Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

BB58 na bransie to obecnie 6msc+ oczekiwania , ale tym bym się nie ekscytował bo na suby bez daty czeka się 12msc plus a to nie oznacza że ludzie się zabijają o nie w PL.

Oczywiście nas jest tutaj kilkunastu użytkowników Tudorow wiec trudno podpierać się taką próbką. Choć myśle że i tutaj byłoby więcej głosów za 58 niż 41. Poza tym nie wierze że nie zaglądasz na zagraniczne fora aby wiedzieć jaka jest opinia większości;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na forach często piszę się by kształtować rynek. Na 58 tworzona jest bańka spekulacyjna więc na forach pojawiają się wpisy mające tworzyć wrażenie że posiadanie BB 41 to kara. Ktoś musi sprzedać te 41 żeby kupił od pośredników płacąc premium „ poszukiwanego” 58...

Jestem w stanie uwierzyć że użytkownik którego znam od kilku lat osobiście ( wiem jakie zegarki nosił, co mu doskwierało, jaki ma nadgarstek i sylwetkę ) wybrał świadomie 58 i jest zadowolony ale czemu mam wierzyć że nagle wszyscy mężczyźni tego świata skurczyli się do rozmiaru Chińczyka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na forach często piszę się by kształtować rynek. Na 58 tworzona jest bańka spekulacyjna więc na forach pojawiają się wpisy mające tworzyć wrażenie że posiadanie BB 41 to kara. Ktoś musi sprzedać te 41 żeby kupił od pośredników płacąc premium „ poszukiwanego” 58...

Jestem w stanie uwierzyć że użytkownik którego znam od kilku lat osobiście ( wiem jakie zegarki nosił, co mu doskwierało, jaki ma nadgarstek i sylwetkę ) wybrał świadomie 58 i jest zadowolony ale czemu mam wierzyć że nagle wszyscy mężczyźni tego świata skurczyli się do rozmiaru Chińczyka .

W moim przypadku tylko 58. Wersje 41 za masywne nawet jak na divera.

Co do oczekiwania to niestety faktycznie około pół roku a na suba powiedziano mi ze obecnie od 2 do 3 lat.....

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed pojawieniem się Black Bay 58 tak naprawdę z sensownych pozycji w segmencie luksusowym mialeś do wyboru albo Seamastera (41mm) albo Submarinera (40mm) i pierwszgo Black Bay (41mm). Wielu ludzi znajduje swój "sweet-spot" w średnicach 39-40mm. Zarówno Seamaster jak i Black Bay wychodzi poza ten punkt komfortu, Black Bay trochę bardziej, bo koperta jest mocno klockowata, natomiast nowy ceramiczny Sub ma kopertę Supercase, która optycznie powiększa zegarek i wielu ludziom się to nie podoba (woleli stare Suby). Teraz dodatkowo Seamastera powiększyli do 42mm.

 

Pojawienie się BB58 trafia idealnie w oczekiwania wielu pasjonatów, bo zegarek nie dość że mniejszy, to już naprawdę blisko klimatem do starszego Suba, a o wiele tańszy i od firmy siostry więc z "błogosławieństwem współdzielonego designu". To jest cała odpowiedź. Teraz ta rzesza zadowolonych pasjonatów zaczyna wylewać swoje pozytywne emocje, że ich modły zostały wysłuchane, wszędzie piszą na forach że BB41 był dla nich zbyt duży i klockowaty i trafia to rykoszetem we właścicieli BB41 dla których nie jest zbyt duży i klockowaty.

 

Nie, BB41 nie jest w niczym gorszy. Jest po prostu większy i pasuje ludziom którzy lubią większe rozmiary i/lub mają grubsze nadgarstki.

 

PS: na moim ~17cm nadgarstku BB58 to ideał divera. Z BB41 wyglądałbym jak dziecko, któremu tatuś kupił za duży zegarek.

 

gallery_65341_3705_2484754.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na forach często piszę się by kształtować rynek. Na 58 tworzona jest bańka spekulacyjna więc na forach pojawiają się wpisy mające tworzyć wrażenie że posiadanie BB 41 to kara. Ktoś musi sprzedać te 41 żeby kupił od pośredników płacąc premium „ poszukiwanego” 58...

