Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Edmund Exley

Konkurs z nagrodami - Ranking ulubionych firm Klubowiczów AD 2014

Recommended Posts

Drodzy Klubowicze, głosujący w temacie Ranking ulubionych firm Klubowiczów AD 2014!

 

Polskie prawo jest zbyt restrykcyjne na przeprowadzenie losowania upominków. Stąd też niezbędne okazało się zorganizowanie konkursu.

 

W niniejszym temacie proszę wpisać odpowiedź na pytanie (kopiując je i uzupełniając nazwę firmy na początku każdego wpisu):

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę [tu: NAZWA FIRMY] – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Podać należy jeden model produkowany przez którąś (niekoniecznie tę z pierwszego miejsca) z firm, na które głosowało się w rankingu i wyjaśnić swój wybór.

 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu i zachęcam ich do wzięcia udziału w niniejszym konkursie.

 

 

Regulamin:

 1. Organizatorem konkursu jest Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa.
 2. Fundatorami nagród w konkursie są: Eugeniusz Szwed, Exoxe, Klub Miłośników Zegarów i Zegarków.
 3. Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi na zadane pytanie. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby, które oddały ważne głosy w temacie: Ranking ulubionych firm Klubowiczów AD 2014.
 4. Każdy Użytkownik może wziąć udział w Konkursie tylko jeden raz. Próba nadesłania większej ilości zgłoszeń skutkować będzie wykreśleniem z listy uczestników.
 5. Konkurs trwa od 16.12.2014 do 28.12.2014, do godz. 23:59:59. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 11.01.2015 r.
 6. W Konkursie przewidziano następujące nagrody: pierwsza nagroda: ufundowany przez firmę EXOXE skórzany portfel, druga nagroda: ufundowane przez Pana Eugeniusza Szweda pióro kulkowe z nadrukiem Longines, dwie trzecie nagrody: kalendarze ścienne, pięć czwartych nagród: kalendarze biurkowe.
 7. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny.
 8. Nagrody przyznane zostaną osobom, które udzielą najciekawszych odpowiedzi na pytanie: W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę [tu: NAZWA FIRMY] – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?
 9. Odpowiedzi będą ocenione przez Jury złożone z następujących Użytkowników: dariusz chlastawa, Eugeniusz Szwed, Edmund Exley.
 10. Ocena jurorów jest ostateczna i nie podlega dyskusji.
 11. Po rozstrzygnięciu konkursu organizator konkursu skontaktuje się ze Zwycięzcami w sprawie przesłania nagród.
 12. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.
 13. Konkurs nie podlega przepisom ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Officine Panerai - który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

- Radiomir 1940 3 Days, Pam 514, bo ma wszystko co powinien mieć zegarek "prawdziwego twardziela" :) słuszny rozmiar, datę, sekundnik, piękny kolor no i jest nakręcany ręcznie. No i nie należy zapomnieć o militarnym charakterze:) to poprostu kwintesencja zegarka.


O i T 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Jaeger LeCoultre – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

- Master Geographic (ref. 1428421), gdyż to przepiękny i uniwerslany zegarek, który bez wahania ubrałbym do garnituru, jak i do mniej zobowiązującego stroju. Ten zegarek to dla mnie zegarmistrzostwo z najwyższej półki, które łączy w sobie: 1) świetny mechanizm, 2) piękną tradycję, 3) "elegancki" rozmiar oraz 4) przydatne funkcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koledzy,


 


W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 na pierwszym miejscu zagłosowałem na firmę Rolex – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?


 


Bylby to Rolex Day Date (President). Powodow jest wiele i skladaja sie one na poczucie, ze posiada sie naprawde zegarek zupelnie wyjatkowy, ale tak pokrotce:


 


- kultowy model o wyjatkowej w dziejach zegarmistrzostwa historii,


- niezmienione do dzis i ponadczasowe wzornictwo (jedynie kosmetyczne zmiany od momentu wprowadzenia go na rynek w 1956 r.),


- niezawodny mechanizm, ktorego produkcja w pelni kontrolowana jest przez Rolexa i nic nie jest zlecane na zewnatrz (kaliber 3155), 


- niezmiernie elegancki zegarek swietny jako dress watch ale jednoczesnie (co jest na pierwszy rzut oka zaskakujace) dosc uniwersalny - spokojnie mozna nosic go rowniez do bardziej swobodnego stroju,


