Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasiooo

Yasiooo - miałem tą Rodinę w sniperze z ceną 137 PLN ale chwilę wcześniej trafiłem nieoczekiwanie Poljota de Luxe w automacie na czeskim alle za ~80 PLN w bdb stanie więc odpuściłem aukcje.....

 

Gratuluję Rodinki!

Quest - Dzięki ;) Ja snajperzyłem ją na 150 zł, ale cieszę się, że nie musiałem tyle wydawać. Dzięki temu dzisiaj stać mnie na knajpę, do której się wybieramy zaraz z dziewczyną ;) A De Luxe automatyczny za 80 zł, to całkiem niezła cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Tylko, że to coraz mniej mnie śmieszy :blink:. A za pare lat będziemy wspominać Wostoki precyzyjne w cenach 100-150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiqam się, ze masz rację. Ceny rusów już teraz są wyższe, a trend wydaje wsię utrzymywać :blink:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiqam się, ze masz rację. Ceny rusów już teraz są wyższe, a trend wydaje wsię utrzymywać :blink:

 

Mili Państwo - nie ma co biadolić ponieważ:

 

1. Wraz z postępującym wzrostem cen wzrasta wartość naszych kolekcji... Każdy z nas już co nieco zebrał więc jesteśmy w lepszej sytuacji od tych którzy dopiero zaczynają

 

2. Mimo relatywnego wzrostu cen na Alle są jeszcze w naszym kraju miejsca gdzie można tanio kupić fajnego ruska...

 

Ps. byłem ostatnio służbowo 2 dni w Częstochowie i w piątek rano bazując na wskazówkach autochtonów pofatygowałem się na bazar - efektem wycieczki majaczek w bdb stanie z wymienionym szkiełkiem po przeglądzie i smarowaniu za 30 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazje sie zdarzają także na Alle :blink: Kupiłem ostatnio złoconego Starcika za 17zł (z przesłką!). Stan taki sobie, wiec cena niby nie robi wrazenia, ale mechanizm jest po czyszczeniu i smarowaniu - igiełka, jak to się mówi :lol:. Kłopot w tym, że jak się pojawi coś ciekawego, to ceny osiagają takie poziomy, że najstarsi górale nie pamiętają, a kiedyś mimo wszystko było taniej. Jestem już na tym etapie kolekcji, że nie bardzo mnie cieszy zwykły Poljocik za trzy dyszki, chciałym coś ciekawego, rzadkiego, a tu ceny są, niestety,zaporowe. A wartość mojej kolekcji i tak wzrosła tylko nieznacznie, bo zegarki które mam to w zdecydowanej większosci nic wielkiego, a ceny takich za bardzo nie rosną. Boję się jednak, ze w niedługim czasie kolekcjonowanie ruskich może stać się już zdecydowanie drogim hobby...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zapewne za pewien czas średnia cena zegarków z ZSRR sięgnie Delbanek czy Japończyków w podobnym stanie. Ceny wynalazków typu

Poljot2200 czy z mikroregulacją będą chore zawsze bowiem jest ich niewiele na rynku. Tym bardziej trzeba się cieszyć chwilą. Tak sobie

myślę jak to dobrze, że nie zostałem pokarany przypadłością zbieractwa/kolekcjonowania zegarków. Wystarczy mi "przerobić" 2...3 werki danego

rodzaju i już następne wyzwanie.

Póki co zaprzągłem szare komórki do innego wyzwania i niczego nie licytuję. Do tego stopnia, że urosła mi spora kupka nie złożonych werków.

Nie mniej przeglądam alledrogo i mogę stwierdzić, że po chwilowym szaleństwie z początków września nie ma już śladu. Przyszło uspokojenie.

