Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Są podobieństwa dlatego Tudor może przez jakiś czas umilać czas czekając na Rolexa są też różnice dlatego może uzpełniać kolekcję w której już są Rolexy.

Tudor stal się konkurencyjny na przykład dla bazowych diverów Omegi.

IMO dla bazowych driverów Omegi stał się konkurencyjny już kilka lat temu.

To nie ta półka co R, ale to naprawdę świetne zegarki...mając oba na raz, ani razu nie pomyślałem, że Tudor jest „przejściowy”...a to w tej perspektywie dużo. Rzecz jasna - dla mnie :)

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż Rolex poprawi swoje podstawowe divery. Do tego czasu stawiam znak równości między Tudorem , Omega i Rolexem bo każdy ma jakiś mankament . Dla mnie Rolex to jednak przede wszystkim Datejusty no i może Daytony...Jestem mega ciekaw nowego DJ36mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż Rolex poprawi swoje podstawowe divery.

Podobno wielu tak czeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja swojego BB uwielbiam tak jak PO i tak z ciekawości spytam które divery omegi są bazowe a które nie i ile ich jest ?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja swojego BB uwielbiam tak jak PO i tak z ciekawości spytam które divery omegi są bazowe a które nie i ile ich jest ?

Bazowe są 300-tki , PO ma wyższe aspiracje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie wiem czy wielu czeka, ja wiem ze Rolex mniej produkuje a kolejki to głównie handlarze bądź słupy . Nie znamy statystyk ... ale czy się bardzo pomylę jak napisze ze większość gorących modeli z naszych butików leci zagranice A przecież przychodzi do nas jakaś śmieszna liczba ...Zobacz ile jest tego na chrono, suba można kupić w całej Europie poza AD. A AD jest dystrybutorem DJs tylko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy 300 była na 2500 to może i można było tak mówić ale teraz?

Jak do tej pory to BB miał przewagę u mnie nad omegami z kilku powodów: praca bezela, bransoleta i możliwości paskowe a na in minus to ze uparli się ciagle na aluminiowy bezel. Teraz to już tylko paski robią przewagę bo to ze Tudor i rolex to prawie ta sama firma to mnie nie rusza wcale


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO to mega kozak tylko schrzanili grubość koperty, w 300 schrzanili branse( nie jakość tylko estetyka) , w subie koperta a właściwie uszy są nie do zaakceptowania oraz fakt ze tarcza jest mniejsza niż w DJ36, brak nakładanego loga. Black bay za grubasny i ciężki jak PO... Nie ma perfekcyjnego divera ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

No ok a czemu 300 jest bazowa a PO już nie?

 

Przez bazowe, rozumiem najtańsze nurki z danej marki. 300m, Sub, BB.

PO, Pelagos i SD to jest jakby level2 :D pod kątem wyższej wodoszczelności i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahałbym się czy zamienić mojego BBB na 58.

I bardzo słusznie, bo BBB jest świetny!

BBB to była kiedyś moja pierwsza przymiarka do Tudora i gdyby nie brak daty to już dawno byłby u mnie.

Nie bardzo rozumiem zachwyty nad 58, a już zupełnie nie trawię opinii, jakoby stawał się "kultowy".

Owszem, to kolejna fajna wariacja BB, ale nic poza tym.

U mnie od tygodnia na ręku niezmiennie S&G.

9a83ea185332970d9bd46d0229a3f66e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifty eight ma świetne proporcje w odróżnieniu od wersji 41mm. Sam posiadam Tudor GMT którym jestem zachwycony , ale to nie znaczy że nie dostrzegam jego głównej wady. Obowiazuje zasada że nie ma zegarków za małych ale są za duże. Pod tym względem 58 jest przeznaczona dla większości nadgarstków choć oczywiście są i tacy którzy będą niezadowoleni , choć w mniejszości. Fifty eight to jest w tej chwili jedyny Tudor który można by rzec jest najbliżej ideału . Poza tym to jest najszybciej namaszczony jako kultowy wśród popularnych driverów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem zachwyty nad 58, a już zupełnie nie trawię opinii, jakoby stawał się "kultowy".

