Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ankieta po zapisach? A jak sie okaże że 60 chce starą a 80 nowa to co wtedy?

Ankiety juz były.

Teraz to juz tylko ostateczna wersja przed zaliczkami i każdy sobie zadecyduje czy mu pasuje czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej patrzę na nową tarczę, tym bardziej do niej się przekonuję. Ostateczną decyzję i tak podejmie QV, bo to on ponosi ryzyko finansowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jestem typem, który będzie trwał przy swoim zdaniu do zdechu.

Proponuję trochę inne rozwiązanie odnośnie tarczy VIS'a. Jeżeli mamy pozwolenie na użycie loga VIS,

to jak najbardziej powinniśmy z tego prawa skorzystać, (nie mam nic do dekla który jest ok).

Jednak rozmieszczenie elementów zaproponowane przez QV i sam kształt, mam tu na myśli niesymetryczność loga VIS, stawia nas w marnej sytuacji

i powoduje że zegarek przestaje się podobać (nie tylko mi).

 

Zaproponowałem 4 wersje rozkładu elementów. Bogatsze trochę, ale będzie zawarte wszystko co chcemy. 

Trzeba dopracować proporcje logosów i trochę rozmieszczenie. Generalnie chodziło mi i przesunięcie logo, czy to w wersji starej czy nowej na linię powyżej linii

9-3, mniej więcej na wysokość na której w starej wersji było logo VC (starej dobrej, nadal przeze mnie faworyzowanej).

Uważam, że taki zabieg pełniej wykorzysta tarczę i nie będzie zostawiał tak ogromnych części bez niczego.

 

post-59212-0-13685600-1428507322_thumb.jpg

 

PS. Proszę nie patrzeć na "jakość" montażu, a raczej na rozmieszczenie elementów. Jeżeli to możliwe to grafik mógłby przygotować powyższe wersje i wtedy na profesjonalnym renderze będzie to można lepiej ujrzeć.

 

Plik na dropboxie na którym wyraźniej można się poprzyglądać: https://www.dropbox.com/s/vp46ntpi6s2y46y/Wersje_kerajek.jpg?dl=0


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej patrzę na nową tarczę, tym bardziej do niej się przekonuję. Ostateczną decyzję i tak podejmie QV, bo to on ponosi ryzyko finansowe.

 

 

Chciałoby się kliknąć "Lubię to!"

 

 

Jedyne co mi się nie podoba to chęc usunięcia daty z wersji brązowej, chciałem żeby zegarek był EDC, a bez daty dla mnie się do tego nie nadaje i pewnie później znajdzie się w dziale "Sprzedam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jestem typem, który będzie trwał przy swoim zdaniu do zdechu.

Proponuję trochę inne rozwiązanie odnośnie tarczy VIS'a. Jeżeli mamy pozwolenie na użycie loga VIS,

to jak najbardziej powinniśmy z tego prawa skorzystać, (nie mam nic do dekla który jest ok).

Jednak rozmieszczenie elementów zaproponowane przez QV i sam kształt, mam tu na myśli niesymetryczność loga VIS, stawia nas w marnej sytuacji

i powoduje że zegarek przestaje się podobać (nie tylko mi).

 

Zaproponowałem 4 wersje rozkładu elementów. Bogatsze trochę, ale będzie zawarte wszystko co chcemy. 

Trzeba dopracować proporcje logosów i trochę rozmieszczenie. Generalnie chodziło mi i przesunięcie logo, czy to w wersji starej czy nowej na linię powyżej linii

9-3, mniej więcej na wysokość na której w starej wersji było logo VC (starej dobrej, nadal przeze mnie faworyzowanej).

Uważam, że taki zabieg pełniej wykorzysta tarczę i nie będzie zostawiał tak ogromnych części bez niczego.

 

attachicon.gifWersje_kerajek.jpg

 

PS. Proszę nie patrzeć na "jakość" montażu, a raczej na rozmieszczenie elementów. Jeżeli to możliwe to grafik mógłby przygotować powyższe wersje i wtedy na profesjonalnym renderze będzie to można lepiej ujrzeć.

 

Plik na dropboxie na którym wyraźniej można się poprzyglądać: https://www.dropbox.com/s/vp46ntpi6s2y46y/Wersje_kerajek.jpg?dl=0

Ciekawe pomysły, ale niestety, żadna Twoja wersja mnie nie przypadła do gustu :( . Zbyt jest to przeładowane grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej naszej całej dyskusji jednak to co pokazał QV, jego wersja z logo po lewo i kółkiem po prawo przemawia do mnie najbardziej. Ta nowa tarcza jest naprawdę OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jestem typem, który będzie trwał przy swoim zdaniu do zdechu.