Zapewne do Świąt. Wtedy to dopiero będzie zabawa :blink::lol:. Pobiedki z werkami od Rakiet, albo odwrotnie, będą na porządku dziennym. Już

teraz zdarzają się bardzo ciekawe "zestawienia". Nawet zastanawiałem się czy nie zbywać kompletnych werków po przeglądzie, z moją klasyfikacją

"trzymające parametry producenta ale takie sobie", jako zestawów naprawczych. Ale się powstrzymuję. Czekając cierpliwie na czasy gdy cena

końcowa Poljota2609.2H sięgnie 1000zł :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Okazje sie zdarzają także na Alle :lol: Kupiłem ostatnio złoconego Starcika za 17zł (z przesłką!). Stan taki sobie, wiec cena niby nie robi wrazenia, ale mechanizm jest po czyszczeniu i smarowaniu - igiełka, jak to się mówi :D. Kłopot w tym, że jak się pojawi coś ciekawego, to ceny osiagają takie poziomy, że najstarsi górale nie pamiętają, a kiedyś mimo wszystko było taniej. Jestem już na tym etapie kolekcji, że nie bardzo mnie cieszy zwykły Poljocik za trzy dyszki, chciałym coś ciekawego, rzadkiego, a tu ceny są, niestety,zaporowe. A wartość mojej kolekcji i tak wzrosła tylko nieznacznie, bo zegarki które mam to w zdecydowanej większosci nic wielkiego, a ceny takich za bardzo nie rosną. Boję się jednak, ze w niedługim czasie kolekcjonowanie ruskich może stać się już zdecydowanie drogim hobby...

Jest tak, jak mówisz - drogie są głównie nietuzinkowe zegarki, a to one są obiektem pożądania kolekcjonerów.

Quest - Nasze kolekcje rosną w wartość, tylko, że... my nie chcemy ich wyprzedawać. Owszem co jakiś czas puści się jakiegoś sikora do ludzi, ale to przecież nie jest (dla mnie przynajmniej) żadnym pocieszeniem. Na bazarkach można jeszcze trafić coś tanio, ale to też są już ostatki. Allegro wyznacza trendy, i tu jest na razie najdrożej, ale i na bazarkach sprzedawcy się obudzą, kwestia czasu. Będzie drogo, nie widzę inaczej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat cen zegarków to temat morze. Osobiście zaczynam przyjmować taktykę kupowania mniej zegarków i wtedy ceny mniej mnie bolą.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zaczynam przyjmować taktykę kupowania od pewnych sprzedawców tylko zegarków po przeglądzie lub z dokładnym opisem usterek i zdjęciem mechanizmu (jeśli zegarek wart jest dodatkowego zachodu z uwagi np na rzadkość). Mam dość kupowania "idealnych" trupów, z którymi potem nie wiadomo, co zrobić. Takze w efekcie też jest mniej, ale dlatego, że ceny wyższe. Za to spokój - bezcenny :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Niby tak. tylko, że jak się trafi na coś, na co się polowało długo, to i od samego diabła się kupi :) Na gorączkę zegarkową nie ma rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiooo święte słowa i wtedy wszelkie taktyki biorą w łeb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem niedawno na Allegro jakiegoś Poliota dla siebie, (ostatecznie skończyło się na Łuczu, ale i tak jestem zadowolony) i wśród kilku aukcji w których brałem udział znalazłem też tę:

http://allegro.pl/poljot-deluxe-i1297479117.html

Nie ukrywam, że jestem nowicjuszem w dziedzinie rosyjskich zegarków dlatego chciałbym zapytać skąd taka wysoka cena tego egzemplarza ? Widziałem inne, takie same lub bardzo podobne na tym samym werku za dużo niższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj kluczowy jest stan tego zegarka określony jako idealny. fakt, że cena jest bardzo wysoka, ale egzemplarz prezentuje się okazale i chyba mimo wszystko coraz ciężej już taki trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nie będzie jakaś masakryczna - to juz poźny model i imho "średnio" ładny <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nie będzie jakaś masakryczna - to juz poźny model i imho "średnio" ładny <_<

 

Odnosnie zdjęc z aukcji, na tarczy niemogę doczytac. Czy tam nie ma napisu MADE IN RUSSIA?


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na niektórych jest russia, ale widziałem też wersję CCCP - tak czy siak, nieciekawy. Jakieś dwa lata temu na ebay była paczka nówek, 10szt. za 3000 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Obejrzałem Łucza z aukcji i...

1. Mimo mojej awersji do werku 2209 zegarek jest w przystępnej cenie jak na taki do noszenia.

2. Zapewne na tej aukcji czai się paru paranoików gotowych dać za ten egzemplarz 150...250zł w opcji "snajper".

3. Jakbym miał wybierać to wolałbym Rakietę, Wostoka lub 17 kamieniowego Poljota z bardzo podobną tarczą.

Grubość werku 2209 i wymienionej konkurencji to zaledwie 1mm. czyli nic. Wejdą w tę samą kopertę.

