Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Spora część(w tym i ja) woli trochę dopłacić i nie iść na kompromisy tego typu, ale musimy też pamiętać, że tych zegarków trzeba trochę natrzaskać,

a z zebraniem 150 osób myśleliśmy, że pójdzie w parę dni, a wszyscy widzimy jak jest- idzie to jak krew z nosa :(

Chciałbym wierzyć, że przy tej kwocie kilkadziesiąt złotych w tą czy tamtą nie zrobi wielkiej różnicy, ale nie chciałbym być złym prorokiem.

W każdym bądź razie projekt wydaje się być na tyle nietuzinkowy i ciekawy, że szkoda byłoby go kastrować słabszą lumą-

miejmy nadzieję, że zostanie to dostrzeżone i docenione przez potencjalnych Kolegów wahających się czy do niego wejść :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko zależy od tego, o ile miałaby wzrosnąć cena zegarka przy lepszej lumie. Trudno mi sobie wyobrazić, że wzrost ceny o np. 50 zł mógłby zaważyć na opłacalności wejścia w ten projekt, bo szykuje nam się zegarek absolutnie nieosiągalny w tej cenie na rynku, jeśli chodzi o zegarki nazwijmy to "markowe".

 

Inną kwestią jest natomiast szalejący CHF, który nie jednego zmusi do oglądania każdej wydawanej złotówki z każdej strony. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja " jedną nogą" jestem już zdecydowany... Teraz muszę drugą przekonać.. Ten zegarek jest specyficzny poprostu jeśli chodzi o wygląd. Mnie się baardzo podoba..ale studzi mój zapał mała ilość osób. Jak dopiszę się do listy to jeszcze takich jak jak pewnie bedzie troche..ale do 300-tu to jeszcze mase brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na forum mamy zebrać 150 chętnych. O ile dobrze pamiętam, pozostałe QV miał rozprowadzić w dystrybucji poza forum.

 

Osobiście też na lumie bym nie oszczędzał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebym nie został źle zrozumiany, ale pisząc o forumowiczach z zagranicy miałeś na myśli naszych niemieckich kolegów?  :D Żeby nam Visa też nie wyprodukowali. :P​ 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żebym nie został źle zrozumiany, ale pisząc o forumowiczach z zagranicy miałeś na myśli naszych niemieckich kolegów? :D Żeby nam Visa też nie wyprodukowali. :P

[/quote

 

 

 

Robili go w Austrii w fabryce 'Steyr'...:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robili go w Austrii w fabryce 'Steyr'...:-)

 

:D Marku - ja tam nie chcę się wtrącać, bo to tak nie za bardzo  wypada ale.... może nauczył byś się wreszcie cytować bo to tak... :lol: :lol:

 

Wiem... wiem... - zachowałem się jak ostatni cham :D

 

Edit - no i faktycznie produkowali go w Austrii ale był gorszej jakości niż ten NASZ :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Marku - ja tam nie chcę się wtrącać, bo to tak nie za bardzo  wypada ale.... może nauczył byś się wreszcie cytować bo to tak nie wypada... :lol: :lol:

 

Wiem... wiem... - zachowałem się jak ostatni cham :D

 

Edit - no i faktycznie produkowali go w Austrii ale był gorszej jakości niż ten NASZ :)

Przecie cook to tylko junior mod, musi się jeszcze dużo nauczyć :D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumy bym nie kastrował.

Jeżeli już na czymś zaoszczędzić to zamienić mechanikę na kwarca.

 

Wiem wiem, zaraz zostanę ukrzyżowany - proszę tylko o łagodny wymiar kary :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamianie werka na bateryjkę ja zamiast 6 wezmę 1 sztukę. Pozdro. B)

 

EDIT: i w ogóle nie piszmy już o kwarcu, bo automat to jedno z kluczowych założeń tego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumy bym nie kastrował.

Jeżeli już na czymś zaoszczędzić to zamienić mechanikę na kwarca.

 

Wiem wiem, zaraz zostanę ukrzyżowany - proszę tylko o łagodny wymiar kary :).

Zmiana na kwarca wyrzuci z projektu większość zadeklarowanych.  Możesz czuć się ukrzyżowany. :P


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Marku - ja tam nie chcę się wtrącać, bo to tak nie za bardzo wypada ale.... może nauczył byś się wreszcie cytować bo to tak... :lol: :lol:

 

Wiem... wiem... - zachowałem się jak ostatni cham :D

 

Edit - no i faktycznie produkowali go w Austrii ale był gorszej jakości niż ten NASZ :)[/quote

 

 

Przecie cook to tylko junior mod, musi się jeszcze dużo nauczyć :D

 

http://muzea.malopolska.pl/obiekty/-/a/content/1139616/26810/pop_up?_101static_viewMode=print

No i kto cfaniaczki :-) :-) kto ma się uczyć?:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Lumy bym nie kastrował.

