Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się podoba. No i ta cena za zegarek z własnym certyfikowanym mechanizmem.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500 EUR

 

 

https://api.watchville.co/v2/posts/1819/click

 

Są pewne powody, dla których robi się pełne dekle. Ale rozumiem, że trzeba się pokazać. Tylko, że nie ma na co patrzeć.

Technicznie mechanizm zapowiada się fajnie. Nie jestem przekonany do zastosowania rezerwy chodu, chociaż lubie tą komplikacje, to przy 70h i automacie wydaje się to zbędne. Za to cena ok.

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam generalnie odmienne zdanie, podoba mi się taki surowy, techniczny mechanizm.

Wreszcie coś nowego po barokowych zdobieniach większości marek np Omegi 8500.

A technicznie bez zarzutu - pełny mostek, COSC, 70h rezerwy chodu.

 

Nie podobają mi się tylko plastikowe wskazówki godzinowa i minutowa oraz wskazówka wskaźnika rezerwy. Jedynie sekundowa mi pasuje do tego zegarka.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam generalnie odmienne zdanie, podoba mi się taki surowy, techniczny mechanizm.

Ogólnie bardzo źle nie wygląda, tylko po co go pokazywać. Albo robi się dobry technicznie i ładny wizualnie mechanizm i możliwie fajnie zdobi, albo daje pełen dekielek.

A tak to nie wygląda to dużo lepiej niż w Seiko 5.

Ale bez oglądnięcia na żywo lub choćby większej ilości lepszych zdjęć faktycznie ocena może być nieobiektywna.

Całkiem nieźle koperta wygląda, choć szkoda, że to jedyny element który mnie w tej chwili naprawdę przekonuje.

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieczęsto zgadzam się z Tomkiem w kwestiach wizualnych, ale wygląd mechanizmu jak i samego dekla jest rewelacyjny! Zegarek w mocno surowym stylu i genialnie dopasowana wizualizacja werku - brawo!!

Co do samego zegarka, to ufam i wierzę w dizajnerów Tudora :) i choć to co widzę na renderach mnie nie porwało, to liczę na co najmniej takie zaskoczenie jak w przypadku Rangera


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Werk właściwy dla woła roboczego, a przeszklony dekiel rozumiem tylko w kategoriach pokazania "piewszego" inhouse'a Tudora. Przypuszczam, że w przyszłości nie będą dawać przeszkleń tylko wsadzać ten piaskowany werk pod dekiel, więc boleć nie będzie, a z drugiej strony, gdyby teraz go wyzdobili ładnie, to raz, że by się to gryzło trochę z charakterem zegarka, dwa - wątpię by w przyszłości chcieli go zdobić, a wówczas byłoby narzekanie, że "wtedy był taki piękny a teraz pod dekiel chowają seikacza". Tak przynajmniej gały widzą co biorą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Tudor jest nowy Pelagos, niebieski :) z tego co wyczytalem to ma tez in-house mechanizm.

post-68673-0-47840800-1426673011_thumb.jpg

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Tudor jest nowy Pelagos, niebieski :) z tego co wyczytalem to ma tez in-house mechanizm.

 

Wygląda na to, że czarny też będzie miał od teraz in-house'a.

To wygląda na nową strategię:

Pelagos (in-house) - Black Bay (2824)

North Flag (in-house) - Ranger (2824)

No to czas na jakieś surowe chrono z in-housem. Pewnie w przyszłym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy koledzy są w stanie wszystko wytłumaczyć broniąc Tudora ;)

Inne marki byłyby zniszczone :)

 

Pelagos super. Kolor mega. I pasek dobrany w kolorze. Tylko coś więcej napisów na tarczy :(

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie wzorniczo ten nowy ranger. Mechanizm moim zdaniem w porzadku. Natomiast pelagos na inhausie w tych kolorach będzie hiciorem.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

To fakt, Pelagos na inhousie i to w takim wydaniu będzie chyba najciekawszym zegarkiem w ofercie marki.

A chrono inhouse Tudora raczej się nie spodziewam w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy koledzy są w stanie wszystko wytłumaczyć broniąc Tudora ;)

Inne marki byłyby zniszczone :)

 

Pelagos super. Kolor mega. I pasek dobrany w kolorze. Tylko coś więcej napisów na tarczy :(

Ja nie bylem fanem Tudor bo uzywali ETA a ceny i tak mieli wysokie za swoje modele. Teraz maja niby swoj werk, pisze niby bo na innym forum widzialem zegarek Chopard z ich odnowionej lini i przypadkiem mial identyczny uklad tarczy (dokladnie w tym samym miejscu rezerwa chodu i datownik).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie tego nowego rangera na stronie tudora. Koperta moim zdaniem bardzo ciekawa. Ogólnie zegarek to obejrzenia na żywo aby wyrobić sobie ostateczną opinię.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Pelagos super! Niebieski fajnie rozwesela ten wszechobecny mat tytanu. Mam nadzieję że bransoleta też jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hiciorem byłby BB z czarnym bezelem, czarną tarczą i vintage lumą tak jak w czerwonym BB...

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was zna relacje cenowe po wsadzeniu nowego werku do Pelagosa?


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem jaki będzie mój nowy zegarek, niebieski Pelagos na pasku gumowym. Good bye Omega PO it was pleasure to meet you :-)).


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek - o ile guma będzie wystarczająco długa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba o tym nie pomyślałem, ta guma w PO jest zapieta na ostatnia dziurkę z tym tylko ze koperta pewnie jest dłuższa niż ta w Pelagosie. Guma w Blackshield jest zakrotka a koperta ma też 42mm :-((.

Będę musiał przymiezyc przed zamówieniem, ale zegarek na zdjęciu wygląda suuuuper,

 

Przed dwoma laty czytałem artykuł z wywiadu z ceo Tudora, gdzie ten właśnie Pan przedstawiał ich plany co do wielkości sprzedaży ich zegarków, były to cyfry zdecydowanie większe niż ilość mechanizmów które była by ETA w stanie dostarczyć, sprawa się wyjaśniła, a na dodatek praktycznie nie zwiększyli swoich cen, to się naprawdę chwali.

Przy takiej polityce to Tudor pewnie powinien zastanowić się nad zwiększeniem mocy przerobowych bo jestem pewien że nadal będzie trudno kupić niektóre modele ich zegarków, przynajmniej u nas. Przypuszczam że niebieski Pelagos będzie jednym z tych modeli.

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue Pelagos 4200 CHF


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.