- jego rozmiar powoduje, ze swietnie lezy na nadgarstku,


- niesamowita i jedyna w swoim rodzaju bransoleta President,


- wyjatkowosci dodaje mu rowniez fakt, ze dostepny jest tylko w wersjach wykonanych z metali szlachetnych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę OMEGA – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

A ten poniżej prezentowany model Omegi cal .30l wyprodukowany w ilości 12 egzeplarzy w 1947 roku....istne cudo -od strony technicznej i wizualnej.Jeden z pierwszych naręcznych tourbillonów.Projekt tego tourbillona do wykonania Omega powierzyła dyrektorowi Szkoły Zegarmistrzostwa w Le Sentier - Panu Marcel. Każdy z 12 szt egz. (nr seryjne 10595933-10595944) ręcznie wykańczał Jean Pierre Mathey Claudet[na fotografi].

A czemu chcę mieć ten model najbardziej? bo do dziś wyników, które osiągnęły te tourbillony Omegi w konkursach chronometrów w Genewie i Neuenburg nikt nie pobił. 

 


Figure 6: Cal. 30I Tourbillon © Omega SA

 


Omega entrusted the design of their tourbillon with a cage revolving every 7-½ minutes to Marcel Vuilleumier, Director of the Watchmaking School at Le Sentier. Notably, Vuillemier was also the creator of such wondrous things as a double balance, differential tourbillon! Each Omega tourbillon was handcrafted by Jean-Pierre Mathey-Claudet the prototype builder, and regulated by Alfred Jaccard. Omega made a small series of 12 movements (serial numbers 10595933-10595944). Many of these were sent to competitions in Geneva and Neuenburg during 1947-1951. Despite high expectations the initial results for these tourbillons at competition were not as good as the Cal. 30mm. Finally there was victory in 1950 when an Omega tourbillon achieved 1st place followed by an Omega Cal. 30mm in 2nd place and a Patek Philippe in 3rd place.

Because a consumer market for tourbillon wristwatches did not exist, those tourbillon movements were only designed for observatory competitions and Omega stopped production after the initial series. In 1987, seven movements from that 1947 series of chronometers had their movements entirely refurbished, rhodium-plated, angled, polished, decorated with 'Côtes de Genève' and fitted into either an 18K gold or sterling silver case with transparent back and a push-button for time-setting. This setting button was protected by an 'olivette'. The experience acquired by the regulation and fine-tuning of these watches, however, helped Omega achieve new precision records at Observatory trials and dramatically improved the accuracy of their consumer model wristwatches."

Jest wyjątkowy i ponadczasowy.....a to był najlepszy czas dla OMEGI mojej ulubionej marki zegarkowej.

post-48316-0-50348900-1400972816.jpgstatic_squarespace_com1.jpg

static_squarespace_com.jpgpost-48316-0-56028100-1400970396.jpg


Pozdrawiam, Marek

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Omega - który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Nie będę bardzo oryginalny gdy napiszę, że najbardziej chciałbym posiadać klasyczny model Speedmaster Professional (AKA Moonwatch). Powodów jest wiele, oto najważniejsze z nich:

 • Ponadczasowy i stonowany wygląd, pomimo że jest produkowany od ponad pół wieku to zupełnie się nie zestarzał.
 • Historia podboju kosmosu.
 • Model uchodzący za ikonę w środowisku entuzjastów zegarkowych, powstała nawet książka poświęcona jedynie jemu.
 • Solidny i wysoce sprawdzony mechanizm.
 • Możliwość ubierania go w nieskończoną liczbę pasków, mieć Moonwatcha to jak mieć 1000 zegarków w jednym.
 • Rozsądne koszty serwisowania.
 • Jest w nim to COŚ :).

1dFQTya.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 na pierwszym miejscu zagłosowałem na firmę Rolex – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Rolex Submariner, gdyż jest to zegarek kultowy, kawał historii sztuki zegarmistrzostwa i najzwyczajniej w świecie mi się podoba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Omega - który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Strasznie trudna sprawa bo glosowałem na firme a z Omega kojarza mi sie dwa jak dla mnie legendarne modele

- Moonwatch, tutaj chyba nie trzeba tlumaczyć dlaczego

- Seamaster 300m za to ze moim zdaniem to klasyczny przyklad divera ( i nie ma mercedesa jak konkurencja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę GIRARD PERREGAUX - który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?


 

Nie da się łatwo odpowiedzieć który ten jeden znając kolekcję tej jednej z najznakomitszych manufaktur na świecie. Ale skoro trzeba to trzeba. Wybieram SEA HAWK.