Jestem w stanie uwierzyć że użytkownik którego znam od kilku lat osobiście ( wiem jakie zegarki nosił, co mu doskwierało, jaki ma nadgarstek i sylwetkę ) wybrał świadomie 58 i jest zadowolony ale czemu mam wierzyć że nagle wszyscy mężczyźni tego świata skurczyli się do rozmiaru Chińczyka .

Bańka spekulacyjna to domena innych marek. Większego króla niż Rolex nie znajdziesz . Idealnie na przykładzie suba czy tego co się dzieje obecnie z GMT masterem. Tudor jest w tym gronie dzieciaczkiem. Fakty są takie, ze większość sprzedających BB41 sprzedaje je ze względu na brak komfortu noszenia , po drugie estetyka gdzieś może zaczyna doskwierać (prosta ściana na kopercie) a być może na samym końcu bo wreszcie stać ich na Rolexa. Choć ja bym ograniczył ostatni powód do minimum. Tudor w PL i na świecie na rynku wtórnym jest bardzo trudny do sprzedaży , u nas za 9 leżą prawie nowe sztuki i nikt nie bierze . Oczywiście brand nie jest rozpoznawalny ale tez po wejściu 58 każdy ma opcje wybrania klasyka . Wyjątkiem jest GMT ale producent nieco poprawił walory estetyczne koperty, co nie wpływa na to ze to ciagle ciężki i grubawy zegarek .

 

Co do małych rączek czy chińskich użytkowników ;). Na duże zegarki to jest moda, być może powoli się kończy . Duże zegarki noszą tez mlodzi ludzie , każdy przechodzi jakieś fazy ;)

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No BB58 na chrono trzyma cenę i to konkretnie...

 

 

Przecież są od ręki do dostania na chrono  za ~15kpln, co byłoby ceną AD u nas, gdyby były dostępne na półce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież są od ręki do dostania na chrono za ~15kpln, co byłoby ceną AD u nas, gdyby były dostępne na półce....

No ale Tudor to nie Rolex i masz u AD możliwość sporej zniżki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem ( przerabiały to już inne marki) przez lata BB41 zyskał swoich fanów i użytkowników ale nie był dostępny dla części klientów z powodu rozmiaru.

Teraz Tudor postanowił sięgnąć po brakującą część rynku a że większa część tych klientów to Azją - trzeba czekać. Czas pokaże czy powtórzy on sukces starszego brata. Na moim nadgarstku (18,5 ) wybór był jeden.

post-55792-0-52049700-1557653368_thumb.jpeg

post-55792-0-42459300-1557653404_thumb.jpeg

post-55792-0-84553400-1557653558_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem ( przerabiały to już inne marki) przez lata BB41 zyskał swoich fanów i użytkowników ale nie był dostępny dla części klientów z powodu rozmiaru.

Teraz Tudor postanowił sięgnąć po brakującą część rynku a że większa część tych klientów to Azją - trzeba czekać. Czas pokaże czy powtórzy on sukces starszego brata. Na moim nadgarstku wybór był jeden.

58 może ciut mały na focie , ale gdybys założył do 41 branse i wziął model na inhouse ... to nie wiem który wybrałbym wtedy...

 

Niebieski świetny jest. Ten jasny pasek fajnie eksponuje .

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 może ciut mały na focie , ale gdybys założył do 41 branse i wziął model na inhouse ... to nie wiem który wybrałbym wtedy...

Tak myślałem że padnie argument z bransą - więc dołożyłem zdjęcie na bransolecie - może nawet wygląda na niej lepiej. A ETĘ wybrałem świadomie - miałem w ręku obydwa i po 15 minutach przymiarek wybrałem wygodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od tygodnia na ręku niezmiennie S&G.

 

 

Co jest ze złota w tym zegarku, bo u AD nie byli w stanie odpowiedzieć ?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że padnie argument z bransą - więc dołożyłem zdjęcie na bransolecie - może nawet wygląda na niej lepiej. A ETĘ wybrałem świadomie - miałem w ręku obydwa i po 15 minutach przymiarek wybrałem wygodniejszy.

Po załączonych fotkach - wybrałbym 41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że ja też jestem w mniejszości, bo przymiarka 58 trwała u mnie dość krótko. Nadgarstek 18,5, więc wcale nie taki duży, ale 58 wyglądała na nim karykaturalnie.

