Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ten zegar w słońcu dostaje drugie życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś o tym wiem ( miałem niebieskiego ), ale czerwony the best :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak wjechałem pierwszy raz w słońce w BB , to byłem pod wrażeniem

post-88446-0-06704600-1493647999_thumb.jpg

post-88446-0-26367400-1493662493_thumb.jpg

post-88446-0-51206000-1493662544_thumb.jpg

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Świetne te wasze BajBaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kogo w Warszawie mogę się udać aby potwierdzić autentyczność. Planuję zakup BB. i jest brak papierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kogo w Warszawie mogę się udać aby potwierdzić autentyczność. Planuję zakup BB. i jest brak papierów.

Do Pieśkiewicza na Ptasią.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wyborze nowego Tudora Heritage BB lepiej celować w Etę czy in-hause? Różnica w cenie symboliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wyborze nowego Tudora Heritage BB lepiej celować w Etę czy in-hause? Różnica w cenie symboliczna.

 

* ETA - mniejsza wysokość koperty, serwis gdziekolwiek no i róża na tarczy.

* in-house - rezerwa chodu, in-house ;)

 

Co masz na myśli pisząc "lepiej"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* ETA - mniejsza wysokość koperty, serwis gdziekolwiek no i róża na tarczy.

* in-house - rezerwa chodu, in-house ;)

 

Co masz na myśli pisząc "lepiej"?

 

Specjalnie nie precyzowałem tego słowa. Rozumiem to jako całokształt, począwszy od wykonania, jakości mechanizmu, awaryjności a skończywszy na wartości przy ewentualnej odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjności nikt jeszcze nie oceni. Koszt serwisu mechanizmu własnego będzie dużo wyższy. Ja mam czarnucha z etą i mnie to wcale nie wadzi, ale 80 godzinna rezerwa chodu to wielki atut, jeśli masz kilka zegarków a nie masz rotomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce ETA dzięki monopolistycznej pozycji SG i strategii ograniczenia dostępu do części wcale nie musi być dużo tańsza w serwisie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Wkrótce ETA dzięki monopolistycznej pozycji SG i strategii ograniczenia dostępu do części wcale nie musi być dużo tańsza w serwisie .

Co do ETY to srodowisko jest chyba dobrze zaopatrzone w czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to co napiszę nie będzie zbyt "popularne" i może posypią się na mnie gromy.

Dla mnie wersja z różą. Nie dlatego, że akurat taka mam. Chociaż coś w tym może być. ;-)

Rezerwa chodu w wersji in-house super sprawa. No i to w końcu manufaktura.

Z drugiej strony widac, że Tudor odchodzi od Ety, przynajmniej jeżeli chodzi o BB. I te zegarki będą coraz rzadsze. Pisałeś o odsprzedaży. Pewnie zależy kiedy taka odsprzedaż nastąpi. Jednak z czasem ten BB na ETA będzie coraz cięższy do znalezienia. Czy cenniejszy? Nie wiem. Nie jestem aż takim znawcą. Wiadomo że BB to nie Daytona ale ta an etowskim werku osiaga niezłe ceny. Oczywiście to nie kwestia kilku lat. Taką tylko hipotezę przedstawiam. :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ETY to srodowisko jest chyba dobrze zaopatrzone w czesci.

Są dobrze przygotowani mający zapas części nowych i " dobrze" przygotowani inwestujący w części używane . Tak czy siak zaufany zegarmistrz z pierwszej kategorii zawsze potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

To chyba najpopularniejszy werk w ostatnich latach. Jest tylko problem z tym, ze zapasy dotycza czesci do mech. w wersji standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to co napiszę nie będzie zbyt "popularne" i może posypią się na mnie gromy.

Dla mnie wersja z różą. Nie dlatego, że akurat taka mam. Chociaż coś w tym może być. ;-)

Rezerwa chodu w wersji in-house super sprawa. No i to w końcu manufaktura.

Z drugiej strony widac, że Tudor odchodzi od Ety, przynajmniej jeżeli chodzi o BB. I te zegarki będą coraz rzadsze. Pisałeś o odsprzedaży. Pewnie zależy kiedy taka odsprzedaż nastąpi. Jednak z czasem ten BB na ETA będzie coraz cięższy do znalezienia. Czy cenniejszy? Nie wiem. Nie jestem aż takim znawcą. Wiadomo że BB to nie Daytona ale ta an etowskim werku osiaga niezłe ceny. Oczywiście to nie kwestia kilku lat. Taką tylko hipotezę przedstawiam. :-)

 

Można spojrzeć na Omegę jako przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieruj się tylko sprawami estetyki. W najbliższych latach przy sprzedaży będziesz tylko tracił bez względu na model.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieruj się tylko sprawami estetyki. W najbliższych latach przy sprzedaży będziesz tylko tracił bez względu na model.

Nie chodzi mi o zysk, tylko o ewentualne różnice w zachowaniu wartości gdy np za 2-3 lata zdecyduje o zmianie na inny model.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To prawdziwa fotka, tzn. z oficjalnego źródła? Koperta w bronzie? Jak dla mnie naprawdę dobrze to wyglada.

 

Edytując:

 

Już wiem co to i skąd zdjęcie :) Tym bardziej fajny pomysł :)

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.