 

To są kwestie indywidualne, wg mnie 58 dostał poprawioną kopertę i tyle. Ciekawe, czy na jej bazie będą powstawać inne wersje, zakładam, że tak i wielu na to czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

58 ma fajne proporcje, ale ze względu na złoty bezel ma charakter bardziej jak two-tone. Wiele osób na pewno czeka na normalne wersje w tej ubudowie. To bardziej prawdopodobne niż wskrzeszenie suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielę opinie z @astral, choć u mnie to bardziej indywidualne przekonanie niż ogólna konsumencka opinia. Mam prawie 2m wzrostu i małe zegarki nie wyglądają na moim nadgarstku najlepiej.

Takie totalne minimum to 38, a i nie każde zwłaszcza w diverach. 41-42 to optymalny dla mnie rozmiar. A grubość ma znaczenie tylko wtedy gdy zakładam mankiet, lub inną koszule z wąskim rękawem...

58 w moim odczuciu to bliżej substytut Rolka skierowany bardziej dla tych chcących poczuć jego kunszt w znacznie niższej cenie.

Ale nie mówię też że 58 jest jakiś gorszy, broń boże. Stanowi świetne uzupełnienie kolekcji i mocno ugruntowuje pozycję BB w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo złote indeksy na bezelu 58 wyglądają świetnie . Bezel sam w sobie jest najładniejszy wśród konkurentów jak Sub czy seamaster. Żaden cygan etc.Polecam na żywo sprawdzić wersje na bransie choć nie jest to proste bo ich nie ma. Ponadto ten model świetnie idzie z paskiem i równie atrakcyjnie z NATO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo złote indeksy na bezelu 58 wyglądają świetnie . Bezel sam w sobie jest najładniejszy wśród konkurentów jak Sub czy seamaster. Żaden cygan etc.Polecam na żywo sprawdzić wersje na bransie choć nie jest to proste bo ich nie ma. Ponadto ten model świetnie idzie z paskiem i równie atrakcyjnie z NATO .

Mierzyłem i mogę potwierdzić. Zegarek na żywo robi naprawdę niesamowite wrażenie...

Mój nadgarstek to 17 cm więc inne divery Tudora odpadają. Za duże i za grube.

Mam tylko obawę czy nie jest zbyt zobowiązujący więc do sportowego pola może się gryźć ale to tylko obawa :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie BB58 to tylko na pasku, ta bransoleta do niego jest delikatnie mówiąc nieudana.  BB41 wymiata zarówno na pasku jak i bransie, ale to oczywiście moje spostrzeżenia. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Jestem mega ciekaw nowego DJ36mm

 

Imo skopali go (poza werkiem). Zrezygnowali z railtrack i ruletki. Nawiązując do Twojego innego wpisu, Sub ma rozmiarowo taką samą tarczę jak DJ366 a nie mniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie BB58 to tylko na pasku, ta bransoleta do niego jest delikatnie mówiąc nieudana. BB41 wymiata zarówno na pasku jak i bransie, ale to oczywiście moje spostrzeżenia. :unsure:

No ja akurat mierzyłem na skórzanym pasku i na NATO. Ogólnie nie lubię w ogóle bransolet ale niby jak Diver to powinien być kajdan bazowo :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB41 na bransie to ca 200g wiec jako jeden z wielu do założenia raz na jakiś czas to super. Jako codzienny odpada. Co do bransy 58 to gdyby miała ciut jaśniejszy odcień (jak Rolexowe) to byłoby dla mnie idealne combo. Na pasku 58 wyglada świetnie , może i lepiej niż na bransie rzeczywiście , ale tak czy inaczej jako jedyny ma trzy równoprawne opcje co czyni go idealnym kandydatem dla jednozegarkowców.

Imo skopali go (poza werkiem). Zrezygnowali z railtrack i ruletki. Nawiązując do Twojego innego wpisu, Sub ma rozmiarowo taką samą tarczę jak DJ366 a nie mniejszą.