Jest to IMO kompletny Diver. I co najważniejsze nie jest tak oklepany i "podrabiany" przez prawie wszystkie firmy zegarmistrzowskie jak konkurencja, która tak naprawdę nigdy nie była nie jest i nie będzie konkurencją.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Omega – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

W gruncie rzeczy więcej w ich ofercie jest zegarków, które bym chciał mieć, niż takie, które mi się nie podobają ;)

 

Ale wybierając jeden model chyba postawiłbym na Moonwatcha, którego chciałbym mieć(i mam  :) ).

Powodów dlaczego, można byłoby mnóstwo wymieniać:

- różne takie ble ble ble czyli zegarek/ikona z piękną historią(chyba jednak jestem czasem podatny na marketing ;) ),

- ma piękny i niezawodny, kultowy mechanizm, nie kosztujący aż takiej wielkiej góry kasy, na który można gapić się godzinami:

 

kh232_SNC03398.jpg

 

- ładnemu we wszystkim ładnie i w tym przypadku sprawdza się to. Pasuje do niego bransoleta, praktycznie wszystkie paski skórzane, nato itp itd...

 

aq635_20130329_075229.jpg

 

...a przy każdym takim przebraniu dość mocno zegarek zmienia oblicze, bo można założyć go na ryby lub grzyby...

 

ss21_20140921_155954.jpg

 

... do krótkich spodenek i adidasów nieźle pasuje...

 

po743_20140630_164930.jpg

 

... ale na eleganckim czarnym pasku założenie go nawet do garnituru nie byłoby zbytnim nietaktem

 

ql359_20130531_105652.jpg

 

- nie są mu straszne różne warunki pogodowe

 

jh820_20130125_091534.jpg

 

Co tu dużo mówić- to świetny zegarek jest.

W dodatku w dobrym rozmiarze 42 mm, a koperta jest tak ukształtowana, że na ręce 15-16 cm nie powinien wyglądać na za duży, ale jak ktoś ma powyżej 20 cm, to też źle na niej nie wygląda.

Jasne, to nie jest zegarek idealny- mógłby mieć zamiast 50 metrów, wodoszczelność na poziomie 100 metrów.

Gdyby miał datę też jak dla mnie nie zaszkodziłoby to mu.

W związku z brakiem daty nie noszę go właśnie na co dzień, a w związku z taką, a nie inną wodoszczelnością w weekendy też nie za często.

Gdyby miał rozmiar 44 mm pewnie też częściej byłby na nadgarstku widziany.

Samo więc nasuwa się pytanie- może to jednak nie jest zegarek dla mnie, skoro tak rzadko go noszę i tyle mi w nim przeszkadza- sam sobie je czasami zadaję :rolleyes:

Ale wtedy wystarczy, że wezmę go do ręki- popatrzę na ten piękny mechanizm, potem na jeden z najpiękniejszych profili koperty jaki w życiu widziałem...

 

ac527_20131018_140139.jpg

 

... i wszelkie rozterki natychmiast przechodzą i wraca to uczucie- ależ on jest piękny :wub: :wub: :wub:

Jedyne czego żałuję, to tego, że jestem na tyle biedny, że nie mogę sobie pozwolić na to, aby mieć wszystkie zegarki, które by się tylko chciało- na pewno byłoby ich sporo...

w tym przynajmniej kilkanaście Speedmasterów w różnych wersjach.

 

P.S. Przepraszam za takiego dłuuugaśnego posta i jakość zdjęć, ale wszystkie były robione starym telefonem... więc jest jak jest :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasnym pozostaje, że Marka marzenie, to jak Szumana Marzenie!

I nie ma nikogo, kto by się do takiego czasomierza nie ślinił.

 

Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę WYLER – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Na mojej liście zamieściłem tylko te zegarki które posiadam!

Na jej ostatnim miejscu jest dziadek Wyler, który pozostaje protoplastą mego zbiorku.

Od tej bowiem nie istniejącej już manufaktury zaczęła się moja przygoda zarówno z czasomierzami,

jak i bytności na forum gdzie mój pierwszy post był pytaniem o swój nabytek!

Tym posunięcie wzbudziłem zarówno swym "cudakiem" jak i tekstem, zainteresowanie co niektórych forumowiczów.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/92049-dziadek-wyler/

 

Jednakże przyczynkiem do zaistnienia w społeczności maniaków naręcznej mechaniki precyzyjnej,

była złość na jednego z naszych Vip-ów wynikła z wymiany "ciosów" co prawda na innym forum,

gdzie epatował swoją znajomością zarówno budzików jak i niechęcią do wszelakich podróbek. 

