Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie BBR zjada SMP. Ma coś takiego w sobie co ciężko opisać, trzeba ten zegarek dłużej ponosić i pooglądać o różnej porze dnia i w różnym oświetleniu. Cały weekend będzie

W Arłamowie śnieg już stopniał ? :)

A zegar świetny, muszę kiedyś przymierzyć ..

Edytowane przez czypek555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie BBR zjada SMP. Ma coś takiego w sobie co ciężko opisać, trzeba ten zegarek dłużej ponosić i pooglądać o różnej porze dnia i w różnym oświetleniu. Cały weekend będzie mi towarzyszył :)

 

Mazik, otóż to, światło czyni cuda z BB.

 

Chyba dla porównanie obydwu. Ja mam swoje sztuki:

 

 

Nie wiem na ile to zdjęcie, choć fantastyczne :-) , jest "naukowo" poglądowe. Wszystko zależy od perspektywy i.... 

Zdjęcie, już może udostępnione, ale również zniekształcone przez krótką ogniskową. Na 17,5cm nadgarstku nie wyglada już tak monstrualnie... ale to kwestia gustu (i winiety na zdjęciu).  ;)

post-80276-0-75369900-1492888099_thumb.jpg

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pete ja tez bawię się foto i wiem że Twoje są mooooocno opracowane ;) nawet najbrzydszy zegar w dobrym obiektywie i sprawnym Lightroomie wyjdzie super. Podciągnięty kontrast, zjechanie światła, lekko podciągniętą przejrzystość plus odmglenie i mamy super zegarek. Ja bym jesCze zdjął trochę nasycenie niebieskiego. Szkło by lepiej wyszło :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB i SMPc to dwa całkowicie inne zegarki których tak na prawdę ciężko jest porównać. I pisze to z perspektywy posiadacza obydwu. Mikołaj, fakt miałem odjazdy związane ze sprzedażą jednego i drugiego ale doroslem(sic!) ;) w czerwcu minie rok jak kupiłem swojego ostatniego BB i... nie przewiduje raczej sprzedaży do czasu jak zobaczę na żywo taka sama wersje z data. Chociaż zdjęcia z sieci jakoś mnie nie przekonują bo będzie mi brakowało jednego z indeksów. A sa one jedna z mocniejszych stron BB przy których tarcza z master 300 to ZLOBEK. Jakiś czas temu kupiłem tez SMPc taka jak chciałem i taka jak miałem ale podstawa jej kupna było ze z polskiej dystrybucji. Oba zegarki uwielbiam a każdy z nich za cos innego. BB za indeksy, rewelacyjna bransoletę,za róże i prace bezela. SMPc natomiast mógłbym nosić dekielkiem do góry od którego oczu oderwać nie moge. Omegę uwielbiam za cykanie mechanizmu, za zmianę koloru bezela, za czerwień na sekundniku. I nie przewiduje ich sprzedaży do czasu jak wyżej napisałem. Teraz czekam na dostawę pasków i zobaczymy ktory na lato zwycięży ale obawiam sie ze mimo wszystko będzie to BB :)

 

A tak w ogóle to zgodnie ze starym przysłowiem jeden woli brunetki drugi blondynki a i tak zgadzać sie nie musimy bo byłoby nudno :)

Pozdrawiam


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pete ja tez bawię się foto i wiem że Twoje są mooooocno opracowane ;) nawet najbrzydszy zegar w dobrym obiektywie i sprawnym Lightroomie wyjdzie super. Podciągnięty kontrast, zjechanie światła, lekko podciągniętą przejrzystość plus odmglenie i mamy super zegarek. Ja bym jesCze zdjął trochę nasycenie niebieskiego. Szkło by lepiej wyszło :)

Wiem, że sie bawisz w foto. Dało się zaobserwować. Nie widzę w tym nic złego bo aparat/ telefon nigdy nie odda tego co widzi ludzkie oko. Ot fizyka. Chyba jako specjalista przyznasz? Mogę to rowinąć... Czasem nie trzeba nic poprawiać, nic a nic, czasem można, żeby wydobyć piękno. Jest wtedy ingerencja. A gdzie w katalogowych zdjęciach nie ma. Ingerencja owszem ale ograniczona.Nigdy nie użyłem PSa. Staram sie, w przypadku domowej sesji zorganizować tło itd perfekcyjnie. Trochę to pracy. <_< Tyle że nie robię tego aby komuś zamglić rzeczywistość i zaimponować. Z forum praktycznie nie znam nikogo (poza 2 osobami) osobiście. Jestem kompletnym amatorem. Na co dzień zajmuje sie lotnictwem. Dość absobujące. Jestem zwykłym miłośnikiem zegarków, a jeszcze wcześniej, kilka lat wstecz, zinteresowałem się fotografią, zwłaszcza makro. Nie wiem co jest moja większą pasją. To zdjęcie akurat było zrobione telefonem, hmm. Chcesz to ci wyślę fotkę z telefonu. Nie zarabiam na tym ani trochę. Po prostu mnie cieszy, że mi coś wychodzi na czym mi zależy, co mnie pasjonuje. I komuś to się to spodoba.

