Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Sajmonm napisał(-a):


Ja sprzedałem… ale wiedziałem co chce w zamian kupić. Masz coś na oku ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam dziurę budżetową na oku, za dużo tych zegarków mi się zebrało i pora odpokutować wcześniejsze zakupy... Samych Tudorów już się zebrały trzy sztuki, bardzo lubię tego chrono, ale nawet zegarkowa poligamia ma swoje granice (chyba).


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dziurę budżetową na oku, za dużo tych zegarków mi się zebrało i pora odpokutować wcześniejsze zakupy... Samych Tudorów już się zebrały trzy sztuki, bardzo lubię tego chrono, ale nawet zegarkowa poligamia ma swoje granice (chyba).

Rozumiem Cię. Miałem podobnie ale z Paneraiami. Swego czasu miałem te trzy… ostał się tylko jeden, 8 dniowy.
a3a6770e19302a2d229d7207cec4f694.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, just_nobody07 napisał(-a):

Super

Trochę poszalałem z edycją tarczy😆


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna bransoletka, myślałem kiedyś czy do mojego BB36 nie zamówić. Brałeś z zapięciem czy bez?

 

53459563516_e1fd9b1347_b.jpg


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, przemekspce napisał(-a):

Fajna bransoletka, myślałem kiedyś czy do mojego BB36 nie zamówić. Brałeś z zapięciem czy bez?

 

53459563516_e1fd9b1347_b.jpg

Z zapięciem, nie jest złe, trochę takie blaszane, ale spasowane OK i wygodnie się obsługuje.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie się doczekałem na bransoletę o Wujka Seiko z USA. Bardzo porządna robota, niewiele ustępuje jakością ogniwom Tudora, wygodna i świetnie spasowane maskownice. Wizualnie bardziej mi pasuje od ori kajdana.
IMG_4934.thumb.jpeg.da501fb04633b29c7b222b434c48f2f5.jpeg

Świetnie wygląda!

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, ma ktoś na sprzedaż nową wersję bb39 na jubilee (szara tarcza)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ledr napisał(-a):

Wreszcie się doczekałem na bransoletę o Wujka Seiko z USA. Bardzo porządna robota, niewiele ustępuje jakością ogniwom Tudora, wygodna i świetnie spasowane maskownice. Wizualnie bardziej mi pasuje od ori kajdana.

 

48 minut temu, ledr napisał(-a):

Z zapięciem, nie jest złe, trochę takie blaszane, ale spasowane OK i wygodnie się obsługuje.

 

Ciekawe jak się mają "do siebie" Uncle i Forstner "for Tudor" :) ... - pewnie podobnie.

Też długo czekałem na tego drugiego, ale się nie zawiodłem.

Z USA wysłali bardzo szybko, transport również błyskawiczny. Najdłużej trwała odprawa celna w Polsce...

 

Cała oryginalna bransoleta, leży nieużywana w pudełku, a zapięcie "clasp" od Forstnera jest bardzo wygodne i dobre jakościowo, absolutnie "nieblaszane".

 

   

  

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, gienek74 said:

Ciekawe jak się mają "do siebie" Uncle i Forstner "for Tudor" :) ... - pewnie podobnie.


Uncle wygrywa w przedbiegach, jakość o wiele lepsza niż Forstner. 
W tym momencie mam tego drugiego, wygląda świetnie i nosi się nie najgorzej, ale Uncle jest jednak solidniej i precyzyjniej wykonana, bez nadmiernych luzów itp. 

 

Ta część jest po Edycie😉

Przepraszam zaszło dość znaczące pomieszanie z poplątaniem z mojej strony, po prostu za dużo tego szwajsu przerabiam 😜

Uncle President ten który obecnie jest na zegarku to blaszkowe zapięcie i kiepska sztywność. 

 

Forstner w tym przypadku jest lepszym rozwiązaniem, macałem też bransoletę od nich na speedim, jakość była tak samo dobra. 
 

Uncle wychodzi dużo taniej… ale raczej przeznaczony jest bardziej pod Seiko, tam będzie pasował idealnie zastępując ori blaszkowe kajdany. 

Sorka za zamieszanie. 

 

IMG_3313.jpeg

Edytowane przez Londek
Zamieszałem i musiałem odmieszać 🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że trochę się pogubiłem w Twoim wywodzie... :)

 

Oryginalny Oyster jest bardzo dobrej jakości, ale jakoś do mnie nie przemawia. Jak zobaczyłem zdjęcia burgunda na jubilee, wiedziałem, że to jest to.

Jubilee Forstnera jest wg mnie bardzo dobre jakościowo - idealnie spasowane endlinki, pełne, mocne skręcane ogniwa, fajne, solidne zapięcie, ogólnie jakościowo na wysokim poziomie (to nie to samo co w poczciwym SKX-ie :) ). Do tego bardzo wygodne i świetnie układa się na ręce (zwężenie z 22mm przy mocowaniu do 18mm przy zapięciu).

Ciekawy jestem jakie jest analogiczne jublilee do BB od Uncle Seiko - nie miałem z nim nigdy do czynienia a kosztują mnie więcej tyle samo.

Na podstawie zdjęć zdecydowałem się na to od Fortsnera i nie żałuję.

 

Ori nawet nie dopasowywałem, leży nowe, nieużywane w pudełku. Może kiedyś do niego dojrzeję... :)

 

    

IMG_20230717_201316208_2.jpg

IMG_20231123_111012182_BURST000_COVER.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, gienek74 said:

Przyznaję, że trochę się pogubiłem w Twoim wywodzie... :)

 

Oryginalny Oyster jest bardzo dobrej jakości, ale jakoś do mnie nie przemawia. Jak zobaczyłem zdjęcia burgunda na jubilee, wiedziałem, że to jest to.