Efektem całej potyczki, było to, iż szperając po stronach u Wujka wpadłem na dwa opisy reanimacji

divera Wylera przez kolegę @leszek_Wroc.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/46525-wyler-lifeguard-chronograph/

 

Zafascynowany historią "Incafleksu" postanowiłem

właśnie nabyć swego "Dziadka" i z nim na rąsi wystartować do dalszego zbieractwa.

 

Jakoś chyba na wiosnę kolega @staruszek założył temat o "spotkaniu" z DYTONA-mi.

Siedząc w nocy w pracy zasadzałem się właśnie na Wylera DAYTONĘ i pisząc w temacie,

oraz wklejając fotki z licytacji nie śledziłem jej na bieżąco, choć i tak nie odniosło by to skutku,

bowiem zegarek z niej zniknął. Pewnikiem wpadł w ręce bardziej zdeterminowanego

hobbysty i moje szanse w tej walce, były raczej iluzoryczne.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/105495-paul-newman-oierwowz%C3%B3r-daytony-na-prezentacji-w-w-wie/?hl=%2Bwyler+%2Bdaytona&do=findComment&comment=1204417

 

Nie mniej zarówno ta Daytona jak i lifeguard-chronograf byłby dla mnie niezmierną radością,

gdybym takowe posiadł. 

post-63153-0-39269700-1418826101.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę LONGINES – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Longines Heritage 1973

 

Był niespełnionym marzeniem mojego Ojca, mam nadzieję, że reedycja tego ciekawego zegarka będzie moim spełnionym marzeniem, by stać się ciekawą pamiątką po dziadku dla moich wnuków. (Jesli będę ich miał :))   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Laurent Ferrier - który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

Chciałbym mieć model LF Galet Classic LCF001-J, ze względu na jego unikalność (prawdziwa ręczna robota), urodę (zarówno od strony tarczy jak i dekla), prostotę (rzymskie indeksy, brak daty, dolna sekunda), klasykę (ręcznie nakręcany mechanizm) oraz zastosowane rozwiązania technologiczne (tourbillon, tarcza z emalii).
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 na pierwszym miejscu zagłosowałem na firmę AP – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Royal Oak 15400 - za uniwersalność, ponadczasowość, jakość i historię.


Artur

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Rolex - który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Milgauss 116400 za to, że jego historia powstania dotyczy prądu elektrycznego, magnetyzmu i nowoczesności. Nowego kierunku do życia. Zastosowany autorski mechanizm Rolexa był odpowiedzią na zapotrzebowanie na zegarki odporne na pola magnetyczne, które często pojawiają się przy pracy z wysokimi napięciami. Dodatkowo historia samej marki jest bardzo bogata w nowe technologi i odkrycia, mając taki zegarek widzisz, że masz kontakt nie tylko z inżynieryjskim dziełem sztuki, a także historią. Historią zegarmistrzostwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę LONGINES – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Longines Lindbergh - zegarek legenda, zaprojektowany przez pilota dla pilotów aby ułatwiał im nawigację, może nie jest arcydziełem zegarmistrzowskim lecz pokazuje jak ważnym narzędziem staje się czasomierz na nadgarstku niezwykłych ludzi. Prawie stu letnia historia tego zegarka porusza we mnie także bardzo osobiste uczucia, jako że rodzinnie jestem związany z historią warszawskiego portu lotniczego od ponad 100 lat, począwszy od pradziadka który był Dyrektorem Zarządzającym założyciela pierwszego lotniska na polach mokotowskich Ks. Lubomirskiego, przez brata dziadka pracownika lotniska w latach powojennych, ojca pracującego na lotnisku 45 lat, matkę pracującą na lotnisku 36 lat, no i mnie któremu niestety udało się tylko przepracować na tym samym lotnisku 15 lat.

 

50249330788569778409.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Vacheron Constantin – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?


- Patrimony Contemporaine - wg mnie, to ideał eleganckiego zegarka.WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Audemars Piguet - który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego ?

 

Audemars Piguet Royal Oak 15400. Nie ma co tu dużo pisać, ponieważ w tym zegarku odpowiada mi chyba wszystko. Charakterystyczny i niepowtarzalny design, zapoczątkowany w 1972 r. Piękny werk 3120, który można podziwiać przez transparentny dekiel. Uniwersalny pod kątem dopasowania do ubioru. Najładniejsza moim zdaniem bransoleta na rynku. Manufaktura, którą obok PP i VC umieszcza się w ramach tzw. "wielkiej trójki".

