Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chodzi mi o paski Tudora. Jakiej są jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem paski i zapięcie Tudora są najwyższej klasy . Zgadzam się z przedmówcą że nie współgrają idealnie z kopertą. Dla 58 oraz GMT jest lepiej w tym zakresie ale mimo tego kupiłem aftermarket i nie używam Tudorowskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku BB optymalnym rozwiązaniem jest zakup wersji z bransoletą ( dokupienie jej oddzielnie to koszt ponad 3 tyś PLN ) i zamówienie u jakiegoś strapmakera ,porządnego paska wysokiej jakości, idealnie dopasowanego do zegarka (za ułamek ceny paska oryginalnego)

PS a propos naszej ostatniej dyskusji o zegarkowych okazjach na chrono24...https://timeandtidewatches.com/7-ways-spot-fake-tudor-black-bay/

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją przyznaję się do sprzątnięcia tylko połowy zestawu :)

W końcu udało się i mój gmt dostał beansoletę.

Ja wiedziałem, że tak będzie i od kogo :)

I faktycznie teraz GMT wygląda mega.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja wiedziałem, że tak będzie i od kogo :)

I faktycznie teraz GMT wygląda mega.

Dzięki Tomek. Uwielbiałem go na pasku, ale na bransolecie jest naprawdę rewelacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że to opcja mocno zastępcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duży przeciąg między uszami niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były end linki... nie widać bocznego ujęcia a szkoda. Ale generalnie combo mogłoby być fajne być może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie jak Rolex.....prawie.

Pytanie tylko czy Tudor ma w ofercie jubilee,Nie znalazłem nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie cieszy i mimo niezaduzego nadgarstka nawet na bransolecie bardzo wygodnie leży.

 

Już półtora roku ze mną. Jeden z lepszych zegarkowych zakupów jakie poczynilem. a0460b4b221233f9379c7decd102b021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mamy na forum użytkownika Heritage Chrono konkretnie ref.: 70330B?

Oglądałem i mierzyłem wczoraj w Kruku wersję szarą i sam nie wiem, tarcza na żywo wygląda dość biednie i tanio.

Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia, rozważam egzemplarz z rynku wtórnego (połowa ceny nowego w Kruku) i biję sie z myślami.

post-103258-0-25499800-1558072391_thumb.jpg

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mamy na forum użytkownika Heritage Chrono konkretnie ref.: 70330B?

Oglądałem i mierzyłem wczoraj w Kruku wersję szarą i sam nie wiem, tarcza na żywo wygląda dość biednie i tanio.

Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia, rozważam egzemplarz z rynku wtórnego (połowa ceny nowego w Kruku) i biję sie z myślami.

Atutem na wtórnym jest cena bo za 9/10 można go wyrwać . Z tego modelu dla mnie niebieska tylko. Ale nie kupiłem bo by się nie utrzymał a odsprzedać ten model pewnie trudno. Model dla fanatyków porządnie zrobiony . Trochę nieforemny, mielony na nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś go miał, może Ulotny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem powyższe chrono ze 2 lata.

Fajne kolory, mega dobrze dobrany fabryczny pasek, ale na bransolecie też fajnie się go nosiło, ale i tak przez większość czasu nato było grane.

Mechanizm jak to w Tudorze, bardzo dobrze wyregulowany.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, myślałem by sprzedać BB41 na ETA i kupić tego cudaka. Dlatego mam dylemat, bo na dwa nie mogę sobie pozwolić.

Ja bym jednak zostawił BB41, bardziej uniwersalny w moim odczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Niedawno zakupiłem używany  zegarek Tudor BBB.  Mam pytanie, czy jest możliwość wyczyszczenia patyny żebym mógł "od początku" patrzeć jak sobie śniedzieje ?

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Niedawno zakupiłem używany  zegarek Tudor BBB.  Mam pytanie, czy jest możliwość wyczyszczenia patyny żebym mógł "od początku" patrzeć jak sobie śniedzieje ?

 

Dzięki i pozdrawiam

 

 

Nie wiem jak to akurat w Tudorze ( bo ma więcej domieszki aluminium), ale ogólny przepis jest domowy:

- moczyć zegarek w kwasku cytrynowym,

- poszorować potem szczoteczką (do zębów),

- potem można to wodą z mydłem i wytrzeć do sucha - powinno być OK.

 

Nie wiem ile moczyć - to zależnie od tego jak hardcore'owa ta patyna tam jest.

 

W orisie (gdzie dominuje domieszka miedzi) 2 miesięczną patynę jestem w stanie zmyć porządnym szorowankiem w ciepłej wodzie z mydłem.

 

Słyszałem też że po cytrynie niektórzy pastą do zębów traktują jeszcze kopertę i wtedy szorują ponownie.

 

Nie wiem czy przy zastosowaniu jakiejś dzikiej ziarnistości pasty + twardej szczoteczki istnieje możliwość naruszenia szczotkowania na uszach - pewnie tak.

 

Jakieś takie porady są do znalezienia w sieci. Niektóre kończyły się potraktowaniem ściereczkami cape cod - co raczej bym odradzał...

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z netu

Strapcode robi bardzo dobre bransolety z dopasowanymi endlinkami.

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Generalnie skórzane paski pasują do tych zegarków ale nie te proponowane przez producenta . Za cienkie i nie wypełniają dobrze szpary między uszami.

.

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Co sądzicie na temat pasków do BB ? Konkretnie BB s&g?

.

 

A nie mowilem?:P

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, mówiłeś. Nie dotykałem paska do s&g. Na zdjęciach wydaje się grubszy niż do THBB Blue. Czy to jednak te same paski różniące się kolorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, myślałem by sprzedać BB41 na ETA i kupić tego cudaka. Dlatego mam dylemat, bo na dwa nie mogę sobie pozwolić.

Ja też rozważalem ten egzemplarz z allegro. Cena spoko. Ale nie porównywał bym jej z obecną ceną w kruku. Kompletny zestaw z papierami można Z ok 12k Spokojnie znaleźć. Trzeba jednak ten zegarek traktować jako kolejny w kolekcji. Zamiast BB41 bym go nie wymieniał... No chyba, że masz w pudełku inne "codzienniaki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha dzisiaj braz

347d2a2ed69fdb5d4df88e60f826726b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.