Proponuję trochę inne rozwiązanie odnośnie tarczy VIS'a. Jeżeli mamy pozwolenie na użycie loga VIS,

to jak najbardziej powinniśmy z tego prawa skorzystać, (nie mam nic do dekla który jest ok).

Jednak rozmieszczenie elementów zaproponowane przez QV i sam kształt, mam tu na myśli niesymetryczność loga VIS, stawia nas w marnej sytuacji

i powoduje że zegarek przestaje się podobać (nie tylko mi).

 

Zaproponowałem 4 wersje rozkładu elementów. Bogatsze trochę, ale będzie zawarte wszystko co chcemy. 

Trzeba dopracować proporcje logosów i trochę rozmieszczenie. Generalnie chodziło mi i przesunięcie logo, czy to w wersji starej czy nowej na linię powyżej linii

9-3, mniej więcej na wysokość na której w starej wersji było logo VC (starej dobrej, nadal przeze mnie faworyzowanej).

Uważam, że taki zabieg pełniej wykorzysta tarczę i nie będzie zostawiał tak ogromnych części bez niczego.

 

attachicon.gifWersje_kerajek.jpg

 

PS. Proszę nie patrzeć na "jakość" montażu, a raczej na rozmieszczenie elementów. Jeżeli to możliwe to grafik mógłby przygotować powyższe wersje i wtedy na profesjonalnym renderze będzie to można lepiej ujrzeć.

 

Plik na dropboxie na którym wyraźniej można się poprzyglądać: https://www.dropbox.com/s/vp46ntpi6s2y46y/Wersje_kerajek.jpg?dl=0

W merytorycznej dyskusji zawsze można jakis kompromis wypracować. Kwestia tylko tego czy się chce.

 

Moim zdaniem Twoje propozycje idą w złym kierunku ale jakby na przykład pomniejszyć logo VIS i spróbować je umieścić na 10.30

 

pr3.jpg

Tu jest centralnie ale jakby je przesunąć i juz nic więcej nie dokładać?

Ed

Chodzi o mnie przesunięcie tak aby logo wypadło naprzeciwko daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W merytorycznej dyskusji zawsze można jakis kompromis wypracować. Kwestia tylko tego czy się chce.

 

Moim zdaniem Twoje propozycje idą w złym kierunku ale jakby na przykład pomniejszyć logo VIS i spróbować je umieścić na 10.30

 

pr3.jpg

Tu jest centralnie ale jakby je przesunąć i juz nic więcej nie dokładać?

Ed

Chodzi o mnie przesunięcie tak aby logo wypadło naprzeciwko daty.

 

Nie widzi mi się przesunięcie tylko samego znaczka VIS na lewo. Ale...

Dlaczego nie może zostać na środku, ale w taki sposób, że je trochę obrócimy.

W jednej wersji dłuższy prawy bok (patrząc z przodu) jest równoległy do dłuższej części 2 w liczbie "12", w drugiej litera "I" z VIS jest prostopadła do 6,12, czyli przebiega na linii łączącej 6 i 12.

post-59212-0-90884300-1428511702.jpg post-59212-0-23537000-1428511704.jpg


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to przekrzywione logo to tylko żart z Waszej strony, moi kochani designerzy :D

Napijcie się porządnie....oczyścicie żołądki i spójrzcie na te Wasze dokonania :-)

Jeszcze jakieś propozycje jak zmasakrować logo aby je wciepać koniecznie pod 12tką ? tak jak Pan Bóg przykazał ?

 

To logo w żadnej formie nie będzie dobrze wyglądało pod 12tką, bo po prostu ma taki a nie inny kształt. Dodatkowo 12tka się zwęża ku dołowi co tym bardziej źle koresponduje z logo które też się zwęża. Zmiana logo, zabawa z nim to już w ogóle jakiś absurd. To jest zastrzeżony znak towarowy, może jeszcze wpiszemy go w jakiś owal ?