 

post-26579-0-97080900-1419191735_thumb.jpg

post-26579-0-67011200-1419191822_thumb.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Patek Philippe, a zegarek który chciałbym posiadać to model Triple Grand Complication ref. 5208P.

 

Patek Philippe to jedna z niewielu firm zegarmistrzowskich, która wciąż hołduje kanonowi miniaturyzacji, począwszy od mechanizmów bazowych a skończywszy na konstrukcjach modułowych wielkich komplikacji. Umiejętnie łączy tradycję z innowacją, klasyczne zasady z nowoczesnymi trendami zarówno w technologii jak i artyzmie.

Zegarki Patek Philippe stanowią swoistą fuzję awangardy i klasyki, czego doskonałym przykładem jest Grand Triple Complications 5208P z minutowym repetierem, jednoprzyciskowym stoperem i niezwłocznym wiecznym kalendarzem. Ten wyjątkowy zegarek cechuje prostota wyglądu, czystość linii i bezwzględna czytelność, gdyż dwanaście wskazań wzorcowo zorganizowano na przestrzeni cyferblatu o średnicy mniejszej niż 40mm. Ażurowe uszy nadają lekkości i delikatności 42 mm kopercie wykonanej z platyny 950, która kryje trój poziomowy automatyczny mechanizm naszpikowany innowacyjną technologią opartą na krzemie -  wychwyt Pulsomax® oraz sprężynę balansu Spiromax® wykonano z Silinvaru.

 

Theirrys5208.jpg

Niewątpliwą gratką dla posiadacza tego zegarka jest doczekanie nocy sylwestrowej, kiedy dokładnie o północy wskazania dnia tygodnia, daty, miesiąca i roku w ciągu niemal jednej sekundy i równocześnie zarazem przeskakują na nowy następny dzień, miesiąc i rok. Ta spektakularna wirtuozeria inżynierii działająca w połączeniu z trzema wielkimi komplikacjami jest arcydziełem mikromechaniki i kwintesencją Patek Philippe. Jest niedoścignionym celem na nadgarstek, a niewiarygodnie wysoka cena i niska dostępność dodatkowo utwierdzają mnie w wyborze.         

 

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę SEIKO – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Mimio że na pierwszym miejscu umieściłem Omegę to to jednak ciągnie mnie w stronę Grand Seiko a dlaczego hmm... za japońską myśl techniczną ,historię, innowacyjność niezawodnośc, jakość wykonania no i cieszą niezwykle moje oko po prostu są piękne.


Omnis homo mendax,

si vis pacem para bellum

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Magik.

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Audemars Piguet.

Który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

Royal Oak Tourbillon Concept GMT

 

ap_rotgmtc.jpg

 