Ok dzięki za info...wydawało mi się ze nowy DJ36mm to może być hit i w jakiejś perspektywie target do kupienia ...Ciekawe kiedy będzie w naszych AD, jeśli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiazuje zasada że nie ma zegarków za małych ale są za duże. Pod tym względem 58 jest przeznaczona dla większości nadgarstków choć oczywiście są i tacy którzy będą niezadowoleni , choć w mniejszości. Fifty eight to jest w tej chwili jedyny Tudor który można by rzec jest najbliżej ideału . Poza tym to jest najszybciej namaszczony jako kultowy wśród popularnych driverów .

Brzmi jak zaklinanie rzeczywistości a prawda może być prozaiczna. To po prostu mniejsze wcielenie kultowego divera jakim został Tudor Black Bay 41 już momencie debiutu. To ukłon w stronę klientów o mniejszych nadgarstkach min. azjatów, kobiet, dzieci ;-) Nic nowego - tak samo jest z DJami czy APRO. Zmierzyłem 58 i zostałem przy 41 bo diver nie może być za mały. DJ36 to też propozycja nie dla mnie . Tak więc zegarki mogą być za duże lub za małe i dlatego firmom które robią je w kilku rozmiarach należy się wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak zaklinanie rzeczywistości a prawda może być prozaiczna. To po prostu mniejsze wcielenie kultowego divera jakim został Tudor Black Bay 41 już momencie debiutu. To ukłon w stronę klientów o mniejszych nadgarstkach min. azjatów, kobiet, dzieci ;-) Nic nowego - tak samo jest z DJami czy APRO. Zmierzyłem 58 i zostałem przy 41 bo diver nie może być za mały. DJ36 to też propozycja nie dla mnie . Tak więc zegarki mogą być za duże lub za małe i dlatego firmom które robią je w kilku rozmiarach należy się wsparcie.

W tym przypadku , rozmiarowym, jesteś w mniejszości , tzn osób którym rozmiar BB41 odpowiada a Fifty eight nie odpowiada. Ale mój wpis nie miał na celu antagonizowania miłośników różnych rozmiarów.

I generalnie pisząc o rozmiarze to w BB41 przecież nie dyskutujemy o 41mm tylko o 15mm grubości i wadze 200g. Ty posiadasz ETA której grubość jest 13mm? wiec jak najbardziej ok. Jeśli noszisz na pasku to przecież jest super cool opcja. Poza szparami przy uszach do których ja się przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadzają

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ok dzięki za info...wydawało mi się ze nowy DJ36mm to może być hit i w jakiejś perspektywie target do kupienia ...Ciekawe kiedy będzie w naszych AD, jeśli ...

 

Proszę. DJ powinien wkrótce się pojawić w salonach ale teraz tarcza w nim za blisko OP jest. Ja się cieszę bo mam starego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku , rozmiarowym, jesteś w mniejszości , tzn osób którym rozmiar BB41 odpowiada a Fifty eight nie odpowiada. Ale mój wpis nie miał na celu antagonizowania miłośników różnych rozmiarów.

I generalnie pisząc o rozmiarze to w BB41 przecież nie dyskutujemy o 41mm tylko o 15mm grubości i wadze 200g. Ty posiadasz ETA której grubość jest 13mm? wiec jak najbardziej ok. Jeśli noszisz na pasku to przecież jest super cool opcja. Poza szparami przy uszach do których ja się przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadzają

A jak liczyłeś tą mniejszość? Bo na tym forum jest więcej posiadaczy wersji 41 niż 58 ( nie tłumaczy tego jej ograniczona dostępność bo to mit - dotyczy tylko wersji na barnsolecie i nie przekracza kilu tygodni czekania ) Oceniam rozmiar tego BB41 całościowo - jako proporcjonalny i wygodny choć bez wątpienia niższy profil 58 będzie nosił się łatwiej ale dla mnie ma za małą średnicę. Noszę BB 41 zimą na pasku ( mam pasek od Filipa który idealnie wypełnia szparę ) latem na bransolecie lub NATO. Być może przyzwyczaiłem się już do masywniejszych sportowych zegarków nosząc PAMy ale fakt jest faktem 58 jest dla mnie zbyt mały.

Eleganckie zegarki to co innego - tu nadal wybiorę coś z przedziału 36-39 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.