Jubilee Forstnera jest wg mnie bardzo dobre jakościowo - idealnie spasowane endlinki, pełne, mocne skręcane ogniwa, fajne, solidne zapięcie, ogólnie jakościowo na wysokim poziomie (to nie to samo co w poczciwym SKX-ie :) ). Do tego bardzo wygodne i świetnie układa się na ręce (zwężenie z 22mm przy mocowaniu do 18mm przy zapięciu).

Ciekawy jestem jakie jest analogiczne jublilee do BB od Uncle Seiko - nie miałem z nim nigdy do czynienia a kosztują mnie więcej tyle samo.

Na podstawie zdjęć zdecydowałem się na to od Fortsnera i nie żałuję.

 

Ori nawet nie dopasowywałem, leży nowe, nieużywane w pudełku. Może kiedyś do niego dojrzeję... :)

 

    

IMG_20230717_201316208_2.jpg

IMG_20231123_111012182_BURST000_COVER.jpg


Ja po prostu pomyliłem swoje zegarki i aftermarketowe bransolety które kupiłem. 
Zgadzam się z twoją opinią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gienek74 napisał(-a):

Przyznaję, że trochę się pogubiłem w Twoim wywodzie... :)

 

Oryginalny Oyster jest bardzo dobrej jakości, ale jakoś do mnie nie przemawia. Jak zobaczyłem zdjęcia burgunda na jubilee, wiedziałem, że to jest to.

Jubilee Forstnera jest wg mnie bardzo dobre jakościowo - idealnie spasowane endlinki, pełne, mocne skręcane ogniwa, fajne, solidne zapięcie, ogólnie jakościowo na wysokim poziomie (to nie to samo co w poczciwym SKX-ie :) ). Do tego bardzo wygodne i świetnie układa się na ręce (zwężenie z 22mm przy mocowaniu do 18mm przy zapięciu).

Ciekawy jestem jakie jest analogiczne jublilee do BB od Uncle Seiko - nie miałem z nim nigdy do czynienia a kosztują mnie więcej tyle samo.

Na podstawie zdjęć zdecydowałem się na to od Fortsnera i nie żałuję.

 

Ori nawet nie dopasowywałem, leży nowe, nieużywane w pudełku. Może kiedyś do niego dojrzeję... :)

 

    

IMG_20230717_201316208_2.jpg

IMG_20231123_111012182_BURST000_COVER.jpg

Może to kwestia ujęcia, ale to Jubilee wygląda na tym foto tragicznie. To jest oczywiście moje osobiste wizualne odczucie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Może to kwestia ujęcia, ale to Jubilee wygląda na tym foto tragicznie. To jest oczywiście moje osobiste wizualne odczucie. 

 

Masz absolutną rację . Patrząc na zdjęcia, które niektórzy wstawiają, wstydzę się dołączać swoje. I chyba tego zaprzestanę, bo jestem fotograficznym niedojdą i indolentem. Po prostu nie potrafię, pomimo, że współczesne "aparaty" same robię ładne zdjęcia. a ja co pstryknę - to spier.olę. :)

Może to "zdjęcie" lepiej pokaże to o czym pisałem wcześniej. Ale pewnie też nie. Na żywo, to połączenie wg mnie daje radę. 

Pozdrawiam. 

   

IMG_20230809_203848982 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, gienek74 napisał(-a):

 

Masz absolutną rację . Patrząc na zdjęcia, które niektórzy wstawiają, wstydzę się dołączać swoje. I chyba tego zaprzestanę, bo jestem fotograficznym niedojdą i indolentem. Po prostu nie potrafię, pomimo, że współczesne "aparaty" same robię ładne zdjęcia. a ja co pstryknę - to spier.olę. :)

Może to "zdjęcie" lepiej pokaże to o czym pisałem wcześniej. Ale pewnie też nie. Na żywo, to połączenie wg mnie daje radę. 

Pozdrawiam. 

   

IMG_20230809_203848982 (1).jpg

To zdjęcie potwierdza tylko moją wcześniejszą wypowiedź. Pamiętaj, że to Twój zegarek i moje zdanie nie ma w tym momencie żadnego znaczenia. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, gienek74 napisał(-a):

 

Patrząc na zdjęcia, które niektórzy wstawiają, wstydzę się dołączać swoje. I chyba tego zaprzestanę, bo jestem fotograficznym niedojdą i indolentem. Po prostu nie potrafię, pomimo, że współczesne "aparaty" same robię ładne zdjęcia. a ja co pstryknę - to spier.olę. :)

 

Na początek wyłącz flesz. Nawet najładniejszy zegarek pstryknięty z fleszem wyjdzie jak kupa.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

To zdjęcie potwierdza tylko moją wcześniejszą wypowiedź. Pamiętaj, że to Twój zegarek i moje zdanie nie ma w tym momencie żadnego znaczenia. 

 

A teraz? 😉.  Mario - robię sobie żarty. Ze mnie samego. Ta jubilee naprawdę mi leży....

  IMG_20230809_155204023.thumb.jpg.c15ed7ef23c74c26001dd72b27249044.jpg 

 

1 godzinę temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Na początek wyłącz flesz. Nawet najładniejszy zegarek pstryknięty z fleszem wyjdzie jak kupa.

 

A tak na poważnie - Mirosuaw - dziękuję za radę - pewnie i tak dam sobie spokój, ale dziekuję za radę. Pozdrawiam. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.