Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vcore

Klubowe logo - ankieta

Klubowe logo  

118 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Z małym poślizgiem, ale uruchamiamy ankietę najwyższej wagi ;) Frekwencja nie dopisała, ale logo wybrać trzeba…

 

Ankietę zamykamy 7 lipca o północy.

 

1.

14546184681_956bd48972.jpg

 

 

14546184631_754eb7e14f_z.jpg

 

2.

logo.png

 

 

3.

021fa0afcb2bca94med.png

 

4.

6GODXOM.png

 

 

 

5.

2014-07-01_243103.jpg

 

 

Edycja użytkownika Structural 1 lipca 2014 godz. 15:30

Uwagi do ankiety

od Zarządu Stowarzyszenia KMZiZ:

 

Uwagi po dyskusji Zarządu Stowarzyszenia KMZiZ.

Cieszymy się i jesteśmy wdzięczni użytkownikom forum za wszelką inicjatywę oraz głosy krytyki.

Uznaliśmy, że warto zmienić stare logo KMZiZ, upraszczając je i przystosowując przede wszystkim do zastosowań w mediach elektronicznych, ale także np. na klubowych gadżetach. Stowarzyszenie nie posiadało dotychczas książki standardów i nasze logo stosowane było i jest w przeróżnych wariantach - z indeksami i bez, w różnych kolorach, z różnymi czcionkami.

 

Nie jesteśmy wcale przekonani, że stare logo nie może być odnowione w taki sposób, żeby spełniało wymagania nowoczesności i naszej klubowej identyfikacji. Takie "K jak kieszonka" dobrze wryło się w świadomość pokolenia zegarkomaniaków, branży i sponsorów. Jest identyfikowalne. Nawet w tak przecież nowoczesnej formie przycisku aplikacji:

14548658842_cd72f7aa23_s.jpg

 

Logo może niekoniecznie trzeba zmienić. Należy przede wszystkim wprowadzić jednolity standard jego stosowania. Stworzyć książkę standardów, zdefiniować wersje do różnych zastosowań, kolory, czcionki itd.

Mieliśmy taką ideę, żeby na 10 lat Klubu zrobić z nowego logo wydarzenie. Rozpisać konkurs, zaprosić znanych grafików itd. Zabrakło nam determinacji.

 

Cieszymy się, że mają ją forumowicze. Fajnie, że macie pomysły i inicjatywę. Z uwagą patrzymy na wyniki ankiety. Od jej wyników do wprowadzenia nowego logo jednak jeszcze długa droga. Nie chcę nikomu sugerować wyboru, ale nie wszystkie z propozycji w tej ankiecie spełniają standardy profesjonalne i estetyczne, aby można je było poważnie potraktować jako alternatywę nawet dla naszego starego logo, które wśród wielu wad ma też przede wszystkim tę jedną zaletę, że jest znane i rozpoznawalne. Z drugiej strony pojawiały na forum ciekawe propozycje, które z różnych względów nie zostały tu poddane pod głosowanie.

 

A nasze logo nie może być przypadkowe.

 

Obiecuję, że zwycięzca tej ankiety zostanie zaproszony do opracowania nowego logo. Na pewno jego propozycja będzie wzięta pod uwagę w ostatecznym wyborze. To mogę obiecać. Ciągle jednak myślimy nad ostateczną formułą takiego wyboru. Logo jest własnością Stowarzyszenia KMZiZ, reprezentowanego przez Zarząd. Zdanie Społeczności z forum jest dla nas bardzo ważne i zdecydowanie może być w takim wyborze decydujące. Zarząd Stowarzyszenia odpowiada jednak przed Walnym Zgromadzeniem i na koniec dnia to właśnie członkowie Stowarzyszenia mają w jego sprawach i w sprawach Statutu (a logo jest zapisane w statucie) głos rozstrzygający.

 

Bardzo proszę obok waszych głosów także o krótkie uzasadnienie wyboru.

A ankieta powinna zawierać jeszcze opcję "żadna z propozycji mi się nie podoba".

To byłaby dla nas także cenna informacja - żeby jednak szukać w zdecydowanie innym kierunku.

 

Jan Gandziarowski

Wiceprezes Stowarzyszenia

Klub Miłośników Zegarów i Zegarków


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw może "dotychczasowe logo" albo dodaj "to aktualnie widoczne w nagłówku forum" czy jakoś tak. W każdym razie ja się wahałem o które chodzi, mimo że pokazano odpowiednio ponumerowane obrazki :)

Drugie miejsce: 5.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a305ed90f05795c0.jpg

  

czy tak wygląda stare logo  czy tylko koperta  bo byłem przekonany że stare logo wygląda tak jak powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem projekt Vcore rozkłada wszystkie inne na łopatki, dla mnie bezkonkurencyjny :)

 

Mój głos zdecydowanie na nr. 5


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej, zdecydowanie nr 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie ma wielokrotnego wyboru to zaznaczyłem 5, ale 2 też może pozostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na logo nr 1 (stara wersja) choć propozycja nr 5 też do mnie przemawia. Ale jeśli wziąć pod uwagę ujednolicenie i stosowanie np. później na kubkach lub innych gadżetach czy to ikonach, stronach itp. to łatwiej będzie IMHO stosować stare logo niż nr 5. No ale specjalista nie jestem i mogę się mylić. Tak więc głos oddaję na stare logo, jeśli musi być wprowadzony powiew świeżości to przychylam się do wersji nr 5.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr 1 ,

nr 5 bardzo fajny, tyle że patrząc na logo bez napisów trochę go mało.

Reszta to rozumiem taki żart. :huh:


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo w wersji z nożyka gdzie jest ??? logo nr 5 przecież nie da się w tej wersji wertykalnej zastosować jako baner na forum. Trzeba było przedstawić minimum 2 wersje. wertykalną i horyzontalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nr 5.

 

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, nie chcę prezentować wszystkich mozliwych wariantow... Jeśli będzie taka sposobność to przygotuję księgę znaku 


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąteczka - nowoczesne i eleganckie. Kojarzy się jednoznacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

1 - jedyne logo które w 100% kojarzy się z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głoś również na nr 5. Proponowałbym tylko "pociągnąć" je ciut mocniejszą/ciemniejszą/wyraźniejszą "kreską" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 - lekkie i nowoczesne. Zmieniłbym tylko lekko proporcje napisów - teraz jest za duży rozdźwięk między napisami.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 5- idźmy z duchem czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- stare logo

5- jako alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

1. Pewnie do poprawki, ale projekt jest wyrazisty.

5. Jak dla mnie zbyt chimeryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dlaczego nie widać jak kto głosował? Nawet w Sejmie odchodzi się od takich praktyk ;)

Ja zagłosowałem za nr 1, ponieważ pozostałe propozycje są wg mnie gorsze. O 2,3 i 4 nie ma co pisać, ponieważ mają jak na razie po zero głosów. Nr 5 nie podoba mi się, bo jest wtórny. Pisał o tym kaktus22 tutaj http://zegarkiclub.pl/forum/topic/106834-nowe-logo-klubu-%E2%80%93-burza-m%C3%B3zg%C3%B3w/page-2.

I ta wordowska czcionka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.