Jeżeli już na czymś zaoszczędzić to zamienić mechanikę na kwarca.

 

Wiem wiem, zaraz zostanę ukrzyżowany - proszę tylko o łagodny wymiar kary :).

Pffff toż wymyślił!

Ukrzyżowuję Cię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co robić fajny zegarek z kwarcem? Vis miał duszę, zegarek też musi mieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumy bym nie kastrował.

Jeżeli już na czymś zaoszczędzić to zamienić mechanikę na kwarca.

 

Wiem wiem, zaraz zostanę ukrzyżowany - proszę tylko o łagodny wymiar kary :).

 

Eeetam... zaraz ukrzyżowany... po prostu "gro klientów" by się zmieniło... pewnie spora część chętnych by zrezygnowała, a inna części się zapisze... i tylko tyle...

;)

 

 

:D Marku - ja tam nie chcę się wtrącać, bo to tak nie za bardzo  wypada ale.... może nauczył byś się wreszcie cytować bo to tak... :lol: :lol:

 

Wiem... wiem... - zachowałem się jak ostatni cham :D

 

Edit - no i faktycznie produkowali go w Austrii ale był gorszej jakości niż ten NASZ :)

 

 

Przecie cook to tylko junior mod, musi się jeszcze dużo nauczyć :D

 

http://muzea.malopolska.pl/obiekty/-/a/content/1139616/26810/pop_up?_101static_viewMode=print

No i kto cfaniaczki :-) :-) kto ma się uczyć?:-) :-) :-)

 

Ja tam wolę Waltera - zresztą wiesz :D A swoją drogą jak Ty to robisz że Ci te cytaty tak - do bani wychodzą???


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem rys techniczne visa, skomplikowane pieruństwo będzie. Jeszcze niewielkie poprawki trzeba nanieść.

 

To moletowanie na bezelu to w końcu w którą stronę ma być pochylone ? i jaki punkt odniesienia przyjąć ?

 

na obecną chwile koperta bez osłony koronki ma 43mm, z osłoną 45,5mm, lug to lug 51mm.

 

Waham sie co do rozmieszczania otworów na pasek oraz tej wkładki bezela. Nie wiem czy na pewno iść w tą ebonitową wkładkę czy zrobić to moletowanie po prostu w metalu. hmm

 

Co do lumy, to dostałem odpowiedź że to zbyt małe zamówienie i dostawca lumy z Japonii odrzuci im to. Napisałem ile konkretnie muszą zamówić tej masy, to najwyżej zapłacę nadwyżkę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moletowanie w deklu bedzie na pewno trwalszym rozwiazaniem. Nie upieralbym sie przy wkladce ebonitowej. Lepiej za to dobra lume zapodac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś pokazać to moletowanie w różnych wariantach by można było ocenić. Rozmiar OK.

Wkładka bezela, czy wkładka dekla?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... Nie upieralbym sie przy wkladce ebonitowej. Lepiej za to dobra lume zapodac.

+1

Względem lumy/tarczy dekiel sprowadziłbym na plan drugi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upieralbym sie przy wkladce ebonitowej. Lepiej za to dobra lume zapodac.

 

+ 1

Dobra luma zdecydowanie doda uroku temu zegarkowi

 

 

 

na obecną chwile koperta bez osłony koronki ma 43mm, z osłoną 45,5mm, lug to lug 51mm.

 

Waham sie co do rozmieszczania otworów na pasek

 

To będzie dla większości duży zegarek wiec otwory na pasek muszą pozwolić na założenie solidnej skóry... ja bym tutaj obstawał przy maksymalnym prześwicie między kopertą a teleskopem - oczywiście na tyle na ile pozwoli "długość" uszu.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na przelot, te otwory.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ 1

Dobra luma zdecydowanie doda uroku temu zegarkowi

 

 

 

 

To będzie dla większości duży zegarek wiec otwory na pasek muszą pozwolić na założenie solidnej skóry... ja bym tutaj obstawał przy maksymalnym prześwicie między kopertą a teleskopem - oczywiście na tyle na ile pozwoli "długość" uszu.

 

Zgadzam się z przedpiszcą:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.