Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Śmy se ze synem kupili :)

IQGP3086.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny nawet bardzo -  ciekawe tylko jak z dostępnością amunicji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Rethel napisał(-a):

Fajny nawet bardzo -  ciekawe tylko jak z dostępnością amunicji.

 Nie ma większego problemu...

Jak będzie problem to będziemy robić sami :)

Jest cały sprzet a i tak większośc (oprócz 9-tki i 45-ki) jest robiona...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie mam wiedzy o elaboracji. Kupuję na razie fabryczną tylko stąd pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Rethel napisał(-a):

Spoko nie mam wiedzy o elaboracji. Kupuję na razie fabryczną tylko stąd pytanie.

No  też bym ( byśmy) kupowali fabryczna, ale dystans, lub inne czynniki wymagaja "zrób to sam" a będzie lepsze i dokładniejsze od fabrycznej)..

Przykład 30-30 Win do tego :)

IMG_0786.JPG

 

lub do tego :

HGML0783.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś na kaczki...

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Mam coś na kaczki...

 

Z kaczki to za wiele by nie zostało 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, TomcioMiki napisał(-a):

Z kaczki to za wiele by nie zostało 🤔🤔🤔

 niedopasowane buty .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zadra napisał(-a):

 niedopasowane buty .. 

 

laugh-nicholas-cage.gif


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/23/2023 at 9:24 PM, Autor1984 said:

Mam coś na kaczki...

 


My poor shoulder 🤣

Niezły kop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciuningu Siga c. d. 😁

 

 

DSC_0767.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, loco50 napisał(-a):

Ciuningu Siga c. d. 😁

 

 

DSC_0767.JPG

Zajebiaszcza latara :) Lasera brak na boku ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latarkę chyba zmienię bo:

A. ciut przyduża 

B. mam do Olajta😁 żelowy włącznik na kabelku, który można przypiąć blisko spustu, ale nie pasuje do tego modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiatrówkami też się bawicie czy tylko konkretne sprzęty?Na 30-50m chyba zbliżona zabawa a pozwoleń i restrykcji mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrówka celna na 50 m, hmmmm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, goral_ napisał(-a):

wiatrówka celna na 50 m, hmmmm.....

Jeśli wątpisz w takie możliwości, to znaczy że nie strzelałeś z prawdziwych wiatrówek..

Ja ze swojego AA TX z 50m przykrywalem 10 przestrzelin 20groszową monetą..

100m to skutecznie puszka po redbulu.. 

Oczywiście z prawdziwej wiatrówki, nie marketowki.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Bugs said:

A wiatrówkami też się bawicie czy tylko konkretne sprzęty?Na 30-50m chyba zbliżona zabawa a pozwoleń i restrykcji mniej?


Przez jakieś dwa lata miałem Crosmana Ratcatcher, zabawa przednia i celność nie najgorsza.

Planuję powrócić do tego epizodu jak zaszyję się gdzieś w głuszy w przyszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bugs napisał(-a):

A wiatrówkami też się bawicie czy tylko konkretne sprzęty?Na 30-50m chyba zbliżona zabawa a pozwoleń i restrykcji mniej?

Jeśli upadnie cywilizacja to będzie bardzo pożądana rzecz.I wcale nie musi być FAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiatrówka celna na 50 m, hmmmm.....
Bez problemu
Jeśli wątpisz w takie możliwości, to znaczy że nie strzelałeś z prawdziwych wiatrówek..
Ja ze swojego AA TX z 50m przykrywalem 10 przestrzelin 20groszową monetą..
100m to skutecznie puszka po redbulu.. 
Oczywiście z prawdziwej wiatrówki, nie marketowki.. 
Właśnie o czymś takim myślałem - AA, Walther ( miałem jakiś czas RM8 ), Weihrauch, może Daystate jak się trafi, zaintrygował mnie ostatnio Evanix Sniper - wygląda obłędnie i ma fajne opinie.
Do raczej okazjonalnej zabawy bo czasu mało a z pozwoleniami i wyjazdami na strzelnice to spore przedsięwzięcie i koszty, nie wiem czy chcę i mogę aż tak się wkręcić.
Podobają mi się repliki ale to głównie ASG a ASG do strzelań precyzyjnych chyba słabo się nadaje - no chyba że jednak? Do 50m, raczej nie więcej.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz został mi tylko IŻ38, ale miałem świetną zabawę z Hamerli 450 ( PCA) i dioptrami.. żabawa (tylko 8 J) na dystansie 25 m przednia... groszówka spadała bardzo częscto....

