Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu - może Darku napiszesz jak Ci się wydaje, czy rzeczona  cena bransolety do Tudora Black Bay jest wysoka czy akceptowalna? Trzeba czekać na Black Friday again?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo często lepiej od razu kupować zegarek na bransolecie i póżniej dokupić pasek niż odwrotnie :) 

Tanio nie jest i szczerze to wolałbym BF again 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te punkty można na nagrody jakieś zamienić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rabat na epickie zegarki na bazarku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Tudorki są warte tych emocji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie o zegarki chodzi. Mam wrażenie że wszyscy pamiętamy jeszcze poprzednie występy kolegi estety i że ta sprawa nie została załatwiona. Może gdyby kolega wrócił pod swoim nickiem i zaczął od przeprosin i poprosił wszystkich o otwarcie nowej karty i sam zachowywałby umiar to nie nakręciłaby się tu kolejna spirala. Bo na razie to znowu wygląda na " eksperyment psychologiczny" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epicko nic nie jest warte tych "emocji" ale chamskie odzywki do nie użytkowników jedynie słusznej omegi i seikacza bez x epicko są już tego warte.

 

A może sam esteta wymaga konsultacji?

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, namówiliście mnie! Kupuję Tudora. Black Bay. Czarny bezel, bransoleta. Tyle wiem. Teraz pytanie, ETA czy in-house?
Moje rozważania póki co:
- ETA cieńsza i łatwiejsza w serwisowaniu
- róża na tarczy, chyba lepsza niż tarcza
- z drugiej strony nowa bransa ciekawsza od starej
- 70h rezerwy też kusi, chociaż u mnie nie ma aż takiego znaczenia bo i tak noszę zegarki w rotacji.

Póki co skłaniam się ku wersji na ETA, głównie ze względu na grubość. Te dodatkowe 2mm w in-house moim zdanie mogą być krytyczne przy moim nadgarstku ciut poniżej 17cm.
Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co sądzicie?

Przymierz obie wersje, te 2mm mogą nie mieć znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może to powinienem był napisać na początku... nie mam możliwości przymiarki. Kupuję w ciemno jak 80% wszystkich swoich zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może to powinienem był napisać na początku... nie mam możliwości przymiarki. Kupuję w ciemno jak 80% wszystkich swoich zegarków.

Zawsze się da coś skombinować. Może ktoś z kolegów mieszka w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czarnego na in-house, teraz mam Steela. Nadgarstek 17,5. Leży idealnie. Koledzy, którzy mieli obie wersje mówią, że nie ma odczuwalnej różnicy. Bez porównania ich obok siebie nigdy się nie dowiemy jak jest. Wg mnie bierz tego, który Ci się bardziej podoba wizualnie.

 

Chociaż czarny BB na ETA był produkowany chyba przez pół roku, więc nie ma ich wiele. To może być kiedyś biały kruk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, miałem na Eta, mierzyłem na in-house. Tez mam niewielki nadgarstek. Moim zdaniem jednak wygodniejszy ten starszy. Choć ten nowy kusi mechanizmem i - z mojej dłuższe perspektywy fascynacji tym modelem - jest lekko „nowocześniejszy” z wyglądu. Jak patrzę na wersję z różą, teraz kojarzę ją jako „poprzedni model” i coraz bardziej podoba mi się ta nowsza wersja. Pewnie bym przebolał te 2 mm i wybrał jednak nową.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć ten nowy kusi mechanizmem i - z mojej dłuższe perspektywy fascynacji tym modelem - jest lekko „nowocześniejszy” z wyglądu.

Mam takie same odczucia co do wyglądu, a mechanizm jest świetny, oba które miałem/mam miały odchyłkę nie większa niż 1sek/24h, chociaż nowy zapewne musi się jeszcze "ułożyć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 70h rezerwy też kusi, chociaż u mnie nie ma aż takiego znaczenia bo i tak noszę zegarki w rotacji.

Jeśli rotujesz zegarkami to 70h rezerwy sprawi, że zawsze po 1 dniu nienoszenia i bez dużych wymogów co do aktywności ruchowej po 2 dniach nienoszenia wersji na inhouse nie będziesz musiał ustawiać. W przypadku BB i zakręcanej koronki ma to znaczenie dla zachowania długotrwałej szczelności.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głosuję za różą..., Choć tak naprawdę to wybór wg mnie zależy też od oferty cenowej.  Czego nie wybierzesz, źle nie trafisz :)

Ja mierzyłem steela na nowym mechanizmie i nie odczułem specjalnej różnicy wysokości.  Rezerwa chodu jest, jak kolega wyżej wspomniał bardzo istotna.

Sam ostatnio łapię się na tym, że z pudełka wybieram... kwarcowego aerospace'a, bo nie muszę ustawiać godziny :)   BB na kajdanie jako EDC okazuje się nieco przyciężki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszelkie uwagi, w poniedziałek podejmę decyzję. Pochwalę się jak już będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie róża  na tarczy ciekawsza.  Z praktycznego punktu widzenia na + jednak rezerwa chodu to inhouse. Moj glos na inhouse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak po roku, dwoch bedzie stalowy BB wygladac kiedy jakies ryski na bezelu pojawia sie. Jednak sporo tej stali jest w tym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to wyglądać lepiej niż rysy na aluminiowych bezelach innych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jasna, metaliczna rysa nie będzie bardziej widoczna na czarnym/burgundowym/niebieskim bezelu niż na szczotkowanej stali?

 

Jest tu kilka BB starszych i nowszych w rożnych kolorach i jakoś nikt nie podrapał sobie bezela, więc to trochę taki wydumany problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest przyjemnie. Więc, zachowując powszechne na forach nastroje, stwierdzam... a idź Pan :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.