 

P.S. I potwierdzam, że żadne zdjęcie,nawet moje "moooooooocno" naciągane, nie oddaje chrakteru BB, które jest fantastyczne. Cieszy po prostu oko. Nie planuje sprzedaży tego zegarka w najbliższym czasie. Z resztą zdjęć zobaczymy. ^_^

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Ja tylko napisałem po krotce ale jednak dookoła że wszystko może być ładne w obiektywie :) Nic złego przecież nie

napisałem ani na mysli nie miałem. Robisz bardzo ładne zdjęcia. Mi sie nigdy nie chciało aż tak bawić bo moj komputer niestety odmawia współpracy z Lr i większość zdjęć obrabiam na telefonie w wersji mobilnej. Ze mnie żaden fotograf. Panie, ja lampami handluje :D:P

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam stara Certine Ds first. Zaryzykuje stwierdzenie że jej koperta jest wykończona na poziomie Tudora.

Nie jest.

Nie wiem jak jest wykończona smpc ale jeśli porównać wykończenie bb i speedmastera to moim zdaniem są one porównywalne z minimalnym wskazaniem na Tudora.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nie jest.

Nie wiem jak jest wykończona smpc ale jeśli porównać wykończenie bb i speedmastera to moim zdaniem są one porównywalne z minimalnym wskazaniem na Tudora.

Możesz napisać co konkretnie było tym minimalnym wskazaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Ja tylko napisałem po krotce ale jednak dookoła że wszystko może być ładne w obiektywie :) Nic złego przecież nie

napisałem ani na mysli nie miałem. Robisz bardzo ładne zdjęcia. Mi sie nigdy nie chciało aż tak bawić bo moj komputer niestety odmawia współpracy z Lr i większość zdjęć obrabiam na telefonie w wersji mobilnej. Ze mnie żaden fotograf. Panie, ja lampami handluje :D:P

Widać nie tak ładne.  :blink:

Postarm sie lepiej. Spoko z mojej strony.  ;) Reszta na PM. 

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest.

Nie wiem jak jest wykończona smpc ale jeśli porównać wykończenie bb i speedmastera to moim zdaniem są one porównywalne z minimalnym wskazaniem na Tudora.

No właśnie że jest i wkleje tu zdjęcia jednego i drugiego bo to pokazać. Ogólnie te zegarki porównywalne są tylko cena. Reszta kwestia gustu. Jednak BB jest prosty i jako tako nie ma gdzie pokazać tego sznytu np łączenia powierzchni szczotkowanych i polerowanych. ma raptem cztery takie krawędzie. Tego nie da się zepsuć. Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj - może i proste, ale zrobione idealnie i powtarzalnie, czego jak wiesz o Omegach nie można powiedzieć...

Nie do końca rozumiem też dlaczego zegarek, który ma więcej różnych powierzchni miałby być lepszy od tego, który ma mniej.

99ihsi.jpg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać co konkretnie było tym minimalnym wskazaniem?

To bardzo subiektywne ale wydaje mi się, że lepiej wypada połączenie powierzchni polerowanych i szlifowanych.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj - może i proste, ale zrobione idealnie i powtarzalnie, czego jak wiesz o Omegach nie można powiedzieć...

Nie do końca rozumiem też dlaczego zegarek, który ma więcej różnych powierzchni miałby być lepszy od tego, który ma mniej.

 

Masz może i racje z tą powtarzalnością. Jednak nie miałem trzech w ręce by to stwierdzić. Wiesz, w Omedze jednak jest kilka płaszczyzn więcej co powoduje że obrobienie tego jest trudniejsze. Mając trzeciego FOISa mogę śmiało powiedzieć że Omega nie zawsze idealnie trafia powtarzalnością ale zawsze jest to ciekawsze w odbiorze niż te proste boki w BB.

Żeby nie bić dalej piany chciałbym wrócić do tematu porównania z smpc. To inne zegarki i poza tym że oba to dicery nie są się ich porównać stylem. Ja swojego BB kupiłem w sumie przez takie ogólne zachwalanie i porównywanie go do smpc. I zawiodłem się chyba właśnie dlatego że w żaden sposób nie szło go do niej porównać.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-69219-0-79101200-1492931717_thumb.jpg

 

Sorki za paprochy ale jako edc nie zawsze jest idealnie czysty jakzegarki wyciągane tylko do zdjęć z pudełek ;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Dla mnie najładniejszy z serii, chociaż niebieskim też bym nie pogardził. Niestety do edc brak daty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie tak porównywać damski zegarek z Tudorem ;)

 

Dobre ... :)

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie brzydki i słabo wykończony

Prawie cały w szczotce... :)

Do tego uszy z dziurami...

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie brzydki i słabo wykończony

Prawie cały w szczotce... :)

Do tego uszy z dziurami...

Rozumiem że piszesz o Rangerze  :), mi się jednak podoba  :), ale może Twoja opinia wynika z oceny na podstawie moich słabych zdjęć  ;)

20170425_090627.jpg

Edytowane przez to tamto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor to nie tylko BB i Pelagia ;), Ranger również​ ciekawa opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kilka fajnych modeli, mi osobiście bardzo podoba się już od dłuższego czasu North Flag

Tudor_NF.jpg

Edytowane przez to tamto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF jest świetny na zdjęciach, na żywo dla mnie jest taki jakiś plastikowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.