Zegarkiem, który uważam za ideał i który chciałbym mieć jest Royal Oak Tourbillon Concept GMT. Moim zdaniem, czasomierz ten doskonale zespala elementy wprost nawiązujące do historii zegarmistrzostwa z praktycznością funkcji, nowoczesnością, nietuzinkowym designem oraz maestrią wykonania osiągając pod wieloma względami Mount Everest (czytaj: poziom high-end). Nawiązania historyczne dostrzegam nie tylko w fakcie, iż mowa o zegarku mechanicznym, ale poprzez pryzmat komplikacji tourbillon czyli urządzenia obiegowego wychwytu, którego powstanie należałoby przypisać swego rodzaju bezradności w przeciwdziałaniu różnorakim przyczynom degradującym jakość precyzji chodu. Mam tu na myśli zmianę środka ciężkości balansu, wewnętrzny punkt zakołkowania włosa, tarcie czopów oraz zakłócenia pochodzące z wychwytu. W czasach Bregueta (i nie tylko) były to istotne problemy, które sprawiały, że zegarki w różnych pozycjach pionowych dawały inne wskazania. Punktem wyjścia dla ograniczenia problemów była idea zmiany pozycji w jednakowych odstępach czasu co miało wyrównać błędy pozycyjne. I tak balans oraz wychwyt zegarka umieszczono w obrotowej klatce, która w ciągu minuty wykonywała jeden pełny obrót podczas którego wychwyt obiegał oś balansu przy czym balans również zmieniał swoje położenie. Oprócz pierwotnej idei sama komplikacja nadaje tarczy życia, a to miły dla oka widok. Jest też miejsce na nowoczesność. Sam czasomierz jest bardzo high-tech i łączy w sobie takie materiały jak tytan z którego wykonano kopertę, ceramiczny pierścień, ceramiczny centralny mostek, koronkę oraz przycisk GMT. Skoro już jestem przy GMT, to dla mnie rzeczona komplikacja jest synonimem praktyczności, bo w życiu codziennym bardzo się przydaje. W RO TC GMT zastosowano mechanizm oparty o dwa dyski. Pierwszy z nich zawiera indeksy i wykonuje jeden pełny obrót w ciągu 12 godzin. Drugi dysk umieszczony poniżej wykonuje pełny obrót w ciągu 24 godzin. Posiada przy tym dwa obszary kolorystyczne - biały symbolizujący dzień i czarny symbolizujący noc. Fajnym rozwiązaniem jest też wskaźnik pozycji koronki, który określa jej pozycję: N - neutralną, R - nakręcanie zegarka, H - ustawianie czasu. Kolejnym punktem do praktyczności jest długa, bo aż 237-godzinna rezerwa chodu. Zapewniają ją dwa bębny pracujące równolegle z blokadą odpowiadającą zasadności stosowania np. zastawki maltańskiej znanej z zegarków kieszonkowych. Wykorzystywała ona tę część obrotów bębna, która zapewniała większą równomierność pracy napędu. I podobnie jest w mechanizmie AP choć tu ilość obrotów bębna jest oczywiście znacznie większa. Maestria całości objawia się w postaci znakomitego wykończenia mechanizmu w odniesieniu do którego poczyniono duży nakład pracy ręcznej. W końcu termin "manufaktura" do czegoś zobowiązuje. Ręcznie wykończono mostki oraz płytę bazową w zakresie fazowania oraz polerowania krawędzi, groszkowania oraz matowienia powierzchni, także tych płaszczyzn, które znajdują się od spodu. Całość osiąga imponujący poziom, który możemy podziwiać zarówno od strony tarczy jak i dekla, gdzie jak na dłoni widać przekładnie od naciągu poprzez napęd, przekładnię chodu, a kończąc na regulatorze. Brak mi słów żeby wyrazić mój zachwyt jaki wzbudza we mnie Royal Oak Tourbillon Concept GMT. Dla mnie to zegarek idealny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Blancpain. Który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

Dochodzę do wniosku, że mam niewyszukane zachcianki, zwłaszcza czytając posty szanownych kolegów ale co zrobić :-)

Fifty Fathoms   (ref. 5015-1130-52)

 Prawie już uwierzyłem w opinie, że ten zegarek najlepiej wygląda na zdjęciach a na żywo wiele traci. Cóż, nie mogę tego potwierdzić, mnie FF powalił na kolana.   Dla mnie zegarek idealny i mógłby być jedyny. Również, jakaś starsza wersja.    

 

Krzysiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zegarkiem, który uważam za ideał i który chciałbym mieć jest Royal Oak Tourbillon Concept GMT. Moim zdaniem (... )  Dla mnie to zegarek idealny.

 

 

Świetny post.

 

P.S. Przepraszam, spontanicznie wygenerowałem post w miejscu, gdzie są tylko merytoryczne wpisy. Nie zdawałem sobie sprawy, że śmiecę. Proszę o skasowanie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Angelo

w rankingu zaglosowalem na manufakture Patek Philippe

 

Niebede pisal o jakis nierealnych zegarkach tej manufaktury, ktore bym chcial miec... 

tylko napisze, ze chcialbym nautilusa.

dlatego bo jest uniwersalnym zegarkiem... mozna go ubrac do wszystkiego.

 

nawet ostatnio zastanawiam sie nad sprzedaza swoich zegarkow...by kupic to cudo  :)

jedynym konkurentem jest Lange1 :)  choc to calkiem inny zegarek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Breguet.

Który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

7ca9746e1a74.jpg

Classique Hora Mundi , gdyż łączy on w sobie wszystkie istotne dla mnie elementy sztuki zegarmistrzowskiej. Mam tu na myśli historię, jakość, charakterystyczną dla Bregueta subtelną stylistykę oraz in-housowy mechanizm z niezwykle prezentującą się komplikacją stref czasowych oraz wskazaniem dnia i nocy. Wszystko to w połączeniu z piękną tarczą, niebieskimi wskazówkami oraz charakterystyczną kopertą czyni ten zegarek ze wszech miar zjawiskowym.

b419528f4938.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.