Logo jest logiem po to aby go nie zmieniać. Pod 12tką wygląda jak błąd w wykonaniu nadruku, sporo osób może pomyśleć że coś się nie udało i wyszło krzywo. Tylko w zaproponowanej przez nas orientacji na osi poziomej nie wzbudza podjerzeń że coś jest nie tak ponieważ nad logiem i pod nim nie ma wtedy punktów orientacyjnych...żadnych odnośników, linii do których można by przyrównywać logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję pojechałem trochę z tym przekrzywionym logo. Ale jak widać, ono nie pasuje w ogóle na tarczy. Na deklu niech będzie i tam pasuje ok. Ale nie widzę jego na tarczy w wersji zaproponowanej przez Marcina. Jednak pierwszy projekt był i jest najlepszy.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dodatku datownik w wersji visowej tarczy miej drażni oko niż w wersji starszej gdzie stykał się z napisem.

 

No tutaj to się nie zgodzę - data drażni dokładnie tak samo :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może logo wygrawerować, wytłoczyć z boku na kopercie. Po przeciwnej stronie niż limitacji?

A tarcze zostawić po staremu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo pod 12 nie pasuje i nie będzie pasować.

Na 10.30 mniejsze logo  moze by pasowało tworząc linię z oknem daty. Trzeba by to zobaczyć.

Może to jednocześnie rozwiązać problem daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie... Nowoczesna forma logo VC pasuje na starej tarczy jak świni siodło. Nowa propozycja moim zdaniem trafnie wpisuje się w klimat zegarka w hołdzie dla przedwojennej klamki.

 

No i uwaga generalna dla tych, dla których ten zegarek to jest na 10000000% VISowy - jak uzasadnić bez loga jego VISowość? Popatrzcie sobie na colta 1911. Logo VISa na tarczy jest mocno zasadne. Marcin zamiast dwóch średnio klimatycznych elementów zaproponował dwa małe loga wpisujące się w charakter VISa.

...

Mądrze gada :). Po dłuższym przyglądaniu się wybieram nową tarczę.

 

Jednocześnie proponuję, żeby w końcu coś ustalić (niech zrobi to QV) i jechać z projektem, bo jak będziemy się tak demokratycznie zachowywać to nigdy ten zegarek nie powstanie.

Jak będzie wiadomo jak wygląda wersja końcowa to wtedy wszyscy się zastanowią czy kupiją i będzie jasne co i jak.

 

Ja np. raczej zegarka bez daty nie wezmę (być może zmienię tarczą z zielonej na czarną), ale nowe projekty są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że gdyby QV mógł coś powiedzieć na 100% to nie czekałby :P  na razie mamy teaser, chwilę żeby się oswoić i zastanowić, przede wszystkim - cierpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego dwie, trzy osoby negatywnie nastawione do nowej tarczy  nadają tak agresywno - negatywny charakter tej bądź co bądź dyskusji. Sadzicie, że macie wyłączność na wiedzę i projektowanie tarcz zegarkowych? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIS to jednak " surowy " pistolet

 

Chyba żartujesz przyjacielu... Lada moment pojawią się wizualizacje; osobiście sporo się naoglądałem VISa i nie jest to o taka prosta pukawka typu rurka i kulka. To na prawdę sroce spod ogona nie wypadło, zwróć uwagę na odboczki do blokowania zamka w praktycznie każdej pozycji, na moletowania, na proporcje, na tą całą geometrię, moje pokłony dla projektanta. Mam wrażenie że spora część forum nie ma w ogóle pojęcia z czym ma do czynienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, w temacie przewijały się informacje o VISie, jak go budowano, doskonalono, to, że każde zastosowane rozwiązanie ma jakiś cel i nie jest dla picu. To jest przemyślany i dopracowany pistolet, surowa to była błyskawica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Jeszcze wczoraj nie byłem w 100% przekonany ale dzisiaj nie mam już nic przeciwko nowej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz przyjacielu... Lada moment pojawią się wizualizacje; osobiście sporo się naoglądałem VISa i nie jest to o taka prosta pukawka typu rurka i kulka. To na prawdę sroce spod ogona nie wypadło, zwróć uwagę na odboczki do blokowania zamka w praktycznie każdej pozycji, na moletowania, na proporcje, na tą całą geometrię, moje pokłony dla projektanta. Mam wrażenie że spora część forum nie ma w ogóle pojęcia z czym ma do czynienia...

Ja mam - strzelałem z VISa. To wg mnie majstersztyk, który w konkursie w Argentynie wygrał w każdym aspekcie z pierwowzorem czyli Coltem 1911A1. 