Tudor zagrał świetnie, choć nie było w tym nic trudnego, bo BB41 był tak dobrze przyjęty w gestii designu, iż wystarczyło po prostu pomniejszyć i tyle. Przy okazji podnieśli trochę ceny i wszyscy zadowoleni :)

Pozostaje kwestia indywidualna, co kto pojmuje pod kwestią divera. Dla mnie nowy 58 jest dużo bardziej elegancki niż sub, czy 41,jednak np guma już tu pasuje słabo i nawet na kajdanie toolwatch z niego żaden. Dla mnie osobiście to już jest zegarek bardziej o stylistyce divera, niż nurek sensu stricte.

Oczywiście można też tak o BB41 napisać, zestawiając go z rasowym nurkami...

Każdy ma swój własny punkt odniesienia. Dla mnie model 58 jest najbardziej wtórnym i najmniej atrakcyjnym przez to współczesnym modelem tudora. Co nie znaczy, że nie udanym... Kolekcja jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście ani waga ani rozmiar BB41 w żaden sposób nie przeszkadza. Bardzo lubie go nosić zarówno na bransolecie jak również na RubberB jak i na wszelkiego rodzaju paskach czy tez NATO. Mierzyłem 58 i jak dla mnie jest on najzwyczajniej za mały i to przy niezbyt wielkim nadgarstku niecałym 18cm. Niekupujebtekstów typu ze 58 to już klasyk bo nim nie jest. Na miano klasyka trzeba sobie zasłużyć. Może nim być pierwowzór BB lub ewentualnie wersja na ecie a nie coś co ma raptem rok. Oczywiście to tylko moja laicka opinia. Któryś z kolegów napisał ze 58 to taka mniejsza wersja s&g i tu się zgodzę. Miałem przez jakiś krótki czas s&g i przy noszeniu go na pasku bardzo mnie irytował ten złoty kolor na bezelu. Tak ni przypiął ni przyłatał. Co innego na bransolecie tu wszystko fajnie się zgrywalo. Dziwi mnie uwielbienie dla zegarków typu diver w rozmiarze 38 czy 39 i czy to Tudor omega czy inna marka co innego przy mankietowcach :) No ale cóż nie lubie zegarków mniejszych niż 40mm bo są dla mnie za małe i tyle i aż tyle :D mam trzy fajne zegarki i nie planuje już w najbliższej przyszłości żadnych zmian ;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"najbliższej" to słowo klucz :)

Nie No tak najbliższa to dla mnie teraz rok


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S&G z Fifty eight nie ma zbyt wiele wspólnego . Do momentu wejścia GMT, uważałem ze S&G to najatrakcyjniejszy z całej gamy 41mm.

Poza tym Panowie od momentu wejścia 41mm ma ETA minęło sporo czasu i rynek nabywców zweryfikował bezlitośnie głównie inhouse 41mm w postaci sporej rotacji oraz dużej obniżki cen na wtórnym .

Generalnie nie ma idealnego divera, w każdym coś jest do poprawienia.

Sam nosze grubego GMT z tym ze na pasku. Uważam ze ma prezencje na nadgarstku . Dobrze układa się na ręce bo ma dekiel w miare płaski . Ale te 2mm dzieła ich od prawie idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jeszcze możliwość zakupu od zaufanego sprzedawcy nowego BB na "Ecie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle... widziałem, że jest. Sprzedawcy jednak nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole grubasa :)

001255f3d87309ba65ed721a108914bb.jpg

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czy później wyjdą nowe odsłony 58mki. Stawiał bym na odcienie, których w większym BB nie było (pomijając limitacje), czyli zieleń czy brąz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 ma fajne proporcje, ale ze względu na złoty bezel ma charakter bardziej jak two-tone. Wiele osób na pewno czeka na normalne wersje w tej ubudowie. To bardziej prawdopodobne niż wskrzeszenie suba.

Boom na BB trwa w najlepsze od 2012r.

Ilość nowych wersji w kolejnych latach wskazuje, że Tudor skutecznie dyskontuje jego popularność, więc dopóki rynek nie znudzi się kolejnymi wariacjami BB to na reedycję suba raczej nie ma szans. I jest to chyba jedyny powód, bo biorąc pod uwagę ssanie na suba R raczej nie byłby on dla niego konkurencją, gdyby się pojawił.

 

Co jest ze złota w tym zegarku, bo u AD nie byli w stanie odpowiedzieć ?

Wskazówki, indeksy, bezel są ze złota, ogniwa bransolety również, z tym że nie są pełne, tylko są to blaszki owinięte na stalowym rdzeniu. Koronka jest pozłacana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.