4. Preferuję zegarki do noszenia z datownikiem miesięcznym a ten z oczywistych względów go nie ma i mieć nie

może.

To jak i dale to tylko moja subiektywna skromna ocena aukcji i przedmiotu. Nic poza tym!

 

Co do cen na alledrogo to zapewne nikt nie pamięta szaleństwa cen z początków września. Ceny się ustabilizowały

na średnim poziomie. Żeby nie powiedzieć lekko spadły, w niektórych segmentach.

Kolega PMWAS zauważył rysującą się prawidłowość czyli rozchylenie nożyc cenowych pomiędzy zegarkami w stanie

NOS czy ponad przeciętnie zadowalającym a prawie trupkami lub trupkami. To wskazuje, że ceny usług

zegarmistrzowskich generalnie lekko podskoczyły. Zaś co do domorosłych "fachowców" zorientowanych na zaspakajanie

potrzeb rynku to sytuacja nie wygląda już tak różowo. Bowiem, żeby złożyć werk to po za olejami do werku trzeba też mieć

olej w głowie. Trochę przykro mi patrzeć na nagminne uszkodzenia np. włosa spiralnego w starych radzieckich werkach.

Niestety tak się to kończy gdy ktoś nie ma pojęcia i wkłada klocek przez zwoje - uszkodzenie po między 3 a 4 zwojem albo

nawet jak włoży to tak, że "zaciągnie" włos na odcinku krzywej regulacyjnej. A potem zegarek chodzi jak chce. Zwykle ląduje

u kupującego w szkatułce leżąc na plecach jak był regulowany. Ale gdyby ktoś chciał ponosić to już tak różowo, z dokładnością

chodu, by nie było... A włos spiralny to nie płaski i profilowanie go to moim skromnym zdaniem popartym praktyką wyższa

szkoła jazdy. Trochę lub całkiem uwalone czopy w osiach balansu werków bez układu przeciwwstrząsowego to standard

i to niestety nie użytkowy a powstały w czasie przeglądu. Wystarczy użyć lepszego powiększenia by być pewnym świeżości

uszkodzenia.

Nasilił się też proceder, w moim odczuciu, pakowania np. do starej Pobiedy (powinna być na 2605) werku od w miarę

współczesnej Rakety2609.AH ale to tylko świadczy o braku pojęcia większości kupujących. Gdyby nie było popytu to nie byłoby

procederu.

Zegarki niemieckie są mocno cenowo niezrównoważone - drogie co do ich jakości i możliwości. Ale tu znowu pokutuje takie a

nie inne przekonanie o ich cudowności. Pomijam fakt, że są to zwykle werki klasy popularnej.

Szwajcarskie jak to szwajcarskie. Delbanki czy inne Atlanticy chyba nawet trochę potaniały. Jest zbyt bo jest sentyment.

Najbardziej przykry jest fakt, że oferta na alledrogo mocno przeciętnieje.

Ostatnimi czasy kupiłem kilka pokiereszowanych kieszonek ale z zamiarem zrobienia z tego 2...3 by nie stracić wprawy w

konserwacji a i zrobię nimi paru osobom gustowny prezent. Co do cen kieszonki utrzymują się mniej więcej na stałym

poziomie.

Nie jestem kolekcjonerem ani też "inwestorem" zegarkowym. Dlatego należy patrzeć na moje oceny przez taki pryzmat.

Prawdę mówiąc nie boli mnie czy ceny pójdą w górę czy dół na allegro czy ebayu. Czasami tylko uśmiechnę się w duchy

gdy paru paranoików pobije się "snajperem" o jakiś szrot, którego szrotowość widać nawet na zdjęciu. Nie bardzo mnie

to boli, że kupią go za chora kasę by potem wydać drugie tyle na remont. Nie zmienia to i tak tendencji na ustabilizowanym

rynku.

Jak dla mnie jeśli dzisiaj wystawiają ciekawy werk to zapewne wystawią go i za pewien czas. Albo i coś ciekawszego....

To tyle z moich obecnych spostrzeżeń.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.