 Dlatego potem przesiadłem się na LR i zabawki o zasięgach 800 -1200m :)

 Teraz wróciłem ( oczka niestety) do 100+ i 300 bez optyki... to dopiero jazda...

 

Wracając do wiatrówek... raz strzelałem z wiatrówki kal. 7,62 (308) to dopiero jazda....150-200 m do zaliczenia...

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bugs napisał(-a):

o czymś takim myślałem

ja pisałem o sprężynowej.. 

Z PCP i PCA dużo łatwiej się strzela.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pisałem o sprężynowej.. 
Z PCP i PCA dużo łatwiej się strzela..

Faktycznie - tx.
Nie strzelałem z takiej ale wtedy nie trzeba mieć butli i przetoczki? Mniej gratów to też zaleta a celność jak piszesz świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to był świetny karabinek.

Pochodził z czasów gładkich luf, ale u mnie jeden z nielicznych w Polsce specjalistów "zarysował" bruzdy.

Moja rysowanka miała niestandardowe parametry - min wyższa prędkość dolotu i mniejszy opad w porównaniu do luf gwintowanych standardowo przy limicie do 17J . 

Jedynym minusem TX 200 była masa (z lunetą coś koło 5kg) więc przy strzelaniu zawodniczym np silhuette była bardziej wymagająca fizycznie bo i kilogramy trzeba utrzymać oraz 20 razy sprężynę naciągnąć żeby w określonym czasie oddać strzały.

 

Dla strzelania domowego dobrym pomysłem może być coś profesjonalnego na CO2 , np Tau7 (pistolet) albo Tau200 (karabinek).

Z oryginalnym zestawem przetoczek można brać CO2 z gasnicy śniegowej (dobrze byłoby, gdyby gaśnica miała zasyfonowanie).

Tau7 spokojnie stawał w szranki z wysokich lotów PCP'ami i potrafił w dobrych rękach przetrzepac skórę np Steyr LP1 lub FWB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, zadra napisał(-a):

Tak, to był świetny karabinek.

Pochodził z czasów gładkich luf, ale u mnie jeden z nielicznych w Polsce specjalistów "zarysował" bruzdy.

Moja rysowanka miała niestandardowe parametry - min wyższa prędkość dolotu i mniejszy opad w porównaniu do luf gwintowanych standardowo przy limicie do 17J . 

Jedynym minusem TX 200 była masa (z lunetą coś koło 5kg) więc przy strzelaniu zawodniczym np silhuette była bardziej wymagająca fizycznie bo i kilogramy trzeba utrzymać oraz 20 razy sprężynę naciągnąć żeby w określonym czasie oddać strzały.

 

Dla strzelania domowego dobrym pomysłem może być coś profesjonalnego na CO2 , np Tau7 (pistolet) albo Tau200 (karabinek).

Z oryginalnym zestawem przetoczek można brać CO2 z gasnicy śniegowej (dobrze byłoby, gdyby gaśnica miała zasyfonowanie).

Tau7 spokojnie stawał w szranki z wysokich lotów PCP'ami i potrafił w dobrych rękach przetrzepac skórę np Steyr LP1 lub FWB .

W strzelanie zawodnicze raczej nie pójdę, w każdym razie nie w nic dynamicznego, kręci mnie strzelanie precyzyjne na dystans, nie na czas.

Z vintage sprzętem  boję się kłopotów serwisowych, sam tego nie ogarnę, do tego jak teraz patrzyłem to wcale nie jest taki tani a nie bardzo umiem ocenić czy stan jest wystarczająco dobry. Raczej coś współczesnego. Żałuję teraz że sprzedałem RM8, może warto wrócić właśnie do tego modelu bo czterotakt z magazynkiem mi idealnie odpowiada.

Gaz z gaśnicy? O tym patencie nie słyszałem :)

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.