Do dnia dzisiejszego polskie VISy i pierwsza seria niemiecka (zrobiona z polskich części) są uznawane za jedne z najlepszych pistoletów na świecie.

Dlatego też warto nasz zegarek przyozdobić logiem VISa, a malkontenci niech kupią sobie zegarek u chińczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego dwie, trzy osoby negatywnie nastawione do nowej tarczy  nadają tak agresywno - negatywny charakter tej bądź co bądź dyskusji. Sadzicie, że macie wyłączność na wiedzę i projektowanie tarcz zegarkowych? 

Jako że mieszcze się chyba w tych dwóch/ trzech  osobach to powiem że nie mam żadnej wiedzy jeżeli chodzi o projektowanie tarcz zegarkowych. Nie mam też wyłaczności w tym temacie. Ale mam chyba prawo

wyrazić swoje  zdanie w projekcie w ktorym uczestniczę od początku? 

Dodam tylko że nigdzie żadnej agresji nie przejawiałem.

Przypomnę jeszcze że nie dwie / trzy osoby wyraziły negatywną opinię wobec nowego projektu tarczy - wystarczy tylko przeczytać wpisy od strony 108/109 - nie pamiętam i nie chce mi się juz szukać.

Grono "bezgranicznie  oddanych" każdej wersji tez nie jest zbyt szerokie.

 

Na zegarek zapisało się ponad  150 osób. Na ten zegarek który co niektórzy mają w sygnaturze  :D

Jeżeli nie warto się liczyć ze zdaniem jednego to moze nie warto się liczyć ze zdaniem nikogo?!

 

A pistolet - czy ktos się go naglądał czy nastrzelał z niego,  dla mnie zachowuje surową ciekawą formę  i nie ma żadnych  zbędnach detali czy udziwnień takich jak współczesne pistolety. 

 

To tyle z mojej strony, nie będę już przeszkadzał w dyskusji skoro dyskusja może być tylko na ochy i achy.

Życzę miłej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam - strzelałem z VISa. To wg mnie majstersztyk, który w konkursie w Argentynie wygrał w każdym aspekcie z pierwowzorem czyli Coltem 1911A1. 

Do dnia dzisiejszego polskie VISy i pierwsza seria niemiecka (zrobiona z polskich części) są uznawane za jedne z najlepszych pistoletów na świecie.

Dlatego też warto nasz zegarek przyozdobić logiem VISa, a malkontenci niech kupią sobie zegarek u chińczyka.

 

 

Tak tak, i to nie jest ściema. Nie strzelałem z ViSa nie będę kłamał, ale odbudowywałem konstrukcję z dokumentacji i to jest dokładnie to o czym mówiłem. Ci co piszą "to przecież prosty surowy pistolet" nie wiedzą chyba tego co trzeba. Rzućcie okiem (pozwolę sobie na mały spoilerek). Porównajcie z Coltem 1911 i powiedzcie szczerze że to równie prosta konstrukcja.

I owszem jak komuś nie pasi, to niech sobie łyknie prostego chińczyka. Okrągła tarcza w kolorze tęczy jaki chce i dwie wskazówki, a my spokojnie przemyślimy w tym czasie, co jest piękne i praktyczne zarazem, i zamkniemy dzień z uśmiechem na twarzy, czekając na zegarek jak ten inżynier co zaprojektował VISa i puścił rysunki na warsztat w oczekiwaniu na swoje dziecko. Mam z tym kontakt na co dzień, wiem co to za radocha i nie oddam tego za nic.

 

 

xkdLNQ3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk7000

Sadzę, że liczba zwolenników i przeciwników nowej tarczy jest zbliżona. Określenie "bezgranicznie oddanych" uważam nie na miejscu i właśnie pokazuje brak merytorycznej dyskusji, a personalne wycieczki. Mi po prostu nowa tarcza mi się podoba, niech rozstrzygnie większość, a nie agresywne wpisy. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk7000

Sadzę, że liczba zwolenników i przeciwników nowej tarczy jest zbliżona. Określenie "bezgranicznie oddanych" uważam nie na miejscu i właśnie pokazuje brak merytorycznej dyskusji, a personalne wycieczki. Mi po prostu nowa tarcza mi się podoba, niech rozstrzygnie większość, a nie agresywne wpisy

 

 i tak powinno być

 

........

I owszem jak komuś nie pasi, to niech sobie łyknie prostego chińczyka. ........

 

 

 

Natomiast takie stwierdzenia są zdecydowanie nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.