z Buren i Vantage, mianowicie pod tymi logotypami Hamilton przez pewien czas produkował zegarki na amerykański rynek (m.in. można poczytać o tym tu: https://pl.qaz.wiki/wiki/Hamilton_Watch_Company). Faktycznie, jak widać powyżej, Buren i Vantage mają na tarczy mile, w przeciwieństwie do kilometrów w wypadku Oriosa i Kurfurst. Co więcej, Hamilton flitrował też z Oriosa, które podobno było też wcześniej związane z Buren - nawet wypuścił taki oto model:
       

       
      Nie znalazłem jednak żadnych związków Hamiltona (ani też żadnej z pozostałych marek) z Kurfurst. Mimo oczywistych podobieństw tych wszystkich tarcz. 
      Chciałbym więc dowiedzieć się czegoś więcej o całej tej linii chronografów i jak wpisuje się w nią mój Kurfurst. Zauważyłem, że logotyp jest krzywy - to też daje do myślenia, czy napewno to jest w ogóle marka zegarków, czy może tylko jakaś firma dystrybucyjna? 

      Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie,
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.